Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Czy cos mam zmienic w tych ustawieniach nawet jesli nie mam takowej pompy?

W ustawieniach zaawansowanych w parametrach CWU w zakładce funkcja pompy CWU jeśli chcesz to ustaw (ale z tego co mówią masz już ustawione tyle, że nie widzę Twojego stera) CWU+mieszająca. Ponoć temp. załączania pompy mieszającej masz ustawioną na 25oC- jest to zdecydowanie za nisko. Ja mam ustawioną na 42oC i taką również Tobie polecam, dzięki temu dbamy o powrót wody do kotła, której niby się nasz kocioł nie boi, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie,

po długim oczekiwaniu (7 tygodni) RBR w najbliższych dniach podobno będzie u mnie w domu. A dodam, że oczekiwanie miało być max 4 tygodnie, szczerze gdybym teraz się decydował kupiłbym inny piec np ogniwo, w dodatku dochodzą od użytkowników martwiące informacje o uszczelnieniu korony, głośnych pracach podajnika, powątpiewanie w rodzaj blachy i jej grubości teraz wychodzą problemy z certyfikatami, jak kupowałem kocioł producent poinformował mnie, że 17kw poszła do badania do Zabrza teraz dowiaduje się, że podobno wcale go jeszcze nie oddał. Wszystko to stawia tego producenta raczej na garażowego gnieciucha a nie na profesjonalną firmę.

Uwierz mi kolego, że kasę pewnie Ci zwrócą i możesz jeszcze kupić ogniwo od ręki. Tylko zakup parę cegieł, silikon i poproś o przesłanie poradnika kolegę wuwoka. A jeśli będziesz miał jakiś większy problem z kociołkiem to profesor habilitowany zwyczajny Zawijan udzieli Ci szczegółowych wskazówek jak wyjść z oprecji- tylko wcześniej napisz do niego priva żeby podał Ci swój numer telefonu.

Edit. Żeby się nie okazało że jesteś "głąb co nic nie potrafi i winą za złe działanie kotła obarczony będziesz Ty."

 

Co do certyfikatu kolega Delphion pisał, że jego teść ma niebieskiego, świeżutki dopiero, co będzie montowany i żadnego certyfikatu nie dostał.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ster podlaczony bezp do gniazdka (bez zasilacza Orvaldi)

Kierownica zamknieta (na miare mozliwosci) bo jakby jej nie przesunal to malutka szczelinka jest

Piec wyczyszczony

A temp. spalin juz 180deg i pnie sie wyzej

Jakies sugestie?

Czy musze teraz puszczac piec na 12kW? nie wiem ( i tak w/g mnie za wolno dochodzi do zadanej)

A co bedzie jak bede musial mu zapiac 20kW? to wtedy skali zabraknie na statystykach

Nie wiem jak wy palicie w tych swoich piecykach ale ja inaczej raczej nie moge bo chalupsko duza i nieocieplona

Moze stad te temperatury?

A moze ktos zerknie na moje nadmuchy (chociaz popiolek mam raczej OK)

Edytowane przez kniazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach zaawansowanych w parametrach CWU w zakładce funkcja pompy CWU jeśli chcesz to ustaw (ale z tego co mówią masz już ustawione tyle, że nie widzę Twojego stera) CWU+mieszająca. Ponoć temp. załączania pompy mieszającej masz ustawioną na 25oC- jest to zdecydowanie za nisko. Ja mam ustawioną na 42oC i taką również Tobie polecam, dzięki temu dbamy o powrót wody do kotła, której niby się nasz kocioł nie boi, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.

No kuzwa nic z tego nie czaje

Przeciez nie mam pompy mieszajacej wiec co moge ustawiac?

 

Nie wiem czemu nie widzisz mojego stera

Mam go online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi kolego, że kasę pewnie Ci zwrócą

Jak pisałem za dużo spędziłem czasu na grzebanie czytanie jeżdżenie itd. i kocioł chcę mieć w piwnicy :-)

 

Co do certyfikatu kolega Delphion pisał, że jego teść ma niebieskiego, świeżutki dopiero, co będzie montowany i żadnego certyfikatu nie dostał.

Producent poinformował mnie, że kocioł poszedł do badania skoro Zawian pracuje w ICHPW może to potwierdzić lub zaprzeczyć czy taki kocioł do Nich w końcu trafił

 

Ok a co z moim podłączeniem kotła do starej instalacji czytałeś mojego posta? coś doradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojący jest fakt pracy kotła 12/24h. Twoja hawira chyba jest strasznie ciepłochłonna. Moja dość stara chata (przełom lat 80/90) , ale podajnik pracuje max 1h/24h (przy temp. zewn poniżej 6oC). Jaki masz kocioł 11 czy 17 kW? bo już uszło to z mojej pamięci.

Mam 17kW i nie mowie ze podajnik pracuje 12h/d tylko piec jako calosc :)

Do tej pory na zasypie robil mi ok 400 min. Zasyp ostanio wystarczyl mi na 7 dni (125kg), obecnie nie wiem czy 5 dni wyrobi bo cos czas zasypu sie skraca z minuty na minute

Przeraza mnie to poprostu

Ile pracowal podajnik na dobe tego nie sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@knizio

zerknąłem z ciekawości na temp. spalin u Ciebie...faktycznie jest ciepło.

U mnie 17 z lekko dziurawym domem i temperatury dużo niższe, aż przez chwilę się zmartwiłem, że coś w kominie się będzie pojawiać ( za niska temp. spalin ) ale póki co jest ok i mam nadzieję że tak pozostanie.

Nie pomogę w tej kwestii, bo są na forum osoby z większą wiedzą, ale z ciekawości zerkam.

Z jednej strony zbyt wysoka temp. spalin....źle, z drugiej zbyt niska też nie smacznie dla komina....

 

ps. może kalibracja czujnika spalin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie zmniejsz trochę nadmuch, chyba że kupiłeś węgiel jakiś niskokaloryczny. Mam także 17-tkę i temp spalin nie przekracza 100oC przy obecnym nadmuchu 45%. Jeśli masz tą szczelinę zbyt dużą to zamknij ją kawałkiem płytki np, z gresu. A może kierownica opierając się o wymiennik nie uszczelnia styku?, może jakaś krzywa? Sprawdź dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

po długim oczekiwaniu (7 tygodni) RBR w najbliższych dniach podobno będzie u mnie w domu. A dodam, że oczekiwanie miało być max 4 tygodnie, szczerze gdybym teraz się decydował kupiłbym inny piec np ogniwo, w dodatku dochodzą od użytkowników martwiące informacje o uszczelnieniu korony, głośnych pracach podajnika, powątpiewanie w rodzaj blachy i jej grubości teraz wychodzą problemy z certyfikatami, jak kupowałem kocioł producent poinformował mnie, że 17kw poszła do badania do Zabrza teraz dowiaduje się, że podobno wcale go jeszcze nie oddał. Wszystko to stawia tego producenta raczej na garażowego gnieciucha a nie na profesjonalną firmę.

 

.

Gdzie wyczytałeś te wszystkie rewelacje ? na dodatek dużo pokręciłeś, nie było że do Zabrza, skąd wiesz że nie pojechały ? jeśli chodzi o badania.

Nikt na pewno nie będzie ci robił problemów z oddaniem pieniążków mimo że zapłaciłeś, ja na pewno bym nie robił.

Zawsze możesz naprawić jeszcze swój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe teraz temp spalin jeszcze wyzsza bez Orvaldiego bo on przeciez defakto zanizal temp spalin z tego co pamietam

Rece opadaja

Chyba zaspawam kierownice choc nie mysle ze to jej wina

Otwarlem nawet drzwiczki od wyczystki :)

 

Poniewaz nie dajesz zadnych fotek, pokusilem sie o pojscie do mojego kotla, zeby sprawdzic, jak u mnie kierownica wyglada.

 

Tu jest zamknieta, zwroc uwage na "warge" (uchwyt) w gornej czesci. Ma byc tak jak na zdjeciu. IMG_20131112_210104.jpg

 

Na zdjeciu ponizej jest otwarta: warga praktycznie ogranicza jej przesuw na boki, poniewaz jest ok. 0,5 cm wezsza niz otwor drzwiczek.

 

IMG_20131112_210127.jpg

 

I jezeli z tego polozenia zostanie zamknieta, praktycznie na boki nie ma zadnego luzu. No...moze maksymalnie 5 mm, ale nie tworzy sie zadna szpara.

 

Ponizej jeszcze jedno zdjecie zamknietej kierownicy w zblizeniu.

 

IMG_20131112_210139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kuzwa nic z tego nie czaje

Przeciez nie mam pompy mieszajacej wiec co moge ustawiac?

 

Nie wiem czemu nie widzisz mojego stera

Mam go online

Teraz widzę. Ja też nie mam pompy mieszającej, za pompę mieszającą robi pompa CWU tylko musisz ustawić tak jak wyżej pisałem. Przeczytaj dokładnie mój wcześniejszy post i będziesz wiedział co zrobić. Karoka mówił mi, że można to ustawić jeśli ma się bojler blisko kotła.

Tylko sam już nie wiem czy wolisz chronić powrót kotła czy oszczędzić na węglu ? Bo jeśli ustawisz CWU+mieszająca to na pewno czas do kolejnego zasypu się skróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...