Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Popatrzcie jak RBR się zmnienia kiedyć był tańszy i miał szamot izolujący na drzwiaczkach - a obecnie nie ma szamotu a i cena poszła w górę

 

Sprzedawcy zrobili się bardziej pazerni na kasę , producent też ...

Sprzedawcy mają w ofercie te kotły , bo po prostu na nich jest zapewne największy zarobek , dużo wyższy niż w przypadku bardziej znanych producentów , bo sieć sprzedaży większa i trzeba by konkurować marżą ...

 

Stwierdzam że na forum są naprawdę rewelacyjni marketingowcy ...

Dzięki "szeptanemu" marketingowi , dzięki wielu sprzedawcom i naganiaczom , którzy robią także za "użytkowników" "stworzyli" produkt "porządany" przez klienta , otoczony tajemnicą i dla specjalnych klientów (ręcznie robiony , czeka się na niego długo , ciągle drożejący) , kurcze niemalże lokata kapitału ;)

 

Sprzedać w cenie dużo wyższej produkt mało znanego producenta , bez żadnych tradycji , bez żadnej sieci serwisownej , bez żadnej sieci sprzedaży za cenę wyższą niż produkty znanych producentów ...

 

Zdejmijcie różowe okulary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupiłem takie coś:

http://allegro.pl/wysylka-z-polski-bezdotykowy-pirometr-laserowy-i3677672588.html

do pomiaru temp. i pojawiły się wątpliwości, bo wszystkie czujniki muszę przekalibrować mocarnie. ( chyba muszę skoczyć dla spokoju z wrzątkiem do piwnicy ) Miał / ma ktoś z Was do czynienia z czymś takim ? ( w opisie granica błędu 1,5stopnia ) czyli dużo, do tego rodzaj powierzchni.... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem....zagotowany czujnik CO i CWU pokazał temp 94st i coś tam po przecinku 6st to duży rozrzut....

Mam w kotle tarczowy wkręcony w kocioł w mufe obok czujnika elektronicznego CO i pokazują podobnie, chociaż tarczowy trochę więcej.

Chyba zostawię temat póki co:(

 

ps. oczywiście dostałem sms'y, tym razem z widocznego nr. komórkowego, a nie jak wcześniej z 'opisu' eSterownik. Może nie dopatrzyli i warto zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flutebox masz pewnie kociołek z ceramiką??? kiedyś pisałem że akurat do mnie ceramika nie przemawia... jest właśnie problem z przebijaniem ( w sumie widzę więcej wad jak zalet-ale to jest moje zdanie) no i podstawowa sprawa... pewnie włącza Ci się CAŁA podłogówka a nie pojedyncze pętle w zależności od zapotrzebowania na ciepło?

 

Piotrek wszystko odwrotnie :) mam sterowniki w pokojach więc cała podlogówka się nie załącza. Kociołek bez ceramiki.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się zarzuca komuś, że śmieci wątek i wyraża opinie, to powinno się samemu czytać to co się pisze a nie zadawać pytanie na które nikt nijak nie może odpowiedzieć.

 

Pytanko co jest lepsze:

- temp spalin 140stopni i w miarę dopalony węgiel

- temp spalin 110 i niedopalony węgiel

jest to 2% siły nadmuchy a takie mam różnice i pytanie jak jest oszczędniej (na razie śmigam na wariancie pierwszym )

 

co w tym pytaniu jest niezrozumiale dla ciebie ? jesli nie znasz odpowiedzi to nie odpowiadaj ? jesli wiesz ze nie da sie jednoznacznie odpowiedziec odpowiedz ze nie wiadomo ? moze podpowiedz zeby sprawdzil i dał znac. a moze po prostu nie rozumiesz slowa pisanego ? ja rozumiem to tak: daje chop wiekszy nadmuch to wiecej mu idzie w komin (strata jakas tam), daje mniejszy nadmuch to mu mniej idzie w komin ale za to ma straty w postaci niedopału, wiec zastanawia się co jest bardziej ekonomiczne czytaj, która opcja pochlonie mu mniej wegla. Pewnie pierwsza i pewnie autor jest tego swiadom wybierajac tą opcje ale czy na pewno tak jest ? I czy na pewno to jest glupie pytanie do dyskusji ?

 

Pytania o ceny sa zawsze zasadne ? naprawde sadzisz ze to jest dobre pytanie ? dla mnie oczywiste jest, ze sie czepiasz, a to i tak dla ciebie nie ma najmniejszego znaczenia bo juz piec masz. ale zeby nie bylo sproboje odpowiedziec na twoje pytanie:

- policz sobie 3% inflacji, stall podrozala, Zdzisiek chce wiecej za swoje krzywe spawy, popyt jest wiekszy niż podaż = 300zl w gore (bo tyle podrozal od zeszlego roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalam niby Pieklorza, przy nadmuchu 43% temperatura spalin dobija do 140oC po czyszczeniu kociołka.

 

Kupiłeś kocioł z "wykastrowanym" wymiennikiem ciepła to i masz wysoką temperaturę spalin. Czemu się dziwisz? Oczywiście sprawność kotła >88% :lol2::lol2::lol2::lol2: lub "wystarczająca" :lol2::lol2::lol2: jak to określił zbigmaz - nowy termin określający sprawność kotła firmy instalko "WYSTARCZAJĄCA" :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w dtr są błedy? str nr 8 na zdjęciu są mufy i napis jak byk " Mufy wymiennika ciepłej wody użytkowej OPCJONALNIE"
Zeby to zrozumieć to trzeba się chwilę nad tym zastanowić lub wolno czytać ty nie zrobiłeś ani jednego ani drugiego.

Kocioł może być wyposażony w wężownicę do CWU i dlatego jest "opcjonalnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś kocioł z "wykastrowanym" wymiennikiem ciepła to i masz wysoką temperaturę spalin. Czemu się dziwisz? Oczywiście sprawność kotła >88% :lol2::lol2::lol2::lol2: lub "wystarczająca" :lol2::lol2::lol2: jak to określił zbigmaz - nowy termin określający sprawność kotła firmy instalko "WYSTARCZAJĄCA" :lol2::lol2::lol2:
Jak by była niewystarczająca to to moje 17kW nie dogrzało by tych 320m2. Dla mnie jest to właściwe określenie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema nic opcjonalnego.

Są standardowo 2 zasilania i 2 powroty.

Przy bardziej rozbudowanych instalacjach ( CO,CWU i podłoga ) proponuję po 3 króćce i instalatorzy bardzo sobie to chwalą, pompy się się "przekrzykują"

Można zastosować tzw. połączenie krzyżowe czyli lewe zasilanie CO, prawy powrót wpinamy CO i odwrotnie.

.

 

Karoka, MOŻNA ? Czy trzeba. Bo ja mam patrząc od drzwiczek, LEWY CWU i PRAWY CO, powroty identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby to zrozumieć to trzeba się chwilę nad tym zastanowić lub wolno czytać ty nie zrobiłeś ani jednego ani drugiego.

Kocioł może być wyposażony w wężownicę do CWU i dlatego jest "opcjonalnie"

Tak, tylko żeby ugryźć, wytknąć czy znaleźć następną sensację ....

Ja jak czego nie wiem czy nie jestem pewien po prostu napisałbym tak:

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co znaczy wpis w DTR kotła na stronie 8-ej który brzmi...................

Także kolego mpepe w tych kotłach opcjonalnie można zamówić sobie wężownicę do produkcji CWU ( zastępuje bojler )

W tej chwili ta opcja jest dostępna tylko w kotłach o mocy 23kW i stąd ten zapis w DTR a nie błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...