Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Postaram się ustosunkować do tego co napisał Minertu. Nie do całości jego wypowiedzi, ale tylko do fragmentu.

Jutro może następny fragment, dziś tylko o tym, co na czerwono.

 

 

Minertu bardzo często podkreślał i podkreśla w swych wypowiedziach, o stratach jakie wynikają z niezupełnego spalania i o węglu bezpostaciowym jaki powstaje w trakcie tego niezupełnego spalania.

W jego ocenie ta strata niezupełnego spalania jest znacząca.

 

Natomiast z dzisiejszej wypowiedzi Minertu, można wnioskować, że strata niecałkowitego spalania węgla jest "naprawdę marna".

 

 

 

Ja jako osoba, znająca się tylko powierzchownie na tych zagadnieniach, nie mogę się z takim sformułowaniem Minertu zgodzić.

Otóż według mojego zasobu wiedzy, zaczerpniętego z "sieci" :

 

Strata niecałkowitego spalania, jest kilkukrotnie większa od straty, wynikającej z niezupełnego spalania.

To na czerwono mi wytłumacz bo wg mnie to tylko różnica interpretacji.

 

Dlaczego napisałem marna?

Ja Ci wyślę trudny węgiel a Ty:

Narób sobie tego czegoś na palniku i odstaw kocioł na ok 15min a później szybko goń temp zadaną.

Co stanie się z tym czymś odgazowanym,które wystygło na górze żaru?

Jak długo będziesz czekał na przyrost temp spalin patrząc tylko na to aby to coś całkowicie spalić?

Mamy tutaj użytkowników , którym kocioł albo za szybko dochodzi do zadanej albo za wolno.

A to głównie zależy od tego co mamy w tym czasie na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta przetwornica laduje ci akumulator??

http://allegro.pl/volt-przetwornica-napiecia-12v-pelen-sinus-600w-i3659827802.html

Tu nic nie pisze o ladowaniu

 

To na allegro jest tylko przetwornicą.

Masz adres bezpośrednio do strony producenta:

http://www.voltpolska.pl/produkty/przetwornice-dcac-ups/sinus-600-12v-230v-300600w-ups-prostownik.html

 

Ta przetwornica ładuje akumulator. Parametry przetwornicy masz w powyższym linku.

I oczywiście napięcie na wyjściu: pełna sinusoida 230V AC Sprawdzałem przebieg oscyloskopem.:)

 

Znalazłem w sklepie we Wrocławiu:

http://www.avde.pl/volt/volt-sinus-600-ups-przetwornica-samochodowa-300w-600w-12v-230v-z-pelna-sinusoida-prostownikiem-oraz-ups/produkt/41525.html

Cena 312 zł brutto.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież minertu ci podał ale jeszcze raz zapodam troszkę inaczej :)

http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-?m=27665#27665

 

dzięki zbigmaz

format karty zrobiony nowe pliki wgrane i dalej brak, a może to wina synchronizacji czasu bo cały czas pokazuje takom samom godzinę podczas wyłączenia i włączenia gdzie sterownik był wyłączony jakieś 5 min

a ta synchronizacja czasu to jakaś dziwna bo różnica 82s i przeskakuje w sterowniku o

1 minutę i 00 sekundy i tak w kółko

jak coś to zerknijcie na stera

Edytowane przez czubasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, iz wielu zwraca uwage na fakt, ze wykresy to nie wyrocznia w obsludze i podgladzie kotla, ale u mnie spelniaja bardzo pozyteczne zadanie. Mianowicie przypominaja o nie zamknetej kierownicy spalin po czyszczeniu kotla. Przed chwila rowniez, jak zobaczylem spaliny ponad 200 C, od razu pobieglem do kotlowni, aby przywrocic kierownice na jej wlasciwe miejsce.:bash:

Chwile wczesniej wymienilem pompe c.o. Wilo Pico poszla na zasilanie bojlera cwu i chodzi tam sobie z minimalna nastawa 0.5 m i 3-4 W.

Na c.o. dalem w pelni adaptacyjna pompe Grundfos 25-40. Uznalem, ze tak bedzie lepiej, zwlaszcza ze ostatnio wymienilem piec glowic termostatycznych na programowalne, ktore obnizaja temperature na noc o 4 stopnie. W planie mam jeszcze zmienic polaczenia pompy cyrkulacyjnej i zaworu mieszajacego na wyjsciu z bojlera, zeby podmieszanie cwu bylo z cyrkulacji a nie z zimnej wody. Mam nauczke, bo nie czytam instrukcji...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mala refleksja na temat opcji cwu+mieszajaca... U mnie akurat ona sie sprawdza, pomimo sporej odleglosci miedzy domem a kotlownia oraz wychladzania przrez cyrkulacje cwu. Smiem twierdzic, ze u mnie w przewodach rozprowadzajacych jest niemal tyle wody co w grzejnikach (oczywiscie wszystko mozna policzyc), wiec w momencie wlaczenia pompy co, sporo wody z powrotu zalewa kociol. Zalete cwu+mieszajaca dostrzegam zwlaszcza teraz, gdy temperatura na zewnatrz oscyluje w granicach 10-12 C. Przy opcji sterowania pogodowego temperatura c.o. i podniesieniu temperatury min. c.o. do 48 C oraz c.w.u.45 C- temperatura powrotu przekracza znacznie 40 C. Nie dziwie sie kol. Novemu, ani kilku innym, ze tak "promuja" ta opcje pompy. W ich przypadku, i w moim rowniez, zdaje to egzamin. A ze kosztem minimalnie wiekszego spalania? To juz moj/nasz wybor...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To na czerwono mi wytłumacz bo wg mnie to tylko różnica interpretacji.

Jak długo będziesz czekał na przyrost temp spalin patrząc tylko na to aby to coś całkowicie spalić?

Mamy tutaj użytkowników , którym kocioł albo za szybko dochodzi do zadanej albo za wolno.

A to głównie zależy od tego co mamy w tym czasie na palniku.

 

Jak się pali dwustanowo,to to co napisałeś jest podstawą do właściwych ustawień :)

Czasem wystarczy 1 sek podawania więcej,i na palniku pojawi się dawka nie do spalenia przez ustalony nadmuch.W tym wypadku,przyrost spalin się zatrzyma,ale nie dlatego,że paliwa na palniku będzie zbyt mało. Będzie go zbyt dużo..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golderos:

To zapytaj go jeszcze, gdzie go takim rozumem nakarmili, zeby stosowac w instalacji c.o. rury i ksztaltki ocynkowane? Bo norma wyraznie mowi, ze nie wolno ich stosowac z co najmniej dwoch powodow: jesli temperatura medium przekracza 60 C oraz jesli w instalacji jest miedz. On Ci pewnie na to odpowie, ze zawsze sie tak robilo, nawet jak jeszcze norm nie bylo ;) i instalacje do dzis chodza...

A u Ciebie nie dosc ze srednice takie same to jeszcze miedz przed ocynkiem... bedzie fajne ogniwo elektrochemiczne :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czubasa:

To zapytaj go jeszcze, gdzie go takim rozumem nakarmili, zeby stosowac w instalacji c.o. rury i ksztaltki ocynkowane? Bo norma wyraznie mowi, ze nie wolno ich stosowac z co najmniej dwoch powodow: jesli temperatura medium przekracza 60 C oraz jesli w instalacji jest miedz. On Ci pewnie na to odpowie, ze zawsze sie tak robilo, nawet jak jeszcze norm nie bylo ;) i instalacje do dzis chodza...

A u Ciebie nie dosc ze srednice takie same to jeszcze miedz przed ocynkiem... bedzie fajne ogniwo elektrochemiczne :)

Nie wszyscy się już nauczyli skręcać na taśmę lub nici teflonowe i są pewniejsi na pakuły a przy miedzi tyle miejsca nie ma, może to tu trzeba szukać ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez naleze do tych, co wola stosowac "wlosy" niz nici czy tasmy. Zwlaszcza jak trzeba nieco popuscic na gwintach, pakuly sa pewniejsze. Widocznie tez sie jeszcze nie nauczylem nowoczesnych uszczelniaczy stosowac :) Za malo przy tym robie, zeby wiedziec na 100 proc. ile tej tasmy albo nici nawinac, zeby bylo idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtop ale na naczyniu przeponowym i drabinakach łazienkowych piszę że nie wolno niczym innym jak taśmą teflonową , generalnie że pakułami nie ...

 

Dlaczego nie wolno pakułami ? Jak mam tak zamontowanie naczynie to jest błąd ? (Włosy + pasta uszczel.)

 

Ja rowniez mam pakulami uszczelnione. Rzeczywiscie jest tam tak napisane? To po raz kolejny potwierdza sie, iz nie mam w zwyczaju czytac instrukcji :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czubasa:

To zapytaj go jeszcze, gdzie go takim rozumem nakarmili, zeby stosowac w instalacji c.o. rury i ksztaltki ocynkowane? Bo norma wyraznie mowi, ze nie wolno ich stosowac z co najmniej dwoch powodow: jesli temperatura medium przekracza 60 C oraz jesli w instalacji jest miedz. On Ci pewnie na to odpowie, ze zawsze sie tak robilo, nawet jak jeszcze norm nie bylo ;) i instalacje do dzis chodza...

A u Ciebie nie dosc ze srednice takie same to jeszcze miedz przed ocynkiem... bedzie fajne ogniwo elektrochemiczne :)

 

gmail22 nie wiem o co chodzi z tym zapytaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...