Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ja juz chyba oswoilem sie troche z tym kotlem. Po pierwszym okresie ciaglego biegania i zagladania do niego, teraz chcialbym juz zapomniec ze mam kociol i zeby o jego istnieniu przypominal mi wylacznie sms o braku opalu w zasobniku. Ale tu to chyba tylko karoka65 ma taki komfort :yes: Przynajmniej o tym wspominal niejednokrotnie, ze zaglada do kotlowni tylko zeby zasypac nowa porcje eko i wyczyscic kociol.

nie potrafie sie oprzec, zeby tu nie zajrzec i nie poczytac o nowych pomyslach. Wprowadzam tez czasem drobne korekty w ustawieniach, wg rad innych uzytkownikow. Jedne sie sprawdzaja, inne nie, niektorymi zas w ogole nie zawracam sobie glowy, gdyz z gory zakladam, ze u mnie sie nie sprawdza.

Zobacz u mnie w alarmach kiedy był a kiedy potwierdzenia i zasyp :wiggle:

Nie tylko on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dmucham na grupowym 45% ale na mniej moj dziadowy węgiel w 1/3 ląduje w popielniku, co do kopca czy ja mam jakiś wpływ na niego na trybie grupowym jak ino zmianę nadmuchu? Czy kociołek brudny sprawdzę, ale wątpię ponieważ jak wspomniałem pale niecałe 2 tygodnie.

 

Warto tu lukać codziennie człowiek sie uczy czegoś nowego mam nadzieje że przez ten sezon rozgryzę kociołek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmucham na grupowym 45% ale na mniej moj dziadowy węgiel w 1/3 ląduje w popielniku, co do kopca czy ja mam jakiś wpływ na niego na trybie grupowym jak ino zmianę nadmuchu? Czy kociołek brudny sprawdzę, ale wątpię ponieważ jak wspomniałem pale niecałe 2 tygodnie.

 

Warto tu lukać codziennie człowiek sie uczy czegoś nowego mam nadzieje że przez ten sezon rozgryzę kociołek :)

Jak byś zapodał jakieś wykresy i foto palnika pewnie ktoś to opisze. Jeszcze zapytam tak przy okazji o temp. podajnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przeczyszczeniu po 3 tygodniach kociołka temp. spalin spadły o ok. 20 st. Chociaż nie był zbytnio zabrudzony. Bytło trochę pyłu na ściankach to ruszyłem parę razy skrobakiem, zgarnąłem pył z półek i ruszyłem kilka razy wajchą z tyłu.

Ja dmucham 37% ale mam niby dobry opał. Przy wyższym nadmuchu o kilka procent też miałem podobne temp. spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zapodał jakieś wykresy i foto palnika pewnie ktoś to opisze. Jeszcze zapytam tak przy okazji o temp. podajnika.

 

O właśnie. Może kolega spojrzy na moje wykresy? Trochę wysoką mam temp. podajnika. Nie wiem czy to bezpieczne. Byłem przed chwilą dotknąć podajnika i na odległości ok 15cm od wejścia do kotła jest dosyć ciepły. Dotknąć można ale potrzymać dłużej to już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie wszytko w normie węgiel dziadowy to kopczyk nie za ciekawy, nadmuch spory , no i możne trochę pyłu.

Jak jestem na budowie to mam tyle roboty że zapominam o tych zdjęciach, ale może wkońcu dam rade zrobić ;)

Co do wykresów to neta pewnie będę miał koniec listopada początek grudnia jak juz bede na stałe mieszkał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jakiej wysokości macie czujnik temp podłogowej?Ja mam na wysokości 15 cm i czy nie za nisko?

Wewn.na wysokosci 1,2 m i dzis wyczaiłem dlaczego mnie oszukiwał po prostu był zamontowany na kominie i wiało przy wiekszym wietrze przez przewód a raczej obok niego i temp.zaniżało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Może kolega spojrzy na moje wykresy? Trochę wysoką mam temp. podajnika. Nie wiem czy to bezpieczne. Byłem przed chwilą dotknąć podajnika i na odległości ok 15cm od wejścia do kotła jest dosyć ciepły. Dotknąć można ale potrzymać dłużej to już nie bardzo.
U ciebie nie ma na co patrzeć, popijaj browara i zapomnij o kotle :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczesniejszych wpisow dodam kilka zdjec, zeby prosic o ocene slusznosci postepowania. Palnik "Retorta eCoal".

IMG_20131112_175438.jpgIMG_20131112_175452.jpg

Na powyzszych zdjeciach palnik w trakcie nadmuchu, juz po korekcji +1%, poniewaz w popielniku mialem troche niedopalow. Pierwsze z lampa, drugie bez...

Zdjecie ponizej to widok na popielnik i stan popiolu, ktory spowodowal zmiane nadmuchu oraz skrocenie podawania z 5s na 4s.

IMG_20131112_175531.jpg

Na efekty poczekam do jutra i zobacze jak bedzie wygladal popiol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jakiej wysokości macie czujnik temp podłogowej?Ja mam na wysokości 15 cm i czy nie za nisko?

Wewn.na wysokosci 1,2 m i dzis wyczaiłem dlaczego mnie oszukiwał po prostu był zamontowany na kominie i wiało przy wiekszym wietrze przez przewód a raczej obok niego i temp.zaniżało.

U mnie 130cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...