Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak na razie jako szef firmy to Ty piszesz Panie MARKETING

Jeśli producent pisze w dtr sprawność kotła 88% wytłumacz skąd ta liczba? skoro nie był kocioł badany?

 

Przestań już jęczeć, weź sobie kocioł spawany przez automaty i roboty zaoszczędzisz kasy będziesz miał go w poniedziałek w kotłowni przyjdzie fachmen podłączy i po sprawie a ja i inni nie będą musieli tych jęków czytać. Niepodoba się ten bierz inny a nie i chciała bym i boje się i opowiadania jak powinno być za i za ile , a później będzie jak cię wszyscy w ch... zrobili

Mam dwa lata ten kocioł grzeje pali wszystko co przelezie przez ślimak i spawy jeszcze trzymają :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań już jęczeć, weź sobie kocioł spawany przez automaty i roboty zaoszczędzisz kasy będziesz miał go w poniedziałek w kotłowni przyjdzie fachmen podłączy i po sprawie a ja i inni nie będą musieli tych jęków czytać. Niepodoba się ten bierz inny a nie i chciała bym i boje się i opowiadania jak powinno być za i za ile , a później będzie jak cię wszyscy w ch... zrobili

Mam dwa lata ten kocioł grzeje pali wszystko co przelezie przez ślimak i spawy jeszcze trzymają :p

 

Prawda boli.

To napisz nam ile ten kocioł kosztował 2 lata temu. Prześledź moje posty, w których zadaje pytania, podważam nieprawdziwie podawane dane i jak widzisz wtedy jest cisza nikt z "fachowców" "sprzedawców" nie odpowiada co najwyżej "...zapytaj producenta" , "może tam byłem ale to moja sprawa" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań już jęczeć, weź sobie kocioł spawany przez automaty i roboty zaoszczędzisz kasy będziesz miał go w poniedziałek w kotłowni przyjdzie fachmen podłączy i po sprawie a ja i inni nie będą musieli tych jęków czytać. Niepodoba się ten bierz inny a nie i chciała bym i boje się i opowiadania jak powinno być za i za ile , a później będzie jak cię wszyscy w ch... zrobili

Mam dwa lata ten kocioł grzeje pali wszystko co przelezie przez ślimak i spawy jeszcze trzymają :p

 

A jaką sprawność cieplną ma twój kocioł? Pewnie tak jak wszystkie produkowane przez instalko i pisane przez kalkę >88% ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa. Coś chłopaki z ES skopali i nie mogą dojść do ładu. Przerzucenie danych z serwera na serwer trwa kilka do kilkunastu godzin a nie dni ;)

A skąd wiesz,że to same dane?

Dla przypomnienia powstaje nowa platforma i wszystko robiono od nowa!!!

Powstaje to z myślą o nowych produktach E-S.

Zawsze ze sterem możesz połączyć się lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz,że to same dane?

Dla przypomnienia powstaje nowa platforma i wszystko robiono od nowa!!!

Powstaje to z myślą o nowych produktach E-S.

Zawsze ze sterem możesz połączyć się lokalnie.

 

I dokładnie jest tak jak piszesz, jestem podłączony po WiFi lokalnie. :)

 

Ps: Swoją drogą, skoro przechodzą na nowy serwer z nowym oprogramowaniem, to w/g mnie robi się wszystko na drugim serwerze, testuje działanie, wprowadza poprawki i testuje, aż w/g programistów można produkt wypuścić na zewnątrz. Oczywiście takie jest moje zdanie i kolegi programisty pracującego w UK.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie się nam "koledzy" rozpisali ;) Dawno nie było takiej aktywności na tym wątku, człowiek wraca z pracy, a tu już kilka stron do przeczytania.

 

Nie będę się odnosił do konkretnych postów ale mam takie wrażenie jakby niektórzy specjalnie wydali te 8 tysi, tylko po to żeby móc obsrywać konkurencję :wink:

 

Tak jak ktoś wcześniej już pisał, było sobie trzeba kupić wygładzone Defro albo Elektrometa czy Galmeta (za DUŻO większą kasę) i przy codziennym, wielogodzinnym przesiadywaniu w kotłowni (na ustawieniach), podziwiać ich piękny wygląd.

 

Na tym wątku i w necie jest dużo zdjęć RBR-ów i jakoś nikt nigdy wcześniej nie pisał o spawach, ostrych krawędziach itp. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://esterownik.pl:33334/device/3197/ Wiesiek chyba trochę udało się ujarzmić przebicia temp. CO na kotle, co powiesz :) ? Wcześniej przebijało o 20oC, a teraz średnio 3-4oC. Wczoraj w nocy były wprowadzane pierwsze zmiany, później kolejna zmiana, którą wprowadziłem o godzinie 12:00 (oczywiście sam na to nie wpadłem, ale jest tutaj jedna dobra dusza, która mi pomaga). Chyba jeszcze trochę za bardzo zjeżdża do dołu temp. CO. No i data zasypu się skróciła, ale te parę kg nie robi na mnie wrażenia. Wolę żeby kociołek stabilniej pracował i miał ciepłą wodę na powrocie.

Jutro pojadę i zobaczę co tam słychać w kotle bo nie było mnie tam ponad tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://esterownik.pl:33334/device/3197/ Wiesiek chyba trochę udało się ujarzmić przebicia temp. CO na kotle, co powiesz :) ? Wcześniej przebijało o 20oC, a teraz średnio 3-4oC. Wczoraj w nocy były wprowadzane pierwsze zmiany, później kolejna zmiana, którą wprowadziłem o godzinie 12:00 (oczywiście sam na to nie wpadłem, ale jest tutaj jedna dobra dusza, która mi pomaga). Chyba jeszcze trochę za bardzo zjeżdża do dołu temp. CO. No i data zasypu się skróciła, ale te parę kg nie robi na mnie wrażenia. Wolę żeby kociołek stabilniej pracował i miał ciepłą wodę na powrocie.

Jutro pojadę i zobaczę co tam słychać w kotle bo nie było mnie tam ponad tydzień :)

Tak. Marek zrobił Ci większego powera :)

Myslę że dla 12kW będzie za mało wiatru i będziesz miał zakopcony wymiennik i nieciekawie będzie w szufladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://esterownik.pl:33334/device/3197/ Wiesiek chyba trochę udało się ujarzmić przebicia temp. CO na kotle, co powiesz :) ? Wcześniej przebijało o 20oC, a teraz średnio 3-4oC. Wczoraj w nocy były wprowadzane pierwsze zmiany, później kolejna zmiana, którą wprowadziłem o godzinie 12:00 (oczywiście sam na to nie wpadłem, ale jest tutaj jedna dobra dusza, która mi pomaga). Chyba jeszcze trochę za bardzo zjeżdża do dołu temp. CO. No i data zasypu się skróciła, ale te parę kg nie robi na mnie wrażenia. Wolę żeby kociołek stabilniej pracował i miał ciepłą wodę na powrocie.

Jutro pojadę i zobaczę co tam słychać w kotle bo nie było mnie tam ponad tydzień :)

 

Jak 'zrobiłeś', że nie zjeżdża temp. mocno do dołu?

U mnie zaczyna coraz mocniej opadać pomimo histerezy 0,2

 

ps.

aaaa już widze 8-12kw ( chyba, że jeszcze coś )

Jeszcze poczekam, ale jak się ochłodzi 2-3 stopnie to już pewnie by wypadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 'zrobiłeś', że nie zjeżdża temp. mocno do dołu?

U mnie zaczyna coraz mocniej opadać pomimo histerezy 0,2

 

ps.

aaaa już widze 8-12kw ( chyba, że jeszcze coś )

Jeszcze poczekam, ale jak się ochłodzi 2-3 stopnie to już pewnie by wypadało.

Temperatura CO niestety jeszcze mocno zjeżdża do dolu i nie wiem co zrobić póki co żeby było lepiej. Mieszająca ustawiona na pracę ciągłą daje w moim przypadku mniejsze przebicia temepratury CO. Dodatkowo powrót jest mniejszy maks 3oC od CO, wcześniej były rozjazdy b. duże- można zobaczyć to na wcześniejszych wykresach.

Ustawienie większej mocy ma docelowo poprawić szybkość dojścia kotła do zadanej temp. CO po dużym zjeździe... A może muszę ustawić 16 kW ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...