Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Spoko,Twój dom,Twój ruch :)

Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła ;)

To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.

Fakt instalację mam na wypasie bo tak chciałem, na pewno wydałem więcej kasy niż inni "groszkowcy" ale uwierz poza wsypaniem węgla raz na jakiś czas nic ma mnie nie interesować. Nie kręce rotametrami jak szalony, na rozdzielaczach widzę co się dzieje, przepływ itd. Czyszczenie kotła bez górnej wyczystki której nie czysciłem zajęło mi 3 minuty w podtrzymaniu. Mam sterowniki w pokojach i mam temp. jaką chcę. Widząc tematy na forum dotyczące podlogówki nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Ludzie nie mogą odkręcić kurka bo się boją że się urwie. Źle zamontowane zasilanie z powrotem. Nie widać przedzialki bo jej nawet nie ma itd. itp. szkoda nawet klawiatury żeby to wszystko opisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty się zachowujesz jak małe dziecko.

Pierwszy raz widzę jak jakiś gość pisze takie farmazony. Jak można chcąc mieć certyfikat nie dopytać dokładnie przed zakupem.

.

Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać. Ty jak przechodzisz np. przez przejście dla pieszych widzisz zielone światło to dopytujesz innych przechodniów czy świeci się zielone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Fachowa analiza akwizytora od PC

...polecającego kupno kotła na prąd typu Kospel lub Elterm czyli tradycyjna i "celna" uwaga "inteligentnego" użytkownika kotła na ekogroszek...

Najprostsze rozwiązanie to podpiąć do instalacji kocioł elektryczny Kospel lub Elterm,koszt to ok.2,2-3tys.zł a do cwu bojler,koszt ok.0,8-1tys.zł i cieszyć się tanim i bezobslugowym ogrzewaniem :)

 

Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?

Czy w snach widzicie tylko pompę ciepła i Arturo ??

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać. Ty jak przechodzisz np. przez przejście dla pieszych widzisz zielone światło to dopytujesz innych przechodniów czy świeci się zielone?

 

Broń Panie Boże nie dopytuję ale mimo wszystko spoglądam w jedną i drugą stronę czy nic nie zapierd...

Powiem tak.

Kocioł przyjeżdża, nie ma w dokumentacji certyfikatu na którym mi bardzo zależy. Dzwonie do sprzedawcy i mówię że miał byc bo tak jest napisane i albo dajecie certyfikat albo zwracam kocioł na którego już ktoś czeka:)

Koniec tematu. Nie chcesz to oddajesz i tyle. Przecie Ogniwo mas od ręki. Po co się męczyć oddać i brać niebieskiego i "będziesz Pan zadowolony" jak to mówią:)

Co do dodatkowych kosztów. Jak kupisz telewizor który po odpaleniu nie pracuje tak jak byś sobie tego życzył domagasz się przy zwrocie kosztów przewiezienia go do domu instalacji itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Fakt instalację mam na wypasie bo tak chciałem, na pewno wydałem więcej kasy niż inni "groszkowcy" ale uwierz poza wsypaniem węgla raz na jakiś czas nic ma mnie nie interesować. Nie kręce rotametrami jak szalony, na rozdzielaczach widzę co się dzieje, przepływ itd. Czyszczenie kotła bez górnej wyczystki której nie czysciłem zajęło mi 3 minuty w podtrzymaniu. Mam sterowniki w pokojach i mam temp. jaką chcę. Widząc tematy na forum dotyczące podlogówki nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Ludzie nie mogą odkręcić kurka bo się boją że się urwie. Źle zamontowane zasilanie z powrotem. Nie widać przedzialki bo jej nawet nie ma itd. itp. szkoda nawet klawiatury żeby to wszystko opisywać.

Uwierz mi,że po kilku ładnych miesiącach użytkowania i grzania dla takiego domu nie jest potrzebna jakakolwiek automatyczna regulacja temperatur w pomieszczeniach.Wylewka jest na tyle bezwładna,że utrzymuje zadaną temperaturę przez długi czas.

Wahania temperatury w takim domu to max.1st.C na dobę.

Po zamieszkaniu różnica temperatur między pomieszczeniami to 0,3-0,5st.C przy jednakowej temperaturze zasilania czyli 30-35st.C

W tej chwili w sypialni mam 21,9st.C w najcieplejszym salonie mam 22,4st.C

W sypialni mam przykręcone rotametry ale minimalnie i to było raz na początku grzania.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać.

Maher, nie jesteś na forach od miesiąca czy dwóch.

Sprawa była poruszana nie raz i nie miesiąc czy dwa temu to mi tu nie picuj że nie byłeś świadomy.

Kocioł dopiero dostałeś zobacz od kiedy wojenka się toczy.

Nie lubię w gnoju grzebac jak co nie którzy ale odnalazłbym ci pewnie wpisy jeszcze z tamtego roku.

Tak że wiesz.

Nie mam czasu na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo nikt nie załącza certyfikatu z kotłem. Jest do wglądu u producenta, jesli ktoś potrzebuje np. do dopłat otrzymuje skana dla urzędu.

Nie dostaję certyfikatów do kotłów p. Tilgnera, ani do Sztokerów ani do Skamów jareckiego ( w kompletach dokumentów )

Może się mylę w niektórych przypadkach.

Aż się dopytam jak będę miał czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...polecającego kupno kotła na prąd typu Kospel lub Elterm czyli tradycyjna i "celna" uwaga "inteligentnego" użytkownika kotła na ekogroszek...

 

 

Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?

Czy w snach widzicie tylko pompę ciepła i Arturo ??

inteligentne z twojej strony to jest obrażanie użytkowników kotłów na ekogroszek na ich własnym wątku, i doradzanie kupna PC i kotłów elektrycznych użytkownikom którzy już kupili i wybrali.Troluniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Sorry "wszytskich" za offtop

Teraz nie złośliwie jaką masz teraz temp nadmuchu z reku a jaką wywiewaną ? Mam wszystko na dec`u a temp nawiewana przy -3 na zewnątrz to +9*C w środku +21*C centralka "puszczona" na turbo (coby wilgoć wyciągać)

Nie wiem czy reku przekłamuje bo zawsze jakby połowa sumy temp wew i zew ...

Daj 5 minut to pobiegam z termometrem po nawiewach i wywiewach ;)

Chciałem zapodać odpowiedź w formie zdjęć ale się nie udało ściągnąć na kompa zatem zapodam w formie pisemnej,stan na dzisiaj sprzed ok.0,5h.

Temperatura zewnętrzna-4,2st.C

Nawiew za GWC-12,7st.C

Wywiew z domu (z kuchni)-24,1st.C

Nawiew do domu (do holu)-16,8st.C

 

Reku pracuje na 100m3/h.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napierdzielacie tych postów, hoho, dobrze że rbr chodzi bez problemów to jest kiedy to wszystko czytać,

widzę, że popularność kotłów RBR wielu sie nie podoba, no widać , że konkurencja nie śpi...hehe

kalio(chyba śpi dzisiaj ale za to jego funfle nie ) - krzysztof7,maher, mpepe dawajcie! co jeszcze mało namieszaliście? robicie tu niezłą rozpierduchę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, nie jesteś na forach od miesiąca czy dwóch.

Sprawa była poruszana nie raz i nie miesiąc czy dwa temu to mi tu nie picuj że nie byłeś świadomy.

Kocioł dopiero dostałeś zobacz od kiedy wojenka się toczy.

Nie lubię w gnoju grzebac jak co nie którzy ale odnalazłbym ci pewnie wpisy jeszcze z tamtego roku.

Tak że wiesz.

Nie mam czasu na to.

 

Sprawa braku certyfikatu wyszła w momencie jak już przelałem za niego pieniądze, nie staram się o żadne dopłaty także w tej chwili nie jest mi do niczego potrzebny ale przynajmniej miałbym pewność że sprawność jest oparta na badaniach a nie pobożnych życzeniach. Certyfikat nie wiem czy nie będzie mi potrzebny w przyszłości bo w mojej okolicy starają się częściowo lub całkowicie wyeliminować piece na węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?

Artur Ty niby taki inteligentny facet a nie dostrzegasz że wątki pomyliłeś ?

Nie interesują mnie Twoje osiągnięcia, Twoja pompa, Twoje zużycia.

Zmień wątek proszę bo coś na bakier z tą Twoją inteligencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa braku certyfikatu wyszła w momencie jak już przelałem za niego pieniądze,.

Mogłeś bez żadnego problemu zrezygnować jak i dalej możesz, zakładając nawet że tak było w co nie wierzę ale tak jak napisałem.

Żadne tłumacznie dla mnie. Wypierdzielać mi z tym badziewiem z podwórka i koniec gadki.

Tak robi facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
inteligentne z twojej strony to jest obrażanie użytkowników kotłów na ekogroszek na ich własnym wątku, i doradzanie kupna PC i kotłów elektrycznych użytkownikom którzy już kupili i wybrali.Troluniu..

Widzę,że sprzedawcy i producenci kotłów biją się na tym wątku o przyszłe "owce do strzyżenia" to nie będę rozwijał tematu ale mylisz się i nawet jarecki został wyśmiany a "owce do strzyżenia" niech słuchają jak mohery o.Dyrektora zamiast uruchomić własny mózg ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221057-Jaki-kocio%C5%82-do-ma%C5%82ego-dobrze-ocieplonego-domu-EKOGROSZEK&p=6220601&viewfull=1#post6220601

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś bez żadnego problemu zrezygnować jak i dalej możesz, zakładając nawet że tak było w co nie wierzę ale tak jak napisałem.

Żadne tłumacznie dla mnie. Wypierdzielać mi z tym badziewiem z podwórka i koniec gadki.

Tak robi facet.

 

Pisałem kilka stron temu że to nie takie proste. Ty jak ci samochód nawali wysiadasz zostawiasz do na środku drogi, bierzesz piec na plecy i gonisz do klienta ze 100km.

Piec to tylko 8000zł, straty spowodowane rozmrożeniem instalacji mogą przekroczyć z 50000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...