Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krzysztof7 może wypowiedz się jak bedziesz miał kocioł .

 

Teraz juz rozumię ,że jestes posiadaczem ogniwa a nick zmieniłeś aby siac zamęt więc odpuść sobie.Dorosły a zachowuje się jak dziecko,wstyd.

 

Ja jak czegos nie znam to nie krytykuję.Spokojnie czekam na ogniwo u Teścia wtedy postaram sie obiektywnym okiem spojrzeć na oba kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie ostatnich dwu lat - 82% całej ilości wyprodukowanych w tym okresie sterowników eCoal.pl sprzedano na rynek z kotłami OEPlus.

Wnioski wyciągnij sobie sam. No, może do spółki ze zbigmazem01.

I wtedy się zaczęły uszczypliwości z twojej strony bo niebieski zaczął być dostępny od ręki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to masz OK. Nic bym nie ruszał. I na tą chwilę mocy na palniku także masz dosyć.Ma być kopczyk i ma nie być niedopałków w popielniku. Tego się trzymaj, bo to złota zasada palenia. :)

 

Wg. mnie jest również jest ok i nawet mi się podoba ( jest ciepło - pełen komfort )

Ponieważ jednak są wykresy / statystyki - to przeglądam i momentami się zastanawiam.

 

Jak się zmieni sytuacja ( temperatury ) to będziemy 'myśleć'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie ostatnich dwu lat - 82% całej ilości wyprodukowanych w tym okresie sterowników eCoal.pl sprzedano na rynek z kotłami OEPlus.

Wnioski wyciągnij sobie sam. No, może do spółki ze zbigmazem01.

W jednym miejscu zasłaniasz się tajemnicą a drugim podajesz takie rzeczy.

Czy to nie jest tajemnica handlowa ?, czy jakaś tam inna ?

Ale jak już to:

82% Ogniwo

1% inni producenci

17% Instalco, czyli jak na "garaż" to chyba sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w kolorze butelkowej zieleni :)

Skoro już wiesz jaki mają kolor, wiesz że nie przechodzą badań i ile one trwają

Zawijan,

albo po prostu nie przechodzą badań i stąd to opóźnienie.

...

Sam wiesz, że na badanie kotła jak wszystko jest ok potrzeba max. trzy dni, dwa tyg. na

wynik z badań i wszystko.

 

To chyba powinno ostudzić twoje zainteresowanie a jest wprost przeciwnie . Możesz napisać dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem kiedyś udział w badaniu kotła, co prawda pelletowego w Łodzi

i widziałem jak się tam obchodzą z kotłami. Nie wychodzą wyniki, wypad, przyjedź

jak poprawisz kocioł, palnik lub coś tam jeszcze. B. rygorystycznie wymogi ale w przeciągu

dwóch lat jak tam byłem mogło się coś zmienić.

 

Sam wiesz, że na badanie kotła jak wszystko jest ok potrzeba max. trzy dni, dwa tyg. na

wynik z badań i wszystko.

Z tego co zdążyłeś napisać w całym swoim 3 postowym dorobku ( tylko w tym wątku ) i czego można się domyśleć po tym wpisie to następny producent przyszedł osrać konkurencję.

Dwa lata temu w Łodzi badałeś a teraz się domyślam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof7 może wypowiedz się jak bedziesz miał kocioł .

 

Teraz juz rozumię ,że jestes posiadaczem ogniwa a nick zmieniłeś aby siac zamęt więc odpuść sobie.Dorosły a zachowuje się jak dziecko,wstyd.

 

Ja jak czegos nie znam to nie krytykuję.Spokojnie czekam na ogniwo u Teścia wtedy postaram sie obiektywnym okiem spojrzeć na oba kotły.

 

Naj pierw pomyśl, zastanów się co piszesz , a później pisz. Fota kiepska bo z telefonu. Czy w/g twoich chorych wymysłów jest to Ogniwo ???DSC_0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naj pierw pomyśl, zastanów się co piszesz , a później pisz. Fota kiepska bo z telefonu. Czy w/g twoich chorych wymysłów jest to Ogniwo ???[ATTACH=CONFIG]225129[/ATTACH]

To po co go kupiłeś i ważniejsze czemu nie oddałeś skoro nie jesteś zadowolony?

Ty chyba w nim nie palisz bo taki wypucowany,mojego wstyd pokazać:p

Krzysiek sorki ale nie kumam po co to robisz?

Ja bym na Twoim miejscu kupił ogniwo ,miałbym papiery i byłbym mega szczęsliwy więc po co ten cyrk który odstawiasz?

 

Kocioł to prymitywne urządzenie do ogrzana naszych 4 liter więc skoro ten spełnia to zadanie a do tego konkurencja próbuje mu reputację zburzyć to coś w tym jest.

Po 2 zimie napiszę czy było warto wydać te złocisze na zielonego.Pierwsza się nie liczy bo wiadomo jak jest w nowym budynku.Do tej pory kocioł spełnia moje wszystkie potrzeby i nie mam zastrzeżeń poza szufladą i motoreduktorem ale o tym pisałem.

 

Dziś przeszedłem sobie ulicą po moim miasteczku i oglądałem kominy a raczej co się z nich unosi chyba jako jedyny mój dom był bez dymu z komina :D

Przypominam palę miałem!

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Żeby wam przerwać tą ciekawą wymianę zdań :p zapytam, jaki wpływ dla kotła mojego, którego mam w piwnicy, i którego użytkuję, i o zgrozo, jestem zadowolony :), ma wpływzmiana trybu pracy pompy CO, z ciągłej na tryb wyłączana.

Chodzi dokładnie mi o te spadki temp.powrotu gdy pompa rusza, i zalewa kocioł zimną wodą.

Pompę CWU mam na stałe włączoną.

Może bardziej podkręcić na obrotach CWU? Ale wtedy i tak CO zabierze ciepłą wodę, no a jak nie będzie ciepłej w kotle, to i powrotu nie dogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłeś napisać w całym swoim 3 postowym dorobku ( tylko w tym wątku ) i czego można się domyśleć po tym wpisie to następny producent przyszedł osrać konkurencję.

Dwa lata temu w Łodzi badałeś a teraz się domyślam gdzie.

 

Nie należę do żadnej grupy produkującej kotły. Zajmuję się czymś innym.

A w Łodzi przy badaniu kotła, przypomnę pelletowego, byłem na zaproszenie

producenta tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co go kupiłeś i ważniejsze czemu nie oddałeś skoro nie jesteś zadowolony?

Ty chyba w nim nie palisz bo taki wypucowany,mojego wstyd pokazać:p

Krzysiek sorki ale nie kumam po co to robisz?

Ja bym na Twoim miejscu kupił ogniwo ,miałbym papiery i byłbym mega szczęsliwy więc po co ten cyrk który odstawiasz?

 

Bo nie mam czasu ani zbyt wiele pieniędzy na kolejna wymianę zainstalowanego i uruchomionego kotła, ani jakoś żaden instalator nie czeka na kolejny kocioł do wymiany u mnie. Jest zimno i muszę palić jak wszyscy. Więc nawet gdybym miał kolejny tysiąc na wymianę to niby kiedy mam to zrobić??? No kiedy, za ile i kim???? Kocioł ma sporo wad i je wytykam, aby kolejni ewentualni klienci mieli pełna świadomość co kupują. Ja kupiłem w dobrej wierze i nawet na myśl mi nie przyszło czytając stronę instalko i DTR urządzenia, że to produkt garażowy bez żadnych badań za kosmiczne pieniądze jak na garaż.

Chyb nic więcej nie muszę pisać. A to, że czysty to chyba tylko dobrze o mnie świadczy jako jego użytkownikowi.:)

Wiem, wielu się nie podoba co piszę, ale piszę rzetelną prawdę. Sorry.

 

A i jeszcze jedno: Dlaczego nie kupiłem kotła ze stajni Ogniwo: Bo mam niską kotłownię i mogłem mieć problem z czyszczeniem pionowego wymiennika, a także obawiałem się dużego zapylenia przy czyszczeniu czego chciałem uniknąć. Jedynie ten element zdecydował za zakupem innego kotła. Teraz żałuję, ale mleko już się rozlało. Oby tylko za szybko nie zgnił, bo palić to się we wszystkich kotłach pali (nawet w tych z marketu).

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesują Twoje domowe doświadczenia a badania kotła przez ludzi którzy mają do tego odpowiednie urządzenia, wiedzę i uprawienia.

Czyż to nie ostatnie działko które wytoczono przeciw temu kotłowi ?

Czy nie o to krzyczą krzykacze ?

Ty możesz w domu słonia hodować i mnie to nie obchodzi jak i Twoje doświadczenie i nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...