Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

u mnie pompa CO pracuje cały czas alpha 2 na wyświetlaczu jest 6-7W mam termostaty na grzejnikach i podłogówka wpięta bezpośrednio z zasilania tylko na powrocie z podłogówki zawór termostatyczny nie wiem jak się fachowo nazywa ale rózni sie tylko tym że jest oznaczenie niebieskie.

Widocznie mam takie zapotrzebowanie.Stare budy,bez ocieplenia,same grzejnjki 8 szt.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie,drogi kolego,nie palę do wykresów,mam w domu ciepło,ale zastanawia mnie dla czego innym kociołki palą mniej,zakładając,że nie siedzą w domach w golfach.

Oprocz tego, ze nie siedza w golfach, powinienes zalozyc, ze maja rozne instalacje, rozne budynki, mniej lub bardziej ocieplone i o roznych kubatutach do ogrzania (celowo nie pisze o powiezchniach). Wtedy dopiero mozesz znalezc przyblizona odpowiedz na Twoje pytania.

PS: teraz dopiero doczytalem Twoj powyzszy post... sam znalazles odpowiedz :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego, ze nie siedza w golfach, powinienes zalozyc, ze maja rozne instalacje, rozne budynki, mniej lub bardziej ocieplone i o roznych kubatutach do ogrzania (celowo nie pisze o powiezchniach). Wtedy dopiero mozesz znalezc przyblizona odpowiedz na Twoje pytania.

Tak,masz rację,ale ale chciałoby sięhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy obecnej pogodzie 120 kg starcza na 7 dni,aż strach pomyśleć co będzie przy -10 i więcejhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0cray.gif

 

Witam

Ja spalam tyle samo przy dwukrotnie wyższej powierzchni, ale dom ocieplony. Spróbuj może innych opcji ustawienia kotła niż obecnie.

Trudno radzić bo każda instalacja jest inna. Możesz np. spróbować cyklicznej pracy pompy CO, jeżeli w domu nie spowoduje to obniżenia temp. Jeżeli masz piec z wyłożeniem szamotowym, nie musisz się przy powyższym ustawieniu martwić zbytnim zanieczyszczeniem sadzą.

Ponadto przy włączonej na stale cwu + mieszanie wykresy są ładniejsze, ale u mnie to nie wpłynęło na obniżenie spalania, a trochę szkoda było mi prądu na stałe zasilanie en. elekt. pompy CWU.

Testy ustawień powinieneś przeprowadzić w dłuższym okresie czasu np. min. dwie doby.

Ja przy obecnych temp. zewn. mam wyłączoną pompę CO, moja instalacja pozwala na grzanie kaloryferów przez grawitację pomimo instalacji w pp.

To są oczywiście tylko sugestie, które nie koniecznie u Ciebie się sprawdzą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Wyczyść kocioł masz wysoką temp spalin ... za wysoką ...

 

 

Zajefajne,są te teksty o zbyt dużej temp.spalin.I ta szybka diagnoza.Brudny kocioł :)

A gdybyś zobaczył 170deg powiedziałbyś ,żeby wyczyścił komin ?

Rozbawiłeś mnie do łez. Dzięki.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść kocioł masz wysoką temp spalin ... za wysoką ...

 

btw masz zaebysty avatar - gapiłem się w niego z pół godziny zanim się na tym złapałem :D

Oooo tego to ja pilnuję!Mam nawet odkurzaczhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0what.gif

A avatar,tak dreptam przy kociołkuhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/02icon_mryellow.gif

Edytowane przez bartus825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w statystykach pojawiają się dziwne spadki w wykresach. Rozumiem że jest to pewnie spowodowane tymi pracami w platformie. A czy także przez to mogą się pojawiać zaniżone wyniki w statystykach? Jakoś tak dziwne mi się wydają te obniżenie spalania w moim przypadku z ponad sześciu kg do poniżej 4 kg/dobę. No chyba że aż tak duży wpływ u mnie miało na to uruchomienie cyklicznej pracy pompy CO.

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w statystykach pojawiają się dziwne spadki w wykresach. Rozumiem że jest to pewnie spowodowane tymi pracami w platformie. A czy także przez to mogą się pojawiać zaniżone wyniki w statystykach? Jakoś tak dziwne mi się wydają te obniżenie spalania w moim przypadku z ponad sześciu kg do poniżej 4 kg/dobę. No chyba że aż tak duży wpływ u mnie miało na to uruchomienie cyklicznej pracy pompy CO.

Jak myślicie?

Nie patrz na statystyki a może popatrz dokładnie bo one się zatrzymały trzy dni temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Czy eCoal można używać tylko wtedy gdy pali się w piecu?

Chodzi mi o sterowanie np. cyrkulacją i ewentualnie podłogówką w okresach przejściowych?

Mam solary ze wspomaganiem CO i podgrzewacz trzy strefowy.

Coś podobnego ma chyba zbigmaz01.

 

zbigmaz01 palisz w swoim kociołku latem?

Możesz mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...