Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pytanie do bardziej zaawansowanych palaczy czy temperatura 50-80 spalin nie będzie szkodliwa dla zwykłego komina z cegły. dziś rano jak spojrzałem na komin widać było biały dym wyglądało to jak bym palił w olejowym

Ja doświadczenia nie mam, ale szwagier ma i powiem tylko tyle, wiele zależy jak jest ocieplony komin. Jeżeli komin nie jest bardzo wychładzany nie powinno być problemu. Problem będzie jak zaobserwujesz wilgoć w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast o kociołku to się tu marketingowo robi :popcorn:

 

gmaj22

Ile ty przeciętnie spalasz dziennie?

 

Patrzac na statystyki, beda mylace. Ale podam Ci "z natury" jak to obecnie wyglada. Zasypalem 120 kg Wesolej 10 listopada w poludnie. Teraz mam jeszcze niecale pol zasobnika, wiec spalilem ok. 70 kg co daje srednia 14 kg/dzien. Wg statystyk za ostatnie 7 dni srednia jest 17 kg/dzien.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do bardziej zaawansowanych palaczy czy temperatura 50-80 spalin nie będzie szkodliwa dla zwykłego komina z cegły. dziś rano jak spojrzałem na komin widać było biały dym wyglądało to jak bym palił w olejowym

Biały dym to niezbyt dobry kolor dla zwykłego komina.

Zajrzyj co jakiś czas czy nie robi się wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu :p

 

U niektórych potrafił przerobić 45kg na początku także chyba z lepszego pułapu startujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie drugi sezon-3szt. i jestem zadowolony. Jeżeli liczysz każdy wat zużytej energii to nie kupuj na zapas pompki 25/1-6 tej mocniejszej - mam taką na podłogówkę - napędza dwa rozdzielacze (jeden na parterze i jeden na piętrze -każdy po 8 obwodów- w sumie 160m2 - to ok. 1200mb rurek, wysokość od kotła w piwnicy do najwyższego rozdzielacza to ponad 6m ) i nie mogę już zmniejszyć jej wydajności, a chciałbym. Pompka WILO YONOS PICO 25/1-4.pobiera max 20W a WILO YONOS PICO 25/1-6 max 40W.Teraz wiem że spokojnie wystarczyła by ta mniejsza i mniej energii by pobierała (niewiele ale zawsze)i łatwiej ustawić wymaganą wydajność. Obecnie główna pompka do podłogi pobiera 16W, a czasowo załączane pompki CWU i do grzejników ok 5- 8W- to te mniejsze. Te pompki naprawdę są superwydajne - tylko taka uwaga - przy napełnianiu instalacji i odpowietrzaniu ustaw wszystko na max. U mnie na początku miałem wątpliwości czy wydoli pompka podłogi bo na górnym rozdzielaczu dość długo nie mogłem uzyskać przepływów. Po całkowitym odpowietrzeniu mimo znacznej różnicy wysokości umieszczenia rozdzielaczy mam prawie identyczne przepływy na poszczególnych pętlach - a i średnice rur zasilających są inne - na dole 28mmCu na piętro 22mmCu.

Pozdrawiam

 

Upss..

nie wkleił mi się cytat- chodzi o post wojtasa77:

Pomoże mi ktoś w sprawie pompek?

Chciałbym je kupić wcześniej, zanim przyjdzie instalator montować kocioł.

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niektórych potrafił przerobić 45kg na początku także chyba z lepszego pułapu startujesz :)

Zdradz nam tu lepiej, jak Ty to robisz, ze spalasz dziesiec razy mniej...4,5 kg/dobe ?? :)

 

PS: Sorry, ale jeszcze niedawno widzialem 4,5 kg...teraz jest ponad 12?

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu :p

 

U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC, łazienka 20oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.

 

Biały dym to niezbyt dobry kolor dla zwykłego komina.

Zajrzyj co jakiś czas czy nie robi się wilgotno.

 

U mnie żadnego dymu nie widać póki co... sorry było widać raz, jak ustawiłem retortowy ręczny i temp. spalin była ponad 230oC- przy pierwszym uruchomieniu kotła w tym sezonie :).

Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC, łazienka 20oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.

 

 

 

U mnie żadnego dymu nie widać póki co... sorry było widać raz, jak ustawiłem retortowy ręczny i temp. spalin była ponad 230oC- przy pierwszym uruchomieniu kotła w tym sezonie :).

Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?

 

normalnie to też nie widzę żadnego dymu ale dziś rano było -1 jak wychodziłem do pracy i zauważyłem że lekki dymek się unosi nad kominem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknijcie na mojego Bruli.

Chyba od wakacji nie czyszczony ale za wiele też w nim nie spaliłem.

Po przeczyszczeniu co się stało ze spalinami, tragedia :)

A czyszczakiem obleciałem tylko komorę na odpie...ol i wajcha z tyłu, góra nie ruszana bo mi się nie chciało :)

Nie czyszczę bo się może zrobić nie ciekawie.

Popiól nie wybierany specjalnie żeby rozwiać plotki które ktoś rozsiewał o zatkaniu kanału pionowego.

Syn był chyba ze 3 razy odgarniać na boki w ostatnich dniach.

Dzisiaj już było wyżej palnika dookoła, cisło w górę i nic się nie dymiło.

Kto ma 11-tkę to może sobie wyobrazić ile tego było w środku jak ponad 2,5 szuflady wyciągnąłem.

 

Popiól nie wybierany specjalnie żeby rozwiać plotki które ktoś rozsiewał o zatkaniu kanału pionowego.

 

tak to ja napisałem-kol Karoka

masz jakieś wątpliwosci do moich bazgrołków

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradz nam tu lepiej, jak Ty to robisz, ze spalasz dziesiec razy mniej...4,5 kg/dobe ?? :)

 

PS: Sorry, ale jeszcze niedawno widzialem 4,5 kg...teraz jest ponad 12?

 

Karoka65 ma super nowoczesny dom, 120m2 powierzchni grzewczej to i spala odrobinę węgla (sprostowanie - pewnie chciałby mieć, ale wtedy to by spalał 1,5kg węgla/24h). Ja w takie cuda jakoś nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.

No ja mam 22 stopnie chodzi podłogówka na dole i 4 grzejniki na poddaszu, i grzeje jeszcze 250l bojler na 40stopni a wieczorami podnoszę do 45 co by sie wypluskać po zakładaniu wełny :)

No i wydaje mi się że węgiel nie jest czołowej klasy , ale zacząłem go ogarniać :)

 

Ale 10 kg u Ciebie to naprawdę niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech się kurna dymi, kocioł i tak nie ma certyfikatu więc nie sobie kopci.

Ps. Szuflada jest tak "ogromna", że stosując standardowy wegiel (popiół na poziomie 6 do 8%) i tak trzeba zapierdzielać do kotłowni aby opróżnić popielnik. Dobrze, ze instalko zamontowało w ogóle szufladę (mikro - ale jest) i cieszmy sie z tego. Kocioł zasypuje raz na kilka dni, a popiół wywalam min co 3 dni. Maja genialnego konstruktora, ale popielnik tylko do wegla z Wesołej (popiól do 3%).

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 22 stopnie chodzi podłogówka na dole i 4 grzejniki na poddaszu, i grzeje jeszcze 250l bojler na 40stopni a wieczorami podnoszę do 45 co by sie wypluskać po zakładaniu wełny :)

No i wydaje mi się że węgiel nie jest czołowej klasy , ale zacząłem go ogarniać :)

 

Ale 10 kg u Ciebie to naprawdę niewiele

 

Bojler też mam 200 czy 250 litrów nie pamiętam, grzany do temp. 45oC - tyle, że zużycie wody praktycznoie zerowe.

 

Ponawiam pytanie.

Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 ma super nowoczesny dom, 120m2 powierzchni grzewczej to i spala odrobinę węgla (sprostowanie - pewnie chciałby mieć, ale wtedy to by spalał 1,5kg węgla/24h). Ja w takie cuda jakoś nie wierzę.

 

Karoka ma stary dom. Ci co byli u mnie widzieli a ty jak zwykle byle co jesz i byle co gadsz byle gadać.

Jesteś człowiekiem małej wiary a raczej wiedzy choć chwaliłeś się nie dawno że więksxej niż moja i pewnie niż wszstkich tu piszących.

Tylko jakoś nigdzie nie widzę żeby ktoś tu chciał z niej skorzystać czy w jakiś sposób nią tu zabłysnął.

Za przeproszeniem pieprzysz tylko w koło jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...