Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli uważasz, że jak otworze taki 4D mający skale (0-10) na 2(20%) to jak będzie pompował wodę? Odpowiedz jak sądzisz a ja Ci napisze jak jest w praktyce bo jestem ciekawy czy na pewno wiesz jaki jest efekt ;)

 

mpepe

większość śrubunków zamawiałem już przed zakupem kotła i jest jak widać (pomimo że instalator wiedział jaki kociołek zamówie wyszło jak widać):bash:

 

kobra64

gmaj22 wszytko dokładnie napisał i muszę stwierdzić że ma chyba racje z tym filarkiem bo od CO miałem zapierdzielony jak sprawdzałem a od COW czyściutki:(

No to jak ten zawór leży ( przegroda jest poziomo ) to w jakimś tam lekko ograniczonym zakresie ma to szansę działać. Co prawda zrobiłeś z mieszacza rozdzielacz, ale w prawidłowe porty rozdzielanie następuje i woda wracająca z instalacji musi uzupełniać według nastawy. Jak stoi( przegroda jest pionowo ) to może i groźne być dla użytkownika. A za zawór różnicowy śrubunek wziąłem, sorki. Czerny, co Ty masz za węgiel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchaj :)

I zapewnij do kotłowni napływ powietrza.

Zbychu, masz u mnie flaszkę i to poważnie! Daj mi na PW adres i Ci ją wyślę z radością :yes::yes::yes:

 

Problem z kotłem pojawił się jakieś 3 tygodnie temu. Wtedy była u nas wielka burza i ostro dmuchało. To co Zbychu napisał dało mi do myślenia, więc poleciałem do kotłowni i sprawdziłem ciąg - nie było! Wszedłem więc na dach, później na komin, poświeciłem latarką i... kawał dużej folii budowlanej w kanale wentylacyjnym. Ledwo wyciągnąłem. Cholera, co za pech... no i szczęście, że przyczyna została znaleziona :D

 

Przed chwilą wróciłem, wyczyściłem ponownie kociołek i teraz tylko muszę sprawdzić, czy nie przegiąłem z tymi ustawieniami, którymi się ratowałem.

 

Biorę,oddajesz?

 

Nigdy :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczekując na kociołek, zastanawiam się w jakie pompki zaopatrzyć moją instalację.

Na parterze mam ok 56 m2 podłogówki pod jednym rozdzielaczem i trzy grzejniki pod drugim.

Na poddaszu mam pod jednym rozdzielaczem 6 grzejników i podłogówkę na powrocie z drabinki w łazience.

Rozumiem że potrzeba jedną pompkę na grzejniki i jedną na podłogówkę.

A trzecią muszę dać od pieca do zbiornika do solarów.

Czy tak to ma być?

Chciałbym zainwestować w 3 pompy energooszczędne WILO YONOS PICO 25/1-4.

Co o tym myślicie?

 

Pomoże mi ktoś w sprawie pompek?

Chciałbym je kupić wcześniej, zanim przyjdzie instalator montować kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, jak ci coś nie pasi to Twój też biorę, póki czysty.

Są też inne kotły na eCoalu także nie ciś kitu że dlatego ze ma eCoala.

Jakich Instalco ma dystrybutorów, chcą ulżyć tym oszukanym :)

Nie, nie, nie będzie z minertu licytacji robić, kto da więcej :)

 

Taki czysty to on już nie jest, bo sprawdzałem czy mi się tylko wydaje czy rzeczywiście przysłali mi piec z reduktorem kręconym się w przeciwnym kierunku (sypnąłem dla sprawdzenia trochę ekogroszka). Też śmieszne mi się wydaje proponowanie komuś zwrotu kotła jak nie wiadomo kiedy przyjdą mrozy i zwrot 8000zł jest niczym przy uszkodzeniach powstałych po zamrożeniu instalacji CO,CWU.

Może ty chociaż odpowiesz jak jest z tą przekładnią NORD którą miałem dostać, a bez uprzedzenia wstawili i wysłali mi jakiegoś transtecno z docinaną ręcznie obudową przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęły mi wykresy w archiwum - "Brak danych" - jak to naprawić bez restartu sterownika , ewentualnie da się zrobić restart zdalnie ?

Kiedyś miałem podobnie to podniosłem dekiel z pudełka i dopchałem kartę, ruszyło. Ale parę może się i bez tego obejść, może karta wolna i czasami nie łapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknijcie na mojego Bruli.

Chyba od wakacji nie czyszczony ale za wiele też w nim nie spaliłem.

Po przeczyszczeniu co się stało ze spalinami, tragedia :)

A czyszczakiem obleciałem tylko komorę na odpie...ol i wajcha z tyłu, góra nie ruszana bo mi się nie chciało :)

Nie czyszczę bo się może zrobić nie ciekawie.

Popiól nie wybierany specjalnie żeby rozwiać plotki które ktoś rozsiewał o zatkaniu kanału pionowego.

Syn był chyba ze 3 razy odgarniać na boki w ostatnich dniach.

Dzisiaj już było wyżej palnika dookoła, cisło w górę i nic się nie dymiło.

Kto ma 11-tkę to może sobie wyobrazić ile tego było w środku jak ponad 2,5 szuflady wyciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, masz u mnie flaszkę i to poważnie! Daj mi na PW adres i Ci ją wyślę z radością :yes::yes::yes:

 

Problem z kotłem pojawił się jakieś 3 tygodnie temu. Wtedy była u nas wielka burza i ostro dmuchało. To co Zbychu napisał dało mi do myślenia, więc poleciałem do kotłowni i sprawdziłem ciąg - nie było! Wszedłem więc na dach, później na komin, poświeciłem latarką i... kawał dużej folii budowlanej w kanale wentylacyjnym. Ledwo wyciągnąłem. Cholera, co za pech... no i szczęście, że przyczyna została znaleziona :D

 

Przed chwilą wróciłem, wyczyściłem ponownie kociołek i teraz tylko muszę sprawdzić, czy nie przegiąłem z tymi ustawieniami, którymi się ratowałem.

 

 

 

Nigdy :no:

Zrób tak jak Sławek pisze, wyślij lotka a jak trafisz to zrobimy jakieś spiekanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerny

 

Moim zdaniem, korekta +5% i zmniejszenie podawania do 3s to zbyt drastyczne podejscie. Dlaczego, opisze na swoim przykladzie...

Pale od kilku dni Wesola i po stwierdzeniu, ze za bardzo spieka, zmniejszylem podawanie do 4 s, pozniej zas do 3 s, wraz z delikatna korekta nadmuchu 1%, a od dzis rano 2%. Przy 3s / 2% juz zrobil mi sie krater, wiec wniosek, ze albo za mocno dmucham, albo za malo podaje. Domyslam sie wiec, ze u mnie najbardziej optymalne ustawienie byloby 4s / 2%. Nie mam juz czasu tego sprawdzic, od teraz przechodze na grupowe 8 kW/8kW z nadmuchem poczatkowym 38 %. Jutro zobacze, jakie sa efekty i ewentualnie wprowadze korekte nadmuchu. W ostatecznosci bede mieszal 2:1 z Retopalem, jak wczoraj radzil mi kobra64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknijcie na mojego Bruli.

Chyba od wakacji nie czyszczony ale za wiele też w nim nie spaliłem.

Po przeczyszczeniu co się stało ze spalinami, tragedia :)

A czyszczakiem obleciałem tylko komorę na odpie...ol i wajcha z tyłu, góra nie ruszana bo mi się nie chciało :)

Nie czyszczę bo się może zrobić nie ciekawie.

Popiól nie wybierany specjalnie żeby rozwiać plotki które ktoś rozsiewał o zatkaniu kanału pionowego.

Syn był chyba ze 3 razy odgarniać na boki w ostatnich dniach.

Dzisiaj już było wyżej palnika dookoła, cisło w górę i nic się nie dymiło.

Kto ma 11-tkę to może sobie wyobrazić ile tego było w środku jak ponad 2,5 szuflady wyciągnąłem.

Czyli już robisz jak ja:)

wybieram jak już jest równo z rantem od drzwiczek :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerny

 

Moim zdaniem, korekta +5% i zmniejszenie podawania do 3s to zbyt drastyczne podejscie. Dlaczego, opisze na swoim przykladzie...

Pale od kilku dni Wesola i po stwierdzeniu, ze za bardzo spieka, zmniejszylem podawanie do 4 s, pozniej zas do 3 s, wraz z delikatna korekta nadmuchu 1%, a od dzis rano 2%. Przy 3s / 2% juz zrobil mi sie krater, wiec wniosek, ze albo za mocno dmucham, albo za malo podaje. Domyslam sie wiec, ze u mnie najbardziej optymalne ustawienie byloby 4s / 2%. Nie mam juz czasu tego sprawdzic, od teraz przechodze na grupowe 8 kW/8kW z nadmuchem poczatkowym 38 %. Jutro zobacze, jakie sa efekty i ewentualnie wprowadze korekte nadmuchu. W ostatecznosci bede mieszal 2:1 z Retopalem, jak wczoraj radzil mi kobra64.

Nie gniewaj się Grześ ale to błędna teoria z tymi sekundami w auto :)

Tylko za dużo dmuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerny

 

Moim zdaniem, korekta +5% i zmniejszenie podawania do 3s to zbyt drastyczne podejscie. Dlaczego, opisze na swoim przykladzie...

Pale od kilku dni Wesola i po stwierdzeniu, ze za bardzo spieka, zmniejszylem podawanie do 4 s, pozniej zas do 3 s, wraz z delikatna korekta nadmuchu 1%, a od dzis rano 2%. Przy 3s / 2% juz zrobil mi sie krater, wiec wniosek, ze albo za mocno dmucham, albo za malo podaje. Domyslam sie wiec, ze u mnie najbardziej optymalne ustawienie byloby 4s / 2%. Nie mam juz czasu tego sprawdzic, od teraz przechodze na grupowe 8 kW/8kW z nadmuchem poczatkowym 38 %. Jutro zobacze, jakie sa efekty i ewentualnie wprowadze korekte nadmuchu. W ostatecznosci bede mieszal 2:1 z Retopalem, jak wczoraj radzil mi kobra64.

Na grupowym jak będziesz cierpliwy i powolny to ustawisz i poleci bez mieszania tylko zapewnia odbiór aby nie stawał za. często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już robisz jak ja:)

wybieram jak już jest równo z rantem od drzwiczek :p

 

No to rzeczywiście nie spieszycie się z obsługą kotła:)

Ja jak na razie mam jeszcze stare przyzwyczajenia i zaglądam raz na kilka dni do niego i sprawdzam co tam słychać.

Popiół jednak wyrzucam jak jest pełna szuflada + trochę na zewnątrz:)

Pewnie kiedyś dojdę i do Waszych przyzwyczajeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...