Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie wyczytałeś te wszystkie rewelacje ?

 

-Wyczytałem na forach,

 

na dodatek dużo pokręciłeś, nie było że do Zabrza,

 

- to gdzie pojechały?

 

 

skąd wiesz że nie pojechały ?

 

- ze źródła

 

Więc nie męczcie głowy z gadkami możesz oddać zwrócą pieniądze itd. Powiedziałem już, kupiłem i zainstaluję a inna sprawa, że jeśli bym jeszcze raz kupował kocioł a zamawiałem go końcem września to bym go nie kupił bo gdyby producent uczciwie powiedział o czasie oczekiwania do połowy listopada podziękowałbym pojechał np. do Biecza do którego mam 50 km zapakował na busa kocioł i było by git albo kupił innej firmy. Tylko jeśli termin oczekiwania był 3-4 tygodnie pomyślałem, poczekam. Bo za RBR przemawiał sposób czyszczenia (nie od góry jak w ekoplusie) grubsze blachy o 1mm regulowane domykanie drzwi gwarancja rok dłuższa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie przeszedłem na automat i nie wiem jak ustawić nadmuch czy zostawić jak przy grupowym 39 czy dać większy

 

Ja wczoraj przeszedlem na automat "retorta eCoal" wraz ze zmiana opalu na Wesola. Chce sprawdzic, jak poradzi sobie z nia sam kociol. Potem sprawdze na grupowym. Obecnie mam wrazenie ze nie dopala, bo w popielniku sa kawalki wegla. Zmniejszylem podawanie z 5s na 4s i nadmuch skorygowalem na +2%. Jutro sie okaze czy slusznie. A pytal mnie sie kiedys Novy! na forum: "ciekawe jak poprowadzisz Wesola"? Juz wiem, ze nie bedzie to proste ;) Najwyzej zaczne mieszac Wesola z Retopalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę. Ja też nie mam pompy mieszającej, za pompę mieszającą robi pompa CWU tylko musisz ustawić tak jak wyżej pisałem. Przeczytaj dokładnie mój wcześniejszy post i będziesz wiedział co zrobić. Karoka mówił mi, że można to ustawić jeśli ma się bojler blisko kotła.

Tylko sam już nie wiem czy wolisz chronić powrót kotła czy oszczędzić na węglu ? Bo jeśli ustawisz CWU+mieszająca to na pewno czas do kolejnego zasypu się skróci.

Co ty sie czepiles tej pompy mieszajacej :)

Nie mam takowej i nie zamierzam miec

CWU tez nie grzeje

Mam zawor 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kniazio a napisz coś o Twojej chacie jakie ocieplenie, powierzchnia, czy jakieś prace mokre były robione niedawno, czy są drzwi i na koniec jakim węglem palisz. Bo jak zasobnik wystarczy na 5 dni wyjdzie gdzieś ze 4 tony na sezon co przy niektórym budownictwie nie powinno przerażać.

Teraz na 5-6 dni

A przy mrozach i wietrze to na dobe zasobnik polknie

Chalupa ok 200m/2 nieocieplona

Grzejniki zeliwne, grube rury (duuuuzooo wody)

Strop 10 cm welny

Parter stare drewniane okna, pietro nowe okna plastikowe

Wegiel Bałka Ekouniwersal

Tylko zaraz mi nie mowcie ze powinienem spalic 8 ton bo na byle jakim smieciuchu palilem 5 max 6 ton i chodzilem w majtach po chalupie

Edytowane przez kniazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe teraz temp spalin jeszcze wyzsza bez Orvaldiego bo on przeciez defakto zanizal temp spalin z tego co pamietam

Rece opadaja

Chyba zaspawam kierownice choc nie mysle ze to jej wina

Otwarlem nawet drzwiczki od wyczystki :)[/QUOT

 

 

 

Kierownica spalin w wyniku przepływu spalin może lekko drgać i się przesuwać, powoduje to najczęściej odchylenie kierownicy od góry i wzrost temp. spalin, dlatego powinna być dość mocno przesunięta w prawą stronę, aż do jej zablokowania (na lewej stronie ścianki jest przyspawany mały wypust, a w kierownicy są odpowiednie wycięcia).

Możesz spróbować spalania w automacie, temp powinna nieco spaść w stosunku do grupowego.

Może już pisałeś, a ja nie doczytałem, ale dlaczego masz czasami temp. powrotu znacznie większą niż temp. CO?

Pozdrawiam

Edytowane przez skap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie nie ma na co patrzeć, popijaj browara i zapomnij o kotle :p

 

Jakoś nie mogę całkiem o nim zapomnieć. Czasem do niego zaglądam. Nieby na palniku nie widać żeby był zapadnięty a temp. podajnika trochę wysoka. Wiem że to nie jest bardzo dużo ale mimo wszystko... Czujnik zamontowany w miejscu do tego przeznaczonym czyli dosyć blisko kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać czy to normalne w waszych RBR-a że siłownik od podajnika jest taki mocny że jak się go ręką nie przytrzyma to można stracić zęby (zaczęli u mnie montować RBR-a i chciałem zaglądnąć do kosza i tylko dzięki refleksowi nie straciłem zębów, instalator podobno też za pierwszym razem też miał dużo szczęścia, śmiał się że musiałby dentystę dopisać do rachunku, minusem tego siłownika jest fakt że nowy piec, a już mam wygiętę mocowanie siłownika i całej tej płaszczyzny). Piec był z zaworem DBV i dobrze że zwróciłem uwagę przy montażu że jest źle wkręcony przez instalatora Instalco, bo może hydraulik by zamocował rurkę spasowaną i dostarczoną od DBV i bym się dowiedział dopiero jak by zagotował lub wyleciał w powietrze(hydraulik musiał wykręcić DBV i nawinąć i wkręcić na nowo poprawnie). Zamówiłem piec za dopłatą z przekładnią NORD (podobno mniej problemowa i cichsza), przyszedł z przekładnia transtecho podobno jeszcze lepsza od standardowej z taką samą dopłatą - prawda/czy fałsz?

Mam nadzieje że do końca tygodnia uda się go odpalić to opiszę dalsze wrażenia z uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe teraz temp spalin jeszcze wyzsza bez Orvaldiego bo on przeciez defakto zanizal temp spalin z tego co pamietam

Rece opadaja

Chyba zaspawam kierownice choc nie mysle ze to jej wina

Otwarlem nawet drzwiczki od wyczystki :)[/QUOT

 

 

 

Kierownica spalin w wyniku przepływu spalin może lekko drgać i się przesuwać, powoduje to najczęściej odchylenie kierownicy od góry i wzrost temp. spalin, dlatego powinna być dość mocno przesunięta w prawą stronę, aż do jej zablokowania (na lewej stronie ścianek jest przyspawany mały wypust, a w kierownicy są odpowiednie wycięcia).

Możesz spróbować spalania w automacie, temp powinna nieco spaść w stosunku do grupowego.

Może już pisałeś, a ja nie doczytałem, ale dlaczego masz temp. powrotu znacznie większą niż temp. CO?

Pozdrawiam

Kierownica jest ok

Co do temp powrotu to nie mam pojecia . Moze przez ta rurke o ktorej juz pisalem

W automacie tez palilem i temp spalin tez byla nieco wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tego 4D nie widać na wykresach stary masz temperaturę na kotle w przedziale 37-58 (przy nastawie wynikającej z pogodówki 47) więc po co to 4D? Czemu ono u Ciebie służy? Coś jest nie tak w tej Twojej instalacji musisz się teraz skupić na powstrzymaniu tych skoków, na początek wyłącz pogodówkę ustaw temperaturę CO na stałe, jak nie masz jeszcze termostatów ogranicz przepływy na grzejnikach reguluj przepływami a nie czujnikiem pokojowym.

 

Kierowniczka spalin nie ma tu nic do rzeczy na 100% nie tędy droga nawet moja 11tka dochodziła do 200 stopni przy takim zalaniu i spadku o ponad 10 ponizej zadanej. Kizio ma ten sam problem co ja.

Zgadza sie mam strasznie duze wachania

Lecz nic z tym chyba nie zrobie bo mam ogromna ilosc wody w instalacji

Problem z zaworem 4D jest taki (chyba) ze mam ta nieszczesna rurke idaca z naczynia na strychu i spieta z powrotem pieca(pisalem juz o tym

Musze chyba ta rurke wyeliminowac ale czy to cos pomoze?

zawor 4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak w tej Twojej instalacji musisz się teraz skupić na powstrzymaniu tych skoków, na początek wyłącz pogodówkę ustaw temperaturę CO na stałe, jak nie masz jeszcze termostatów ogranicz przepływy na grzejnikach reguluj przepływami a nie czujnikiem pokojowym.

 

Tłumaczyłem Kniaziowi że jak coś jest to nie znaczy że ze wszystkiego musi korzystać :)

On powłączał co się dało bo jest a jego przypadku niestety to się nie sprawdzi, grube rury, dużo wody w instalacji, duże straty.

Sławek dobrze radzi i to samo ci mówiłem.

Przestawię ci to na noc i zobaczysz jak będzie rano, gdyby było za chłodno podniesiesz tylko temp. CO.

Ok ?

Do Kniazia piszę oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Teraz na 5-6 dni

A przy mrozach i wietrze to na dobe zasobnik polknie

Chalupa ok 200m/2 nieocieplona

Grzejniki zeliwne, grube rury (duuuuzooo wody)

Strop 10 cm welny

Parter stare drewniane okna, pietro nowe okna plastikowe

Wegiel Bałka Ekouniwersal

Tylko zaraz mi nie mowcie ze powinienem spalic 8 ton bo na byle jakim smieciuchu palilem 5 max 6 ton i chodzilem w majtach po chalupie

 

Jak się zrobi -10/-20 zaczekam na adkwapniewsiekokulu...czy jak mu tam. Będzie miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...