Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

dobrze że przynajmniej pogoda dopisuje bo straty spowodowane zamrożeniem instalacji CO i CWU byłoby dużo większe.

Nie przesadzaj z tymi stratami, w tamtym sezonie stał już u mnie podłączony RBR, ale nie miałem prądu i całą zimę instalacja wytrzymała, podłogówka zalana glikolem, inne rurki przedmuchane, zasobnik na wodę opróżniony. Teraz odpalone i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a do zaworu 4D muszę kupić osobny sterownik i teraz bym się bujał jak forumowicz że sterownik otwiera 4D i piec zalewany jest zimną wodą i głupieje.

Do mnie pijesz ? Wejdź i zobacz czy głupieje, kwestia ustawień.

 

Wiesiek czy mógłbyś napisać jaki nadmuch proponujesz do 12kW :) ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T piec zalewany jest zimną wodą i głupieje.

 

.

 

Głupieje to ktoś co ma ZLE zrobioną instalację !!!! zadam jedno pytanie, przy jakich mocach kocioł ma większą sprawność?? czy pracując non stop z mocą 2 kw czy pracując z mocą maksymalną? np kocioł 17kw?? Kiedy co niektórzy pojmą zależności KOCIOŁ-INSTALACJA CO+CWU, kocioł to tylko taki wół roboczy poda i wyprodukuje tyle ciepła ile ma ustawione, a że jakieś 80-90% użytkowników ma zle zrobione instalacje ( bo instalatorzy nie mają pojęcia o sterowaniu , ustawianiu i możliwościach nowoczesnych sterowników ) instalatorzy zatrzymali sie w latach 80-90 ub wieku i stąd takie kwiatki... akurat przy brulim/coala część rzeczy można ustawić... ale partactwa niestety nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie Drodzy Normalni Forumowicze, że próbowałem z gościem się dogadać i podjąć normalny dialog ale On udowodnił Nam wszystkim po co tu jest i kim jest.

Tak, robię majątek na forum, mieszkam w pałacu na lodzie za to co skroiłem z ludzi na sprzedaży tych gniotów.

Pasuje ci ?

Mam po dziurki w nosie Twojej dobrej woli.

Niech ci Twój sprzedawca ją okaże.

Ja nie boirę od ludzi pieniędzy dwa miesiące na przód.

Jak wiem że kocioł gotowy, robię pro formę dwa dni wcześniej przed wysyłką i jedzie.

Czasem się zdarzało że pojechał a kasa poszła jak już klient odpalił.

Nie chcesz ja ci to mogę załatwić że kasę w poniedziałek będziesz miał z powrotem.

To moja dobra wola i chęć pomocy, chyba nawet ku zadowoleniu wszystkich tutaj, no z małymi wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to po prostu reklamuj u swojego sprzedawcy (napisz przy okazji kto to taki) , zamiast pisać tutaj kilkanaście razy to samo marnując czas i energie.

 

Reklamować będę ale u producenta, wczoraj dopiero dostałem fakturę, a sprzedawca nawet nie widział kotła przecież bezpośrednio wysyłane są od producenta. Od sprzedawcy dowiedziałem się jak poradzić sobie z poprawieniem odwrotnych obrotów bo do producenta bym się nie dodzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tymi stratami, w tamtym sezonie stał już u mnie podłączony RBR, ale nie miałem prądu i całą zimę instalacja wytrzymała, podłogówka zalana glikolem, inne rurki przedmuchane, zasobnik na wodę opróżniony. Teraz odpalone i wszystko działa.

 

Glikol za darmo z kranu nie leci, przedmuchanie sprężonym powietrzem też nikt za darmo nie zrobi i do tego pół roku niepewności czy będziesz kuł ściany/podłogi to ja dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robię majątek na forum, mieszkam w pałacu na lodzie za to co skroiłem z ludzi na sprzedaży tych gniotów.

Pasuje ci ?

Mam po dziurki w nosie Twojej dobrej woli.

Niech ci Twój sprzedawca ją okaże.

Ja nie boirę od ludzi pieniędzy dwa miesiące na przód.

Jak wiem że kocioł gotowy, robię pro formę dwa dni wcześniej przed wysyłką i jedzie.

Czasem się zdarzało że pojechał a kasa poszła jak już klient odpalił.

Nie chcesz ja ci to mogę załatwić że kasę w poniedziałek będziesz miał z powrotem.

To moja dobra wola i chęć pomocy, chyba nawet ku zadowoleniu wszystkich tutaj, no z małymi wyjątkami.

 

 

Przypadek Niewyuczalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty gadasz bo już późno jest... ale głupoty pleciesz.

 

Chociaż przepraszam Marek mi mówił, że mój 200 litrowy zasobnik może robić za bufor.

Odpalisz kocioł zobaczymy jakie kukiełki będą u Ciebie, każdy ma inną instalację, ja zmierzam ku lepszemu to wiem.

Chyba, że Cie pił w oczy mój sterownik od zaworu 4D to sorry.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś dobrze napisał, że chyba ludzie z bloków pokupowali te piece na węgiel.

 

Widzisz każdy chce spalić tanio a mieć ciepło... i stad te kłopoty, ci co wczesniej mieszkali w domkach wiedza co to smieciuch to docenia kocioł na eko, po prostu trzeba niestety poświęcić jeden sezon żeby poznac instalacje-sterownik- i zapotrzebowanie ciepła na dom a wtedy mamy i tanio i ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

I tym samym poruszyłem kwestię finansów gdybym miał powiedzmy dodatkowo 50 000 tysięcy to zapewne zbudowałbym jeszcze cieplejszy dom

Jedno zero za dużo napisałeś

i zaopatrzył się w pompę gruntową dla samej wygody bo finasowo w moim przypadku byłoby jakieś 25 lat zwrotu.

A czemu w gruntową a nie powietrzną np:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-7kw-montaz-gratis-i3694138810.html

 

U fluteboxa i adkwapniewskiego taka pompka śmigała by aż miło bez oglądania się na ilość wiatrów ;)

 

Dla większych domów:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-seria-t-cap-9kw-najtaniej-i3684230366.html

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...