Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Bo w grę wchodzi jeszcze opcja zbierania temperatury powrotu przed zaworem 4d, żeby wiedzieć jaka jest realna temperatura, wtedy 4d podniósłby temperaturę do 40 st. ale sterownik nic by o tym nie wiedział.

 

Co zatem lepsze?

 

Podłącz czujnik temp. powrotu bezpośrednio przy kotle (na rurze powrotu). Ta temperatura jest tylko dla Ciebie (i Twojego świętego spokoju). Wielkość temperatury powrotu nie jest brana pod uwagę przez sterownik i w/g mojej wiedzy (chyba, że się mylę) i nie bierze udziału w wyliczeniach algorytmu spalania.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam ochoty z tobą więcej gadać bo nie mam o czym.

Jesteś dla mnie tylko zwykłym forumowym wataszką i zadymiarzem który drze gębę ciągle tymi samymi hasłami.

Pokrzycz sobie z takimi Twojego pokroju.

NORMALNY, niezadowolony użytkownik zareklamował by kocioł że otrzymał towar niezgodny z umową, czy nie kupował tego co już krytykuje bo mu nie odpowiada jeszcze przed zakupem.

Dla mnie tacy ludzie normalnie się ośmieszają i sami robią z siebie kretynów na forum krajowym.

Aha, co ja wiem kilka razy już pokazałem, Ty natomiast nie pokazałeś jeszcze nic poza tym jak wyżej.

 

Faktycznie jesteś beton komunistyczny. Non stop gadasz te same frazesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu pokaż swojego sterownika chetnie podejrzymy i nauczymy się może czegoś?

W końcu po to ma takowa funkcję aby sobie pomagać i się uczyć od "lepszych"

Coś mi się wydaje,że wcale nie jesteś posiadaczem RBR-a.

Nawet fotki nie wkleiłeś tego "garazowego śmiecia "jak go nazywasz.

Taki "inteligent" a dał się wciągnąć w głupi zakup?Coś mi się nie wydaje.

I skąd taka wrogość do wszystkich którzy Ci nie przytakują ?

Możemy mieć chyba odmienne zdanie od Ciebie?

A że przypadkiem pokrywa się z Wieskiem i Grześkiem to chyba nam wolno pisać,że jesteśmy zadowoleni?

Wyluzuj troszkę i się nie spinaj ,Twoje zdanie już znamy i nie musisz go co 2 strony powtarzać zrób to jak prawdziwy chłop raz a dobrze.

 

Dobra teraz do tematu.

Zasypałem kocioł dokładnie po 14 dniach więc całkiem fajnie to wygląda z punktu ekonomicznego , przeróbki w instalacji mam nieuniknione na wiosnę :/

Teść wczoraj podpinał piec więc w przyszłą niedziele go odwiedzę i będę mógł coś napisać na temat niebieskiego.

Acha tak jak pisałem żadnego papierka z certyfikatem mocy nie otrzymał hmm... powinni chyba dokładać.Ale "dziadkowi"akurat nie był potrzebny więc nie dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci go pokaże skoro go nie ma.Gdyby miał to by pokazał.

Zresztą mnie nie wzruszają takie typy ludzi.

Jestem spokojnym człowiekiem i nie mam potrzeby się denerwować.

Mało piszę bo nie mam na to już czasu.Czytać czytam i widzę,że komuś zielony mocno za skórę zalazł i szuka potknięcia jakby inne firmy tego nie miały.

Otóż mają i to nie małe ale nie będę im tego wytykał.

Co do kotłów wszystkie inne kupicie od ręki a na RBR-a trzeba niestety poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, potrzebuję rady, czy mógłby ktoś zerknąć na mój piecyk, wysoka temp. podajnika sama nie potrafię tego opanować, dzięki za wszystkie rady, piecyk rbr 17, węgiel 27 cal

https://esterownik.pl:33334/device/2920/

Dobrze by było abyś koleżanko napisała lub wstawiła zdjęcie palnika to było by wiadomo czy nie za nisko czy nie zalega jakaś szlaka. Jest wiele powodów wysokiej temp. podajnika a tak zaczniemy od najbardziej prawdopodobnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra teraz do tematu.

Teść wczoraj podpinał piec więc w przyszłą niedziele go odwiedzę i będę mógł coś napisać na temat niebieskiego.

Acha tak jak pisałem żadnego papierka z certyfikatem mocy nie otrzymał hmm... powinni chyba dokładać.Ale "dziadkowi"akurat nie był potrzebny więc nie dymi.

 

Nie musiał dostać certyfikatu do ręki, ale kocioł taki certyfikat posiada i w każdej chwili można o taki dokument poprosić producenta kotła, bo takim certyfikatem dysponuje. Czego nie można powiedzieć o Garaż&instalko Corporation.

To tylko taka drobna różnica. Taki "inteligent" jak ty tego nie widzi?. Skoro jesteś zadowolony z kociołka to bądź, nikt ci tego samozadowolenia nie odbierze, a ja tym bardziej nie zamierzam. :)

Ps: na jawną wrogość, reaguję tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee...no gdzieś wcześniej mi się wydawało iż pisał o tym ,że jednak ma?

A pokazywał stera nie będzie bo ple ple ple...

W pracy podobno bardziej skomplikowane sterowniki obsługuje więc chyba warto by było aby sie wiedza podzielił i sterownik udostępnił?

Bo po to jest forum chyba a nie do prowadzenia wojny z wszystkimi którzy mi nie przytakują?

Ja chętnie skorzystam z wiedzy kogoś "mądrzejszego".

Nauki nigdy dość więc prosiłbym o wskazówki.

Bez obrazy kolego Krzysztofie oczywiście, bo nie chce mi się kolejnych stron czytać nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te zawory z czerwonym pierścieniem. U mnie wystarczy obracać samym pierścieniem (z lekkim oporem), nic nie trzeba odciągać. Ustawione wszędzie mam na N. Z głowicami RAW5115 danfoss działa to bardzo dobrze.

 

U mnie są takie i w żaden sposób (ani odsuwając osiowo ani bez odsuwania) nie mogę przekręcić

2013-11-17 10.53.35.jpg

2013-11-17 10.53.09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiał dostać certyfikatu do ręki, ale kocioł taki certyfikat posiada i w każdej chwili można o taki dokument poprosić producenta kotła, bo takim certyfikatem dysponuje. Czego nie można powiedzieć o Garaż&instalko Corporation.

To tylko taka drobna różnica. Taki "inteligent" jak ty tego nie widzi?. Skoro jesteś zadowolony z kociołka to bądź, nikt ci tego samozadowolenia nie odbierze, a ja tym bardziej nie zamierzam. :)

Ps: na jawną wrogość, reaguję tym samym.

To czemu nie dokładają do kazdego kotła tylko trzeba poprosić ?

Na papierze oszczedzają czy jak?

jak myslisz ilu o niego poprosi?

Ja myslę,że 99% ma to gdzieś o ile kocioł spełni ich wymagania to żaden papier tego nie zmieni.

No jedynie faktem jest iż instalco powinno zmienić zapis iż kotły 11 i 17 posiadaja certyfikat do momentu jego uzyskania.Skoro kotły wysłano na badania to zapewne są pewni tego co wysłali i żaden producent nie wysyła towaru nie skontrolowanego jak myslisz?

 

Kocioł się kupuje na długie lata i moim zdaniem najważniejsza jest opinia użytkowników a tutaj RBR jest nie do pobicia!

Owszem są tez niezadowoleni klienci, jednakże kotła nie chcą zwrócić i tutaj trzeba postawic pytanie: niezadowoleni z kotła czy swojej instalacji?

Jeśli instalacji ,to żaden kocioł nie pomoże nawet "złoty".

A jeśli kotła i argumentem jest iż tutaj źle spaw tam wkręt nie dokręcony itp.

Można reklamować w końcu to tez ludzie robią i pomyłki w etapie produkcyjnym możliwe tak jak i w etapie kontroli jakości.

Kocioł ma pracowac w warunkach brudnych i po uruchomieniu przestają pieroły przeszkadzac i od tego momentu ma robić to co do niego nalezy bezawaryjnie ,tanio i najdłużej jak to możliwe.

Instalco daje 5 lat gwarancji ,która firma daje podobnie?

Jak ktoś jest pewny 5 lat to myśli iz nawet 10 powinien dać radę.

To jak z samochodami dostajesz 3 lata na silnik a wytrzymałośc ma przewidzianą na 12.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee...no gdzieś wcześniej mi się wydawało iż pisał o tym ,że jednak ma?

A pokazywał stera nie będzie bo ple ple ple...

W pracy podobno bardziej skomplikowane sterowniki obsługuje więc chyba warto by było aby sie wiedza podzielił i sterownik udostępnił?

Bo po to jest forum chyba a nie do prowadzenia wojny z wszystkimi którzy mi nie przytakują?

Ja chętnie skorzystam z wiedzy kogoś "mądrzejszego".

Nauki nigdy dość więc prosiłbym o wskazówki.

Bez obrazy kolego Krzysztofie oczywiście, bo nie chce mi się kolejnych stron czytać nie na temat.

 

Skończ człowieku pierdzielić bez sensu i składu. Szkoda klawiatury na odpowiedzi.

Napisz jaki masz problem, to ci pomogę o ile zdalna pomoc będzie możliwa. To wszystko.

Ja nie potrzebuję żadnej pomocy, bo kocioł CO to prymityw i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie dokładają do kazdego kotła tylko trzeba poprosić ?

Na papierze oszczedzają czy jak?

jak myslisz ilu o niego poprosi?

Ja myslę,że 99% ma to gdzieś o ile kocioł spełni ich wymagania to żaden papier tego nie zmieni.

 

Poproszisz i dostaniesz, a RBR o co poprosisz - od dar z nieba?

Potrafisz to pojąć i istotę sprawy. Za trudne? To ja juz nie pomogę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie dokładają do kazdego kotła tylko trzeba poprosić ?

Na papierze oszczedzają czy jak?

jak myslisz ilu o niego poprosi?

Ja myslę,że 99% ma to gdzieś o ile kocioł spełni ich wymagania to żaden papier tego nie zmieni.

No jedynie faktem jest iż instalco powinno zmienić zapis iż kotły 11 i 17 posiadaja certyfikat do momentu jego uzyskania.Skoro kotły wysłano na badania to zapewne są pewni tego co wysłali i żaden producent nie wysyła towaru nie skontrolowanego jak myslisz?

 

Nie muszą bo mają go na stronie i każdy może go pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lestek27 odnośnie Danfosów . Moje 13-to letnie, po długim czasie przebywania w jednej pozycji zdarza się że przestaje popuszczać. Wtedy odkręcam głowicę, z zaworu wystaje pręcik popychający, szczypcami za końcówkę pręcika i obracam nim w kółko, wpychając i wyciągając żeby wytrzeć nagromadzony osad. Gdy całkiem pręcik wypadnie to leci woda, szybko wkładam i jest ok. Przedwczoraj kontrolowałem tak wszystkie zawory, łącznie z obracaniem pokręteł nastaw wstępnych ( pokrętła metalowe ) tylko jedno poszło ręką , resztę aby rozruszać używałem kombinerek. Znam przypadek że gość z tego powodu powymieniał zawory bo przestały grzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jednej fajniej rzeczy nauczył mnie mości Zawiajn.

Odpisuję co chcę, komu chcę na co chcę i kiedy chcę.

Bardzo wygodne, nie prawdasz ?

 

Może przestałbyś się mną podpierać? Jestem już stary i słaby. Mogę tego nie wytrzymać.

 

A różnię się od Ciebie tym, że nie chwalę się bez przerwy, ile to wszystkim pomagam, bo - po prostu - nikomu nie pomagam. Myślałem, że to wystarczy, abym miał swięty spokój. Czyżbym się pomylił?

 

Aha! Jeszcze jedno...

Nie powtarzam dookoła, że OEPlus jest najlepszy ze wszystkich kotłów świata. Nie muszę więc się tak beznadziejnie bronić, jak Ty.

Nauczyłeś się ode mnie sporo, ale widzę, że to jednak za mało jeszcze. he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą bo mają go na stronie i każdy może go pobrać.

Sorki nie wiedziałem ale jak widać Kolega Krzyś tez nie :D

Jak przebadają to również będę mógł sobie pobrać o ile mi będzie potrzebny ?

Krzysztof nikt Ci nie każe odpisywać jak Ci szkoda czasu,mnie ciężko obrazić.

A kotła z tematu jednak nie masz :p

Prosiłbym o troszkę kultury w odpowiedziach.

Proponuję zakopać topór i zając się tematem.Pomocy nie potrzebuje bo wiem co jest źle,niestety nic nie poradzę teraz bo sezon grzewczy.

 

Ktoś liczył niezadowolonych uzytkowników rbr-a?

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedynie faktem jest iż instalco powinno zmienić zapis iż kotły 11 i 17 posiadaja certyfikat do momentu jego uzyskania.Skoro kotły wysłano na badania to zapewne są pewni tego co wysłali i żaden producent nie wysyła towaru nie skontrolowanego jak myslisz?

 

Kocioł się kupuje na długie lata i moim zdaniem najważniejsza jest opinia użytkowników a tutaj RBR jest nie do pobicia!

 

Coś strasznie długo idą te kotły na te badania.

Dokąd to one zostały wysłane? Na koniec świata?

 

Opinia użytkowników kotłów RBR n/t ich długowieczności jest rzeczywiście nie do pobicia. Eksploatujecie je przecież już długie, długie lata. Jak długo pracują te najstarsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kotłów wszystkie inne kupicie od ręki a na RBR-a trzeba niestety poczekać.

 

Może trzeba czekać bo tak jak ja usłyszałem że spawacze są na chorobowym lub gościu od wykończeniówki wylądował w szpitalu, słyszałem na forum też że brakło palników itd. i przez takie przesuwanie terminu przez instalco teraz ja muszę się prosić hydraulika o montaż po godzinach pracy bo mój termin montażu dawno minął.

Co do jakości wykończenia to wystarczyło by zatrudnić jakiegoś praktykanta do wyczyszczenia pozostałości po spawaniu i dokładnego pomalowania czy obcięcia wystających ostrych wkrętów (jak kiedyś musiałem odbyć obowiązkową praktykę i przez dwa tygodnie szlifowałem takie spawy skrobakiem i pilnikiem, i po 2 tygodniach nawet dostałem kątówkę), chyba że w instalco praktykanci są już zatrudnieni tylko zajmują się spawaniem kotłow i stąd taka jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...