Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Skoro już wiesz jaki mają kolor, wiesz że nie przechodzą badań i ile one trwają

 

To chyba powinno ostudzić twoje zainteresowanie a jest wprost przeciwnie . Możesz napisać dlaczego?

 

Bo może będę stał przed wyborem kotła w przyszłym sezonie i chciałbym się coś o nim więcej

dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo może będę stał przed wyborem kotła w przyszłym sezonie i chciałbym się coś o nim więcej

dowiedzieć?

To to mamy następnego co będzie szydził, wytykał a później kupi, hehe

Powiedz skąd jesteś to ci coś znajdę do obejrzenia, żebyś wiedział w co się pakujesz, pogadasz z tym co go używa, dla mnie to najważniejsza opinia a nie to kto coś tam skrobie, nie wiadomo gdzie.

Kupić przecież możesz gdzie chcesz, ja ci nic nie chcę sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może będę stał przed wyborem kotła w przyszłym sezonie i chciałbym się coś o nim więcej

dowiedzieć?

To nie doczytałeś jak kilku pisze że ma wady, brak certyfikatu i jest droższy od innych? Jeszcze on cię interesuje? Nie to żebym kogoś zniechęcał ale jak bym takie wpisy przeczytał to już bym na ten wątek nie wrócił.

Chyba że faktycznie chcesz kupić i umiesz oddzielić wpisy użytkowników od wpisów konkurencji :)

Jak by co to ja polecam http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie doczytałeś jak kilku pisze że ma wady, brak certyfikatu i jest droższy od innych? Jeszcze on cię interesuje? Nie to żebym kogoś zniechęcał ale jak bym takie wpisy przeczytał to już bym na ten wątek nie wrócił.

Chyba że faktycznie chcesz kupić i umiesz oddzielić wpisy użytkowników od wpisów konkurencji :)

Jak by co to ja polecam http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif

Dziś u mnie był klient ,który te głupoty czytał,nie był sam ,widział co ogrzewa 17kW i zrobiło to na nim wrażenie.

Jak widać ważniejsze jest jak się sprawdza w praktyce a nie na papierze.

Pozdrawiam Pana z Czyżowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś u mnie był klient ,który te głupoty czytał,nie był sam ,widział co ogrzewa 17kW i zrobiło to na nim wrażenie.

Jak widać ważniejsze jest jak się sprawdza w praktyce a nie na papierze.

Pozdrawiam Pana z Czyżowic :)

I tak moim zdaniem powinno to wyglądać. Jadę, pooglądam w realu, popytam użytkownika, poczytam i dopiero kupuję. Kupowanie w ciemno kończy się czasami kupieniem kawałka dachówki zamiast tableta jak miał jeden mój znajomy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek wybacz ale nadal nie rozumię, kupiłeś kocioł wcześniej nie oglądając ? Sorki ale dla mnie to frajerstwo ,ja muszę dotknąć nim kupię.Jakoś się pali u Ciebie i nie narzekasz na to ,że marzniesz ,więc czemu żałujesz?Kocioł z konkurencji potrafi coś więcej poza grzaniem ? Mi tam czyszczenie pasuje w zielonym :D

Sam stałem jak pamiętacie przed wyborem 10 czy 11 i kilka szczegółów zdecydowało ale do tego musiałem naocznie się przekonać.

Proszę powrócić do tematu bo użytkownicy RBR chcieliby zapewne o swoim kotle poczytac a nie nasze pyskówki

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy materiał ma swoje charakterystyczne własności co do przewodzenia jak i gromadzenia ciepła.

Zdecydowanie dużo lepsze własności w gromadzeniu ciepła ma woda.

 

Tak,to prawda tyle,że powyżej 100deg zaczyna się gotować i parować.

Odpowiedz dlaczego w Twoim kotle zastosowałeś płytki szamotowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, by odizolować wnętrze komory spania od chłodnych ścian konstrukcji kotła.

Czyli celem Twoim było stworzenie gorącej komory spalania czy zmniejszenie sprawności Twojego kotła?A może ją zwiększyłeś poprzez lepsze dopalenie spalin,nie wychłodziłeś jej i pozwoliłeś oddać jej ciepło (wyższe bo dopaliłeś czysty węgiel) w dalszej części wymiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli celem Twoim było stworzenie gorącej komory spalania czy zmniejszenie sprawności Twojego kotła?A może ją zwiększyłeś poprzez lepsze dopalenie spalin,nie wychłodziłeś jej i pozwoliłeś oddać jej ciepło (wyższe bo dopaliłeś czysty węgiel) w dalszej części wymiennika?
Przed opublikowaniem chcesz zgarnąć nagrodę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek wybacz ale nadal nie rozumię, kupiłeś kocioł wcześniej nie oglądając ? Sorki ale dla mnie to frajerstwo ,ja muszę dotknąć nim kupię.Jakoś się pali u Ciebie i nie narzekasz na to ,że marzniesz ,więc czemu żałujesz?Kocioł z konkurencji potrafi coś więcej poza grzaniem ? Mi tam czyszczenie pasuje w zielonym :D

Sam stałem jak pamiętacie przed wyborem 10 czy 11 i kilka szczegółów zdecydowało ale do tego musiałem naocznie się przekonać.

Proszę powrócić do tematu bo użytkownicy RBR chcieliby zapewne o swoim kotle poczytac a nie nasze pyskówki

 

Tak, jestem naiwniakiem kupując kocioł którego nawet nie oglądałem. Nadal niestety mam ufność w słowo pisane , a w szczególności dokumenty załączone przez producenta do urządzenia, bo to jest podstawa. A zresztą to co mi dało by oglądanie pomalowanego farbą młotkową kotła i założonymi ładnymi blaszkami na drzwiczkach i górze kotła. Oglądałem na fotach kształt wymiennika i sposób czyszczenia. I owszem w kotle się pali, w domu jest ciepło, ale pozostałe parametry kotła deklarowane przez producenta to jedna wielka lipa. Czy ktoś z obecnych tu userów powie jaką faktycznie kocioł ma sprawność ??? - NIKT i ot właśnie mi chodzi. To jest oszustwo ze strony producenta kotła garażowego za bardzo duże pieniądze. Czy ktoś potwierdzi z jakiej blachy jest robiony kocioł i nie chodzi o jej grubość, a o gatunek blachy !!!. Czy mam uwierzyć w to co firma instalko wypisuje na stronie i w DTR ??? Jakim cudem uwierzyć w te bzdury wyssane z palca i niestety o tym wszystkim dowiedziałem się już po zakupie i montażu kotła. Duże firmy kotłowe mają biura konstrukcyjne, badawcze, stanowiska pomiarowe, kontrolę jakości, nowoczesne urządzenia do produkcji i badają kotły w zewnętrznych firmach. To musi się przełożyć na cenę kotła, choć np. Ogniwo (znienawidzone tu na forum) jest tańsze od garażowca.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem naiwniakiem kupując kocioł którego nawet nie oglądałem. Nadal niestety mam ufność w słowo pisane , a w szczególności dokumenty załączone przez producenta do urządzenia, bo to jest podstawa. A zresztą to co mi dało by oglądanie pomalowanego farbą młotkową kotła i założonymi ładnymi blaszkami na drzwiczkach i górze kotła. Oglądałem na fotach kształt wymiennika i sposób czyszczenia. I owszem w kotle się pali, w domu jest ciepło, ale pozostałe parametry kotła deklarowane przez producenta to jedna wielka lipa. Czy ktoś z obecnych tu userów powie jaką faktycznie kocioł ma sprawność ??? - NIKT i ot właśnie mi chodzi. To jest oszustwo ze strony producenta kotła garażowego za bardzo duże pieniądze. Czy ktoś potwierdzi z jakiej blachy jest robiony kocioł i nie chodzi o jej grubość, a o gatunek blachy !!!. Czy mam uwierzyć w to co firma instalko wypisuje na stronie i w DTR ??? Jakim cudem uwierzyć w te bzdury wyssane z palca i niestety o tym wszystkim dowiedziałem się już po zakupie i montażu kotła. Duże firmy kotłowe mają biura konstrukcyjne, badawcze, stanowiska pomiarowe, kontrolę jakości, nowoczesne urządzenia do produkcji i badają kotły w zewnętrznych firmach. To musi się przełożyć na cenę kotła, choć np. Ogniwo (znienawidzone tu na forum) jest tańsze od garażowca.

Pozdrawiam .

Mylisz się, ja odpowiem :)

Wystarczającą :)

No i dlaczego popełniłeś taki błąd znając takie dane?

Dałeś ciała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, moim celem było zapewnienie "lepszych" warunków, by temperatura w komorze spalania nie była znacząco niższa od temperatury zapłonu par i gazów wydzielanych w trakcie pirolizy węgla.

 

Z tym, że ja nie zasłaniałem materiałem izolacyjnym wymiennika ciepła w komorze spalania kotła.

Dla mnie bardzo ważny jest przekaz ciepła poprzez promieniowanie.

 

 

U mnie komora spalania sama wykłada się materiałem izolacyjnym.

Gdy sadza osadza się na tym izolacyjnym kożuchu, to samoistnie zapala się od promieni cieplnych emitowanych z palnika.

 

 

ps.

Z mojej strony wymuszona przerwa.

Dostałem w tej chwili materiały, muszę dokończyć pewną rzecz.

Zajrzę koło północy.

Czyli Twoim zdaniem ceramika w RBR izoluje a u Ciebie przewodzi ciepło tylko dlatego,że w RBR jest przyklejona do wymiennika klejem o b.dobrych parametrach elastyczności i przewodności a w Twoim robi to sadza czy tez pyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...