Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie spaliny dochodza do 200 deg

Nie wiem czy mam sie tym przejmowac poniewaz mam nieszczesnego Orvaldiego ktory chyba raczej przeklamuje wskazania mimo zalozenia filtrow.

Masz się tym przejmować. Grzejesz komin i atmosferę a zł. uciekają.

Szukaj : kierownica spalin, czyszczenie kotła.

Jakim węglem palisz?

Taka temp. w takiej mocy kotła jest ciężka do uzyskania. Miałem podobnie jak kierownica była niedomknięta, mała szparka ale robiła swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz się tym przejmować. Grzejesz komin i atmosferę a zł. uciekają.

Szukaj : kierownica spalin, czyszczenie kotła.

Jakim węglem palisz?

Taka temp. w takiej mocy kotła jest ciężka do uzyskania. Miałem podobnie jak kierownica była niedomknięta, mała szparka ale robiła swoje.

To gdzie ta szparka ma byc z lewej czy z prawej bo z ktorejs musi byc :)

Piec czyszcze przy kazdym zasypie i nie powiedzialbym ze jest zabrudzony

 

A tak na marginesie. Moj piec przy tych temp pracuje ok 12h/d czy mam sie zaczac martwic To chyba troche za duzo.

Co bedzie jak przyjda siarczyste mrozy? Az strach pomyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ta szparka ma byc z lewej czy z prawej bo z ktorejs musi byc :)

Piec czyszcze przy kazdym zasypie i nie powiedzialbym ze jest zabrudzony

 

A tak na marginesie. Moj piec przy tych temp pracuje ok 12h/d czy mam sie zaczac martwic To chyba troche za duzo.

Co bedzie jak przyjda siarczyste mrozy? Az strach pomyslec.

Podniesie sobie zadana wg krzywej grzania np do 75 C i bedzie pracowal 15 godz na dobe...albo i mniej. Nie ma co sie martwic na zapas. Poradzi sobie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ta szparka ma byc z lewej czy z prawej bo z ktorejs musi byc :)

Piec czyszcze przy kazdym zasypie i nie powiedzialbym ze jest zabrudzony

 

A tak na marginesie. Moj piec przy tych temp pracuje ok 12h/d czy mam sie zaczac martwic To chyba troche za duzo.

Co bedzie jak przyjda siarczyste mrozy? Az strach pomyslec.

 

Szczelina mała ma być po lewej stronie, ja opierając kierownicę o wymiennik przesuwam maksymalnie w prawo.

Faktycznie u Ciebie spaliny wysoko idą. U mnie nie przekraczają 100oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spaliny dochodza do 200 deg

Nie wiem czy mam sie tym przejmowac poniewaz mam nieszczesnego Orvaldiego ktory chyba raczej przeklamuje wskazania mimo zalozenia filtrow.

 

Wypnij z układu UPS-a i zobacz jaka będzie wskazywana temperatura spalin. Ja mam podpiętego UPS-a firmy Volt i nie zauważyłem różnicy we wskazaniach (może na minus ze 4oC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ta szparka ma byc z lewej czy z prawej bo z ktorejs musi byc :)

Piec czyszcze przy kazdym zasypie i nie powiedzialbym ze jest zabrudzony

 

A tak na marginesie. Moj piec przy tych temp pracuje ok 12h/d czy mam sie zaczac martwic To chyba troche za duzo.

Co bedzie jak przyjda siarczyste mrozy? Az strach pomyslec.

To ile pracuje to zależy od instalacji, budynku opału i palacza :p:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kniazio

 

1) Musisz ustawiac kociol juz na moc max 12 kW? Nie daje juz rady na 8 kW?

2) Moim zdaniem, majac pompe mieszajaca, stanowczo za nisko masz ustawiony prog jej zalaczenia: zaledwie 25 C. Majac minimalna co 42, zalaczenie mieszajacej dalbym na 40, a jeszcze lepiej na 42, podnoszac przy tym minimalna c.o. do 45 C.

3) Masz temp. zewn. przelaczania w trybie AutoLato na 15 C, a przy tym w opcji "niezalezna praca pompy mieszajacej" na 'Nie". Masz teraz opcje cwu "zima", wiec to nie przeszkadza, ale jesli dasz "Auto-Lato-Temp." to wtedy mieszajaca w ogole sie nie zalaczy, jesli temp. zewn. bedzie powyzej 15 C, poniewaz nie bedzie zalaczac sie wtedy pompa c.o.

 

4) temp. zadana c.w.u. zaledwie 10 C????

Przyczyny wysokiej temp. spalin doszukiwalbym sie w kierownicy, tak jak podpowiada Zbigmazo1. Zbyt wolno zadana osiaga, a za szybko spaliny rosna.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kniazio

 

1) Musisz ustawiac kociol juz na moc max 12 kW? Nie daje juz rady na 8 kW?

2) Moim zdaniem, majac pompe mieszajaca, stanowczo za nisko masz ustawiony prog jej zalaczenia: zaledwie 25 C. Majac minimalna co 42, zalaczenie mieszajacej dalbym na 40, a jeszcze lepiej na 42, podnoszac przy tym minimalna c.o. do 45 C.

3) Masz temp. zewn. przelaczania w trybie AutoLato na 15 C, a przy tym w opcji "niezalezna praca pompy mieszajacej" na 'Nie". Masz teraz opcje cwu "zima", wiec to nie przeszkadza, ale jesli dasz "Auto-Lato-Temp." to wtedy mieszajaca w ogole sie nie zalaczy, jesli temp. zewn. bedzie powyzej 15 C, poniewaz nie bedzie zalaczac sie wtedy pompa c.o.

 

4) temp. zadana c.w.u. zaledwie 10 C????

Przyczyny wysokiej temp. spalin doszukiwalbym sie w kierownicy, tak jak podpowiada Zbigmazo1. Zbyt wolno zadana osiaga, a za szybko spaliny rosna.

Nie mam zadnej pompy mieszajacej. Mam za to zawor 4D i ta nieszczesna rurke o ktorej juz pisalem

CWU natomiast nie uzywam o czym tez pisalem

Piec grzeje tylko CO i to 12h/d jak tez juz pisalem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnej pompy mieszajacej. Mam za to zawor 4D i ta nieszczesna rurke o ktorej juz pisalem

CWU natomiast nie uzywam o czym tez pisalem

Piec grzeje tylko CO i to 12h/d jak tez juz pisalem:))

 

Dopiero teraz skojarzylem: masz na mysli rurke opadowa z naczynia wzbiorczego otwartego? Przegrzewanie pietra u Ciebie i niedogrzewanie parteru u "dziadkow" ? . A jak sytuacja z termostatami Danfoss? Chyba jeszcze nie zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

po długim oczekiwaniu (7 tygodni) RBR w najbliższych dniach podobno będzie u mnie w domu. A dodam, że oczekiwanie miało być max 4 tygodnie, szczerze gdybym teraz się decydował kupiłbym inny piec np ogniwo, w dodatku dochodzą od użytkowników martwiące informacje o uszczelnieniu korony, głośnych pracach podajnika, powątpiewanie w rodzaj blachy i jej grubości teraz wychodzą problemy z certyfikatami, jak kupowałem kocioł producent poinformował mnie, że 17kw poszła do badania do Zabrza teraz dowiaduje się, że podobno wcale go jeszcze nie oddał. Wszystko to stawia tego producenta raczej na garażowego gnieciucha a nie na profesjonalną firmę.

 

Ok pomijając to co napisałem mleko się już rozlało, kocioł już zapłacony teraz czekam na dostawę i stoję przed wyborem sposobu podłączenia, mam starą instalację stolową (grawitacja).

opcja 1.

Pierwsze wyjście jakie chce przy kotle wykonać nową instalację z miedzi wraz z obiegami pomp, wymiennika cwu, zaworem 4D i rozdzielacz na 8 obwodów, który bezpośrednio będzie połączony ze starą instalacją. Plus jest taki, że odpadnie mi na wiosnę cała ponowna instalacja kotła, podłączę się pod zawory w rozdzielaczu nowymi rurami miedzianymi a stare stalowe podłączone do boków rozdzielacza usunę i rozdzielacz z boku zaślepię korkami.

 

Opcja 2.

To taka żeby na obecnej stalowej instalacji wpiąć się bez żadnych unowocześnień i na wiosnę wywalić wszystko i jeszcze raz kocioł instalować od nowa wykonując całą nową instalację.

 

Mam nadzieję że opis opcji 1 będzie dla Was jasny. Pytanie czy taka konfiguracja opcja nr 1 nowej miedzianej instalacji w połączeniu ze starą będzie sprawnie działać ? wg mojego instalatora tak.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz skojarzylem: masz na mysli rurke opadowa z naczynia wzbiorczego otwartego? Przegrzewanie pietra u Ciebie i niedogrzewanie parteru u "dziadkow" ? . A jak sytuacja z termostatami Danfoss? Chyba jeszcze nie zamontowane?

Zamontowane, zamontowane :)

Czujnik przeniesiony na parter

Troche sie chyba poprawilo ale te spaliny mnie mecza

'Kierownice mam niby dobrze u mnie jak przesune w prawo jak pisal zbigmaz to z lewej mam dziure jak cholera

Moze ta moja kierownica jest kuzwa za krotka jakas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

po długim oczekiwaniu (7 tygodni) RBR w najbliższych dniach podobno będzie u mnie w domu. A dodam, że oczekiwanie miało być max 4 tygodnie, szczerze gdybym teraz się decydował kupiłbym inny piec np ogniwo, w dodatku dochodzą od użytkowników martwiące informacje o uszczelnieniu korony, głośnych pracach podajnika, powątpiewanie w rodzaj blachy i jej grubości teraz wychodzą problemy z certyfikatami, jak kupowałem kocioł producent poinformował mnie, że 17kw poszła do badania do Zabrza teraz dowiaduje się, że wcale go jeszcze nie oddał. Wszystko to stawia tego producenta raczej na garażowego gnieciucha a nie na profesjonalną firmę.

 

Ok pomijając to co napisałem mleko się już rozlało, kocioł już zapłacony...

 

Sprzedawcy f-my INSTALCO to ludzie honorowi.

Jak poprosisz, to z pewnościa zwrócą Ci te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy f-my INSTALCO to ludzie honorowi.

Jak poprosisz, to z pewnościa zwrócą Ci te pieniądze.

 

O widzę, że jest Pan Doktor z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza mogę prosić Pana o rozwianie wątpliwości w sprawie badania kotłów 17KW RBR Ekouniwersal czy takie były lub są prowadzone?

 

A kocioł już kupiłem więc go zainstaluję bo nie mam ochoty spędzać kolejnych dni na szukaniu odpowiedniego pieca a przy wyborze RBR posiedziałem sporo godzin na forum, pojeździłem po sklepach, podzwoniłem do producentów i wybór RBR-a padł między innymi po Pana Zawistowskiego przychylnych opiniach.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...