Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę,że sprzedawcy i producenci kotłów biją się na tym wątku o przyszłe "owce do strzyżenia" to nie będę rozwijał tematu ale mylisz się i nawet jarecki został wyśmiany a "owce do strzyżenia" niech słuchają ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221057-Jaki-kocio%C5%82-do-ma%C5%82ego-dobrze-ocieplonego-domu-EKOGROSZEK&p=6220601&viewfull=1#post6220601

Ty się martw sobą a nie jareckim, Ciebie wszędzie pędzą jak burego kota.

A ja z nim ślubu nie brałem, wolę zgrabne babki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dołuj nas więcej :) widziałem ostatnio w programie "Polak potrafi" czy jakoś tak się nazywał fabrykę Defro, no to jestem pod wrażeniem, sprzęt do produkcji z 1półki, dział kontroli jakości, dział badań i nowych technologii, dział marketingowy, wszystko pod kontrolą.

A właśnie bym zapomniał o najważniejszym dodzwoniłem się po 13 razach (i kilku dniach) do Instalko, kotła nie będzie w tym tygodniu (to już drugi termin zawalony) bo "w firmie skończyły się palniki" Ku... mać. Zabrakło palników ??? to kiedy się zorientowali wczoraj?, że dzisiaj nie będzie palników i kotły nie będą skończone.

 

Nie mam zamiaru dołować :)

 

Po prostu widziałem filmik jakie mają maszyny i jak są produkowane kotły w Elektromet (filmik jest na stronce).

Stal jest cięta plazmowo za pomocą maszyn. Dokładność do setnym milimetra i 100% powtarzalność ...

 

A co ja będe mówił zobacz sobie filmik czym się różni piec garażowy od produkowanego w automatyzowanej fabryce wyposażonej w najnowszej generacji maszyny i sprzęt i certfikaty jakości i kontrolę jakości i itd ...

 

Polecam ...

 

 

Sam dałem się "nabrać" na marketing i mimo że chciałem na poczatku kupić Ogniwo Eko to kupiłem Skamp-P i widać że mój piec garażowy odstaje od Ogniwa w wykonaniu i sporo odstaje od sąsiadów Elektorometów ...

 

Zapewne mój piec jak i ten RBR będzie działał , tylko pytanie czy zwykłe spawy i "siermiężna" technologia produkcji bez żadnej kontroli jakości materiałów i produktów da długą trwałość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka stron temu że to nie takie proste. Ty jak ci samochód nawali wysiadasz zostawiasz do na środku drogi, bierzesz piec na plecy i gonisz do klienta ze 100km.

Piec to tylko 8000zł, straty spowodowane rozmrożeniem instalacji mogą przekroczyć z 50000zł

Cytujesz mój post tylko że ja o chlebie a Ty o niebie.

Jeden kurier zabiera, drugi przywozi np. Ogniwo, jest ich jak siana wszędzie, nie trzeba czekać, chcesz jutro ci załatwię choć nie sprzedaję i ci go też sprzedać nie chcę.

Zimy niema, ster ten sam, co do instalacji to jaki problem, wpiąć CWU do jednej rury z CO i po przeróbce to o jakich kosztach i stratach mi tu piszesz ?

Gdybym się może choć troszkę na tym nie znał to mógłbyś mi pisać o jakiś przeróbkach i stratach.

Zimy jeszcze niema, instalacja w robocie jak piszesz to co ma ci zamarznąć.

To myślę żadna złośliwość z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napierdzielacie tych postów, hoho, dobrze że rbr chodzi bez problemów to jest kiedy to wszystko czytać,

widzę, że popularność kotłów RBR wielu sie nie podoba, no widać , że konkurencja nie śpi...hehe

kalio(chyba śpi dzisiaj ale za to jego funfle nie ) - krzysztof7,maher, mpepe dawajcie! co jeszcze mało namieszaliście? robicie tu niezłą rozpierduchę!

 

Mi jakby przyszedł taki kocioł jak zamawiałem i zapłaciłem i byłby sprawny to bym nic nie pisał. Nigdy nie przywiązywałem uwagi do wyglądu tylko do funkcjonalności. Zawsze jak coś jest źle zrobione to to skrytykuje, a nie będę się chwalił co mam za kosmiczną technologie bo taki kupiłem. Kiedyś czytałem że jeden zadowolony klient ściągnie następnego, a niezadowolony odradzi zakup kilkunastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. Pracowałem w jednej dużej i drugiej bardzo dużej firmie. W tej drugiej pracowałem także w dziale kontroli jakości a produkowało się tam części do śmigłowców i samolotów od których często zależało ludzkie życie. Zdziwił byś się jak się pewne sprawy tam załatwia To tak odnośnie tego jak to w dużych firmach działa kontrola jakości. To że jest to duża firma nie znaczy że wszystko tam jest ok i nie ma tzw. panów Cześków czy innych mających gorszy dzień itp. Co do dokładności wykonania kotła to powiem tak jak już ktoś tu napisał. Nie stawiasz go do salonu

 

Tyle że w nowoczesnych fabrykach często spawanie czy cięcie robią maszyny z idealną precyzją i pełną kontrolą. Spawy są idealne i powtarzalne.

Ręcznie nie ma szansy na powtarzalność i precyzję ...

 

Znany takie "garażowe" fabryki gdzie wszystko robiono ręcznie przy użyciu prostych narzedzi. Np. nasze maluchy :)

Widziałem ostatnio jak wygląda fabryka BWM. Całkowicie skomputeryzowany i zrobotykowana. Wszystkie spawy robią roboty ...

 

Niestety nie ma szansy aby człowiek zrobił tak precyzyjne spawy jak robot ...

 

Nie wierzę że jeśli produkt powstaje bez żadnej kontroli jakości , bez żadnego zaplecza technologicznego , przy użyciu prostych narzędzi , bez dostaw surowców od pewnych dostawców że będzie tak samo precyzyjnie , dokładnie i trwale wykonany jak wykonany w firmie gdzie pracują maszyny , skomputeryzowanej , z certyfikatami jakosci , kontrola jakości , na najnowszej generacji maszynach i najnowszych technologiach produkcji ...

Nie ma szansy ...

 

Takie produkty ze względu na dużo gorszą jakośc wykonania i trwałość powinny być dużo tańsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądem rbr mu nie dorównuje. Czerwony kociołek robi wrażenie bo jest ładny. Ale kto się kieruje wyglądem ? Chyba jakaś panna jak Arturo. Kocioł jest mega duży, co było dla mnie wadą. Sterownik jest pewnie prosty w obsłudze dla kogoś kto miał wcześniej doświadczenie, ale ja nie mam czasu na siedzenie w kotłowni.

 

Sterownik można wymienić. Jest tego pełno na rynku. Nie musi być ten sterownik co oferuje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz mój post tylko że ja o chlebie a Ty o niebie.

Jeden kurier zabiera, drugi przywozi np. Ogniwo, jest ich jak siana wszędzie, nie trzeba czekać, chcesz jutro ci załatwię choć nie sprzedaję i ci go też sprzedać nie chcę.

Zimy niema, ster ten sam, co do instalacji to jaki problem, wpiąć CWU do jednej rury z CO i po przeróbce to o jakich kosztach i stratach mi tu piszesz ?

Gdybym się może choć troszkę na tym nie znał to mógłbyś mi pisać o jakiś przeróbkach i stratach.

Zimy jeszcze niema, instalacja w robocie jak piszesz to co ma ci zamarznąć.

To myślę żadna złośliwość z mojej strony.

 

Przez zawalenie i przekładanie terminu przez Instalco instalator teraz jeździ do mnie już cały tydzień i robi po kilka godzin po robocie jaką miał w terminarzu (a instalacje mam jak pamiętasz bardzo skomplikowaną) i piszesz że przeróbka i wymiana pieca pieca to chwila, ja mam wyprowadzenia pod 6/4". Na razie jest na takim etapie (zdjęcie zrobione telefonem)

IMG-20131114-00279.jpg

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 kiedyś obiecałem Ci, że napiszę (wytknę) o błędach jakie zauważyłem na Twojej stronie internetowej.

 

To na początek, mała rozgrzewka.

Te super kotły RBR-Ekouniwersal tylko je sprzedajesz, czy może je produkujesz ?.

Czy jeszcze coś dotrzegło Twoje sokole oko ?

Czy jeszcze coś nie tak. Chyba Cię poproszę odpłatnie o administrowanie mojej strony, w sumie to znasz ją chyba lepiej niż ja sam.

Nie Andrzeju, tylko sprzedaję i nie tylko RBRy z resztą po co to piszę.

Ciebie widzę jak kilku innych tylko ten jakoś boli i nie możesz prze niego spać.

Dobrej nocki życzę bo jutro ma dwa te "cud" kotły z certyfikatami do obskoczenia, 200km trzeba zrobić do obiadu a po obiedzie wungiel do wożenia.

Widzisz niema nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilku zdążyło się przekonać o trwałości masówek.

 

Kilku na ile set tysięcy ?

 

Defro , ogniwo i jeszcze kilku mają tak naprawdę opanowany cały rynek. Ich produkty są ogólnodostępne w wielu sklepach i sieciach.

Są dostępne od ręki ...

Są one produkowane i znane od wielu lat ...

 

RBR jak i Skamp-p to produkty niszowe , produkowane w małych rodzinnych fabryczkach.

Produkowane na indywidualne zamówienie.

 

Ilość tych kotłów wyprodukowanych przez Sekom jak i RBR jest zapewne kilkadziesiąt tysięcy (set tysięcy) niższa niż od potentatów na rynku ..

 

Jeśli jest kilku niezadowolonych klientów z kilkudziesięciu tysięcy (set tysiecy) to jest to błąd statystyczny , bo nie ma szans aby wszyscy byli zadowoleni :)

 

Tak czy owak mam nadzieję że mój Skamp-P i Wasze RBR posłużą jak najdłużej i niezdbałość przy produkcji nie będzie miała żadnego wpływu na żywotnośc kotła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kilku na ile set tysięcy ?

 

Defro , ogniwo i jeszcze kilku mają tak naprawdę opanowany cały rynek. Ich produkty są ogólnodostępne w wielu sklepach i sieciach.

Są dostępne od ręki ...

Są one produkowane i znane od wielu lat ...

 

W ilu "tych " produktów byłeś w posiadaniu?Znajomi pewnie...maja.A ile miałeś ty?Nie ,żebym bronił RBR-a,taki sam jak inne.Ale napisz proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilu "tych " produktów byłeś w posiadaniu?Znajomi pewnie...maja.A ile miałeś ty?Nie ,żebym bronił RBR-a,taki sam jak inne.Ale napisz proszę.

 

Jakieś dziwne pytanie zadajesz ...

 

Mam kocioł Sekom Skam-P 12KW kupiony w 2011 od Jareckiego.

Mieszkam na osiedlu domków które buduje firma i wiem jakie mają kotły mieszkańcy (Elektromet 15KW i jego "odmiana" sygnowana Keller). Widziałem , grzebałem , bo taki sam miałem mieć w standardzie.

Znajomy na konkurencyjnym osiedlu ma Galmeta , bo tam firma budująca osiedle wstawia Galmety.

 

Znajomi nie narzekają. Ja męczyłem się prawie 2 lata z Skampem , bo okazało się że sterownik dostarczony z piecem zupełnie źle działał u mnie i skończyło się na remoncie nowego komina ...

Dopiero na koniec poprzedniego sezonu wymieniono mi sterownik na inny i dopiero wtedy kocioł zaczął pracować poprawnie.

 

Nie chciałem Elektrometa bo uważałem że 15KW to za dużo a dodatkowo kocioł miał zwykły palnik a ja chciałem mieć możliwośc palenia miałem o owsem. Dodatkowo miałem mieć super inteligentną elektronikę , a że taka delikatnie nie była to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jakieś dziwne pytanie zadajesz ...

 

Mam kocioł Sekom Skam-P 12KW kupiony w 2011 od Jareckiego.

Mieszkam na osiedlu domków które buduje firma i wiem jakie mają kotły mieszkańcy (Elektromet 15KW i jego "odmiana" sygnowana Keller). Widziałem , grzebałem , bo taki sam miałem mieć w standardzie.

Znajomy na konkurencyjnym osiedlu ma Galmeta , bo tam firma budująca osiedle wstawia Galmety.

 

Znajomi nie narzekają. Ja męczyłem się prawie 2 lata z Skampem , bo okazało się że sterownik dostarczony z piecem zupełnie źle działał u mnie i skończyło się na remoncie nowego komina ...

Dopiero na koniec poprzedniego sezonu wymieniono mi sterownik na inny i dopiero wtedy kocioł zaczął pracować poprawnie.

 

Nie chciałem Elektrometa bo uważałem że 15KW to za dużo a dodatkowo kocioł miał zwykły palnik a ja chciałem mieć możliwośc palenia miałem o owsem. Dodatkowo miałem mieć super inteligentną elektronikę , a że taka delikatnie nie była to inna bajka

Czyli jeden.No comments :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa, a przy wyborze sterownika jest błąd: niepoprawny login i .......

Screenshot_2013-11-16-07-12-56.jpg

 

Ponawiam prośbę do Moderatora by poprzenosił wpisy w tym temacie nie mające nic wspólnego z użytkowaniem rbr do innego działu dla malkontentów.

Te kilka ostatnich stron było świetne, uśmiałem się co nie miara, posty szły jak lawina - tylko jednak proszę, nie tutaj!!!

 

Administracja forum, weźcie się w końcu do roboty i zróbcie tu porządek!!!

Edytowane przez Czerny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w nowoczesnych fabrykach często spawanie czy cięcie robią maszyny z idealną precyzją i pełną kontrolą. Spawy są idealne i powtarzalne.

Ręcznie nie ma szansy na powtarzalność i precyzję ...

 

Znany takie "garażowe" fabryki gdzie wszystko robiono ręcznie przy użyciu prostych narzedzi. Np. nasze maluchy :)

Widziałem ostatnio jak wygląda fabryka BWM. Całkowicie skomputeryzowany i zrobotykowana. Wszystkie spawy robią roboty ...

 

Niestety nie ma szansy aby człowiek zrobił tak precyzyjne spawy jak robot ...

 

Nie wierzę że jeśli produkt powstaje bez żadnej kontroli jakości , bez żadnego zaplecza technologicznego , przy użyciu prostych narzędzi , bez dostaw surowców od pewnych dostawców że będzie tak samo precyzyjnie , dokładnie i trwale wykonany jak wykonany w firmie gdzie pracują maszyny , skomputeryzowanej , z certyfikatami jakosci , kontrola jakości , na najnowszej generacji maszynach i najnowszych technologiach produkcji ...

Nie ma szansy ...

 

Takie produkty ze względu na dużo gorszą jakośc wykonania i trwałość powinny być dużo tańsze ...

 

Widać od razu że nie masz pojęcia jak działa kontrola jakości.

Ja to widziałem z bardzo bliska jak działa w bardzo dużej firmie lotniczej o zasięgu światowym.

Tam też pracują bardzo dokładne maszyny produkując części z dokładnością do jednego mikrona. Pracują tam także ludzie obsługujący te maszyny a tam gdzie pracują ludzie zawsze może zaistnieć błąd.

Podam przykład. Maszyna pomiarowa za duże pieniądze mierzy części z bardzo dużą dokładnością ale pod warunkiem że część przebywa w pomieszczeniu o odpowiedniej temp. przez określony czas przed pomiarem. Jak sądzisz jak długo czeka część na pomiar jeśli termin jej wykonania i odesłania do kooperanta już minął? Pozostawię to bez odpowiedzi.

Chce tylko powiedzieć że to że na filmiku który zobaczyłeś wszystko wygląda cacy nie znaczy że tak jest bo ten filmik miał tak wyglądać a rzeczywistość może być zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]224781[/ATTACH]

 

Ponawiam prośbę do Moderatora by poprzenosił wpisy w tym temacie nie mające nic wspólnego z użytkowaniem rbr do innego działu dla malkontentów.

Te kilka ostatnich stron było świetne, uśmiałem się co nie miara, posty szły jak lawina - tylko jednak proszę, nie tutaj!!!

 

Administracja forum, weźcie się w końcu do roboty i zróbcie tu porządek!!!

 

Najlepiej jakby podzielić wątek o RBR-ach na sprawy eksploatacyjne i porady techniczne i drugi na opinie i komentarze, tylko podejrzewam że większość forumowiczów takich jak Karoka65 i Minertu by tylko zaglądało na wątek o opiniach bo porady techniczne nie przyniosą im korzyści, a opinie musi dbać bo straci potencjalnych klientów. Nie raz pisałem żeby się coś dowiedzieć i nie doczekałem się odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...