Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Sam nie montowałem, ale mój instalator też z dolotu(znajomy z pracy), wielkiego problemu ta pompka przed zaworem widzę nie powinna sprawiać (mniejsza dokładność regulacji) dlatego zostawię jak jest, a jak będe miał większą wiedze, zapał, czas i trochę kaski to sam sobie coś poprawie. Znajomemu swoje powiem przy okazji może sie ujmie honorem i zmieni :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prz3kus, rozumiem że lewa rura od 4D to powrót do kotła, prawa powrót z instalacji a górna zasilanie instalacji? A ten zawór różnicowy jest przystosowany do pracy w poziomie?

Powiekszylem zdjecie Prz3ekusa i widac na nim wyraznie, ze oznaczone jest markerem na 4D w taki sposob: godz. 3 i 6 "Z" oraz 9 i 12 to "P". wskazywaloby to ze zasilanie z kotla jest na "6", zasilanie do instalacji na "3", powrot z instalacji na "12" oraz powrot do kotla na "9". Czyli podlaczenia kroccow sa ok, tylko ta nieszczesna pompa przed zaworem 4 D i jak juz zwracano i mnie uwage, zawor 4D nalezy tak ustawic, aby powrot do kotla byl na '6", czyli z krocca rura prosto w dol do powrotu.

 

Na zdjeciu nie widac zaworu roznicowego, ale mozna sie domyslec, ze jest ukryty za pompa c.w.u. i raczej jest w pionie, sadzac po usytuowaniu rur i pompy c.w.u. Dyskusyjna sprawa jest tez z filtrem przed pompa c.w.u. Kierunek poprawny, tylko ten filtr niczego nie zatrzyma, wszystko spadnie do kolana, jak pompa bedzie w postoju.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.... U mnie tez jest przed 4 D i juz koledzy , min. kobra64 wypunktowali mi bledy, ktore popelnilem. I maja racje!! Teraz mam 4D otwarty na full, podmieszanie cieplej wody z bojlera zamkniete (czyli bez podmieszania ), bo tez nie przeczytalem instrukcji przed montazem. Panowie... wszystko jest proste i jasno wyjasnione, pod warunkiem ze robi sie tak jak Koran i Biblia nakazuje :yes:

 

jaki masz 4D firma wielkość, ja zamówiłem 5/4 Womix znacie tą firmę? do 17KW nie wiem czy dobrze zrobiłem ale instalator przekonywał że powinno się brać takiej wielkości z uwagi na większą zdolność mieszania.

 

Co do kolorów kotła ktoś pisał, że dostał niebieski producent zmienia barwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz 4D firma wielkość, ja zamówiłem 5/4 Womix znacie tą firmę? do 17KW nie wiem czy dobrze zrobiłem ale instalator przekonywał że powinno się brać takiej wielkości z uwagi na większą zdolność mieszania.

 

Co do kolorów kotła ktoś pisał, że dostał niebieski producent zmienia barwy?

 

Womix 5/4" pracuje u mnie 4-ty sezon - bezproblemowo oczywiście. Niestety w kotle mam powrót 1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17kW i nie mowie ze podajnik pracuje 12h/d tylko piec jako calosc :)

Do tej pory na zasypie robil mi ok 400 min. Zasyp ostanio wystarczyl mi na 7 dni (125kg), obecnie nie wiem czy 5 dni wyrobi bo cos czas zasypu sie skraca z minuty na minute

Przeraza mnie to poprostu

Ile pracowal podajnik na dobe tego nie sprawdzalem

Ja mam 11kW,spalam na mniej metrów pow.w taj chwili tyle samo.No i co,kolego na co liczysz,ja tu dostałem rade abym kupił inny kocioł.Może tobie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na 5-6 dni

A przy mrozach i wietrze to na dobe zasobnik polknie

Chalupa ok 200m/2 nieocieplona

Grzejniki zeliwne, grube rury (duuuuzooo wody)

Strop 10 cm welny

Parter stare drewniane okna, pietro nowe okna plastikowe

Wegiel Bałka Ekouniwersal

Tylko zaraz mi nie mowcie ze powinienem spalic 8 ton bo na byle jakim smieciuchu palilem 5 max 6 ton i chodzilem w majtach po chalupie

kniazio,mamy te same problemy.Pozdrawiam i wytrwałościhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/10icon_cry2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyczytałeś te wszystkie rewelacje ? na dodatek dużo pokręciłeś, nie było że do Zabrza, skąd wiesz że nie pojechały ? jeśli chodzi o badania.

Nikt na pewno nie będzie ci robił problemów z oddaniem pieniążków mimo że zapłaciłeś, ja na pewno bym nie robił.

Zawsze możesz naprawić jeszcze swój błąd.

 

Skoro nie do Zabrza to gdzie i dlaczego nie tam? skoro wcześniejsze 23 i 25KW były badane właśnie tam?

 

Nitk mi nie będzie robił problemów może ze strony Instalko ale nie kupiłem kotła bezpośrednio od Instalko a od przedstawiciela.

Zresztą już wyjaśniłem że skoro czekałem 2 miesiące poczekam jeszcze kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie do Zabrza to gdzie i dlaczego nie tam? skoro wcześniejsze 23 i 25KW były badane właśnie tam?

 

 

Co i gdzie wiem.

Dlaczego, nie wiem, zapytaj producenta.

Ja nie jestem rzecznikiem Instalco.

Z zakupu przecież możesz zrezygnować, nikt nie powinien robić ci problemów.

Skoro chcesz czekać to czekaj, ja Ci nie wróg.

Masz świadomość co kupujesz, zresztą na tą chwilę i tak niektóre rzeczy są nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałbyś teraz powrót 5/4?

 

5/4" ma mniejsze opory przepływu cieczy. A zawór został z poprzedniej instalacji (śmieciucha z dolnym spalaniem).

Przy powrocie w kotle 5/4" jak najbardziej wstawiłbym zawór 4D 5/4" - lepiej dogrzany powrót kotła - bo to jest jego podstawowa idea stosowania, a że przy okazji łatwo ustawisz temp, na grzejniki to już podwójna zaleta.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji ile wam teraz palą wasze piece ja mam 11 130m zasypywałem 90 kg w sobotę teraz pokazuje mi zasyp 20 ale się skraca

 

Statystyki w tej chwili mówią że 7,07kg/dobę ale one ostatnio raczej prawdy nie mówiły:)

Ja zasypałem 100kg dnia 5.11 i pokazywał jeszcze niedawno że kolejny zasyp 20.11 ale się ochłodziło i skrócił się ten czas do 19.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić jakie konsekwencje niesie taki zawór za pompką jeżeli już CI wytykali? Ja sam tego nie robiłem więc mogę wspomnąć to mojemu instalatorowi tylko chciał bym poznać skutki uboczne.

Skutki uboczne to Twój instalator.Jak chcesz pompować wodę w zasilanie i powrót jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki w tej chwili mówią że 7,07kg/dobę ale one ostatnio raczej prawdy nie mówiły:)

Ja zasypałem 100kg dnia 5.11 i pokazywał jeszcze niedawno że kolejny zasyp 20.11 ale się ochłodziło i skrócił się ten czas do 19.11

 

no to ja od 9.11 90kg u mnie spalanie trochę większe ale nie mam statystyk u Ciebie pokazują u mnie lipa nie ma wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...