Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

...ktoś mi kiedyś pisał, że ten koks to właśnie "węgiel w czystej postaci" i ma niemałą wartość. No ale dowodów na to nie ma...

 

Jest na to całe mnóstwo dowodów!

Ale uważajcie, bo tak to jest w teorii. W praktyce, być może, węgiel nie ma wartości opałowej. A w kotłowniach przydomowych, gdzie teoretycy nie zaglądają, to ta wartość może być nawet zerowa...

Przecież praktycy nie mogą się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest na to całe mnóstwo dowodów!

Ale uważajcie, bo tak to jest w teorii. W praktyce, być może, węgiel nie ma wartości opałowej. A w kotłowniach przydomowych, gdzie teoretycy nie zaglądają, to ta wartość może być nawet zerowa...

Przecież praktycy nie mogą się mylić.

 

Nie miałem tego na myśli, ze w ogóle dowodów nie ma. Tylko ten konkretny ktoś ich nie przedstawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda palenisko i popiół po kilku dniach palenia

 

 

[ATTACH=CONFIG]223073[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]223074[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]223075[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]223076[/ATTACH]

 

Wygląda ok, tylko popiół mógłbyś przemieszać i dopiero zdjęcie zrobić.

 

Kierownicę spalin masz "do góry nogami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFO dla chcących do kotła podłączyć UPS-a.

Kupiłem i podłączyłem przetwornicę DC/AC Sinus 600 12V / 230V 300/600W + UPS + prostownik firmy VOLT Polska.

Sprawdziłem przy obciążeniu dwoma pompami po 60W i podajnikiem ok 180 - 220W.

Wszystko działa jak powinno i w porównaniu z Orwaldim odczyt temp, spalin nie zmienia się po podłączeni przetwornicy.

Cenowo: połowa z UPS-a Orwaldi.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka dni temu zamiescilem zdjecia mojej instalacji zerknijcie prosze czy cos trzeba poprawic lub zmodernizowac bo nadchodzi dzien rozliczenia z instalatorem,w dodatku zachowujacym sie jakby wszystkie rozumy pozjadal.Kilka rad juz otrzymalem za co dziekuje, wszystkie uwagi i komentaze mile widziane ja sie na tym nie znam dlatego prosze o pomoc bo instalator twierdzi ze wszystko jest cacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, czy u Was też jest problem z wejściem na esterownik? Nic nie działa, jak klikam Wasze linki - również nie wchodzą :o

 

OK, musiała być jakaś przerwa. Już jest OK :-)

 

Od kilku dni trwają prace na esterownik.pl

A to na stera nie można wejść, a to staty nie działają, ogólnie jakieś prace konserwacyjno - sprzątające trwają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFO dla chcących do kotła podłączyć UPS-a.

Kupiłem i podłączyłem przetwornicę DC/AC Sinus 600 12V / 230V 300/600W + UPS + prostownik firmy VOLT Polska.

Sprawdziłem przy obciążeniu dwoma pompami po 60W i podajnikiem ok 180 - 220W.

Wszystko działa jak powinno i w porównaniu z Orwaldim odczyt temp, spalin nie zmienia się po podłączeni przetwornicy.

Cenowo: połowa z UPS-a Orwaldi.

Czy ta przetwornica laduje ci akumulator??

http://allegro.pl/volt-przetwornica-napiecia-12v-pelen-sinus-600w-i3659827802.html

Tu nic nie pisze o ladowaniu

Edytowane przez kniazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...