Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Firmy nie obrażam, bo to firma z nas naiwniaków robi durniów i oszukuje. Tak oszukuje każdego potencjalnego nabywcę kotła RBR o mocy 11, 17 i 35kW poprzez podawanie danych kotła wyssanych z palca i podpierając się certyfikatem którego na w/w kotły nigdy nie miała. I masz czelność mówić, że ja obrażam firmę? Prawdziwa i uczciwa firma tak nie robi. PRAWDZIWA I UCZCIWA FIRMA - zaznaczam.

O pomoc w paleniu w prymitywnym urządzeniu zwanym kotłem CO nie prosiłem i prosił nie będę.

Pozdrawiam.

Kupować bez pytania i oglądania za taką kasę?

Kto biednemu zabroni?

Miejmy nadzieję że tym swoim nieudolnym tłumaczeniem zakończyłeś już kalać ten temat i zapanuje spokój na tyle że wreszcie będzie można tematycznie pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Święte słowa

Widziałem na filmikach z innych fabryk między innymi Defro CICHEWICZ i ELEKTROMET i jeszcze dwóch innych roboty spawalnicze mają firmy CLOOS ROBOTICS pewnie tym co najwięcej gadają na forum nic i tak to nie powie, ale CLOOS to najwyższa półka urządzeń przemysłowych do cięcia, spawania, zgrzewania oraz wykonujące całe taśmy produkcyjne. Byłem w ich oddziale w USA po prostu technologiczny zawrót głowy.

 

Skoro o tym wiedziałeś to czemu nie kupiłeś kotła z tych firm?

Bardzo dziwne...i podejrzane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zawalenie i przekładanie terminu przez Instalco instalator teraz jeździ do mnie już cały tydzień i robi po kilka godzin po robocie jaką miał w terminarzu (a instalacje mam jak pamiętasz bardzo skomplikowaną) i piszesz że przeróbka i wymiana pieca pieca to chwila, ja mam wyprowadzenia pod 6/4". Na razie jest na takim etapie (zdjęcie zrobione telefonem)

 

Jak bedziesz wymienial kociol, to ja na Twoim miejscu zamowilbym z zasobnikiem po prawej stronie i ustawil go "plecami" do "dziupli". Nie musialbys lawirowac z czopuchem pomiedzy rurkami. I instalacja bylaby bardziej przejrzysta: na lewo c.o....na prawo c.w.u. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zniszczyło komin - zimne spaliny? jesli tak to jaka była ich temperatura? i w jaki sposób sobie poradził z tym nowy sterownik?

Napisz, jeśli możesz

 

Napiszę w dużym skrócie bo o swoich problemach pisałem wielokrotnie na forum muratora.

Sterownik dołączony z kotłem (Ognik PID , z tymi samymi "technologiami" co sterownik Cobra) działał u mnie na zasadzie najgorszego sterownika dwustanowego , bo dochodził bardzo szybko do żądanej temp i na 100% mocy (temp spalin >350 stopni) a potem wiele godzin był w podtrzymaniu.

Efekty ? Zarośnięty komin, zarośnięty kocioł , kocioł musiał być czyszczone co 3 dni , popiół wywalany co 3 dni ..

Nowy sterownik (Skorpion) radzi sobie tak jak powinen. Czyli odstawia się na krótki czas , moduluje mocą , temepratura spalin nie przekracza 170 stopni a w większości pracuje na około 80-130 stopni ...

Piec nie zarasta , z komina nie wydobywa się dym (w poprzednim sterowniku wydobywało się tyle czarnego dymu jak ze starego pociągu spalinowego) , czyszczenie starcza raz na 2 tygodnie , wywalenie popiołu tez rzadsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też znacznie dłużej pracuje do zadanej, jak się otworzą głowice term ( i pewnie też podłogówka robi swoje ) to schodzi do poniżej 50st i dopiero powoli podnosi. Wcześniej nie było takich spadków i podnosił temp. szybciej.

Znakiem tego zima:o

( w nieocieplonych domach szybciej niż w ocieplonych hehe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście na filmikach produkcje innych kotłów, twierdzicie że ten kocioł robiony w garażu, jest jedno forum na którym jest jeden temat tak obszerny na temat RBR`a, i że akurat ten kocioł został przez was wybrany? Nie baliście się? Dlaczego wasz zakup nie został zrobiony w firmie gdzie na filmach pokazują cuda i wianki, dlaczego kupiliście produkt gdzie nie ma filmów o firmie i jej produkcji?

Nie rozumiem waszych decyzji, moja trwała 3 min podczas oglądania i miałem do wyboru kilka kotłów które stały obok siebie. Pojechałem za jednym typowanym a kupiłem drugi, mniejszy, zgrabniejszy i jak się okazuje potrafi w moim domu zrobić to co ja chcę i od niego wymagam.

Pooglądałem, kupiłem i jestem zadowolony z tego zakupu. Ja kupiłem, ja zadecydowałem i ja za to ponoszę odpowiedzialność co stoi w mojej kotłowni. To ja za to zapłaciłem i to była moja decyzja, Jak bym źle wybrał to miałbym do siebie pretensje a nie do całego świata bo tak to się zachowują dzieci w piaskownicy.

Co was skłoniło jak mieliście taki wybór?

Co wami kieruje że opluwacie wszystkich tych którzy ten kocioł użytkują?

 

 

A może lepiej nie odpowiadajcie, bawcie się dalej w swojej piaskownicy.

 

Ja by najmniej nie oplułem nikogo zresztą chyba nie czytałeś moich postów. Zdecydowałem się na kocioł za poradą forumowiczów nie wiedząc wcześniej, że kampanię pro RBR prowadzą tutaj sprzedawcy. Ja na miejscu admina kazałbym usunąć te konta i zakazać lobbowania a koledzy sprzedawcy powinny na swoich stronach założyć własne forum a nie na Muratorze. Kocioł spawany jak widać po zdjęciach chyba w 100% ręcznie, niechlujne spasowanie, niechlujne docięcie, niechlujne spawanie, niechlujnie malowane w dodatku kontakt i obsługa klienta dramatyczna. Wczoraj widziałem w Castoramie kocioł za 4000zł i wyglądał znacznie estetyczniej przynajmniej jego spawy były równiutkie jak od linijki. Ja jeszcze nie mam swojego kotła na miejscu więc wstrzymam się z ostateczną opinią i komentarzami, to tyle co mogę powiedzieć o po obejrzeniu zdjęć. Ale przypomnę że nawet Zawijan chwali ten kocioł więc dlatego ja między innymi wybrałem go. W rozmowie telefonicznej Pan Bałka poinformował mnie, że kocioł jest oddany do badania jak widać kłamał. Zresztą ciekawe pod jakim nikiem na muratorze ukrywa się Pan Bałka? po drugie w dtr jest tabela sprawności kotła i nie przebadana 17 ma w niej 88% sprawności, proszę mi odpowiedzieć jak stwierdzić sprawność nie badając? na oko? Więc nie dziwcie się że ludzie narzekają, ja jak napisałem jeszcze go nie mam więc poczekam i wtedy ocenie a w razie czego to oddam go i kupię coś innego. A teraz rozumiesz dlaczego ludzie się wkurzają przecież nic tu nie jest jak należy.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmowie telefonicznej Pan Bałka poinformował mnie, że kocioł jest oddany do badania jak widać kłamał..

Jeśli Ty wiesz lepiej to ja nie będę Cię na siłę z błędy wyprowadzał ale jak czegoś nie wiesz to nie pisz twierdząco jakbyś to Ty był szefem tej firmy i nie wprowadzaj czytelników w błąd.

Skąd to wiesz i na jakiej podstawie coś stwierdzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty wiesz lepiej to ja nie będę Cię na siłę z błędy wyprowadzał ale jak czegoś nie wiesz to nie pisz twierdząco jakbyś to Ty był szefem tej firmy i nie wprowadzaj czytelników w błąd.

Skąd to wiesz i na jakiej podstawie coś stwierdzasz.

 

Jak na razie jako szef firmy to Ty piszesz Panie MARKETING

Jeśli producent pisze w dtr sprawność kotła 88% wytłumacz skąd ta liczba? skoro nie był kocioł badany?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jako szef firmy to Ty piszesz Panie MARKETING

Jeśli producent pisze w dtr sprawność kotła 88% wytłumacz skąd ta liczba? skoro nie był kocioł badany?

Zapytaj producenta.

Widzisz ja na swojej stronie nie mam już nawet takich informacji.

Kolega Andrzej pilnuje mi strony żebym tam głupot nie pisał i to za free na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mowilem? :yes:

Optymalne bedzie ustawienie 41-42%, ale to juz musisz dobrac najpierw obserwujac palnik i popiol, a potem slupki histogramow - one sa pomocne, ale nie sa wyrocznia.

 

Zmniejszyłem na razie do 40 ale za chwilę ruszy podłogówka na dole, więc się będzie dziaaaało:P 120 m2 posadzki do wygrzania, więc nie wiem jak to się przełoży. Podłączyłem już czujnik od podłogówki, zaraz ruszy pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Pierścień jest plastikowy. Odciągnąłem go na tyle że zszedł całkowicie z zaworu i tak się nie chce obrócić.

Widzę że ustawiony jest pomiędzy N a 7 a z tego co wyczytałem to nie powinno się tak ustawiać. Może przez to nie grzeje tak jak należy.

Pozycja N to niby pełny przepływ przeznaczony do płukania instalacji. Pewnie trzeba by ustawić na 7 bo wtedy jest największy przepływ tylko żeby ruszyć tym ustrojstwem:bash:

 

Mam te zawory z czerwonym pierścieniem. U mnie wystarczy obracać samym pierścieniem (z lekkim oporem), nic nie trzeba odciągać. Ustawione wszędzie mam na N. Z głowicami RAW5115 danfoss działa to bardzo dobrze.

Edytowane przez emisb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpepe nie chcę Ci mówić co masz robić ale ja na Twoim miejscu nie brałbym takiego gniota, pal tego busa i jedź do Ogniwa.

Tu nie wiadomo kiedy nawet się doczekasz.

 

Panie Marketing dzięki bardzo za troskę ale jak na razie Firma od 2 miesięcy ma moje 8.000zł i nimi obraca (dlatego pewnie buduje drugą hale). I masz rację nigdy nie dotrzymuje terminów więc nie wiadomo czy i tym razem dotrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...