Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Pisalem juz wczesniej do Panow z tego forum w podobnym tonie co Kobra, pisalem aby skupili sie na sobie bo to co idzie na priv predzej czy pozniej wycieknie i bedzie rewanz. Prosilem o nie napadanie na kazdego kto zglosi problem zwlaszcza, ze Panowie czesto opacznie to pojmowali jako atak na siebie, kiedy w rzeczywistosci jest to albo problem instalacji albo sterownika albo wszystkiego po kolei.

 

Co do cen skoro inne kotly potanialy albo pozostaly na niezmienionym poziomie pytanie do producenta co takiego usprawnil, ze cena zmienila sie o ponad 1000 do tej z przed poltora roku?

 

@lestek, piszesz dobrze, z to kociol i tyle ale problem w tym, ze koledzy przedobrzyli w marketingu zarowno pozytywnym swojego produktu jak i negatywnym konkurencji, wiec teraz konkurencja sie odcina i zrobil sie smietnik, mimo wszystko dzieki pewnym osobom jak adam, gmaj, zbigmaz, novy w tym roku dowiedzialem sie sporo nowych rzeczy i jestem lepiej przygotowany na sezon bo jakby nie patrzec na koncu chodzi o to aby bylo jak najwygodniej a przede wszystkim OSZCZEDNIE.

 

Być może ktoś przesadził z marketingiem chociaż przyznam że ja tego zbytnio nie dostrzegam i na sobie nie doświadczyłem.

Odezwała się do mnie na priv jedna osoba (nie będę wymieniał bo nie o to chodzi) u której i tak kotła nie kupiłem a mimo to pomogła mi jak miałem pytanie i ja to odbieram jako właściwe zachowanie. Nie sądzisz że tak to powinno wyglądać?

Tak jak pisałem co niektórzy zachowują się jak by myśleli że kocioł zagrzeje, ugotuje obiad, wyprowadzi psa i jeszcze dużo innych rzeczy i to bez żadnego zaangażowania z ich strony a tu się okazało inaczej. Tylko grzeje i to trzeba go jeszcze trochę poustawiać.

Mi w rozmowie czy to na forum czy telefonicznej nikt nie wciskał że kocioł wszystko zrobi za mnie, za to usłyszałem że najlepiej pogadać z kimś kto już ma takie cudo i tak też zrobiłem. W połączeniu z opiniami użytkowników, podkreślam UŻYTKOWNIKÓW podjąłem decyzję że taki kocioł chcę i to wszystko.

Niektórzy niestety zrobili inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No nieżmiernie to ciekawe że RBR tak podrożał odkąd pewni sprzedawcy zaczeli go tak promować - ba marketing kosztuje

 

Czy moża ktoś napisać ile placił za RBR w 2010 lub na początku 2011

Nie wiem jakie wtedy były ceny ale jak ja kupowałem moją 17-tkę pod koniec zeszłego roku, to zapłaciłem 6.995,00 zł z darmowym transportem.

Dla mnie więc był to bardzo ekonomiczny zakup, bo porównywałem ceny z np. Defro, Skam-P, Witkowski i powiem szczerze, że rabat który dostałem od sprzedawcy skusił mnie na niego :)

Edytowane przez Czerny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz co to znaczy koniec? Pierdzielenia o niczym, wyraziłeś swoją opinie tutaj już 99 razy psujesz wątek więc prośba pisz na temat albo wyjdź i nie wracaj.

 

Pytanko co jest lepsze:

- temp spalin 140stopni i w miarę dopalony węgiel

- temp spalin 110 i niedopalony węgiel

jest to 2% siły nadmuchy a takie mam różnice i pytanie jak jest oszczędniej (na razie śmigam na wariancie pierwszym :D )

Jak nie masz innej możliwości to lepiej spalić. A nie możesz zmniejszyć podawania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie wtedy były ceny ale jak ja kupowałem moją 17-tkę pod koniec zeszłego roku, to zapłaciłem 6.995,00 zł z darmowym transportem.

Dla mnie więc był to bardzo ekonomiczny zakup, bo porównywałem ceny z np. Defro, Skam-P, Witkowski i powiem szczerze, że rabat który dostałem od sprzedawcy skusił mnie na niego :)

 

No to niezła inflacja 8200 obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić z kol kobra64 to napisałem kilkanaście stron temu

Kiedy co niektórzy pojmą zależności KOCIOŁ-INSTALACJA CO+CWU, kocioł to tylko taki wół roboczy poda i wyprodukuje tyle ciepła ile ma ustawione, a że jakieś 80-90% użytkowników ma zle zrobione instalacje ( bo instalatorzy nie mają pojęcia o sterowaniu , ustawianiu i możliwościach nowoczesnych sterowników ) instalatorzy zatrzymali sie w latach 80-90 ub wieku i stąd takie kwiatki... akurat przy brulim/coala część rzeczy można ustawić... ale partactwa niestety nie...

 

Rozwijając temat -jak wiadomo Rbr ma 2 wyjscia osobne na CO i CWU ,w przypadku podłączenia cwu do jednej nitki a CO do drugiej i (ważne) czujnika temp w najchłodniejszym pomieszczeniu i w każdym pomieszczeniu czujniki termostatyczne i oczywiście jeden rodzaj ogrzewania np 100% grzejników czy 100% podłogówki, to takie rozwiązanie ma sens, cwu pracuje niezależnie, a termostat włącza poszczególne grzejniki (lub pętle) w zależności od potrzeb czy ustawionego termostatu. wtedy do kotła trafia tylko mała ilość wody i kocioł spokojnie tą wodę ogrzewa ( wzorem instalacji jest dla mnie instalacja kol Zyzolek stałą prace pomp uważam za niepotrzebne marnotrawstwo energii el. i opału ( kocioł cały czas produkuje ciepło -które nie zawsze i nie wszędzie jest potrzebne) mówicie że są TANIE kotły... owszem są !! ale ciekawe ile będą bezawaryjnie pracować? nie oszukujmy się dobre kotły potrzebują dobrych materiałów a nie Chińskiej stali i cieniuteńkiej blachy, kilka lat i szlag je trafi a kocioł to nie walizka że wezmiemy i przestawimy w inne miejsce! mówicie drogie stery - a wiecie że monitoring-sterownie przez neta i korzystanie z WSZYSTKICH udogodnień i ustawień pozwala nam zaoszczędzić do 1T eko rocznie !!?? ( wiem to po sobie po wymianie stera na bruli z 4T zjechałem na 2,5-3T/sezon) tanie stery pilnują tylko temp wody i cześć a co innego daje oszczędności. przykłady można mnożyć...ale dopoki instalatorzy będą jeszcze w XX wieku nie ma co marzyc o ideale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To był fajny, rzeczowy i pomocny wątek. Praktycznie żadne pytanie nie pozostawało bez odpowiedzi, koleżeńska pomoc kwitła. Dokąd nie pojawiły się na nim bezpardonowe ataki na kotły innych producentów ( a w szczególności jednego ) i potężna dawka nachalnego marketingu robiącego z RBR -a cud technologii dla innych niedostępnej. Kto wiatr sieje, burzę zbiera a pyszałków Pan poniży... No - to chyba tyle. Obiecuję więcej Wam się nie wtrącać, chyba że komuś w jakiejś konkretnej sprawie pomóc będę mógł.
Chyba nie byłeś na bieżąco skoro twierdzisz że z tej strony nastąpił atak. Wiele się zaczęło na stronie esterownik a potem przeniosło tu i do tej pory ten wątek jest odwiedzany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz co to znaczy koniec? Pierdzielenia o niczym, wyraziłeś swoją opinie tutaj już 99 razy psujesz wątek więc prośba pisz na temat albo wyjdź i nie wracaj.

 

Pytanko co jest lepsze:

- temp spalin 140stopni i w miarę dopalony węgiel

- temp spalin 110 i niedopalony węgiel

jest to 2% siły nadmuchy a takie mam różnice i pytanie jak jest oszczędniej (na razie śmigam na wariancie pierwszym :D )[/Quote]

Każdy wzrost temperatury spalin o 25oC to 1% straty więc sam sobie odpowiedź na pytanie co jest dla Ciebie lepsze. Osobiście wybrałbym opcję pierwszą.

P.S. Uczę się od najlepszych.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% podłogówki, to takie rozwiązanie ma sens, cwu pracuje niezależnie, a termostat włącza poszczególne grzejniki (lub pętle) w zależności od potrzeb czy ustawionego termostatu. wtedy do kotła trafia tylko mała ilość wody i kocioł spokojnie tą wodę ogrzewa ( wzorem instalacji jest dla mnie instalacja kol Zyzolek stałą prace pomp uważam za niepotrzebne marnotrawstwo energii el. i opału ( kocioł cały czas produkuje ciepło -które nie zawsze i nie wszędzie jest potrzebne)

Hmmm, Piotrek mam 100% podlogówki i ustawienią CWU+mieszająca na stałe. Bez tej funkcji miałem przebica zadanej temperatury CO o ponad 20oC, kocioł na długo się odstawiał, powrót nawet poniżej 30oC na krótko ale jednak był- na pewno mniejsze było spalanie niż teraz. Powiedz jak miałbym poprawić działanie kotła bez funkcji CWU+mieszająca ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...