Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Ty miałeś w swojej kotłowni niebieskiego i zielonego ,powiedz co Cię przekonało na zmianę i dlaczego?Może to rozwiąże część problemów i wątpliwości na tym wątku?

Dzięki za odpowiedź.

Mnie się już nie chce o tym pisać,zapomniałem o OEP 25kW. Kotła tej marki nie chcę widzieć nigdy na oczy.Nigdy ,nikomu,go nie polecę.

Na forum ES,admin o nicku Stan -po dwóch czy trzech latach używania OEP16kW,zmienił chatę.Kupił czy zbudował nową.Ale nie zabrał ze sobą tego kotła.W nowym domu,już ten kocioł nie zagościł,ani żaden inny tej marki.Zapytaj jego,na pewno Ci odpowie.fajny gość.a jak będziesz na forum ES,to z ciekawości "rzuć" oczkiem na sterowniki OEP25kW,jest ich tam kilka.Większość ma podane metraże i ocieplenie domów.Popatrz na ich obecne spalanie.To wiele Ci wyjaśni :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, jestem naiwniakiem kupując kocioł którego nawet nie oglądałem. Nadal niestety mam ufność w słowo pisane , a w szczególności dokumenty załączone przez producenta do urządzenia, bo to jest podstawa. A zresztą to co mi dało by oglądanie pomalowanego farbą młotkową kotła i założonymi ładnymi blaszkami na drzwiczkach i górze kotła. Oglądałem na fotach kształt wymiennika i sposób czyszczenia. I owszem w kotle się pali, w domu jest ciepło, ale pozostałe parametry kotła deklarowane przez producenta to jedna wielka lipa. Czy ktoś z obecnych tu userów powie jaką faktycznie kocioł ma sprawność ??? - NIKT i ot właśnie mi chodzi. To jest oszustwo ze strony producenta kotła garażowego za bardzo duże pieniądze. Czy ktoś potwierdzi z jakiej blachy jest robiony kocioł i nie chodzi o jej grubość, a o gatunek blachy !!!. Czy mam uwierzyć w to co firma instalko wypisuje na stronie i w DTR ??? Jakim cudem uwierzyć w te bzdury wyssane z palca i niestety o tym wszystkim dowiedziałem się już po zakupie i montażu kotła. Duże firmy kotłowe mają biura konstrukcyjne, badawcze, stanowiska pomiarowe, kontrolę jakości, nowoczesne urządzenia do produkcji i badają kotły w zewnętrznych firmach. To musi się przełożyć na cenę kotła, choć np. Ogniwo (znienawidzone tu na forum) jest tańsze od garażowca.

Pozdrawiam .

 

Sprawność ma wprost proporcjonalną do umiejętności palacza i tak jest w każdym kotle i żadne badania tego nie zmienią i wystawiony papier ,

Blachy ma z gatunku tych co wytrzymają 5lat i nie gorsze jak w innych kotłach a może nawet lepsze,

Ja niemam powodu nienawidzieć Ogniwa raczej Ci co go muszą czyścić, bo jak ktoś wcześniej napisał najlepszy jest kocioł sąsiada, bo go nie trzeba czyścić:rolleyes:

I na koniec grzeczna prośba weź już przestań pitolić bo to nie wątek o twoich zawiedzionych nadziejach to co miałeś wyżygać już napisałeś przynajmniej kilkanaście razy i każdy już o tym wie że opchneli Ci garażowca a ty myślałeś że to superturbo pprojektowany i spawany przez automaty i na dodatek szmelc badań nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność ma wprost proporcjonalną do umiejętności palacza i tak jest w każdym kotle i żadne badania tego nie zmienią i wystawiony papier ,

Blachy ma z gatunku tych co wytrzymają 5lat i nie gorsze jak w innych kotłach a może nawet lepsze,

Ja niemam powodu nienawidzieć Ogniwa raczej Ci co go muszą czyścić, bo jak ktoś wcześniej napisał najlepszy jest kocioł sąsiada, bo go nie trzeba czyścić:rolleyes:

I na koniec grzeczna prośba weź już przestań pitolić bo to nie wątek o twoich zawiedzionych nadziejach to co miałeś wyżygać już napisałeś przynajmniej kilkanaście razy i każdy już o tym wie że opchneli Ci garażowca a ty myślałeś że to superturbo pprojektowany i spawany przez automaty i na dodatek szmelc badań nie ma

 

Nic mądrego i konstruktywnego nie napisałeś. Non stop powtarzasz te same slogany. A który kocioł garażowy ma badania? Żałosne.

Masz udziały w instalko, że wiesz ile te garażowce wytrzymają??? To dość "ciekawe i nowe" wieści o kotle.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mądrego i konstruktywnego nie napisałeś. Non stop powtarzasz te same slogany. A który kocioł garażowy ma badania? Żałosne.

Masz udziały w instalko, że wiesz ile te garażowce wytrzymają??? To dość "ciekawe i nowe" wieści o kotle.

 

Jak pierdzielisz wkółko te same teksty to ja powtarzam te same slogany

Dla Ciebie wszystko co Ci się niepodoba jest żałosne i tak jęczysz i jęczysz, to dopiero jest żałosne

 

Mam udziały jeszcze tego nie kumasz, ciężko jażysz, dlatego czekam 3-ci miesiąc na wymianę zaworu i nie jęczę tak jak ty

teraz się zacznie:lol2:

Edytowane przez keteimj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi bzdurnymi cenami ?

 

Na Allegro Ogniwo Eko 10KW z oczywiście Ecoal za 7100zł , czyli prawie 1000zł mniej od RBRa 11KW ...

 

Cena "sugerowana producenta" a cena za jaką klient może kupić to inna bajka ...

Ceny "sugerowane producenta" są w większości mocno zawyżone ,aby potem sprzedawca "mógł dać" upust ...

 

I klient zadowolony , bo dostał 500zł upustu i sprzedawca zadowolony bo zarobił z 1000-2000zł :)

 

Sądzę że czym mniej znany producent , tym zysk dla sprzedawcy większy ...

 

Mowa była o Defro Duo Uni 15 kW. Znajdź taniej niż za 9700 zł.

 

Ogniwo ma mniejszą moc (deklarowaną przez producenta ;) ), krótszą gwarancję i się chu...o czyści, to musi kosztować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierdzielisz wkółko te same teksty to ja powtarzam te same slogany

Dla Ciebie wszystko co Ci się niepodoba jest żałosne i tak jęczysz i jęczysz, to dopiero jest żałosne

 

Mam udziały jeszcze tego nie kumasz, ciężko jażysz, dlatego czekam 3-ci miesiąc na wymianę zaworu i nie jęczę tak jak ty

teraz się zacznie:lol2:

 

Ja zawsze mówię prawdę, a ty w kółko to samo pierdzielisz. Żałosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie w temacie RBR'a, ale pod 'certyfikaty eko' można podciągnąć.

 

Kocioł umożliwia spalanie:

 

ekogroszku

pelletu

węgla kamiennego

drewna

owsa

rozsądnych śmieci

wyposażony z czytelny i prosty graficzny wyświetlacz

 

Wyciąg z allegro z opisu. To jak się już do palenia śmieci zachęca...to ja dziękuje.

Po sąsiedzku mam eks budynek biurowy przerobiony na 'blok mieszkalny'

Palą jakimś oooogromnym kotłem drewnem, ścinkami, trocinami itp ( właściciel ma tartak ) Z komina wiecznie czarny dym.

Zeszły sezon komin wewnętrzny murowany, a od około 2 tyg mają ładną, błyszczącą rurę na zewnątrz - nie wróże tej rurze długiej eksploatacji.

 

Ps. tylko czekam, jak mnie sąsiad zagadnie czemu w domu nie grzeje ( nic nie widać z komina ) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde widzę że nie można uzyskać odpowiedzi na pytanie zadane już kilka stron temu.

Wiadomo. Pyskówka to podstawa.

Faktycznie coraz gorzej się to czyta. Jak tak będzie całą zimę to pewnie trzeba będzie sobie odpuścić zaglądanie tutaj bo przecież czytać ciągle to samo to się tak długo nie da:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde widzę że nie można uzyskać odpowiedzi na pytanie zadane już kilka stron temu.

Wiadomo. Pyskówka to podstawa.

Faktycznie coraz gorzej się to czyta. Jak tak będzie całą zimę to pewnie trzeba będzie sobie odpuścić zaglądanie tutaj bo przecież czytać ciągle to samo to się tak długo nie da:(

 

Kolego zgodzę się z tobą całkowicie, obecna pomoc nie dotyczy samej pracy RBR, a opisem innych kotłów, certyfikatów itp.

 

Ktoś zada pytanie, czy jest OK itp i post zaraz jest zapomniany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lestek27

masz rację...niestety. Jak już nawet któraś z rewelacji była ciekawa, to oczywiście rozeszło się o 'pierdoły' i nici z konkretów.

 

Ps. Minertu miałeś wrzucić fotki kanałów z kotłów. Masz już - ciekawy jestem

Nie mam,może w tym tyg.

Tzn mam z Ogniwa nie mam z RBR-a.Muszę rozebrać ślimak z odpopielacza i wygarnąć wszystko nie mam czasu na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie sobie przerwę w pyskówkach i niech ktoś podpowie co tu zrobić, by 20-sto stopniowe skoki temperatury powrotu zlikwidować (inaczej mój ZIELONY nie doczeka nawet końca gwarancji). Zaczęło się oczywiście jak podłączyłem podłogówkę.

Jaki macie sprawdzony patent na to.

 

Stała praca pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej niech bardziej doświadczeni doradzą, ale u mnie CWU+mieszająca.

Nie mam zaworu 4d, obecnie znaczna część grzejników lekko otwarte przepływy ( głowice term ) i powrót musi być zimny.

Podłogówka jedynie 2 pętle, ale w planach znaczne powiększenie.

Nie wiem jakie rozwiązanie wtedy. ( grzejniki będą u góry, na dole 80% powierzchni będzie podłogówki grzejniki zostaną małe w newralgicznych pomieszczeniach na większe mrozy )

 

Teraz CWU+mieszająca daje radę ( chyba nawet dobrze )

pytanie czy na przyszłość coś myśleć, czy też powinno wystarczyć?

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...