Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie na podawanie nie mam wpływu, a z nadmuchem murze iść na kompromis i trzymać spaliny na około 130-140stopni (dmuchawa 43) przy zmianie na 42 tmp spadnie do około 110-115 ale zaczyna się sypać ostro niedopalony węgiel.

Spalam niby Pieklorza, przy nadmuchu 43% temperatura spalin dobija do 140oC po czyszczeniu kociołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz V 2012 zapłaciłem za 11 KW 6800 zł brutto.
Nie chce mi się szukać w postach ale nawet tak napisał karoka albo minertu tylko nie pamiętam który. Ja zapłaciłem tak jak napisałem XII 2011 - 7700 ale ja mam 17kW i teraz ona stoi 8200

Nic mi do tego ile poszła w górę, wszystko idzie jak energia idzie a za nią materiały i żywność, to kotły muszą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]81460[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]81462[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]81459[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]81458[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]81461[/ATTACH]Na prosbe zamieszczam kilka fotek live

 

Popatrzcie jak RBR się zmnienia kiedyć był tańszy i miał szamot izolujący na drzwiaczkach - a obecnie nie ma szamotu a i cena poszła w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie teraz zacznie zas o cenach NIE MOGE :) sie doloze jak rozpieprzac watek to na calego! a co i tak juz nic ciekawego tu sie nie dzieje!

to ja powiem ze za 17kW na jesien 2012 zaplaciłem 7000 brutto na fatkure 23% z dostawa gratis. Cena regularna na ten czas 7900.

 

Zrezygnowalem z helpdesku za 900zl, a chcialem sobie kupic z helpdeskiem, mysle pomagaja "za darmo" (rodzaj reklamy) to kupie i dam zarobic no ale niestety, nie udało sie.

 

BTW. przeszedlem w koncu na grupowe - wyglada obiecująco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 4 klocki też grzeje ;)

 

Taki markeciak tylko kupiony ze 7-8 lat temu za 3klocki ma gość z Krakowa którego niedawno spotkałem na jakimś weselu i taki sprzęt chodzi mu niezawodnie, pali mało jest tak samo bezobsługowy jak inne i już chyba zarobił na siebie.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty ale jak już się doświadczeniem nauczyłem że to co tanie bardzo często jest drogie.

Dlatego nawet nie rozważałem tych zdecydowanie tańszych kotłów. Wymiana kotła to nie wymiana telewizora.

 

Swoją drogą ten z Castoramy o którym ktoś wcześniej raczył pisać a ja o nim też pisałem w weekend kosztuje 4000 czyli mam dwa w cenie RBR. Czy jeden rbr przeżyje dwa firmy termo-tech? wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miło wiedzieć że jest ktoś z podobną historią jak ja:)

Widziałem Ogniwo na targach i facet mocno przekonywał że jest super. Nie wątpię że spala ok itd. tylko to czyszczenie jest dramatyczne i głównie to przemówiło na korzyść RBR.

 

mój wybór na RBR padł tylko i wyłącznie ze względu na czyszczenie niech OEP zmieni wymiennik na z obiegiem spalin poziomym to zyska takich jak my klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...