Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ktoś tu kiedyś dobrze napisał, że chyba ludzie z bloków pokupowali te piece na węgiel. Bo widać, że rzeczywistość nie pokrywa się z oczekiwaniami a tak naprawe nie ma co się czarować z jednej strony jeśli chodzi o estetykę i wygodę użytkowania to nie ma porównania między gazem a węglem.

 

Z drugiej strony jeśli chodzi o piece z podajnikiem to jest to ogromny postęp w spalaniu węgla i wygoda, szwagier na mój piec spogląda z zazdrością mimo, że on przez 4 lata paląć w śmieciuchu drewnem pozostałym po budynkach gospodarczych zaoszczędził już na piec z podajnikiem i opał do niego na jeden sezon. A jeszcze została mu duża poniemiecka stodoła do rozebrania i znowu bedzie na 3 zimy palenia :)

 

I tym samym poruszyłem kwestię finansów gdybym miał powiedzmy dodatkowo 50 000 tysięcy to zapewne zbudowałbym jeszcze cieplejszy dom i zaopatrzył się w pompę gruntową dla samej wygody bo finasowo w moim przypadku byłoby jakieś 25 lat zwrotu.

 

To tak jak dla mnie zakup kotła na węgiel to konieczność przerachowana i dobrze skalkulowana, gdybym miał nowy ciepły dom wstawiłbym to co ty lub przynajmniej gaz i święto a w bloku nigdy nie mieszkałem (no za wyjątkiem 5 lat na studiach) i wiem co znaczy kocioł na węgiel w dodatku bez podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lepiej niewyuczalny jak nieuleczalny.

 

Nie uleczalany też jesteś, ok już ci więcej nie będę odpisywał bo zostanę posądzony o zniżanie się do twojego poziomu a na to sobie nie mogę pozwolić mój prof. zawsze mówił "Nigdy nie kłóć się z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pompa gruntowa bo już Ci wyjaśniłem, że powietrzna to nie na nasze warunki ty mi piszesz o skandynawii ale już pomijasz fakt, że tam mają inne portfele i energia elektryczna jest tańsza niż w Polsce.

Nie będę polemizował,ale dzisiejsze powietrzne to nie to co kiedyś.

Moja narazie przy -16st.C i 7h pracy w nocy nie zamarzła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty gadasz bo już późno jest... ale głupoty pleciesz.

 

Chociaż przepraszam Marek mi mówił, że mój 200 litrowy zasobnik może robić za bufor.

Odpalisz kocioł zobaczymy jakie kukiełki będą u Ciebie, każdy ma inną instalację, ja zmierzam ku lepszemu to wiem.

Chyba, że Cie pił w oczy mój sterownik od zaworu 4D to sorry.

 

Od samego początku chciałem aby ecoal sterował wszystkim w ogrzewaniu (z wyjątkiem cyrkulacji), przez to moja instalacja jest taka a nie inna bo przez rok nie uzyskałem odpowiedzi i teraz mam z przynajmniej 3 warianty sterowania, jak jeden się nie sprawdzi to będę testował drugi, a przez to jeden wariant zabezpiecza drugi. Sterownika ci nie zazdroszczę bo w domu mam dużo bardziej rozbudowany inny sterownik który mógłby może nawet zastąpić ecoala. ale sterowanie piecem wolałem zostawić ecoalowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uleczalany też jesteś, ok już ci więcej nie będę odpisywał bo zostanę posądzony o zniżanie się do twojego poziomu a na to sobie nie mogę pozwolić mój prof. zawsze mówił "Nigdy nie kłóć się z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem".

Kiedyś używałem tego cytatu czy powiedzonka/

No pażujom, uwidim jak mawiał wuj Aliosza jak to z tym idiotą i przemądrzałym wyjdzie w praniu.

Myśałeś że Ci będę w dupę właził za Twoją przychylność ?

Śmieszny jesteś, pisz aż co paluszki popuchną.

Kurde ja naprawdę mam chyba więcej szczęścia jak rozumu że tacy mnie omijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ta Skandynawia to jakiś mityczny kraj zawsze przy pompach pisze się o Skandynawii. Ciekawe, że w UK gdzie temperatura rzadko kiedy schodzi poniżej zera nie ma bumu na pompy ciepła, czyżby Anglicy byli na tyle ograniczeni i nie potrafili kalkulować? Ba w miejscowści gdzie mieszkam większość domów socjalnych ma zainstalowane panele słoneczne ale nie do grzania wody tylko do produkcji energii po 4-6 sztuk na dom, czyli coś tam w tym kierunku myślą tylko czemu nie o pompach?

 

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/55550000/jpg/_55550012_55550011.jpg

Bo w UK Arturek na forach nie pisuje :)

Znowu wątki pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ba w miejscowści gdzie mieszkam większość domów socjalnych ma zainstalowane panele słoneczne ale nie do grzania wody tylko do produkcji energii po 4-6 sztuk na dom, czyli coś tam w tym kierunku myślą tylko czemu nie o pompach?

 

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/55550000/jpg/_55550012_55550011.jpg

To nie są solary tylko panele fotowoltaiczne i nie chciałbyś znać ceny tylu modułów na tym dachu w Polsce ;)

One produkują prąd a nie grzeją i domy z tymi solarami ogrzewane są albo prądem albo pompą ciepła :) Z ciekwawości podejdź tam i rozeznaj temat.

Bo w UK Arturek na forach nie pisuje :)

Znowu wątki pomylił.

Fotowoltaika w Polsce jest znana już trochę czasu ale ceny są kosmiczne także nie podejmuję tematu.

Nie tylko w UK mają łby na karku.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam, ale to, co się tutaj dzieje to horror. Zamiast Informacji na temat pracy kotła to wiemy wielki sekret - dealer zarabia na sprzedaży.

Znam inną tajemnicę - firma budowlana zarabia budowaniem .

Widzę, że nawet w Polsce rośnie wrogość między ludźmi. Ludzie opamiętajcie się.

Rok z powrotem tego forum tak dobrze czytać, dowcipy, rodzinna atmosfera i żartując.

Ale przede wszystkim informacji i spostrzeżeńia na temat RBR

Chciałbym, aby to powróciło:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zastrzeżenia do hałasu ale myślę, że to opanujemy, jeśli chodzi o spalanie to raczej jestem teraz sceptyczny co do informacji jakie były pisane czas temu, że autoamat wykona za użytkownika robotę itp. Dużym plusem tego sterownika jest to, że mamy dostęp do wielu informacji jednocześnie dzieki temu można dostosować nastawy ewentualnie przerobić instalację (mój przypadek) aby spalać lepieji, trzeba też spędzić trochę czasu i pobiegać do kotłowni (dla mnie niewykonalne) aby to opanować, myślę że nadchodzący sezon da mi odpowiedź na kilka pytań.

Jednak Wiesiek nie zgodzę się z Tobą mój jest trochę inaczej pospawany i przybył na czas.

 

 

Przecież koledzy mnie przekonują, że kupując ten kocioł kupujemy sobie święty spokój i to przy tych wszystkich innych kotłach jest różnica że tam siedzimy w piwnicy a ten jest przecież ecoalem, który za nas wykonuje brudną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł to tylko taki wół roboczy poda i wyprodukuje tyle ciepła ile ma ustawione, a że jakieś 80-90% użytkowników ma zle zrobione instalacje ( bo instalatorzy nie mają pojęcia o sterowaniu , ustawianiu i możliwościach nowoczesnych sterowników ) instalatorzy zatrzymali sie w latach 80-90 ub wieku i stąd takie kwiatki... akurat przy brulim/coala część rzeczy można ustawić... ale partactwa niestety nie...
Witam, bede robił w przyszłym roku instalacje pod ten kocioł, czy mógłbyś jakieś wytyczne podać odnośnie instalacji?

Czytam różne tematy i chciałbym to jakoś ogarnąć, ale tyle jest informacji, często sprzecznych, że głupieje coraz bardziej. Co robią ci instalatorzy źle? czym sie róznią te instalacje(te złe z lat ubiegłych a obecne)?

 

Aha, ja pokojowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bede robił w przyszłym roku instalacje pod ten kocioł, czy mógłbyś jakieś wytyczne podać odnośnie instalacji?

Czytam różne tematy i chciałbym to jakoś ogarnąć, ale tyle jest informacji, często sprzecznych, że głupieje coraz bardziej. Co robią ci instalatorzy źle? czym sie róznią te instalacje(te złe z lat ubiegłych a obecne)?

 

Aha, ja pokojowo :)

Sławku jesli Cię bardzo martwi czy aby dobrze będziesz miał ,proponuje skontaktować się ze sprzedawcą pieca którego wybierzesz i na pewno doradzi jesli chce mieć kolejnego zadowolonego klienta.Również dobrze ,aby instalator chciał się uczyć ;)

Dobrze bedzie, jakby co to chłopaki na forum pomogą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na mój sterownik. Dopóki nie podłączyłem podłogówki, to powrót był na poziomie 40st. Od wczoraj, jak podłogówka ruszyła to powrót gdy grzejniki się odłączają spada do 31 stopni (bo wiadomo, że temperatura zasilania podłogówki jest dużo niższa). Mam w instalacji zawór 4d przy kotle, którym mógłbym podnieść powrót do 40 stopni (w tej chwili jest w pełni otwarty, czyli tak, jakby go nie było).

 

I teraz pytanie, czy taki ruch w celu podniesienia powrotu (co przełoży się na zmniejszenie prawdopodobieństwa korozji) będzie miał negatywny wpływ na działanie sterownika (bo przecież będzie zbierał on nieprawdziwe dane dot. powrotu). Jak to właściwie z tym jest.

 

Może dla niektórych doświadczonych to błahe pytanie, ale ja się dopiero uczę mojego kotła/instalacji, stąd liczę jednak na Wasze zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jednej fajniej rzeczy nauczył mnie mości Zawiajn.

Odpisuję co chcę, komu chcę na co chcę i kiedy chcę.

Bardzo wygodne, nie prawdasz ?

Czy ja Ci jestem coś winny ?

Co sobie zakopujesz czy odkopujesz, co mnie to obchodzi.

Jak ci napisałem. zapłaciłem za to żeby nie słuchac takich pyskaczy że się reklamuję i trzepię kasę z forum.

To nie małe pieniądze a spokoju jak widać i tak nie mam.

Masz swojego sprzedawce, pytaj, co niema czasu ? niema wiedzy.

Po co pytasz barana, zapytaj mistrza Krzysztofa.

Co ja tam mogę wiedzieć, ja tylko na Was zarabiam i w hu..a robię cisnąc jakieś gnioty.

Uciekaj stąd i kup coś z renomowanej firmy a nie jakiegoś garażowca.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

Mną sobie "MISZCZU CIEPŁOWNICTWA" gęby nie wycieraj i nie wywołuj nie pytany. Zastanów się nad sobą i nie rób z siebie cierpiętnika na forum. Ja nie mam zamiar zniżać się do twojego chodnikowego poziomu. Obsmarowujesz mnie już nie tylko na tym forum, ale także na innym. Ty jakiś chory jesteś??? Sprzedajesz kotły renomowanej firmy GARAŻ INSTALKO (ale już maja wylane fundamenty :)) - bo to taka firma, produkująca kotły bez jakichkolwiek badań potwierdzających m.inn.ich sprawność. Czy nic ci to nie mówi. Co ty jesteś komunistyczny beton?? Sorry, ale inaczej z Tobą nie da się rozmawiać.

Atakujesz wszystkich, którzy ci nie klakają, a mają inne odmienne zdanie, przedstawiając nie do podważenia argumenty.

A zresztą , ty i tak wiesz swoje i oczywiście lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dobrze ,aby instalator chciał się uczyć ;)

Oooo, powiem ci że z tym robi się coraz lepiej bynajmniej w tych firmach instalatorskich gdzie dopuszczono trochę "młodej krwi" :)

Najgorzej jest jak ktoś trafi na takiego co wszystko wie najlepiej bo tak 30 lat robi :)

Te młode chłopaki widzą co się dzieje na rynku że coraz więcej kotłow z takimi sterownikami i dzwonią przed rozpoczęciem roboty dopytać a i w trakcie zdarza się że jeszcze po kilka razy, dopytują żeby coś nie spaprać.

No może źle napisałem spaprać, ale żeby wykorzystać możliwości sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na mój sterownik. Dopóki nie podłączyłem podłogówki, to powrót był na poziomie 40st. Od wczoraj, jak podłogówka ruszyła to powrót gdy grzejniki się odłączają spada do 31 stopni (bo wiadomo, że temperatura zasilania podłogówki jest dużo niższa). Mam w instalacji zawór 4d przy kotle, którym mógłbym podnieść powrót do 40 stopni (w tej chwili jest w pełni otwarty, czyli tak, jakby go nie było).

 

I teraz pytanie, czy taki ruch w celu podniesienia powrotu (co przełoży się na zmniejszenie prawdopodobieństwa korozji) będzie miał negatywny wpływ na działanie sterownika (bo przecież będzie zbierał on nieprawdziwe dane dot. powrotu). Jak to właściwie z tym jest.

 

Może dla niektórych doświadczonych to błahe pytanie, ale ja się dopiero uczę mojego kotła/instalacji, stąd liczę jednak na Wasze zdanie :D

 

Temperatura powrotu nie ma wpływu na pracę sterownika.

Teoretycznie zimny powrót ten reaktor ma "gdzieś", ale w/g moje oceny każdy kocioł zgnije przy tak niskim poziomie temperatur.

Jeśli masz dobrze zamontowany zawór 4D (zgodnie ze sztuką) to jego niepełne otwarcie powinno spowodować dogrzanie powrotu.

Jeśli masz zbiornik CWU to możesz ustawić pompę CWU jako CWU + mieszającą i także dość skutecznie dogrzejesz powrót, a jednocześnie możesz ustabilizować pracę kotła.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu nie ma wpływu na pracę sterownika.

Teoretycznie zimny powrót ten reaktor ma "gdzieś", ale w/g moje oceny każdy kocioł zgnije przy tak niskim poziomie temperatur.

Jeśli masz dobrze zamontowany zawór 4D (zgodnie ze sztuką) to jego niepełne otwarcie powinno spowodować dogrzanie powrotu.

Jeśli masz zbiornik CWU to możesz ustawić pompę CWU jako CWU + mieszającą i także dość skutecznie dogrzejesz powrót, a jednocześnie możesz ustabilizować pracę kotła.

Bo w grę wchodzi jeszcze opcja zbierania temperatury powrotu przed zaworem 4d, żeby wiedzieć jaka jest realna temperatura, wtedy 4d podniósłby temperaturę do 40 st. ale sterownik nic by o tym nie wiedział.

 

Co zatem lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mną sobie "MISZCZU CIEPŁOWNICTWA" gęby nie wycieraj i nie wywołuj nie pytany. Zastanów się nad sobą i nie rób z siebie cierpiętnika na forum. Ja nie mam zamiar zniżać się do twojego chodnikowego poziomu. Obsmarowujesz mnie już nie tylko na tym forum, ale także na innym. Ty jakiś chory jesteś??? Sprzedajesz kotły renomowanej firmy GARAŻ INSTALKO (ale już maja wylane fundamenty :)) - bo to taka firma, produkująca kotły bez jakichkolwiek badań potwierdzających m.inn.ich sprawność. Czy nic ci to nie mówi. Co ty jesteś komunistyczny beton?? Sorry, ale inaczej z Tobą nie da się rozmawiać.

Atakujesz wszystkich, którzy ci nie klakają, a mają inne odmienne zdanie, przedstawiając nie do podważenia argumenty.

A zresztą , ty i tak wiesz swoje i oczywiście lepiej.

Nie mam ochoty z tobą więcej gadać bo nie mam o czym.

Jesteś dla mnie tylko zwykłym forumowym wataszką i zadymiarzem który drze gębę ciągle tymi samymi hasłami.

Pokrzycz sobie z takimi Twojego pokroju.

NORMALNY, niezadowolony użytkownik zareklamował by kocioł że otrzymał towar niezgodny z umową, czy nie kupował tego co już krytykuje bo mu nie odpowiada jeszcze przed zakupem.

Dla mnie tacy ludzie normalnie się ośmieszają i sami robią z siebie kretynów na forum krajowym.

Aha, co ja wiem kilka razy już pokazałem, Ty natomiast nie pokazałeś jeszcze nic poza tym jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...