Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To dlaczego mu nie odpowiedziałeś tylko napierdzielasz elaboraty na pół strony w moją stronę? Trzeba było odpowiedzieć wal dalej w komin z jako takim przepalaniem albowrzucaj popiół do zasobnika jeśli pytanie było dobre i tak je rozumujesz. Gdybym pieca nie miał to ktoś by napisał, że nie mam a się czepiam a tak czuję się pełnoprawnym użytkownikiem forum.

 

Ja sie ciebie czepiam ? pokaz mi konkrenie gdzie ? nic na twoj temat nie pisalem dopoki ty nie zacytowales moja wypowiedz wyzywajac mnie od szeryfow !! ty zarzucasz ludziom glupie pytania stawiajac pytania jeszcze glupsze, zeby nie powiedziec debilne. Nie odpisalem mu na pytanie bo nie znam odpowiedzi proste ? czy tez tego nie kumasz ? dales sie nabrac na marketing na tym forum, rozumu zabraklo wczesniej i teraz masz problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się załapałeś bo dobrze pytałeś i czytałeś a wtedy jeszcze było można w twoim się załapać :)

 

Miałem w tej kwesti prosto bo taki sam troche wcześniej wziąl Antek który mieszka km ode mnie i jak coś to będzie na niego:rolleyes:

 

Pozdrowienia dla sąsiada:bye: - sprawdze przy okazji czy też czyta te krzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo nam się edukuje-bardzo dobrze, wrzucę kilka cegiełek do przemyśleń i edukacji.Nastała era sterownika on-line i archiwizacji danych,dzięki temu możemy na bieżąco monitorować kocioł i korygować wszelkie dane, ale użytkownicy trochę dziwnie to interpretują np ktoś zmniejszy podawanie z 10s do 3-4s i myśli że dzięki takiemu zabiegowi ograniczył ilość spalonego eko- nic bardziej mylnego- zmienił po prostu moc kotła ( czytaj obniżył) albo widzę wasze usilne działania do wszelkich lini prostych bo wg WAS kocioł chodzi wtedy stabilnie, a ja się WAS pytam czy kocioł jest dla was? czy Wy dla kotła?? widzę jak na siłę usiłujecie utrzymać wyższa temp powrotu, a ja sie pytam? PO CO?? co mają powiedzieć użytkownicy śmieciuchów którzy przychodzą po pracy do domu , rozpalają na szybko puszczają bardzo gorącą wodę w grzejniki a zimna woda z grzejników zalewa kotły, nierzadko delta przekracza kilkadziesiąt st, i co?? kotły im się rozpadają??jakoś nie...to jest bardzo wygodna forma do producentów kotłów z cienkimi blachami- nie trzymał pan/pani wysokiej temp powrotu-gwarancja nieuzasadniona ( a jak udowodni się że jest inaczej??) dlatego producenci kotłów bronią się przed sterownikami on-line i archiwizacją danych ( bo możecie udowodnić dzień po dniu) nastęna sprawa jak myślicie po co stworzono zawory n-drogowe? czy do stabilizacji pracy kotła czy komfortu cieplnego w domu?? (równa temp wody na grzejniki) jak myślicie po co stworzono pid?modulacje? ( jak zwał tak zwał) czy nie po to ? żeby kocioł w przypadku większego zapotrzebowania na ciepło nie wchodził na pełna moc ?( a więc spalał eko z większą sprawnością ) czy tylko żeby to ładnie wyglądało?? itd..itp..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sprawność z mocą, ale co to dla Ciebie...

Szkoda tylko tych niezaawansowanych, którzy to przeczytają.

 

Bo to jest NOWA skala sprawności kotłów instalko "WYSTARCZAJĄCA" - to są te kotły RBR z "badaniami" i "NIEWYSTARCZAJĄCA" - kotły bez badań czyli 75% kotłów RBR. :D Zbigmaz wie co mówi, on zawsze dobrze prawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sprawność z mocą, ale co to dla Ciebie...

Szkoda tylko tych niezaawansowanych, którzy to przeczytają.

 

Nic nie pomyliłem, to co chciałem napisać napisałem ale i tak jak zawsze wyjdzie że uczony wie lepiej i zaraz mi poda linka do swojej strony abym przeczytał a też przy okazji liczbę kliknięć na str. zwiększył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest NOWA skala sprawności kotłów instalko "WYSTARCZAJĄCA" - to są te kotły RBR z "badaniami" i "NIEWYSTARCZAJĄCA" - kotły bez badań czyli 75% kotłów RBR. :D Zbigmaz wie co mówi, on zawsze dobrze prawi :D

 

Widać że szansa na chwilę spokoju przeszkadza niektórym mocno, co do sprawności to best-boyz nie czepiaj się tylko napisz jaką ma twój kociol jeżeli go masz? Zbig maz dobrze napisał bo dla mnie jest także wystarczająca co z tego że zawijan w kwitach napisze 90% jak kolega meppe poprowadzi kocioł

tak że niewiem czy 40% osiągnie, zawijan to nie aula jak się nudzisz to odpowiedz piotrkowi42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to znaczy : " Mufy wymiennika ciepłej wody użytkowej OPCJONALNIE" ?????

Jak nie wiesz to znowu nie zaczynaj krzyczeć.

Na 100 proc. nie wie...:) Moze ja wyjasnie: chodzi o wezownice przeplywowa c.w.u., ktora mozna opcjonalnie zamowic, jesli komus nie chce sie instalowac odddzielnego wymiennika c.w.u. Bodajze dopiero od mocy 23 kW ta opcja jest dostepna.

PS: Wczesniej juz bylo wyjasnione, jak dopiero poniewczasie zauwazylem... Ale kasowac posta juz nie bede.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak / czym kalibrowaliście czujniki?

Wydaje mi się i wskazania mam rozjechane od uruchomienia. Jaki termometr ( przylgowy ? ) by sprawdzić temp na kotle / rurkach.

Chyba zdemontuje czujniki i przypnę na jedną rurę ustawiając jako punkt 'zero' a potem wg wskazania np. termometru przylgowego....jak radziliście sobie z tym fantem?

Gotowanie czujników... i niestety obiadu z tego nie będzie ;) ( chodzi mi o to, że 100st nie jest chyba ich nominalnym zakresem pracy i ustawiając 'bazę' przy 100, w momencie kiedy pracują w okolicach 60, to już offset będzie musiał być znacząco inny. Przynajmniej po obserwacji zachowania moich czujników tak sądzę, czyli jakby to nazwać...nie są liniowe? Nie chodzi mi o super dokładne wskazania ale jeżeli na kotle jest 60st, a czujnik mi pokazuje 52st to lekko duża różnica-taki odczyt z czujnika tarczowego, któremu też nie wierzę hehe )

[ mam namyśli co/cwu/.powrót, bo spalinowy chyba jednak najlepiej ugotować - najbliższy zakres pracy ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak / czym kalibrowaliście czujniki?

Wydaje mi się i wskazania mam rozjechane od uruchomienia. Jaki termometr ( przylgowy ? ) by sprawdzić temp na kotle / rurkach.

Chyba zdemontuje czujniki i przypnę na jedną rurę ustawiając jako punkt 'zero' a potem wg wskazania np. termometru przylgowego....jak radziliście sobie z tym fantem?

Gotowanie czujników... i niestety obiadu z tego nie będzie ;) ( chodzi mi o to, że 100st nie jest chyba ich nominalnym zakresem pracy i ustawiając 'bazę' przy 100, w momencie kiedy pracują w okolicach 60, to już offset będzie musiał być znacząco inny. Przynajmniej po obserwacji zachowania moich czujników tak sądzę, czyli jakby to nazwać...nie są liniowe? Nie chodzi mi o super dokładne wskazania ale jeżeli na kotle jest 60st, a czujnik mi pokazuje 52st to lekko duża różnica-taki odczyt z czujnika tarczowego, któremu też nie wierzę hehe )

[ mam namyśli co/cwu/.powrót, bo spalinowy chyba jednak najlepiej ugotować - najbliższy zakres pracy ]

Metalowe gotowałem a zwykłe razem z rtęciowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek24 - tak zrobiłem przed montażem 'kociołu', tylko mam wrażenie, że się 'rozjechało' i stąd pytam.

W sobotę podłączałem podłogówkę i ustawiałem czujnik kupiony na allegro. Kilka godzin leżała wcześniej rtęciówka na stole i do niej dałem offset (było ok. 18 stopni). Po uruchomieniu podłogówki w niedzielę na rtęciówce temperatura wzrosła do 22 stopni podczas gdy czujnik pokazywał 19,9 stopni. Skorygowałem więc po raz drugi i mam nadzieję, że teraz pokazuje właściwie - przynajmniej takie mamy odczucie jak jesteśmy na parterze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...