Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Te wpisy o zdarzeniach, które same się zdublowały z powodu prac modernizacyjnych na e-sterownik należy indywidualnie usunąć czy też będzie zrobiony porządek przez zarządcę platformy? Pytam się bo mam takich kilka (podwójne zasypy, inne wydarzenia) i nie wiem czy zacząć je usuwać czy na razie poczekać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bojler też mam 200 czy 250 litrów nie pamiętam, grzany do temp. 45oC - tyle, że zużycie wody praktycznoie zerowe.

 

Ponawiam pytanie.

Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?

Możesz jeszcze napisać jaki masz przekrój komina? Jeżeli masz ceramikę to nie pękaj z 2 powodów:

1- nie wciąga wilgoci

2- na 90% masz ocieplony wiec wilgoć powinna być Ci obca

Możesz sprawdzić na dole komina czy jest sucha w najgorszym razie może cie czekać odprowadzanie wody z dołu ale jak masz ocieplony wszytko powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65.

To raczej Ty powinieneś przestać, ja się sam wyraziłeś bardzo "grzecznie i uprzejmie", "pieprzyć"

To, że jakość i precyzja wykonania kotła (garażowego) RBR jest podła i stale sie pogarszająca to fakt. Nie tylko ja o tym pisałem, a teraz takich opinii coraz więcej. Kocioł ten, to żadna rewelacja ani rewolucja. Zwykły kocioł dolnego spalania z tylnym kanałem dymowym (ktoś na forum pisał o firmie SECO) i dokładnie jest to ten wzór z wyciętym rusztem wodnym, a w jego miejsce wstawionym palnikiem. Jedyną "rewelacją" jest ta "wajcha" która chyba coś tam czyści. Budowa kotła zerżnięta 1:1, sorry - wyprowadzenie spalin u góry, przez co został dodatkowo skrócony wymiennik ciepła, a właściwie jego czynny fragment. Oczywiście spawność jak zawsze w firmie instalko powyżej 88%.

Ty oczywiście wszystkiemu zaprzeczysz, a poprze Cię tych zaprzeczeniach nieodłączny kolega Zbigmaz (ale to już norma), plujesz komuś w twarz, a ten i tak powie, że deszcz pada. Wytykasz komuś błędy i niedoróby, ale sprzedawca na to, jest dobrze i jak zawsze firmowy slogan reklamowy " BĘDZIE PAN ZADOWOLONY" .

Pozdrawiam kolego Karoka65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerny

 

Widze, ze rowniez na grupowym probujesz:) Ale moim zdaniem 45 % wiatru to za duzo dla Wesolej czy Pieklorza. Jak wrocisz do domu, sprawdz, czy krater sie nie zrobil w palniku? Zakladam, ze mimo tego iz mamy rozne kotly (11kW i 17 kW) to palniki i wentylatory sa takie same...

 

Mam retopala z Piasta. Jest to mój pierwszy sezon, więc sonduję co kupić. Na razie wziąłem 3,5 t. po 770 zł, zobaczymy jak to będzie się palić.

 

Zwiększyłem powietrze, bo histogram na prawo mi się kładł:D Poobserwuję i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze napisać jaki masz przekrój komina? Jeżeli masz ceramikę to nie pękaj z 2 powodów:

1- nie wciąga wilgoci

2- na 90% masz ocieplony wiec wilgoć powinna być Ci obca

Możesz sprawdzić na dole komina czy jest sucha w najgorszym razie może cie czekać odprowadzanie wody z dołu ale jak masz ocieplony wszytko powinno być ok.

 

Kurde szczerze nie pamiętam jaki mam przekrój komina musiałbym pojechać na działkę otworzyć wyczystkę i zmierzyć średnicę. Tak jest ocieplony bo jest to komin systemowy. Odprowadzenia z dołu mam połączone z kanalizacją więc ciężko będzie mi ocenić czy coś cieknie bo fizycznie teog nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast o kociołku to się tu marketingowo robi :popcorn:

 

gmaj22

Ile ty przeciętnie spalasz dziennie?

 

Ot w końcu ktoś to poruszył, mnie też to wkurza, że na forum, które ma być kopalnią wiedzy i punktem wymiany doświadczeń co niektórzy prowadzą sobie kampanię reklamową i to za darmo. Niedawno byłem w jednym z krajów Afrykańskich i nie można przejść ulicą bo z każdej strony próbują ci coś sprzedać to samo jest tutaj siedzą "Hieny" za komputerkiem i czekają na klienta a jak się pojawi to na priva walą oferty. A jak potrzebowałem info o podpięciu mojego kotła to żaden ze "specjalistów" nie raczy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem no bo przecież nie dąłem mu zarobić. Co do jakości pieca a może raczej estetyki wykonania jest kiepska ale kotła nie wstawia się do salonu więc to jest do przełknięcia, dla mnie liczy się niezawodność i wygoda natomiast za 8200zł można wymagać od producenta większej dbałości o szczegóły w tym o wygląd. Karoka65 piszesz, że nie jesteś rzecznikiem INSTALKO to CZEMU SIĘ TAK ZACHOWUJESZ ??? ja jak gdybym był właścicielem to bym cię już dawno opłacał jako rzecznika bo i tak nim jesteś tylko za free ( ile nas nie kłamiesz). Ja jestem osobą z zewnątrz więc patrzę na to świeżym, trzeźwym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak zobaczyłem na zdjęciach ten zachwalany piec RBR to mina zrzedła ...

 

Przecież on wygląda jak jakiś piec za 4000zł robiony dla jakiegoś marketu , choć tutaj nawet te robione dla marketów niektóre piece (np. Solei (czyli Elektromet) są duuuuużo lepiej wykonane ..

 

Wystarczy sobie wejść na stronę np. Elektrometu jak robi się kotły w prawdziwej fabryce i jakie fabryka posiada maszyny i park maszynowy.

To nie Pan Wiesiek z młotkiem i spawarką :)

 

Jak dla mnie żenada i cena nie warta tych 8tys zł.

 

Ja myślałem że mój Skam-P jest fatalnie wykonany , ale ten RBR to jest jakaś amatroszczyzna.

 

Widać marketing na muratorze działa sprawnie , inaczej takiego kotła nikt by nawet palcem nie chciał dotknąć ...

Zapewne bonusy ze sprzedaży takiego czegoś muszą być naprawdę wysokie , bo inaczej nikt by tego nie kupił ...

 

Ja niestety też zobaczyłem na zdjęciach ten piec i od kilku dni nie mam najlepszego nastroju chociaż jak przyjdzie to się przekonam na własne oczy może akurat inni mieli pecha bo się spawacz opił i mu spawanie nie szło za dobrze :-) jak na razie Firma Instalko nie odpisuje mi na maile od tygodnia wysłałem jeden we wtorek drugi we czwartek i nic a kocioł miał być w tym tygodniu już oczywiście po przełożonym pierwszym terminie, który był na koniec listopada zresztą telefonu też nikt nie odbiera.

Panowie jak są kolejki po prawie 2 miesiące to zatrudnia się pracowników dokupuje maszyny i jedzie się z produkcją . Mój szwagier ma firmę niedawno byliśmy w Niemczech po dodatkowe maszyny obecnie zamówił kolejną bo on wie, że

KLIENT NASZ PAN !!!

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerny:

 

A to co innego... U mnie Retopal dobrze spalal sie przy nadmuchu 41-42 %. Nie jest powiedziane, ze u Ciebie musi byc tak samo, ale sprobowac zawsze warto. Nie wiem, z jakiej kopalni jest moj Retopal, wiem za to ze zostal kupiony w lipcu w Bartexie.

 

po ile u ciebie chcą za retopal masz workowany czy luzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też zobaczyłem na zdjęciach ten piec i od kilku dni nie mam najlepszego nastroju chociaż jak przyjdzie to się przekonam na własne oczy może akurat inni mieli pecha bo się spawacz opił i mu spawanie nie szło za dobrze :-) jak na razie Firma Instalko nie odpisuje mi na maile od tygodnia wysłałem jeden we wtorek drugi we czwartek i nic a kocioł miał być w tym tygodniu już oczywiście po przełożonym pierwszym terminie, który był na koniec listopada.

 

Jeśli kocioł jest robiony w garażu przy użyciu prostych narzędzi i maszyn to nie ma co liczyć na precyzyjne i dokładne wykonanie. Tak samo będzie z rozrzutem jakościowym. W "garażu" nie ma kontroli jakości , nie ma norm i itd ...

Nie ma też żadnej gwarancji że będzie do produkcji użyta takiej samej jakości stal , o takiej samej grubości i itd ...

Wystarczy zobaczyć na filmik np. Elektrometu na jakich maszynach i przy użyciu jakiej technologii postają nie garażowe kotły ...

Dlatego też tak długo czeka się na te kotły , bo zapewne są robione w 100% ręcznie , bez jakiś specjalistycznych maszyn i bez żadnej automatyzacji.

Więc powoli powstają i zapewne każdy jest "inny" i zależy jaki humor miał Pan Czesiek czy Wiesiek ;-)

 

Zawsze mi się zdawało że te "garażowe" powinny być dużo tańsze w sprzedaży , bo koszty produkcji są dużo tańsze (mniejsze pomieszczenia , brak maszyn, nie ma sieci serwisowanej i itd ) a tutaj mamy ewenement że kocioł wykonywany w siermiężnych warunkach jest droższy od kotłów które powstają na hali produkcyjnej na nowoczesnych maszynach , przy użyciu najnowszych technologii

 

Mój piec Sekom Skam-P 12KW według mnie odstaje jakościowo od pieca Elektromet 15KW które maja moi sąsiedzi. Widzę po wykonaniu ...

A ten RBR jeszcze bardziej odstaje od mojego a dodatkowo ten RBR 11KW jest droższy od mojego Skam-P 12KW ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też zobaczyłem na zdjęciach ten piec i od kilku dni nie mam najlepszego nastroju chociaż jak przyjdzie to się przekonam na własne oczy może akurat inni mieli pecha bo się spawacz opił i mu spawanie nie szło za dobrze :-) jak na razie Firma Instalko nie odpisuje mi na maile od tygodnia wysłałem jeden we wtorek drugi we czwartek i nic a kocioł miał być w tym tygodniu już oczywiście po przełożonym pierwszym terminie, który był na koniec listopada zresztą telefonu też nikt nie odbiera.

Panowie jak są kolejki po prawie 2 miesiące to zatrudnia się pracowników dokupuje maszyny i jedzie się z produkcją . Mój szwagier ma firmę niedawno byliśmy w Niemczech po dodatkowe maszyny obecnie zamówił kolejną bo on wie, że

KLIENT NASZ PAN !!!

 

Na maile nie masz co liczyć, z dodzwonieniem jest trochę lepiej, przynajmniej mi udało się dodzwonić jak ustawiłem automat dzwoniący i na 2 dzień ktoś odebrał. Odnośnie terminów to u mnie przesuwali 3-krotnie za każdym razem zapewniając że na 100% będzie wykonany i przyszedł po dwóch tygodniach i przez to ja teraz muszę się prosić hydraulika o przyjazd choćby na kilka godzin aby coś instalacje ruszyć do przodu, bo cały terminarz hydraulika zawaliłem przesuwając 3-krotnie termin instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do instalko ponad miesiąc temu w sprawie terminu badań doyczących certyfikatu. Niestety firma typu "garaż" nie raczyła odpisać.Kupiłeś frajerze to teraz wypiep...... .

Jak kotły się zaczną sypać to powstanie kolejna firma w tym samym garażu pod nazwą Instal-co i frajerzy spadajcie. Gwarancja , a co to jest gwarancja. Gwarancję 5-letnią będziemy mieli taką samą jak certyfikat, czyli żadnej.

Cała nadzieja w tym, że spawacz Kazio, Wiesio etc... był trzeźwy i widział co spawa. Może kilka lat ten garażowy hiperreaktor " za jedyne 7900,- wytrzyma.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałem i widzę że to była bardzo dobra decyzja.

Kalio choćby mi pidwujnie zapłacił też bym sobie odpuścił.

Klient który przez 1.5 roku obsrywa kocioł a później go i tak kupuje to jakiś bardzo dziwny człowiek.

Maher to że w ślimaku jest czy był węgiel a kocioł nie był palony i nie jest okopcony to dla mnie jest nowy i propozycja jest dalej aktualna.

Masz kasę i jedziesz sobie po ogniwo nie trzeba czekać ma badania jest niebieski i ma ecoala.

Wszyscy będą szczęśliwi.

A tak w ogóle to co chcesz ode mnie ?

Dzwoń do sprzedawcy dlaczego cię oszukał z tą przekladnią.

Ja go z nią wezmę :)

 

Sprzedawca mnie nie oszukał tylko producent (dzwoniłem potwierdzić zamówienie do INSTALCO i było wyraźnie zaznaczone przekładnia NORD, zawór DBV i odpowiednie średnice zasilania/powrotu), sprzedawca sam był zdziwiony że przyszedł z inny.

Odnośnie zwrotu jestem jak najbardziej zainteresowany tylko oczekuje pełnej kwoty z uwzględnieniem wszystkich strat (przerobienie instalacji pod inny kocioł i ogrzewania budynku do czasu instalacji nowego kotła przy ujemnych temperaturach na zewnątrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mnie nie oszukał tylko producent (dzwoniłem potwierdzić zamówienie do INSTALCO i było wyraźnie zaznaczone przekładnia NORD, zawór DBV i odpowiednie średnice zasilania/powrotu), sprzedawca sam był zdziwiony że przyszedł z inny.

Odnośnie zwrotu jestem jak najbardziej zainteresowany tylko oczekuje pełnej kwoty z uwzględnieniem wszystkich strat (przerobienie instalacji pod inny kocioł i ogrzewania budynku do czasu instalacji nowego kotła przy ujemnych temperaturach na zewnątrz).

 

A przypaskiem producent nie dopisał do FVAT "BĘDZIE PAN ZADOWOLONY". Odnośnie reduktora, firma NORD jest jedną z lepszych na rynku europejskim, a to coś co dostałes to pierwsze słyszę, ale na 100% będzie pan zadowolony. :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 piszesz, że nie jesteś rzecznikiem INSTALKO to CZEMU SIĘ TAK ZACHOWUJESZ ??? .

A co Ci się nie podoba w moim zachowaniu ?

Pijesz do reklamy ? Jak widzisz zapłaciłem i to nie mało a czy aż tak to wykorzystuję ?

Czy jestem Ci coś winny, czy mam w stosunku do Ciebie jakiś dług wdzięczności czy obowiązek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mnie nie oszukał tylko producent (dzwoniłem potwierdzić zamówienie do INSTALCO i było wyraźnie zaznaczone przekładnia NORD, zawór DBV i odpowiednie średnice zasilania/powrotu), sprzedawca sam był zdziwiony że przyszedł z inny.

Odnośnie zwrotu jestem jak najbardziej zainteresowany tylko oczekuje pełnej kwoty z uwzględnieniem wszystkich strat (przerobienie instalacji pod inny kocioł i ogrzewania budynku do czasu instalacji nowego kotła przy ujemnych temperaturach na zewnątrz).

To dlaczego do mnie pijesz ?

Dzwoń, reklamuj tylko już do producenta czy sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dot. ustawienia mocy w spalaniu grupowym:

np. min 8 / max 12 - przełącza się między 8 a 12

a w przypadku min. 8 / max 16 - ma do dyspozycji 3 'moce' i z nich korzysta, czy pracuje na 2 - minimalnej i max.

Jak hipotetycznie wyglądała by praca przy ustawionych mocach w szerszym zakresie zakładając np. duuuże straty budynku i taką konieczność?

( moim przypadku zakładam, że 12 wystarczy, ale nie zdziwiłbym się gdyby potrzeba było 16. Zależy od mrozów, a budynek łyka ciepło jak wędkarz karpia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...