Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

5/4" ma mniejsze opory przepływu cieczy. A zawór został z poprzedniej instalacji (śmieciucha z dolnym spalaniem).

Przy powrocie w kotle 5/4" jak najbardziej wstawiłbym zawór 4D 5/4" - lepiej dogrzany powrót kotła - bo to jest jego podstawowa idea stosowania, a że przy okazji łatwo ustawisz temp, na grzejniki to już podwójna zaleta.

 

no jasna sprawa, dawno montowałeś swój kocioł? ja będę miał prawdopodobnie zainstalowany w następnym tygodniu (jak dotrze do mnie) masz jakieś uwagi, spostrzeżenia żeby się ze mną podzielić, żebym nie popełnił jakiś błędów? oczywiście nie ja go będę zakładał a instalator.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,panowie mozecie mi powiedziec o co tu chodzi?,kocioł zasypany do pełna czyli ok 125kg 07.11 godz 16.30.Czas do nastepnego zasypu to 17.11 godz 07 z groszami.Wg moich obliczen 220 minut pracy podajnika(bo tyle teraz mam) X 0,34=74,8:na ilosc godzin146godzin=0,512 kg na godzine X24czyli doba=12,29kg/d.Dobrze licze?a srednie spalanie to 22,97kg/d?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie mozecie mi powiedziec o co tu chodzi?,kocioł zasypany do pełna czyli ok 125kg 07.11 godz 16.30.Czas do nastepnego zasypu to 17.11 godz 07 z groszami.Wg moich obliczen 220 minut pracy podajnika(bo tyle teraz mam) X 0,34=74,8:na ilosc godzin146godzin=0,512 kg na godzine X24czyli doba=12,29kg/d.Dobrze licze?a srednie spalanie to 22,97kg/d?

 

125/0,34= ok 367min tyle powinieneś wpisac po zasypie jezeli sypałeś do pustego (jeżeli dosypywałeś to trzeba dodać ten czas do poprzedniego zasypu i traktować tak jak byś poprzednim razem zasypał 125 kg więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasna sprawa, dawno montowałeś swój kocioł? ja będę miał prawdopodobnie zainstalowany w następnym tygodniu (jak dotrze do mnie) masz jakieś uwagi, spostrzeżenia żeby się ze mną podzielić, żebym nie popełnił jakiś błędów? oczywiście nie ja go będę zakładał a instalator.

 

Nie jestem ekspertem w dziedzinie ogrzewania i ogólnie ciepłownictwa. Napisz na forum co masz do ogrzania, jaki typ instalacji: podłogowe, grzejniki, mieszane etc i na 100 % chołopaki doradzą, a jeśli ja coś będę wiedział to także pomogę, doradzę. Jest tak wiele szkół dotyczących ogrzewania naszych domów ile pewnie samych domów i instalatorów. ;)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje,dosypałem do pełna i od nowa wpisałem 350min.Pomoze ktos to ogarnac,tak po polskiemu?

To czym palisz ma wpływ na to co wpiszesz.

Ale jak juz chłopaki wcześniej pisali najlepiej przyjąć wartość 0,34

Pełny zasobnik 125 kg dzielisz przez wartość 0,34 daje wynik 367

Oczywiście jesli masz lepszy opał może to być i 0.33 a jak gorszy to 0,35.

A już stuprocentową pewnośc daje zasypanie do pełna wyzerowanie i czekanie az się wypali i masz wynik:)

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w dziedzinie ogrzewania i ogólnie ciepłownictwa (jam prosty elektronik , automatyk) :). Napisz na forum co masz do ogrzania, jaki typ instalacji: podłogowe, grzejniki, mieszane etc i na 100 % chołopaki doradzą, a jeśli ja coś będę wiedział to także pomogę, doradzę. Jest tak wiele szkół dotyczących ogrzewania naszych domów ile pewnie samych domów i instalatorów. ;)

 

Otóż cały dom jeszcze nie ocieplony okna nowe plastik powierzchnia około 180m/kw obecnie grzane 130m wyłączyłem na razie (do większych mrozów) część dobudowaną (50m/2), której nie traktuje jako mieszkalna póki co tylko magazynki. Instalacja stara lata 70/80 w piwnicy 2 cale reszta 5/4 i do grzejników 0/5 cala. Grzejniki stare aluminiowe kupione już spory czas temu ale podobno są ok to opinia instalatora (mają trochę więcej wody od tych nowych ale ,robią co trzeba) podłogówki nie mam. Chcę podłączyć się pod starą instalację a na wiosnę/lato wywalę wszystko i dam nową. Propozycja instalatora jest taka, że robimy nową instalację przy piecu zawór 4D, pompki, zawory odcinające, wymiennik CWU itd i wpinamy się do starej instalacji. Na wiosnę ciągniemy nowe instalacje od grzejników i wpinamy się w rozdzielacz bez większej ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje,dosypałem do pełna i od nowa wpisałem 350min.Pomoze ktos to ogarnac,tak po polskiemu?Juz troche kumam,wpisałem zasyp 125 kg ale dosypywałem wiec dosypałem mniej,cholera to co musze wazyc ile dosypuje?

 

Jeżeli zasobnik nie był całkowicie oprózniony to nie dosypałeś 125kg tylko mniej, ile? jeżeli chcesz wiedzieć to oczywiście że trzeba zważyć(lub pomnozyć ilość min przepracowanych przez podajnik x0,34 odjąć od poprzedniego zasypu i będziesz wiedział ile ci zostało w zasobniku i ile dosypujesz do pełna), a jeżeli sypiesz do pełna w pusty i masz sprawdzone, że to 125 kg to liczysz 125/0,34 i wychodzi że za ok 367min pracy podajnika piec ci się przypomni że zasobnik pusty.

Jeżeli traktujesz to tylko orientacyjnie i po to żeby ci przypomniał oraz dosypujesz do zaobnika częściowo opróżnionego to zawsze przy pełnym możesz pisać 367min

dopisek

To ja się męczę:) statystyki narazie nie działają

Edytowane przez keteimj
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem chodzi mi o statystyki.Tam pokazuje ze spalam prawie 23kg/d a juz pale 7 dzien na tym zasypie i wg podajnika mam czas do 17.11 zanim zawitam do kotłowni.Czyli bede palił w przyblizeniu 10 dni i jakby spalał po 23kg to w zasobniku wchodzilo by 230kg
palisz 7 dni a do końca zostało 4 czyli razem 11 dni. Spalisz 125kg czyli 125:11=11,3kg/dzień . O to chodziło?

 

PS

Statystyki mogą być teraz niedokładne po tej przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie żeby w przyszłości docieplić jeszcze strop 10cm styropianu do tych dziesięciu które mam i nie wiem czy tak nie zrobię na przyszły sezon.

Pewnie by trochę pomogło.

Domek mam trochę starszy bo z lat 70-tych ale mury pewnie mamy podobne. U mnie 45cm gruby.

 

też sie zastanawiam nad ociepleniem bo na stropie tylko 8 ale nie wiem czy dokładać do stropu czy lepiej dach ocieplić wełną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...