Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Nie , żeby zmienił kocioł :p

 

Będziesz taaaki "miszczu" to Cię z tyłu braknie kolego , zaczepki szukasz ?

Niczego nie szukam,coś mi jednak podpowiada,że nie za bardzo wiesz o czym piszesz.

Przy okazji zapytam.Dlaczego temp.spalin kolegi bartus wydała Ci się zbyt wysoka?Odpowiedz proszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jak tak research ? Ja dopiero jutro rano (12:00 :D) będę na budowie ...

 

Chcesz obniżyć napięcie dla silnika podajnika ? Może być ciszej ...

 

Obawiam się, że obniżenie napięcia zasilania nic nie da. Dobre elastyczne sprzęgło + 4 szt wibroizolatorów (miniaturowych, bo i napęd taki nieduży :)) na dobre załatwi problem głośnego podajnika. Policzę koszty i podam na forum, może ktoś będzie chciał zrobić dla siebie. Jakieś szkice także będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kompleksowe rozwiązanie może się przydać.

Są tacy, którym nie buczy, bądź im to nie przeszkadza, a w niektórych sytuacjach sprawa wręcz gardłowa ;)

U mnie o wiele mniej słychać ( o dziwo ) po 'wciśnięciu' między silnik a podajnik kawałka gumy ( takiego na jakim stoi kocioł ) Widocznie już nie przenosi się tak na podajnik i dlatego nie słychać. W zasadzie sprawa głośności załatwiona.

Pewnie sprawdzę jeszcze wariant z oringiem między przekładnią, a silnikiem i jeśli będzie to kolejne 30% ciszej to sprawa całkowicie załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko , jak to jest z ta ceramiką w naszych maleństwach,co to tak naprawdę daje ten szamot w palenisku ,wyłożyłem sobie w piątek a dziś rano rozebrałem nie mogłem ustawić pieca i momentalnie porobily mi się spieki jak zchodziłem z nadmuchem to nie mógł nabić temp za duży to te spieki Jak rano wyciągnąłem wszystko to piecyk znowu zaczyna sobie normalnie pykać :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko , jak to jest z ta ceramiką w naszych maleństwach,co to tak naprawdę daje ten szamot w palenisku ,wyłożyłem sobie w piątek a dziś rano rozebrałem nie mogłem ustawić pieca i momentalnie porobily mi się spieki jak zchodziłem z nadmuchem to nie mógł nabić temp za duży to te spieki Jak rano wyciągnąłem wszystko to piecyk znowu zaczyna sobie normalnie pykać :mad:

 

Tak naprawdę to chyba nikt nie wie po co ta ceramika. Chyba tylko po to aby nie było sadzy w komorze spalania. :p Choć rzekomo w rbr-ach sadzy nie uświadczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem temp. CO z 50 na 48. Mieszającą załączanie od 42, a także parametry podtrzymania. Myślę, że nawet patrząc po wykresach chociażby na sam powrót to jest stabilniej niż w poprzednich dniach przy innych ustawieniach. Wykres w spalaniu też chyba wygląda nie najgorzej.

 

Ale z czujnikiem temp. zewn. chyba jest coś nie tak. Raczej mało realne są te wartości które wskazuje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko , jak to jest z ta ceramiką w naszych maleństwach,co to tak naprawdę daje ten szamot w palenisku ,wyłożyłem sobie w piątek a dziś rano rozebrałem nie mogłem ustawić pieca i momentalnie porobily mi się spieki jak zchodziłem z nadmuchem to nie mógł nabić temp za duży to te spieki Jak rano wyciągnąłem wszystko to piecyk znowu zaczyna sobie normalnie pykać :mad:

 

Ceramika pozwala dopalić sadzę, która w moim kotle RBR występuje ale teraz w znacznie mniejszym stopniu. Moim zdaniem sadza wpływa na korozje kotła szczególnie przy niskich temp. spalin i temp. CO. Ponadto odpada czyszczenie komory spalania. Z powyższych względów ja ją zastosowałem

Masz rację wyższa temp w komorze spalania może także powodować spiekanie węgla to zależy od rodzaju węgla i nadmuchu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czujnikiem temp. zewn. chyba jest coś nie tak. Raczej mało realne są te wartości które wskazuje/

 

No czujnik dalej wskazuje głupoty... muszę zamówić sobie tylko zapomniałem jak on się nazywa.

Większość czasu pokazuje temp. ok, ale okresowo są nierealne wyskoki- moim zdaniem jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...