Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Najlepiej jakby podzielić wątek o RBR-ach na sprawy eksploatacyjne i porady techniczne i drugi na opinie i komentarze, tylko podejrzewam że większość forumowiczów takich jak Karoka65 i Minertu by tylko zaglądało na wątek o opiniach bo porady techniczne nie przyniosą im korzyści, a opinie musi dbać bo straci potencjalnych klientów. Nie raz pisałem żeby się coś dowiedzieć i nie doczekałem się odpowiedzi.
Jak plujesz na tych co pomagają to czego oczekujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co mi wiadomo nikt nie załącza certyfikatu z kotłem. Jest do wglądu u producenta, jesli ktoś potrzebuje np. do dopłat otrzymuje skana dla urzędu.

Nie dostaję certyfikatów do kotłów p. Tilgnera, ani do Sztokerów ani do Skamów jareckiego ( w kompletach dokumentów )

Może się mylę w niektórych przypadkach.

Aż się dopytam jak będę miał czas.

 

Jasne, że się mylisz a tak w ogóle mi zaoferowali, że wyślą mi certyfikat z 23KW jak będzie potrzeba do dofinansowania a kocioł zamówiłem 17 dla przypomnienia

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w nowoczesnych fabrykach często spawanie czy cięcie robią maszyny z idealną precyzją i pełną kontrolą. Spawy są idealne i powtarzalne.

Ręcznie nie ma szansy na powtarzalność i precyzję ...

 

Znany takie "garażowe" fabryki gdzie wszystko robiono ręcznie przy użyciu prostych narzedzi. Np. nasze maluchy :)

Widziałem ostatnio jak wygląda fabryka BWM. Całkowicie skomputeryzowany i zrobotykowana. Wszystkie spawy robią roboty ...

 

Niestety nie ma szansy aby człowiek zrobił tak precyzyjne spawy jak robot ...

 

Nie wierzę że jeśli produkt powstaje bez żadnej kontroli jakości , bez żadnego zaplecza technologicznego , przy użyciu prostych narzędzi , bez dostaw surowców od pewnych dostawców że będzie tak samo precyzyjnie , dokładnie i trwale wykonany jak wykonany w firmie gdzie pracują maszyny , skomputeryzowanej , z certyfikatami jakosci , kontrola jakości , na najnowszej generacji maszynach i najnowszych technologiach produkcji ...

Nie ma szansy ...

 

Takie produkty ze względu na dużo gorszą jakość wykonania i trwałość powinny być dużo tańsze ...

 

Święte słowa

Widziałem na filmikach z innych fabryk między innymi Defro CICHEWICZ i ELEKTROMET i jeszcze dwóch innych roboty spawalnicze mają firmy CLOOS ROBOTICS pewnie tym co najwięcej gadają na forum nic i tak to nie powie, ale CLOOS to najwyższa półka urządzeń przemysłowych do cięcia, spawania, zgrzewania oraz wykonujące całe taśmy produkcyjne. Byłem w ich oddziale w USA po prostu technologiczny zawrót głowy.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa

Widziałem na filmikach z innych fabryk między innymi Defro CICHEWICZ i ELEKTROMET i jeszcze dwóch innych roboty spawalnicze mają firmy CLOOS ROBOTICS pewnie tym co najwięcej gadają na forum nic i tak to nie powie, ale CLOOS to najwyższa półka urządzeń przemysłowych do cięcia, spawania, zgrzewania oraz wykonujące całe taśmy produkcyjne. Byłem w ich oddziale w USA po prostu technologiczny zawrót głowy.

Widzieliście na filmikach produkcje innych kotłów, twierdzicie że ten kocioł robiony w garażu, jest jedno forum na którym jest jeden temat tak obszerny na temat RBR`a, i że akurat ten kocioł został przez was wybrany? Nie baliście się? Dlaczego wasz zakup nie został zrobiony w firmie gdzie na filmach pokazują cuda i wianki, dlaczego kupiliście produkt gdzie nie ma filmów o firmie i jej produkcji?

Nie rozumiem waszych decyzji, moja trwała 3 min podczas oglądania i miałem do wyboru kilka kotłów które stały obok siebie. Pojechałem za jednym typowanym a kupiłem drugi, mniejszy, zgrabniejszy i jak się okazuje potrafi w moim domu zrobić to co ja chcę i od niego wymagam.

Pooglądałem, kupiłem i jestem zadowolony z tego zakupu. Ja kupiłem, ja zadecydowałem i ja za to ponoszę odpowiedzialność co stoi w mojej kotłowni. To ja za to zapłaciłem i to była moja decyzja, Jak bym źle wybrał to miałbym do siebie pretensje a nie do całego świata bo tak to się zachowują dzieci w piaskownicy.

Co was skłoniło jak mieliście taki wybór?

Co wami kieruje że opluwacie wszystkich tych którzy ten kocioł użytkują?

 

 

A może lepiej nie odpowiadajcie, bawcie się dalej w swojej piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpepe, ja nie jestem niczyim przedstawicielem.

Nie sprzedaję tylko kotłów z Instalco, mam kotły 4 producentów i jakoś tak się składa że potrafię z każdym sobie poradzić.

W firmie może byłem, może nie byłem, to moja sprawa :)

Ale powiem ci w sekrecie że nawet sam producent już mnie odwiedził, chciał zobaczyć komu kotły daje, był też Jarecki z szefem, znam osobiście p. mgr.inż Jerzego Tilgnera bardzo porządnego producenta kotłów jak i jego syna, nawet kilka razy spotkaliśmy się, Komiz też mnie odwiedza choć akurat u nich jeszcze nie byłem.

A zapomniałem nawet zacnego Zawijana i Zawijana_2 miałem przyjemność poznać choć od jakiegoś czasu mają mnie za wroga to ja wspominam wizytę w Instytucie bardzo miło. U swoich przyjaciół w Elektro-System w Kutnie bywam regularnie.

Nie chwalę się tylko żebyś nie musiał znowu dopytywać co widziałem.

Ktoś zadał sobie tyle trudu i wykorzystując google street view pokazał firmę Instalko jakbyś chciał halę zobaczyć.

Zimą ma stanąć druga z tego co wiem, fundamenty już zalane :)

 

Tym postem strzeliłeś sobie w stopę ... i kolano na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znających się.

Mam grzejniki brugman z dolnym zasilaniem. Jeden z nich jakoś słabo grzej i tak sobie myślę że może nastawa wstępna na wkładce zaworowej jest nieodpowiednio ustawiona. Jak się przestawia te nastawy wstępne. Trzeba odszukać znacznik i przekręcić pokrętło na inną pozycję ale jak próbuję kręcić ale ani drgnie. Ma ktoś doświadczenie z takimi wkładkami?

http://pl.heating.danfoss.com/xxTypex/88235_MNU17419355_SIT18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znających się.

Mam grzejniki brugman z dolnym zasilaniem. Jeden z nich jakoś słabo grzej i tak sobie myślę że może nastawa wstępna na wkładce zaworowej jest nieodpowiednio ustawiona. Jak się przestawia te nastawy wstępne. Trzeba odszukać znacznik i przekręcić pokrętło na inną pozycję ale jak próbuję kręcić ale ani drgnie. Ma ktoś doświadczenie z takimi wkładkami?

http://pl.heating.danfoss.com/xxTypex/88235_MNU17419355_SIT18.html

Nie mam takich (mam najtańsze termostatyczne:() ale tam w zakładce pobierz pliki są instrukcje w PDF i jest tam widoczne. Czytałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[reprezentacja 38 milionów] 0 : 2 [reprezentacja 5 milionów]

 

Widocznie z pieciu milionow plew latwiej 11 ziaren znalezc, a z 38 milionow juz trudniej:) Bylem na tym meczu we Wrocku i kibice nie zostawili suchej nitki na zawodnikach. Najlepszy byl Boruc, sadzac po aplauzie...:)

 

Przepraszam za offtop, ale nie moglem sie powstrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście na filmikach produkcje innych kotłów, twierdzicie że ten kocioł robiony w garażu, jest jedno forum na którym jest jeden temat tak obszerny na temat RBR`a, i że akurat ten kocioł został przez was wybrany? Nie baliście się? Dlaczego wasz zakup nie został zrobiony w firmie gdzie na filmach pokazują cuda i wianki, dlaczego kupiliście produkt gdzie nie ma filmów o firmie i jej produkcji?

Nie rozumiem waszych decyzji, moja trwała 3 min podczas oglądania i miałem do wyboru kilka kotłów które stały obok siebie. Pojechałem za jednym typowanym a kupiłem drugi, mniejszy, zgrabniejszy i jak się okazuje potrafi w moim domu zrobić to co ja chcę i od niego wymagam.

Pooglądałem, kupiłem i jestem zadowolony z tego zakupu. Ja kupiłem, ja zadecydowałem i ja za to ponoszę odpowiedzialność co stoi w mojej kotłowni. To ja za to zapłaciłem i to była moja decyzja, Jak bym źle wybrał to miałbym do siebie pretensje a nie do całego świata bo tak to się zachowują dzieci w piaskownicy.

Co was skłoniło jak mieliście taki wybór?

Co wami kieruje że opluwacie wszystkich tych którzy ten kocioł użytkują?

 

 

A może lepiej nie odpowiadajcie, bawcie się dalej w swojej piaskownicy.

 

Wazelina aż z butów wycieka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem instrukcje i jest napisane że bez dodatkowych narzędzi należy obrócić pokrętło w inną pozycję, wcześniej odszukać znacznik.

A ja tego pokrętła obrócić jakoś nie mogę.

http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RTD-N%20i%20RA-N.pdf

 

I nie obrocisz, dopoki nie pociagniesz go lekko do siebie...:yes: Tzn. odciagniesz w osi zaworu. U Ciebie pierscien jest chyba plastikowy, u mnie w zaworze RA-N katowym jest on metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Panowie,czy na prawdę myślicie,że my biedni i zacofani użytkownicy RBR-a,nie wiemy co kupiliśmy?Jak dla mnie wszystkie kotły CO to "kupa"pospawanej blachy i tyle.Miałem Ogniwo.Nie byłem nigdy w fabryce,nie wiem czy spawa Czesiek czy robot.Spawy nie wyglądały lepiej niż w RBR. Są fotki na forum ES jak wygląda Ogniwo "live".Jedno jest pewne,producenci chcąc zejść z kosztów,robią cuda.Mnie osobiście to się bardzo nie podoba.Tak jak "rude" fotki nowego RBR-a,które ktoś tu wklejał.gdyby to była moja firma,taki kocioł nie opuścił by jej bram.Ale kasa to kasa.W ogniwie nawet zawiasy w podajniku były z ..tworzywa.Zewnętrzna blacha była reklamowana już po 1 miesiącu,odchodziła płatami.Jak rozbieraliśmy je do wyniesienia,izolacja w postaci wełny,była śladowa.Tak jak gdyby, ktoś rozrywał 5cm grubości wełnę na pół.Bywa i tak.jak znam życie,i w RBR-ach się tak zdarza.Powód jest zawsze jeden.Cięcie kosztów,maxymalizacja zysków.Ale Polska to dziki kraj.

Mnie nie potrzeba panów Andrzejów_M ,aby mi cytowali wiki ,fachową literaturę i uświadamiali mnie na co dzień.Ja wiem co widziałem.Wiem,że karoka,minertu żyją ze sprzedaży kotłów CO.To jest jasne.Mnie zadowala jakość ich usług,i to jakimi są ludźmi.

Kończcie te "Neverending RBR Story".Nikt tu głupi nie jest.Nikt z Was nie traci czasu nadaremno.Antyreklama jednego,to reklama innego.W sieci można na tym sporo zarobić.Nigdy nawet nie widząc tego co się krytykuje:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazelina aż z butów wycieka. :)

Jeżeli zwrócenie uwagi że obrażasz wszystkich użytkowników tego kotła a i firmę która to produkuje - tak to jest wazelina.

Jako użytkownik tego kotła mogę sobie na to pozwolić.

A następnym razem nie pisz że ci nikt nie chce pomagać jak kalasz w gnieździe użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie obrocisz, dopoki nie pociagniesz go lekko do siebie...:yes: Tzn. odciagniesz w osi zaworu. U Ciebie pierscien jest chyba plastikowy, u mnie w zaworze RA-N katowym jest on metalowy.

 

Zgadza się. Pierścień jest plastikowy. Odciągnąłem go na tyle że zszedł całkowicie z zaworu i tak się nie chce obrócić.

Widzę że ustawiony jest pomiędzy N a 7 a z tego co wyczytałem to nie powinno się tak ustawiać. Może przez to nie grzeje tak jak należy.

Pozycja N to niby pełny przepływ przeznaczony do płukania instalacji. Pewnie trzeba by ustawić na 7 bo wtedy jest największy przepływ tylko żeby ruszyć tym ustrojstwem:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy na prawdę myślicie,że my biedni i zacofani użytkownicy RBR-a,nie wiemy co kupiliśmy?Jak dla mnie wszystkie

Pozdrawiam.

 

Może ja odpowiem ...

 

To nie jest "najazd" na RBR i użytkowników ...

W moim przypadku to jedynie "ocena" tego co zobaczyłem.

 

Klient jeśli płaci 8000zł czyli dużo więcej niż inne garażowe kotły za 3000-4000zł może oczekiwać że będzie kocioł wykonany dużo lepiej niż kocioł 2x tańszy.

 

Masz rację kocioł to tylko trochę pospawanej blachy , to czemu on jest aż taki drogi ?

Co ona ma takiego że jest aż tak drogi ?

 

Sterownik ? Sterownik można kupić dowolny i założyć do dowolnego , nawet takiego za 3000zł.

Podajnik ? Obecnie podajniki Ewmara i inne :"brucero-podobne" są w wielu nawet "Allegrowych" kotłach ...

 

Sterownik i podajnik może każdy kupić i zamontować do każdego kotła.

 

Więc na czym polega "fenomen" RBR czy nawet Skam-P ?

 

Jeśli nie są wykonane z grubszej blachy i lepszej niż "tańsza" konkurencja , nie mają żadnych super własnych inowacji to czym się wyróżniają i czemu klient płaci za nie 2000-4000zł więcej niż inne zbudowane z kawałka pospawanej stali ?

 

Bo z tego co czytam użytkownicy RBR zachwycają się tak naprawdę .... sterownikiem , który mogli by za kilkaset złotych włożyć do każdego kotła (bruli).

 

Po prostu nie rozumię "fenomenu" Skam-P i RBR.

Zapewne fenomen polega na tzw "szeptanym marketingu" i na wielu "użytkownikach" którzy są sprzedawcami ...

A forum muratora to takie miejsce gdzie wielu jeszcze nie wie co kupić i szuka porady i sprzedawcy o tym wiedzą ...

 

Sam "padłem" ofiarą marketingu muratora ;-) i dla tego kupiłem Skamp 12KW mimo że miałem kupić Ogniwo Eko 15KW.

 

Czy jestem zadowolony ?

 

Nie wiem ...

Przez 2 lata męczyłem się z kotłem i zniszczyłem nowiutki komin. Pomoc techniczna nie była delikatnie mówiąc zbyt "pomocna". Dopiero po 2 latach i mocnej "wrogiej propagandzie" dla świętego spokoju wymieniono mi sterownik na inny i dopiero od tego czasu proces spalania przebiega dość poprawnie.

Nie wiem jakby potoczyła się sytuacja jakbym kupił to co miałem czyli Ogniwo Eko 15 , i teraz się nie dowiem ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwrócenie uwagi że obrażasz wszystkich użytkowników tego kotła a i firmę która to produkuje - tak to jest wazelina.

Jako użytkownik tego kotła mogę sobie na to pozwolić.

A następnym razem nie pisz że ci nikt nie chce pomagać jak kalasz w gnieździe użytkowników.

 

Firmy nie obrażam, bo to firma z nas naiwniaków robi durniów i oszukuje. Tak oszukuje każdego potencjalnego nabywcę kotła RBR o mocy 11, 17 i 35kW poprzez podawanie danych kotła wyssanych z palca i podpierając się certyfikatem którego na w/w kotły nigdy nie miała. I masz czelność mówić, że ja obrażam firmę? Prawdziwa i uczciwa firma tak nie robi. PRAWDZIWA I UCZCIWA FIRMA - zaznaczam.

O pomoc w paleniu w prymitywnym urządzeniu zwanym kotłem CO nie prosiłem i prosił nie będę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja odpowiem ...

 

To nie jest "najazd" na RBR i użytkowników ...

W moim przypadku to jedynie "ocena" tego co zobaczyłem.

 

Klient jeśli płaci 8000zł czyli dużo więcej niż inne garażowe kotły za 3000-4000zł może oczekiwać że będzie kocioł wykonany dużo lepiej niż kocioł 2x tańszy.

 

Masz rację kocioł to tylko trochę pospawanej blachy , to czemu on jest aż taki drogi ?

Co ona ma takiego że jest aż tak drogi ?

 

Sterownik ? Sterownik można kupić dowolny i założyć do dowolnego , nawet takiego za 3000zł.

Podajnik ? Obecnie podajniki Ewmara i inne :"brucero-podobne" są w wielu nawet "Allegrowych" kotłach ...

 

Sterownik i podajnik może każdy kupić i zamontować do każdego kotła.

 

Więc na czym polega "fenomen" RBR czy nawet Skam-P ?

 

Jeśli nie są wykonane z grubszej blachy i lepszej niż "tańsza" konkurencja , nie mają żadnych super własnych inowacji to czym się wyróżniają i czemu klient płaci za nie 2000-4000zł więcej niż inne zbudowane z kawałka pospawanej stali ?

 

Bo z tego co czytam użytkownicy RBR zachwycają się tak naprawdę .... sterownikiem , który mogli by za kilkaset złotych włożyć do każdego kotła (bruli).

 

Po prostu nie rozumię "fenomenu" Skam-P i RBR.

Zapewne fenomen polega na tzw "szeptanym marketingu" i na wielu "użytkownikach" którzy są sprzedawcami ...

A forum muratora to takie miejsce gdzie wielu jeszcze nie wie co kupić i szuka porady i sprzedawcy o tym wiedzą ...

 

Sam "padłem" ofiarą marketingu muratora ;-) i dla tego kupiłem Skamp 12KW mimo że miałem kupić Ogniwo Eko 15KW.

 

Czy jestem zadowolony ?

 

Nie wiem ...

Przez 2 lata męczyłem się z kotłem i zniszczyłem nowiutki komin. Pomoc techniczna nie była delikatnie mówiąc zbyt "pomocna". Dopiero po 2 latach i mocnej "wrogiej propagandzie" dla świętego spokoju wymieniono mi sterownik na inny i dopiero od tego czasu proces spalania przebiega dość poprawnie.

Nie wiem jakby potoczyła się sytuacja jakbym kupił to co miałem czyli Ogniwo Eko 15 , i teraz się nie dowiem ...

 

Co zniszczyło komin - zimne spaliny? jesli tak to jaka była ich temperatura? i w jaki sposób sobie poradził z tym nowy sterownik?

Napisz, jeśli możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...