Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani pomocy podajnik już ma 100 stopni i zaraz wygaśnie, co robić

 

Możesz mieć za silny ciąg w kominie i przy wyłączonym (odstawionym) kotle wypala Ci węgiel i żar schodzi coraz niżej. U mnie wypalało dziure w kopczyku i zakupiłem regulator ciągu kominowego + klapka do wentylatora. Problem zniknął jak reką odjął.

Podnieś ręcznie kopczyk i na chwile pomoże - chyba.

Zdalnie trudno podpowiedzieć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
........

 

160-170*C przy temp zew. miedzy+5 i +10*C, ~120m2 powierzchni ? Mam dostęp do 50kW który grzeje w połowie nie ocieplone ~500m2 i przy podobnych warunkach pogodowych temp przy normalnej pracy utrzymuje się w granicach 130*C , u mnie sporo poniżej 100*C.

 

Ciekawa teoria,temp.spalin zależna od ilości m2 powierzchni,ciekawe ;)

Wiesz o tym ,że cyt.z http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/temperatury-krytyczne/#comment-4570 "...strata kominowa rośnie o 1% na każde 15-20⁰C przyrostu temperatury spalin wylotowych... "

Kumasz to czy nie?Rozumiesz,że budowa kotła ma również wpływ na temp spalin wylotowych?Rozumiesz,że np.RBR 11kW z ceramiką i bez będzie miał różną temp spalin w tych samych warunkach ?

Nie ośmieszaj się podając zależności temp spalin od powierzchni budynku,facet.

Resztę Twej wypowiedzi pominę.Odniosę sie jedynie do tego:

Jak Ci "wesoła" w ekoenergii "da popalić" ;)

Jak chcesz cytować me słowa to rób to dokładnie.Należysz do takich "mędrców" co to na czyimś wątku przeczytają,a potem mądrują.W tym roku każdy kto zakupił opał z Wesołej,wie że to nie to samo co z poprzedniego roku.Są owszem spieki żużlowe,ale ten opał jest wciąż w czołówce.Możliwości i ustawień ,aby go należycie spalić jest co nie miara.Pisząc o tym na swoim wątku,miałem na myśli coś zupełnie innego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór 4D + siłownik elektryczny + sterownik pogodowy (jako urządzenie zewnętrzne - autonomiczne) + ogrzewanie "grzejnikowe" i w/g moje oceny z ostatnich 3 lat ten system spełnia moje oczekiwania. Histerezę w sterowniku mam programowalną i min zakres to 1oC w góre. Nie ma mowy o jakimś "jeżdżeniu" siłownika aby skorygować 0,1 oC na wyjściu zaworu, a praktycznie nie interesuje mnie jakakolwiek zmiana temperatury na grzejnikach (nie mam zaworów termostatycznych i na dzień dzisiejszy nie zamierzam stosować) bo robi to za mnie sterownik pogodowy + siłownik i zawór 4D.

Oczywiście to jest moje zdanie i ja taki układ pracy bardzo sobie chwalę.

Pozdrawiam i życzę ciepełka.:)

Mar3k, robiąc instalację pod kocioł z podajnikiem staram się zawsze myśleć, jak ten kocioł z nią będzie chodził. To nie śmieciuch, który zasypany do pełna czy choćby na pół zasypu jest w każdej chwili gotów dać ciepła na ogrzanie połowy osiedla. Coś tak mi się kojarzy, że na jakieś jazdy okrutne tutaj narzekałeś? Że temperatura kotła latała jak zawór z pogodówką hasło do grzania dały? I potem jak hasło stop przyszło to i przebicia znaczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że jest Pan Doktor z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza mogę prosić Pana o rozwianie wątpliwości w sprawie badania kotłów 17KW RBR Ekouniwersal czy takie były lub są prowadzone?

 

A kocioł już kupiłem więc go zainstaluję bo nie mam ochoty spędzać kolejnych dni na szukaniu odpowiedniego pieca a przy wyborze RBR posiedziałem sporo godzin na forum, pojeździłem po sklepach, podzwoniłem do producentów i wybór RBR-a padł między innymi po Pana Zawistowskiego przychylnych opiniach.

 

W naszym instytucie był badany tylko RBR 25kW i 23kW.

Wyniki były pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar3k, robiąc instalację pod kocioł z podajnikiem staram się zawsze myśleć, jak ten kocioł z nią będzie chodził. To nie śmieciuch, który zasypany do pełna czy choćby na pół zasypu jest w każdej chwili gotów dać ciepła na ogrzanie połowy osiedla. Coś tak mi się kojarzy, że na jakieś jazdy okrutne tutaj narzekałeś? Że temperatura kotła latała jak zawór z pogodówką hasło do grzania dały? I potem jak hasło stop przyszło to i przebicia znaczne?

 

Ja nie robiłem całkowicie nowej instalacji, a wpasowałem się do instalacji po śmieciuchu. Owszem instalacja jest w miedzi i przy kotle w stali. Z przebiciami (niestety nie do zlikwidowania) uporałem sie stosując spalanie grupowe. Na manual nie mam czasu ani ochoty. Mieszkam a domu a nie w kotłowni. Pełny luzik i w miarę przyzwoity komfort w użytkowaniu prawie bezobsługowym kociołka. Owszem, narzekałem bo moje oczekiwania palenia w kotle z retorta były znacznie wyższe pod względem utrzymania temperatury, szczególnie po lekturze o super sterowniku. Życie zweryfikowało oczekiwania w sposób brutalny. :D

Nie neguje Twoich rozwiązań i przemyśleń. Przedstawiam jedynie swoje rozwiązanie z którego jestem na chwile obecna zadowolony (prawie) :yes:

Do pełni szczęścia potrzebny mi jest nowy eko Dom i kociołek gazowy lub inne rozwiązanie ogrzewania.

To już niestety zrealizuję w przyszłym wcieleniu. :lol2:

 

Ps. Przy obecnych temperaturach przebicia nie są już tak dokuczliwe (kilka stopni - do zaakceptowania, zresztą z braku innego wyjścia ).;)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego pompę CO masz przed zaworem 4D a nie za zaworem w kierunku np. grzejników?

Przy takim usytuowaniu pompy regulacja zaworem 4D sprowadza sie do kilku stopni (no może kilkunastu) zamiast pełnej regulacji 90 stopni.

Potwierdzam.... U mnie tez jest przed 4 D i juz koledzy , min. kobra64 wypunktowali mi bledy, ktore popelnilem. I maja racje!! Teraz mam 4D otwarty na full, podmieszanie cieplej wody z bojlera zamkniete (czyli bez podmieszania ), bo tez nie przeczytalem instrukcji przed montazem. Panowie... wszystko jest proste i jasno wyjasnione, pod warunkiem ze robi sie tak jak Koran i Biblia nakazuje :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miał bym wtedy miejsca aby powachlować wyczystką w rbrku :)

Czemu za zaworem,pytam ponieważ chodzą takie ploty w sieci ale zero konkretów

 

A zobacz rozwiązanie zalecane w DTR kociołka który zakupiłeś. Tam jest taki ładny rysunek. I takie wykonanie instalacji z zaworem 4D jest zgodne ze sztuką.

Twój dom, Twój kocioł - Twoje rozwiązania .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.... U mnie tez jest przed 4 D i juz koledzy , min. kobra64 wypunktowali mi bledy, ktore popelnilem. I maja racje!! Teraz mam 4D otwarty na full, podmieszanie cieplej wody z bojlera zamkniete (czyli bez podmieszania ), bo tez nie przeczytalem instrukcji przed montazem. Panowie... wszystko jest proste i jasno wyjasnione, pod warunkiem ze robi sie tak jak Koran i Biblia nakazuje :yes:

 

Święte słowa.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.... U mnie tez jest przed 4 D i juz koledzy , min. kobra64 wypunktowali mi bledy, ktore popelnilem. I maja racje!! Teraz mam 4D otwarty na full, podmieszanie cieplej wody z bojlera zamkniete (czyli bez podmieszania ), bo tez nie przeczytalem instrukcji przed montazem. Panowie... wszystko jest proste i jasno wyjasnione, pod warunkiem ze robi sie tak jak Koran i Biblia nakazuje :yes:

Możesz wymienić jakie konsekwencje niesie taki zawór za pompką jeżeli już CI wytykali? Ja sam tego nie robiłem więc mogę wspomnąć to mojemu instalatorowi tylko chciał bym poznać skutki uboczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić jakie konsekwencje niesie taki zawór za pompką jeżeli już CI wytykali? Ja sam tego nie robiłem więc mogę wspomnąć to mojemu instalatorowi tylko chciał bym poznać skutki uboczne.

 

Zamiast pisac wszystko od nowa, proponuje przeczytac posty od str. 494 do 497. Tam jest moja rozmowa z kol Maher, zas krzysztof7 i kobra64 dosc dokladnie opisali, na czym polegal moj blad, a wczesniej tez blad kol. Maher z montazem 4 D. Mysle, ze po przeczytaniu tych postow, wyciagniesz podobne wnioski do moich. Ja zamierzam na wiosne przerobic podlaczenie 4D oraz zaworu mieszajacego termostatycznego na c.w.u., o ile calkiem z nich nie zrezygnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy Wam też na stronie esterownik zaniża zużycie opału na dzień ? Coś mi się wydaje, że nie działa to poprawnie.

 

Statystyki zatrzymaly sie 7 listopada po poludniu, zas dni uplywaja, dzis juz mamy 13stego. Zatem to co spaliles do 7.11. teraz przeklada sie na kazdy kolejny dzien. I dopoki statystyki nie wroca, zuzycie wciaz bedzie spadac. Nie patrz na to teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisac wszystko od nowa, proponuje przeczytac posty od str. 494 do 497. Tam jest moja rozmowa z kol Maher, zas krzysztof7 i kobra64 dosc dokladnie opisali, na czym polegal moj blad, a wczesniej tez blad kol. Maher z montazem 4 D. Mysle, ze po przeczytaniu tych postow, wyciagniesz podobne wnioski do moich. Ja zamierzam na wiosne przerobic podlaczenie 4D oraz zaworu mieszajacego termostatycznego na c.w.u., o ile calkiem z nich nie zrezygnuje.

Dzięki i już wchłonąłem kolejną wiedzę, i przeprowadzę sobie podobne testy jak ty wtedy przeprowadzałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i już wchłonąłem kolejną wiedzę, i przeprowadzę sobie podobne testy jak ty wtedy przeprowadzałeś :)

 

Jeśli sam montowałeś zawór 4D w instalacji, jest to wybaczalne, ale jeśli to robił "instalator z papierami" to pogoń go i niech oddaje kasę, bo nie ma zielonego pojęcia o instalacjach grzewczych. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...