Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Tylu to nowych fachowców, zostałem znowu baranem, moja nijaka wiedza została jeszcze bardziej zdołowana przez "mistrza" który to mi wygarnął że do pięt mu nie sięgam.

Dlaczego "mistrzu" nie zajmiesz się tu którymś userem skoro który potrzebuje jakiejś pomocy ? Przecież dla takiego fachury od krytykowania to powinien być pikuś.

Kniazio nie mógł sobie poradzić z uzyskaniem temperatur takich jakby sobie życzył, tyle teorii padło, co wyciąć co przyciąć, co wyrzucić, co skrócić.

Jakoś temu cepowi be szkoły co mieszka 400km od niego znowu się udało chyba i nawet spalin po 200 stopni niema co też nie jest żadną tragedią.

https://esterownik.pl:33334/device/2739/

Jak puszczaliście w śmieciuchach po 600 i 800 stopni ale nie wiedzieliście tego to wszystko było cacunio ateraz jak ktoś widzi 180 to sobie włosy z głowy wyrywa.

Ech.

Pokory, pokory.

Moge z czystym sumieniem potwierdzic

Pomoc @karoka65 okazala sie bezcenna dla mojej dotad niokielznanej starej instalacji

Mozna to obejrzec na moich wczesniejszych i obecnych wykresach

Kotla nie kupilem u @karoka65 a facet zainteresowal sie moim problemem i jak narazie skutek jest.

Niektore wypowiedzi na tym forum mnie po prostu rozwalaja

A to podajnik buczy (moj tez buczy ) ale glosniej od niego buczy moj ekspres do kawy (Krups za 2 tysiaki), glosniej od niego buczy moja zmywarka w kuchni. Nawet wentyl mojego tunera SAT slysze bardziej niz podajnik z kotlowni. Ludziska dajcie na luz.

I zeby nie bylo ze obstawam za P. Wieskiem dlatego ze mi pomogl, ale zacznijmy patrzec i sluchac bardziej realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście nie rozumiesz, że Arturo drze sobie z Ciebie łacha. I z kilku innych.

Z jakiego powodu? Też nie rozumiesz.

A ja rozumiem, że tego nie rozumiesz.

 

Ja odniosłem się do jego wypowiedzi.

Z kogo i co Arturo drze mało mnie obchodzi.

Zabawiać się tutaj może każdy bo przecież można być "anonimowym"

Uwierz, więcej rozumiem niż Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kniazo ładne masz te wykresy :) karoka też takie chce :)

Nie wiem czy one sa ladne czy brzydkie :) totalnie sie na tym nie znam, ale wiem ze od momentu ustawienia pieca przez w/w mam w domciu tak jak chcialem i spalanie nieco spadlo i piecyk radzi sobie przy obecnych temp. na 8kW a wczesniej na 16kW mial problemy

Zdrowia zycze :)

Edytowane przez kniazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
kniazo ładne masz te wykresy :) karoka też takie chce :)

Zerwij izolację ze ścian,wywal siłowniki z rozdzielacza,zmień okna na jednokomorowe i nie docieplaj stropu ;)

Wtedy 11kW będzie pracowało optymalnie :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cie ze niema AZ TAK ŹLE .

Staram się nie wtrącać ale ciągłe te bezsensowne porównania.To jak z sadza,w każdym kotle się pojawia.

 

Nie twierdzę że jest źle ale w mojej niskiej kotłowni nie było by przyjemnie odkręcać te śrubki i od góry czyścić kanały. To wiem na pewno.

Teraz czyszczenie u mnie trwa ok 5 minut i jeszcze się przy tym nie ubrudziłem zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech się kurna dymi, kocioł i tak nie ma certyfikatu więc nie sobie kopci.

Ps. Szuflada jest tak "ogromna", że stosując standardowy wegiel (popiół na poziomie 6 do 8%) i tak trzeba zapierdzielać do kotłowni aby opróżnić popielnik. Dobrze, ze instalko zamontowało w ogóle szufladę (mikro - ale jest) i cieszmy sie z tego. Kocioł zasypuje raz na kilka dni, a popiół wywalam min co 3 dni. Maja genialnego konstruktora, ale popielnik tylko do wegla z Wesołej (popiól do 3%).

 

Uwierz mi,że są kotły z szufladą ,której tak naprawdę nie ma bo popiół jest wszędzie ale nie w niej.

Tak to jest:mad: ,chciałbym mały piec :((gabarytowo) ,wydajny :yes:,aby mało spalał ,nie produkował popiołu :lol2: i najlepiej jak by nic nie spalał albo był na śnieg :yes:.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy one sa ladne czy brzydkie :) totalnie sie na tym nie znam, ale wiem ze od momentu ustawienia pieca przez w/w mam w domciu tak jak chcialem i spalanie nieco spadlo i piecyk radzi sobie przy obecnych temp. na 8kW a wczesniej na 16kW mial problemy

Zdrowia zycze :)

 

No rzeczywiście fajnie to wygląda.

Czyli da się tylko trza umieć. Daleko nam do takiej wiedzy ale może kiedyś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwij izolację ze ścian,wywal siłowniki z rozdzielacza,zmień okna na jednokomorowe i nie docieplaj stropu ;)

Wtedy 11kW będzie pracowało optymalnie :)

No jak zwykle popisałem się fachowym doradztwem :)

Wyrzuć, odetnij, skróć a Ty sobie strzel w głowę.

Zgodzę się tylko z tym że winne za takie czy inne wykresy u fluteboxa ponosi centralka podłogówki.

Jednak ma to na czym mu zależało, ile chce i gdzie chce.

Coś za coś, czasem nie można mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kniazo ładne masz te wykresy :) karoka też takie chce :)

Napisz do kolegi Krzysztofa on tu jest fachman, wiedza większa jak nas wszystkich do kupy wzięta nie takie rzeczy robił to z tak prymitywnym urządzeniem jak piec na węgiel i jakaś tam instalacja to dla niego pryszcz :)

Pewnie będzie jak Arturo, zerwij styro ze ścian, wyrzuć rozdzielacze, centralkę, najlepiej wszystkie pomki, niech idzie na grawitacji, będzie ładnie i po 45kg/dobę.

Paweł, napisałem ci co, jak i dlaczego, Ty masz inną instalację, jest dobrze, nie spalasz za wiele to nie kombinuj.

Ty nie potrzebujesz pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No jak zwykle popisałem się fachowym doradztwem :)

Wyrzuć, odetnij, skróć a Ty sobie strzel w głowę.

Zgodzę się tylko z tym że winne za takie czy inne wykresy u fluteboxa ponosi centralka podłogówki.

Jednak ma to na czym mu zależało, ile chce i gdzie chce.

Coś za coś, czasem nie można mieć wszystkiego.

Wiem,że Cię to boli bo Ty mu doradzałeś ten kocioł,oczywiście na oko... ale podłogówka i jej sterowanie nie ma tu nic do rzeczy,poza tym,że rozstaw rur kompletnie nie nadaje się w tym domu do kotła na ekogroszek.

Dom potrzebuje określoną moc grzewczą potrzebną w jednostce czasu a sterowanie podłogówką ma z tym mało wspólnego,ono jedynie odcina zasilanie jeśli moc grzewcza,która ma uzupełnić straty ciepła w danym pomieszczeniu jest nie potrzebna czyli nie przegrzewa nie potrzebnie pomieszczeń.

Flutebox narazie wygrzewa dom a prawdziwe jaja zaczną się jak dom będzie wygrzany,ale przecież o tym wiesz i flutebox także powinien o tym wiedzieć decydując się na kocioł o takiej mocy w swoim domu ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę że sporo się tu dzieje mogę powiedzieć że czas oczekiwania na piecyk był długi ale był warto czekać szkoda że nie zrobiłem zdjęć piecyka jak do mnie dotarł to by było co porównać.

 

PS: karoka65

płyta doszła i już wszystko wróciło do normy wykresy już zapisuje oraz godzina się aktualizuje na bieżąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę że sporo się tu dzieje mogę powiedzieć że czas oczekiwania na piecyk był długi ale był warto czekać szkoda że nie zrobiłem zdjęć piecyka jak do mnie dotarł to by było co porównać.

 

PS: karoka65

płyta doszła i już wszystko wróciło do normy wykresy już zapisuje oraz godzina się aktualizuje na bieżąco :)

No nie widzę inaczej :)

To co ma jeszcze dojść, dojdzie ale na razie braki na magazynie.

Będzie dostawa, dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe hejterstwo się tu wyprawia.. film z defro bardzo ładny ale podziękuję.

W trakcie budowy domu wieczory spędzałem na czytaniu o kotlach. Wcześniej nie miałem do czynienia z takim rodzajem ogrzewania.

I nie sądzę żebym nawet dziś znalazł lepsze rozwiązanie niź RBR z ecoalem. Mam ten piecyk drugi sezon i jest jedną z najlepszych moich decyzji budowlanych. czyszczenie trwa chwilę, a po ustawieniu sterownika piec sam się martwi o parametry spalania.

u znajomych z innymi kotłami wygląda to zupełnie inaczej. Koleżanka (!) obsługuje żeliwnego viadrusa, czyszczenie wygląda niczym w elektrociepłowni!

nie wyobrazam sobie sytuacji, że spędzam zimę w kotłowni na gdybaniu czy moze więcej podawania a mniej wiatru. oszalałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...