Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Izolacje domu masz taka, ze do 25 bez problemu powinienes utrzymac. A poniemieckie domy maja dobra akumulacje, bo grube mury ceglane, najczesciej dodatkowo z pustka powietrzna w srodku. Grzej i nie wychladzaj zbytnio...:yes:

Jesli masz Wilo Yonos Pico 1-4 to ustawienie na godz "10" moze byc za niskie. U mnie na "10" jest to 2,5 m, ale pompa Pico 1-6, czyli do 6m. Tak czy owak optymalne ustawienie bedzie gdzies pomiedzy "8" a "9". Musisz to juz sam sprawdzic. Najpierw odpowietrzenie pompy (pokretlo na godz. "12" - symbol "air"), potem odpowietrzenie grzejnikow jesli konieczne, potem dobrac wysokosc podnoszenia a na koncu ustawic glowice termostatyczne(zwroc uwage na to, co napisal zbigmaz01). Po tym wszystkim powinienes bez problemu miec zadane 23 C w pokoju:yes: O ile juz nie masz...Podczas odpowietrzania moze byc konieczne dobicie wody do kotla. Powodzenia.

Co do podnoszenia to bym sobie nie brał tak tego do bani :)

To ma znaczenie w instalacjach otwartych, w instalacjach zamkniętych (ciśnieniowych) to nie ma takiego znaczenia. Tam są inne opory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Izolacje domu masz taka, ze do 25 C wewnatrz bez problemu powinienes utrzymac. A poniemieckie domy maja dobra akumulacje, bo grube mury ceglane, najczesciej dodatkowo z pustka powietrzna w srodku. Grzej i nie wychladzaj zbytnio...:yes:

Jesli masz Wilo Yonos Pico 1-4 to ustawienie na godz "10" moze byc za niskie. U mnie na "10" jest to 2,5 m, ale pompa Pico 1-6, czyli do 6m. Tak czy owak optymalne ustawienie bedzie gdzies pomiedzy "8" a "9". Musisz to juz sam sprawdzic. Najpierw odpowietrzenie pompy (pokretlo na godz. "12" - symbol "air"), sprawdzenie filtra przed pompa, potem odpowietrzenie grzejnikow jesli konieczne, potem dobrac wysokosc podnoszenia a na koncu ustawic glowice termostatyczne(zwroc uwage na to, co napisal zbigmaz01). Po tym wszystkim powinienes bez problemu miec zadane 23 C w pokoju:yes: O ile juz nie masz...Podczas odpowietrzania moze byc konieczne dobicie wody do kotla. Powodzenia.

PS: Co sklonilo Cie, zeby zmniejszyc podawanie opalu do 3 s oraz korekty nadmuchu do +5% ?

 

Dużo spieków i niedopalony węgiel. Pracuję nad tym by to zmniejszyć i chyba powoli tak sie dzieje. Zobaczę wieczorem jak wygląda to coś co teoretycznie powinno być popiołem :)

 

A pompę mam 40-tkę. Martwi mnie to, że grzejnik mam gorący. Hm, może niedowymiarowany...:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podnoszenia to bym sobie nie brał tak tego do bani :)

To ma znaczenie w instalacjach otwartych, w instalacjach zamkniętych (ciśnieniowych) to nie ma takiego znaczenia. Tam są inne opory.

Nic nie bylo napisane, jaka ma instalacje..otwarta czy zamknieta. Ale fakt, przy zamknietej wyglada to inaczej, bowiem cisnienie rozchodzi sie we wszystkich kierunkach tak samo. Chociaz opory sa wprost proporcjonalne do predkosci przeplywu medium, a wiec i do wydajnosci pompy (bo srednice sie przeciez nie zmieniaja) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo spieków i niedopalony węgiel. Pracuję nad tym by to zmniejszyć i chyba powoli tak sie dzieje. Zobaczę wieczorem jak wygląda to coś co teoretycznie powinno być popiołem :)

 

A pompę mam 40-tkę. Martwi mnie to, że grzejnik mam gorący. Hm, może niedowymiarowany...:jawdrop:

Czy tesc odkrecil glowice na full w pomieszczeniu, gdzie masz czujnik t.w. sterownika kotla? Bo na wykresie jest rowna kreska na 22 C, czyli nie widac zadnej reakcji... A opal masz widocznie podobny jak u mnie. Ja na razie dalem tylko +1%. Podziel sie uwagami wieczorem, jak wyglada Twoj popiol. Moze sam powinienem jeszcze zwiekszyc nadmuch?

 

Na niedowymiarowany grzejnik jest rada: zwiekszyc temp. zadana ;)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze jakie maś ciśnienie w instalacji jeżeli to jest ciśnieniowa, może brakować wody lub (i) zbyt mały przepływ czyli pompa za małą ilość wody przegania. Czy dół grzejnika jest ciepły?

 

 

PS

 

Przy otwartej może mało wody i słaby przepływ lub albo albo

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze jakie maś ciśnienie w instalacji jeżeli to jest ciśnieniowa, może brakować wody lub (i) zbyt mały przepływ czyli pompa za małą ilość wody przegania. Czy dół grzejnika jest ciepły?

 

 

PS

 

Przy otwartej może mało wody i słaby przepływ lub albo albo

 

Dobrze byloby jeszcze wiedziec, czy otwarte naczynie zabezpiecza tylko kociol, a instalacja jest zamknieta (wymiennik plytowy), czy calosc instalacji jest otwarta. Jesli tak, to czy pompa c.o. jest na zasilaniu czy powrocie, bo to niejako wymusza prawidlowy dobor H pompy oraz wysokosc umiejscowienia naczynia nad najwyzszym grzejnikiem. Tych informacji nie mamy, a sa nie mniej istotne. Dlatego wczesniej napisalem, ze trudno jest cokolwiek doradzic, nie majac konkretnej instalacji przed oczyma, albo chociaz jej dokladnego szkicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio dzięki za zdjęcia

 

 

 

Masakra nie widziałem tego kotła na żywo ale po twoich zdjęciach potwierdziły się moje domysły z Defro lub innej FABRYKI taki kocioł by nie wyszedł za bramę mój szwagier ma HEF -a to muszę powiedzieć, że kocioł wygląda super i grzeje super, a tu jakość spawania wygląda tragicznie chyba ktoś się dopiero uczy, chciałbym wiedzieć z jakiej to bach tak naprawdę jest robione

zresztą opis kotła zamieszczam poniżej

 

 

MADE IN GARAŻ

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byloby jeszcze wiedziec, czy otwarte naczynie zabezpiecza tylko kociol, a instalacja jest zamknieta (wymiennik plytowy), czy calosc instalacji jest otwarta. Jesli tak, to czy pompa c.o. jest na zasilaniu czy powrocie, bo to niejako wymusza prawidlowy dobor H pompy oraz wysokosc umiejscowienia naczynia nad najwyzszym grzejnikiem. Tych informacji nie mamy, a sa nie mniej istotne. Dlatego wczesniej napisalem, ze trudno jest cokolwiek doradzic, nie majac konkretnej instalacji przed oczyma, albo chociaz jej dokladnego szkicu.

 

Więc tak:

1. Instalacja jest otwarta, bez wymiennika. Naczynie zabezpiecza całość instalacji i znajduje się na strychu na wysokości ok. 8 m. Przed zamarznięciem chroni je grawitacyjna cyrkulacja. Od najwyższego grzejnika dzieli je jakieś 2,5 m.

2. Instalacja jest podzielona na dwa obiegi:

a) na parterze jest podłogówka zasilająca 120 m2 sterowana osobną pompą. Do podłogówki wrócę jeszcze przy innej okazji, bo wykonałem pewną zmianę w stosunku do tego co miałem wcześniej (część z Was być może pamięta moje poprzednie problemy) i muszę sprawdzić, czy to się przyjmie. Na chwilę obecną podłogówka nie jest uruchomiona.

b) na piętrze (120 m ale częściowo skosy) są grzejniki. Pompa zamontowana jest na powrocie. Dodatkowo w ten układ wpięte są jeszcze dwa grzejniki znajdujące się na parterze (w łazience i w pokoju teścia) po to, by do czasu uruchomienia podłogówki było tam ciepło.

 

Szkic zamieszczę wieczorem + kilka zdjęć i pewnych średnic rur, bo jest jedna rzecz w "zasilaniu" naczynia, o której chciałbym z Wami podyskutować.

 

Ale najpierw sprawdzę te wszystkie rzeczy o których pisaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisze wiele tylko wstawie fotki

Jakość wykoniania nie jest warta tych 8000 zł,

]

Jeśli nie warto to jak wiesz możesz oddać produkt do 10 dni bez podania przyczyny.

Także nie wiem w czym masz problem.

Jeśli jesteś chętny to podaj mi tylko numer konta na priva i wysyłam ci pełną kwotę jaką zapłaciłeś i jutro kurier podjeżdża.

Nie musisz zwracać się do swojego sprzedawcy ani producenta.

Będzie dwóch zadowolonych, TY i ten co czeka na taki kocioł.

Ba nawet trzech bo mi się kolejka zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1. Instalacja jest otwarta, bez wymiennika. Naczynie zabezpiecza całość instalacji i znajduje się na strychu na wysokości ok. 8 m. Przed zamarznięciem chroni je grawitacyjna cyrkulacja. Od najwyższego grzejnika dzieli je jakieś 2,5 m.

2. Instalacja jest podzielona na dwa obiegi:

a) na parterze jest podłogówka zasilająca 120 m2 sterowana osobną pompą. Do podłogówki wrócę jeszcze przy innej okazji, bo wykonałem pewną zmianę w stosunku do tego co miałem wcześniej (część z Was być może pamięta moje poprzednie problemy) i muszę sprawdzić, czy to się przyjmie. Na chwilę obecną podłogówka nie jest uruchomiona.

b) na piętrze (120 m ale częściowo skosy) są grzejniki. Pompa zamontowana jest na powrocie. Dodatkowo w ten układ wpięte są jeszcze dwa grzejniki znajdujące się na parterze (w łazience i w pokoju teścia) po to, by do czasu uruchomienia podłogówki było tam ciepło.

 

Szkic zamieszczę wieczorem + kilka zdjęć i pewnych średnic rur, bo jest jedna rzecz w "zasilaniu" naczynia, o której chciałbym z Wami podyskutować.

 

Ale najpierw sprawdzę te wszystkie rzeczy o których pisaliście.

 

No to powinno byc ok. Naczynie przy pompie na powrocie powinno byc na wysokosci 0,7 X H nad najwyzej zamontowanym grzejnikiem. Czyli u Ciebie przy pompie H= 4m jest to 2,8 m. Ale nie znaczy to, ze pompa musi byc wlaczona na max. Sprawdz to, o czym wczesniej pisalismy i wtedy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak z czegoś nie jestem zadowolony to po prostu się tego pozbywam.

 

Mysle, ze nie sa to az takie mankamenty, zeby pozbywac sie dobrego badz co badz kotla. Ale te ostre koncowki blachowkretow szczegolnie za konsolka panelu sterownika troche draznia. Sam na to zwrocilem wczesniej uwage. Producent na pewno wezmie te wszystkie sugestie do serca i poprawi. Co zas do silnika, motoreduktora, palnika to adresaci narzekan powinni byc inni niz Instalco. Reszta to kosmetyczne drobiazgi nie majace wplywu na prace kotla, np. niedokladne spasowanie zamkow klapy podajnika. Nawet z tym mozna sobie poradzic, niwelujac to "przekoszenie" na zawiasach. Tak to juz jest: niezadowolenie jednego moze wprawic w zadowolenie drugiego i trzeciego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak z czegoś nie jestem zadowolony to po prostu się tego pozbywam.

 

Tak nieśmiało zapytam. Trafił się taki co zwrócił skoro miał możliwość?

Nie rozumiem pewnych osób które jak zauważyłem zanim zamówili kocioł mocno go krytykowali a jednak go chcą w swojej kotłowni.

Jest możliwość oddania a jakoś nie korzystają z tego. Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już proponowałem chyba 3-em osobom z tego jedna która miała a teraz Kalio a od roku Maherowi coś buczało mimo że nie miał kotła.

No jakoś jeszcze nikt się nie zdecydował.

Wręcz przeciwnie, wiedzieli w jakie gówno się pakują a i tak wzięli :)

Kurde nie rozumie takich ludzi.

 

Takich ludzi trudno zrozumieć niestety. Pewnie mają jakieś swoje ukryte cele żeby tak gadać i gadać a na końcu kupić właśnie to o czym się tak źle gadało.

A tak przy okazji zerknął byś Wieśku na moje cudo?

Obawiam się że przy tej zadanej CO z pogodówki to nie osiągnie temp., wewn jaką mu ustawiłem ale chcę to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...