Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
eee nie nadaje się :) - ja mam rozstawy 10 i 15 , [zawór 3D termostatyczny + pompka] na każdy rozdzielacz , rozdzielacze z rotametrami i dodatkowymi zaworami i panuję nad temp w domu. Źródło ciepła nie ma tu znaczenia :p To raz.

 

Dwa - nie widzisz że koledze flutebox coś temp zewnętrzna świruje ? W jednej chwili +1,7*C na zewnątrz w drugiej +47*C ... trzeba sterownik diagnozować a nie wybacz Artur pieprzyć że zrywać styro , okna i kocioł eko do takiego rozstawu jest bee ...

pożyjom uwidim ;)

Narazie obaj nie mieszkacie czyli bez zysków bytowych,które w takich domach są potężną ilością energii w stosunku do strat ciepła.

U mnie 9kW pracuje na tą chwilę ok.2-3h na dobę i to z inwenterem.

 

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

lestek nie pierd... też masz ładne

 

karoka wiem, wiem, ale też chciałbym mieć ładne wykresy xD

 

Wiem że nie są najgorsze. Pomógł mi jeden z kolegów którego ostatnio mało tutaj:)

Ale ostatnie ustawienia to akurat "wina" mojego instalatora którego Wiesiek mi polecił:)

I tu po raz kolejny ukłony dla obu tych panów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie drugi sezon-3szt. i jestem zadowolony. Jeżeli liczysz każdy wat zużytej energii to nie kupuj na zapas pompki 25/1-6 tej mocniejszej - mam taką na podłogówkę - napędza dwa rozdzielacze (jeden na parterze i jeden na piętrze -każdy po 8 obwodów- w sumie 160m2 - to ok. 1200mb rurek, wysokość od kotła w piwnicy do najwyższego rozdzielacza to ponad 6m ) i nie mogę już zmniejszyć jej wydajności, a chciałbym. Pompka WILO YONOS PICO 25/1-4.pobiera max 20W a WILO YONOS PICO 25/1-6 max 40W.Teraz wiem że spokojnie wystarczyła by ta mniejsza i mniej energii by pobierała (niewiele ale zawsze)i łatwiej ustawić wymaganą wydajność. Obecnie główna pompka do podłogi pobiera 16W, a czasowo załączane pompki CWU i do grzejników ok 5- 8W- to te mniejsze. Te pompki naprawdę są superwydajne - tylko taka uwaga - przy napełnianiu instalacji i odpowietrzaniu ustaw wszystko na max. U mnie na początku miałem wątpliwości czy wydoli pompka podłogi bo na górnym rozdzielaczu dość długo nie mogłem uzyskać przepływów. Po całkowitym odpowietrzeniu mimo znacznej różnicy wysokości umieszczenia rozdzielaczy mam prawie identyczne przepływy na poszczególnych pętlach - a i średnice rur zasilających są inne - na dole 28mmCu na piętro 22mmCu.

Pozdrawiam

 

Upss..

nie wkleił mi się cytat- chodzi o post wojtasa77:

Pomoże mi ktoś w sprawie pompek?

Chciałbym je kupić wcześniej, zanim przyjdzie instalator montować kocioł.

 

Własnie na taką pomoc czekałem. Dziękuję serdecznie.

Kupię 3x WILO YONOS PICO 25/1-4, na allegro znalazłem po 430 zł. Mam nadzieję że nie chińskie:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Sorry "wszytskich" za offtop

 

Teraz nie złośliwie jaką masz teraz temp nadmuchu z reku a jaką wywiewaną ? Mam wszystko na dec`u a temp nawiewana przy -3 na zewnątrz to +9*C w środku +21*C centralka "puszczona" na turbo (coby wilgoć wyciągać)

Nie wiem czy reku przekłamuje bo zawsze jakby połowa sumy temp wew i zew ...

Daj 5 minut to pobiegam z termometrem po nawiewach i wywiewach ;)

Na teraz to z GWC,gdzie mam wsadzony termometr przy 4,3st.C na zewnątrz wychodzi mi 12,5st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że coś Ci sieje i czujniki przekłamują w wyniku czego ster "głupieje".

Masz jakiego UPS`a czy ster wpiąłeś bezpośrednio do gniazdka z prądem ?

Jedyny czujnik który u mnie przeklamuje to czujnik zewnętrzny.

Upsa nie mam. Ster wpięty bezpośrednio do gniazdka z prądem, a do czego innego ?

Kocioł nie ustawiam na sterowanie pogodowe więc ster nie powinien glupieć.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Panowie!

Kocioł jak kocioł.Jak ktoś nie miał innego to trudno porównać.Mnie osobiście wygląd nie wzrusza,ani Ogniwa,anie RBR-a ani żadnego "smolucha".Chciałbym zarabiać tyle,aby móc się ogrzewać EL.Tak jak się ogrzewałem za granicą gdzie mieszkałem kilkanaście lat.

W kraju,grzałem olejem.Fajnie,tylko w budynku jakim dysponuję było to czyste szaleństwo.Póki nie urodził się mój syn,płakałem i płaciłem.Teraz mam dla niego mniej czasu,ale więcej mogę odłożyć dla zapewnienia mu przyszłości.Każdy ma jakiś cel,portfel itd.Mnie każdy kocioł na paliwo stałe "brzydzi".Ale jest co jest,i mam to na co mnie stać.Może kiedyś się to zmieni.Czego i Wam życzę.No może za wyjątkiem Arturo.On ma już dużą kiesę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo powiem Ci tak ja lubię się ruszać, regularnie uprawiam sporty siłowe, przerzucenie dla mnie paru worków grochu jest niczym pierdnięcie na kiblu. Nie robię z siebie panny, jestem mężczyzną. Do ojca kiedyś mówiłem, że mogłem w pompę zainwestować, gruntówka full opcja ( czyli cały system grzewczy)- dobra, a nie jakieś gówno, które będziesz serwisować za parę lat koszt ok 70 tys. Ojciec zaczął się śmiać i mówi, że zrobiłbym się zbyt leniwy, a trochę ruchu zawsze się przyda. Chociaż dla mnie to jest żaden ruch. Ale patrząc pod kątem ekonomicznym- tragedia. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak się prognozy tego rosyjskiego synoptyka Jebiejelenia z Petersburga sprawdzą i będzie te -35 - -40, jak Ci zamarnie wyrzutnia reku i zacznie przyłapywać rurki to nie nadąrzysz do tego kominka, którego miałeś nie mieć dokładać. I skończą się durne pomysły o całkowitym odejściu od węgla w naszym klimacie. Przypominam tylko, że żyjmy w rejonie, gdzie 70 lat temu w zimie temperatury regularnie spadały poniżej 30 st i zima trawała praktycznie pół roku. To, że ostatnio nas oszczędza wcale nie świadczy o globalnym ociepleniu bo w przeszłości też już bywały cieplejsze okresy.

Jakby co mam grzałkę,której użycia się absolutnie nie boję ;)

W Skandynawii,gdzie mróz spada znacznie poniżej polskiej granicy montuje się nagminnie pompy ciepła powietrze-woda ;)

Przy 200kWh na c.o+cwu od 01.11 do dzisiaj nie mam czego się bać :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jedyny czujnik który u mnie przeklamuje to czujnik zewnętrzny.

Upsa nie mam. Ster wpięty bezpośrednio do gniazdka z prądem, a do czego innego ?

Kocioł nie ustawiam na sterowanie pogodowe więc ster nie powinien glupieć.

Nie wiem czy pogodówka w "zestawie" z instalacja CO jaka posiadasz ,ma rację bytu.Na twoim miejscu ,trzymałbym raczej stałą CO,obniżając jedynie temp zadana na noc,wykorzystując programator CO.Jeśli układ pracuje tak jak widać,to dla zapewnienia mu większego "komfortu"( o ile taki można mu zapewnić),powinieneś mieć dla każdego "ruchu" termostatów podłogówki ,przygotowaną ciągle i dużą moc,i temp CO przynajmniej 50deg.No i pompę mieszającą w pogotowiu-ale nie na stałe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je mam jak ARBUZY, Ty zaś jesteś tylko forumowym krzykaczem.

To cała Twoja fachowość ?

Co z tym kotłem, pytam kolejny raz, nie możesz znaleźć w pobliżu żeby strzelić fotki ?

 

Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu. :D

Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pogodówka w "zestawie" z instalacja CO jaka posiadasz ,ma rację bytu.Na twoim miejscu ,trzymałbym raczej stałą CO,obniżając jedynie temp zadana na noc,wykorzystując programator CO.Jeśli układ pracuje tak jak widać,to dla zapewnienia mu większego "komfortu"( o ile taki można mu zapewnić),powinieneś mieć dla każdego "ruchu" termostatów podłogówki ,przygotowaną ciągle i dużą moc,i temp CO przynajmniej 50deg.No i pompę mieszającą w pogotowiu-ale nie na stałe.

Pozdrawiam

 

Jaśniej proszę, jak krowie na granicy to tak ustawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo powiem Ci tak ja lubię się ruszać, regularnie uprawiam sporty siłowe, przerzucenie dla mnie paru worków grochu jest niczym pierdnięcie na kiblu. Nie robię z siebie panny, jestem mężczyzną. Do ojca kiedyś mówiłem, że mogłem w pompę zainwestować, gruntówka full opcja ( czyli cały system grzewczy)- dobra, a nie jakieś gówno, które będziesz serwisować za parę lat koszt ok 70 tys. Ojciec zaczął się śmiać i mówi, że zrobiłbym się zbyt leniwy, a trochę ruchu zawsze się przyda. Chociaż dla mnie to jest żaden ruch. Ale patrząc pod kątem ekonomicznym- tragedia.

Spoko,Twój dom,Twój ruch :)

Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła ;)

To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu. :D

Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....

Widać jaki geniusz w Tobie drzemie.

Kończ waść, wstydu sobie oszczędź.

Którego producenta reprezentujesz ?

A ja też mam w ... co sobie tak baźgrzesz, pokazałeś co potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,Twój dom,Twój ruch :)

Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła ;)

To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.

 

Fachowa analiza akwizytora od PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie na taką pomoc czekałem. Dziękuję serdecznie.

Kupię 3x WILO YONOS PICO 25/1-4, na allegro znalazłem po 430 zł. Mam nadzieję że nie chińskie:)

Pozdrawiam.

 

Lepiej dowiedz się wcześniej jakie masz długie pętle, co innego przepchać wodę w pętli 60m a co innego w pętli 120m i wtedy 25/40 może się okazać za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu. :D

Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....

 

Ty się zachowujesz jak małe dziecko.

Pierwszy raz widzę jak jakiś gość pisze takie farmazony. Jak można chcąc mieć certyfikat nie dopytać dokładnie przed zakupem.

Ja z węglem mam do czynienia od podstawówki ale potrafię dostrzec wiedzę kolego Karoka65 której ty chyba nigdy nie posiądziesz bo z takim nastawieniem to z Macierewiczem mógłbyś się dogadać:)

Co do sloganów to jakoś mam takie wrażenie że to Ty je wciąż powtarzasz.

Nie reagował bym ale jak widze takie rzeczy to się krew gotuje.

Facet pomógł wielu osobom a tu się trafia pseudo fachowiec i ma się za nie wiadomo co.

Nie dziwię się że czasem nerwy puszczą/

Jakoś nie widać Twojej wiedzy na forum. Można tylko przeczytać a to niestety za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...