Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Może ktoś zapoda foty (takie dość dokładne i ostre) wyłożenia ceramicznego w kociołku 17kW i ew. 11kW ? Zaryzykuję i ułożę "kapliczkę" na bocznych ściankach komory spalania. :stirthepot:

Oby tylko za dużo energii mi się nie skumulowało, bo jeszcze reaktor mi rozpierdaczy przed zimą,;)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widziałem wczoraj u"Dziadka" niebieskiego niestety nie podłaczony i rozebrany podajnik a że była godz 17 za dużo nie widziałem:/(brak elektryki)

Pierwszy rzut okiem i wydaje mi się iż mniejszy ma zasobnik od RBR ale to może byc złudzenie,napewno lepiej się do niego ładuje bo ma bardziej pochyloną część załadunkową ale przez to mniej węgla wejdzie w zasobnik..Ile wejdzie to sprawdzimy jak piec bedzie gotowy do odpalenia.

Piecyk ładny i jeśli by chodziło o urodę to wygrywa niebieski :D

Do zestawu dodają 2 czujniki(wewn,podłoga) w zielonym sa 3(wewn,podoga,zewn)

niebieski-zestaw czyszczący to arsenał :)brak przewodów pomp.

zielony-jeden skrobak,przewody w zestawie

gwarancja

niebieski:zielony

0:1

cena :

1:1

 

Szkoda,że nie miałem więcej czasu i ,że piec był w powijakach :/Interesował mnie napęd ze wzgledu na dom szkieletowy.Instalatora ma tragedię i aj kto bedzie działać tak jak nalezy to bedzie cud .

 

CDN

Ps.nie znalazłem w papierach certyfikatu osławionego.Może przeoczyłem lub tez trzeba o niego poprosić bo z piecem go nie dostał.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj u"Dziadka" niebieskiego niestety nie podłaczony i rozebrany podajnik a że była godz 17 za dużo nie widziałem:/(brak elektryki)

Pierwszy rzut okiem i wydaje mi się iż mniejszy ma zasobnik od RBR ale to może byc złudzenie,napewno lepiej się do niego ładuje bo ma bardziej pochyloną część załadunkową ale przez to mniej węgla wejdzie w zasobnik..Ile wejdzie to sprawdzimy jak piec bedzie gotowy do odpalenia.

Piecyk ładny i jeśli by chodziło o urodę to wygrywa niebieski :D

Do zestawu dodają 2 czujniki(wewn,podłoga) w zielonym sa 3(wewn,podoga,zewn)

niebieski-zestaw czyszczący to arsenał :)brak przewodów pomp.

zielony-jeden skrobak,przewody w zestawie

gwarancja

niebieski:zielony

0:1

cena :

1:1

 

Szkoda,że nie miałem więcej czasu i ,że piec był w powijakach :/Interesował mnie napęd ze wzgledu na dom szkieletowy.Instalatora ma tragedię i aj kto bedzie działać tak jak nalezy to bedzie cud .

 

CDN

Ps.nie znalazłem w papierach certyfikatu osławionego.Może przeoczyłem lub tez trzeba o niego poprosić bo z piecem go nie dostał.

Z jakim palnikiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu rzucił tematem o wysokiej tmp spalin. jaj mam przy włączonym wentylku 180 stopni a na postoju 80 stopni to jest wysoko czy normalnie?

 

u mnie przed czyszczeniem mam 80 a jak jest wyczyszczony to 50-70 trochę się obawiam o komin bo mam bez żadnego wkładu na poddaszu nie ocieplony

Edytowane przez 75max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO 45 COW 40-50 w zależności czy jestem w domu (powrót mam jakieś 3 stopnie chłodniejszy), ale miałem w sobotę taki incydent że nie szła mi woda na grzejniki okazało się że filierek przy pompce był zafajdany po przeczyszczeniu woda poszła ładnie tylko miałem wtedy wrażenie, że pomimo iż na powrocie pokazywało lekko ponad 40 stopni rury były bardzo gorące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypałem dziś po raz pierwszy Wesołą i przełączylem na "retortowy eCoal". Dam mu popracować tak kilka dni, potem wrócę na grupowe z ustawieniem 8-12 kW. Chcę się przekonać na własnej skórze, ile racji jest w twierdzeniu, ze pełny automat lepszy jest w przypadku dobrych węgli. Retortowy zaś skuteczniejszy przy słabszych...

A może juz ktoś wcześniej jakieś wnioski wyciągnął?

Dopisuje sie do swojego wczesniejszego posta na temat palenia Wesola w automacie. Zauwazylem po 16 godzinach od zmiany, ze czas do zasypu wydluzyl mi sie o 6 godzin, pomimo przebijania zadanej o 5 C. Nie wprowadzalem zadnych korekt do czasu podawania ani wentylatora. Kociol pracuje zupelnie inaczej, brak jest praktycznie dluzszego odstawiania. Czy jesli skroce czas podawania z 5 s na 4 s i wprowadze korekte nadmuchu (-2 %), kociol przejdzie w prace ciagla bez odstawiania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do swojego wczesniejszego posta na temat palenia Wesola w automacie. Zauwazylem po 16 godzinach od zmiany, ze czas do zasypu wydluzyl mi sie o 6 godzin, pomimo przebijania zadanej o 5 C. Nie wprowadzalem zadnych korekt do czasu podawania ani wentylatora. Kociol pracuje zupelnie inaczej, brak jest praktycznie dluzszego odstawiania. Czy jesli skroce czas podawania z 5 s na 4 s i wprowadze korekte nadmuchu (-2 %), kociol przejdzie w prace ciagla bez odstawiania?
Nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz. Każdy budynek jest inny i zapotrzebowanie inne. Ja u siebie cały czas coś próbuję i na automacie spadły mi spaliny i rzadziej przechodził w odstawianie. Porównanie mędzy automatem a grupowym wyszło mi na plus w automacie, lepiej mi dopalało bo lekko więcej wiatru pobierał. Co do temp. to normą jest że przeciąga o 5 więcej, wprowadzałem korekty w temp. na krzywej grzania (-5) bo na niej robiłem próby. Co do czasu patrząc na termin zasypu to przy przejściu na automat na początku (2-3godz) było powiększone zużycie a potem zaczęło spadać i robiło to samo co na grupowym. Jednym słowem u mnie czy na jednym czy na drugim jest podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz chyba oswoilem sie troche z tym kotlem. Po pierwszym okresie ciaglego biegania i zagladania do niego, teraz chcialbym juz zapomniec ze mam kociol i zeby o jego istnieniu przypominal mi wylacznie sms o braku opalu w zasobniku. Ale tu to chyba tylko karoka65 ma taki komfort :yes: Przynajmniej o tym wspominal niejednokrotnie, ze zaglada do kotlowni tylko zeby zasypac nowa porcje eko i wyczyscic kociol.

nie potrafie sie oprzec, zeby tu nie zajrzec i nie poczytac o nowych pomyslach. Wprowadzam tez czasem drobne korekty w ustawieniach, wg rad innych uzytkownikow. Jedne sie sprawdzaja, inne nie, niektorymi zas w ogole nie zawracam sobie glowy, gdyz z gory zakladam, ze u mnie sie nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...