Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może przestałbyś się mną podpierać? Jestem już stary i słaby. Mogę tego nie wytrzymać.

 

A różnię się od Ciebie tym, że nie chwalę się bez przerwy, ile to wszystkim pomagam, bo - po prostu - nikomu nie pomagam. Myślałem, że to wystarczy, abym miał swięty spokój. Czyżbym się pomylił?

 

Aha! Jeszcze jedno...

Nie powtarzam dookoła, że OEPlus jest najlepszy ze wszystkich kotłów świata. Nie muszę więc się tak beznadziejnie bronić, jak Ty.

Nauczyłeś się ode mnie sporo, ale widzę, że to jednak za mało jeszcze. he he

 

 

Na szczęście tacy ludzie jak Zawijan są na tym forum i chwała Mu za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz od czego te duże firmy zaczynały?

Od razu miały lasery i inne tego typu automaty?

Ja też zacznę od garażu bo na lasery mnie jeszcze nie stać a co z tego wyjdzie to czas i cierpliwość pokaże.

Tak z ciekawości zapytam,mianowicie będziesz produkował kociołki?pyt. bez uszczypliwości.

Od razu nadmienię ze nie mam ochoty na zmianę pieca!

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawienia 30 min/ 30min pracy pompy podłogowej są właściwe, żeby utrzymać temperaturę zadaną? Czy może lepiej pozostawić ją cały czas włączoną? Czemu sterownik jej sam nie wyłącza tak jak to się dzieje przy pompie CO wew.?

Ja ogrzewam na razie sama podłogówką.Luknij sobie.

Ustaw na początek 5/10 jesli bedzie przegrzewać to zmień na 4/15.Niestety musisz pokombinować.Ja tez miałem z tym problem :/ za długi tez czas postoju bedzie powodował zbytnie wychaładzanie wody w podłodze która później wróci do kotła.A za krótki przegrzewanie pomieszczenia.Znajdziesz klucz do właściwego ustawienia tylko trzeba obserwować.Powodzenia

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Taki mam zamiar.

Słaby pomysł na biznes,chyba,że inwestorom z nowymi domami będzie się cały czas wciskało ciemnotę o "ekonomiczności" wungla i będzie się dobierało kotły o 300% większe ;)

 

Za kilka lat wejdą w życie nowe normy dot.przenikalności cieplnej ścian to już nie będziesz maił komu sprzedawać kotłów.Oczywiście piszę o nowych domach a nie starych familokach.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność palnika , bo często zimne spaliny to wina nieszczelności i lewego powietrza.

Uważaj abyś sobie komina nie zniszczył. Ja już miałem naprawiany komin (murowany) ...

Załatwiły go właśnie zimne spaliny ...

 

Twój załatwiły nie tyle zimne spaliny, co zaje....a, cykliczna różnica temperatur. Raz 300 stopni, później 40 stopni i tak w kółko, do tego nieocieplony komin na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam na razie sama podłogówką.Luknij sobie.

Ustaw na początek 5/10 jesli bedzie przegrzewać to zmień na 4/15.Niestety musisz pokombinować.Ja tez miałem z tym problem :/ za długi tez czas postoju bedzie powodował zbytnie wychaładzanie wody w podłodze która później wróci do kotła.A za krótki przegrzewanie pomieszczenia.Znajdziesz klucz do właściwego ustawienia tylko trzeba obserwować.Powodzenia

Dzięki za radę. :yes:

 

Wiedziałem, że będę musiał kombinować, ale wolałem się zapytać bo po co wyważać otwarte drzwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz defro duo uni 15KW 9.700zł a RBR 8200 za 17KW a 7900 za 11KW

 

No to różnica wynosi 1500-1800 zł, do tego eCoal (a raczej Bruli, bo eCoala nie kupisz) jest o 350 zł droższy od tego stera w Defro + palnik tzw. II generacji też jest droższy, ile nie wiem.

 

Więc trzeba zapłacić więcej o co najmniej 2500 tysiąca, za co ?

 

O gwarancji nie wspomnę, czytałeś warunki w Defro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...