Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to różnica wynosi 1500-1800 zł, do tego eCoal (a raczej Bruli, bo eCoala nie kupisz) jest o 350 zł droższy od tego stera w Defro + palnik tzw. II generacji też jest droższy, ile nie wiem.

 

Więc trzeba zapłacić więcej o co najmniej 2500 tysiąca, za co ?

 

O gwarancji nie wspomnę, czytałeś warunki w Defro ?

 

Co Wy z tymi bzdurnymi cenami ?

 

Na Allegro Ogniwo Eko 10KW z oczywiście Ecoal za 7100zł , czyli prawie 1000zł mniej od RBRa 11KW ...

 

Cena "sugerowana producenta" a cena za jaką klient może kupić to inna bajka ...

Ceny "sugerowane producenta" są w większości mocno zawyżone ,aby potem sprzedawca "mógł dać" upust ...

 

I klient zadowolony , bo dostał 500zł upustu i sprzedawca zadowolony bo zarobił z 1000-2000zł :)

 

Sądzę że czym mniej znany producent , tym zysk dla sprzedawcy większy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tu jakiś większy autorytet do podpierania :)

Jak nie pomagasz to choć nie przeszkadzaj.

A czy ja to piszę ? Jak pamiętasz to zawsze pisałem że kocioł węglowy to tylko kupa złomu która stoi w kotłowni i ogrzać mi dupsko, nic więcej.

Za naukę podziękowałem nie raz i dalej czytam z uwagą to co piszesz ale to co robisz ostatnio chyba lepiej się tego nie uczyć.

Pozdrawiam.

 

Wprost przeciwnie. Właśnie ostatnio próbuję intensywnie czegoś Cię nauczyć.

Siądź spokojnie i zastanów się - czego chcę Cię nauczyć.

To dobra rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to takiego wyjątkowego jest w tym kotle, że tylko na niego trzeba tyle czekać?

 

Ręczna robota, Czesio, spawarka pewnie jeszcze wirowa i palnik acetylenowo-tlenowy. Wybacz, ale szybciej się nie da. No i 30-to letnia tradycja ... :)

A w ogóle to nie wiem czego się kolego Zawijan czepiasz, w kociołku się pali, mało rdzewieje i w domu ciepło. A w innych kotłach rdza płatami odpada, nie pali się i ludzie w zimnym siedzą, a z komina czarny dym. I to jest fenomen RBR-a - pali się.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan,

albo po prostu nie przechodzą badań i stąd to opóźnienie.

Brałem kiedyś udział w badaniu kotła, co prawda pelletowego w Łodzi

i widziałem jak się tam obchodzą z kotłami. Nie wychodzą wyniki, wypad, przyjedź

jak poprawisz kocioł, palnik lub coś tam jeszcze. B. rygorystycznie wymogi ale w przeciągu

dwóch lat jak tam byłem mogło się coś zmienić.

 

Sam wiesz, że na badanie kotła jak wszystko jest ok potrzeba max. trzy dni, dwa tyg. na

wynik z badań i wszystko.

 

Co Ty gadasz?

Zbigmaz01 ma inne zdanie. A on wie wszystko najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Twoja wiedza mnie poraża. Chylę czoła.

Kurcze,poważny z Pana gość,wykształcony z dużą wiedzą.Co Pana kumple i współpracownicy mówią jak czytają Pana pyskówki z gówniarzami z takiego nędznego forum.Ta kasa jest warta psucia sobie notorycznie, przez lata wypracowanej reputacji?Nie rozumiem Pana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to takiego wyjątkowego jest w tym kotle, że tylko na niego trzeba tyle czekać?

Zadowolonych użytkowników :)

 

W okresie ostatnich dwu lat - 82% całej ilości wyprodukowanych w tym okresie sterowników eCoal.pl sprzedano na rynek z kotłami OEPlus.

Wnioski wyciągnij sobie sam. No, może do spółki ze zbigmazem01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Czy u Was w kotłowni jest też taka wysoka temperatura powietrza? Rury mam solidnie wyizolowane, a w kotłowni z 28oC.

Drzwiczek przy palniku za bardzo dotknąć nie idzie, nie tego "lusterka" a bocznych elementów. Włozyłem we wnęke drzwiczek płytkę z szamotu i jest zdecydowanie lepiej. Trzeba będzie jakoś ten szamot przymocować do drzwiczek. Jeśli nawiercę otwory w deflektorze (czy tej osłonie drzwiczek) to stracę gwarancje na kocioł. Mam nadzieję że to bez znaczenia dla gwarancji.

 

Ps: Szkoda, że Pan Zawijan nie jest stale obecny na tym forum jako ekspert. Wiedzę ma dużą i pomocną, ale chyba ktoś go zaszczuł. Szkoda.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,poważny z Pana gość,wykształcony z dużą wiedzą.Co Pana kumple i współpracownicy mówią jak czytają Pana pyskówki z gówniarzami z takiego nędznego forum.Ta kasa jest warta psucia sobie notorycznie, przez lata wypracowanej reputacji?Nie rozumiem Pana...

 

Spytaj Ty się lepiej, co mówią czytając Ciebie.

To znacznie ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt. W kotłowni ciepłość całkowita ( do tego zamknąłem drzwi w pomieszczeniu gdzie stoi kocioł ), ale jak temp. jeszcze spadnie kilka stopni sprawa też się pewnie nieco zmieni.

Drzwiczki u mnie jakoś mocno nie są gorące... - piszesz o cegle szamotowej w środkowych drzwiczkach tam gdzie palnik ?

 

ps. kol Novy! zerkniesz do mnie na wykresy ?

( jakieś rady - trochę 'szarpie' ale dość duże grzejniki z głowicami, które jeszcze zamykają dopływ, bądź mocno tłumią, do tego podłogówka. Pewnie niebawem warto 12kw włączyć ? )

 

Nadmuch 39% ( kazek julek )

palnik pod koniec grzania - już rozbujany.

20131116_151652.jpg20131116_151700.jpg

 

( wklejam drugi raz, bo nader burzliwa wymiana poglądów uniemożliwia doradztwo takim 'cieniarzom' jak ja )

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Spytaj Ty się lepiej, co mówią czytając Ciebie.

To znacznie ciekawsze.

Ale ja się mogę mylić ,a Pan nie powinien.Myśli Pan ,że trudno się domyśleć, że chodzi o kasę?Moje przygody z poprzednim kotłem były prawdziwe.Opisałem je tak jak było.Jeśli zaszkodziło to wizerunkowi firmy-nie było to moim celem.Jednak to co robi Pan plus Pana ego w innych nickach na tym forum-szkodzi tej firmie jeszcze bardziej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt. W kotłowni ciepłość całkowita ( do tego zamknąłem drzwi w pomieszczeniu gdzie stoi kocioł ), ale jak temp. jeszcze spadnie kilka stopni sprawa też się pewnie nieco zmieni.

Drzwiczki u mnie jakoś mocno nie są gorące... - piszesz o cegle szamotowej w środkowych drzwiczkach tam gdzie palnik ?

 

U mnie w tych drzwiczkach oryginalnie nie ma żadnego szamotu. Dołożyłem płytkę między palnik a drzwiczki.

 

Dopuki na palniku moc wystarcza aby dogrzać wodę do zadanej to po co zwiększać moc palnika. Więcej wpompujesz na palnik i do komina.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
fakt. W kotłowni ciepłość całkowita ( do tego zamknąłem drzwi w pomieszczeniu gdzie stoi kocioł ), ale jak temp. jeszcze spadnie kilka stopni sprawa też się pewnie nieco zmieni.

Drzwiczki u mnie jakoś mocno nie są gorące... - piszesz o cegle szamotowej w środkowych drzwiczkach tam gdzie palnik ?

 

ps. kol Novy! zerkniesz do mnie na wykresy ?

( jakieś rady - trochę 'szarpie' ale dość duże grzejniki z głowicami, które jeszcze zamykają dopływ, bądź mocno tłumią, do tego podłogówka. Pewnie niebawem warto 12kW

 

( wklejam drugi raz, bo nader burzliwa wymiana poglądów uniemożliwia doradztwo takim 'cieniarzom' jak ja )

Sorrki.Już się w to nie bawię.Moje pomysły "adoptują" jak swoje palacze -krzykacze,a potem cwaniakują.No way.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( jakieś rady - trochę 'szarpie' ale dość duże grzejniki z głowicami, które jeszcze zamykają dopływ, bądź mocno tłumią, do tego podłogówka. Pewnie niebawem warto 12kw włączyć ? )

 

Nadmuch 39% ( kazek julek )

palnik pod koniec grzania - już rozbujany.

[ATTACH=CONFIG]225112[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]225113[/ATTACH]

 

( wklejam drugi raz, bo nader burzliwa wymiana poglądów uniemożliwia doradztwo takim 'cieniarzom' jak ja )

 

Jak dla mnie to masz OK. Nic bym nie ruszał. I na tą chwilę mocy na palniku także masz dosyć.Ma być kopczyk i ma nie być niedopałków w popielniku. Tego się trzymaj, bo to złota zasada palenia. :)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...