Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawijan, sam przyznałes w rozmowie,że to A i B to produkt marketingowy.

Tak jak papier ze śliwką

Tak jak w udt papier z napisem udt cert

Tak jak za granica white swan itd.

 

Ja ten kocioł badałem po raz drugi i o tym wiesz, wykonane były poprawki zalecone przez drugi instytut a,że mam naturę taką,że sprawdzam tego typu rewelacje w jednostce niezależnej- to sprawdziłem. Wnioski wyciągnięte, wiem, co robić. Zobacz na wyniki 25kW

Ty przecież wszytko wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko żeby ugryźć, wytknąć czy znaleźć następną sensację ....

Ja jak czego nie wiem czy nie jestem pewien po prostu napisałbym tak:

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co znaczy wpis w DTR kotła na stronie 8-ej który brzmi...................

Także kolego mpepe w tych kotłach opcjonalnie można zamówić sobie wężownicę do produkcji CWU ( zastępuje bojler )

W tej chwili ta opcja jest dostępna tylko w kotłach o mocy 23kW i stąd ten zapis w DTR a nie błąd.

 

Wybacz ale w DTR nie jest to tak dokładnie opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK w trakim razie pod który powinien być podłączony? Patrząc od przodu pieca (na drzwiczki) po lewej czy po prawej? No i ten opcjonalny, opcjonalnie do czego?

Witam,moim zdaniem obojętnie w który podłączysz i będzie ok u mnie wychodzą z pieca trzy zasilania i trzy powroty [podłogówka, co cwu ] a czujnik powrotu wstawiłem na dole pieca [są dwie mufki wspawane ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał dokładnie lub w ogóle cały ten wątek, to byś wiedział ;)

 

Żeby poznać specyfikację urządzenia na ogół wystarczy przeczytać instrukcje obsługi, którą załącza producent i tak też zrobiłem. Jak widać informacje od producenta nie są rzetelne.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek Ty już nawet nie strzeliłeś sobie w kolano tylko od razu walisz całą serię w oba, lepiej niech teraz kalio da tą fakturę na forum bo nie dość, że widać jak na dłoni, że poza paroma niezadowolonymi są tutaj tacy co przyszli zrobić koło tyłka i według mojej oceny jest to przemyślane i może zadziałać to w dodatku ty sam strzelasz do siebie.

Myślę że ja sobie krzywdy nie robię ale ci co próbują atakować moją osobę i firmę.

Już nawet sprawdzali mnie w Krajowym Rejestrze Długów.

Do pełni szczęścia brakuje im chyba tylko opinii wychowawczyni z podstawówki i księdza spowiednika :)

Napisałam jasno do kolegi i na priva i tutaj dwa razy że jeśli chce odsprzedać to bardzo chętnie, tylko skan faktury i przelewam pełną kwotę,

Nawet pary trampek nie zareklamujesz bez dowodu zakupu.

No jest jeszcze inna możliwość, może kolega Kalio wystawić mi fakturę VAT na kwotę 7900pln to też zapłacę.

W innym przypadku czyli na gębę nie mamy o czym rozmawiać.

Ma sprzedawcę gdzie zakupił kocioł i niech on się z nim użera.

Z resztą po tym co napisał w tej sprawie to nie chcę nieć do czynienia z krętaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym mnie nie obraził, masz pewnie troche racji, kiedyś sie o to denerwowałem pisząc o konkretnym palniku i sterowniku.

Nie mniej, skoro konkretnie w Łodzi mówili - poprawcie to i to, to sprawdziłem w innej jednostce, czy mieli rację - no nie do końca...

znam jednak granice, w których sie poruszam, bo mam wyniki 2badań.....

 

Mam tez fajne porównanie tej samej mocy kotła z wodnym i żeliwnym rusztem.

 

Mi zalezy jeszcze na badaniach eksploatacyjnych, takie bym chciał jeszcze zrobić. Tzn. chciałbym sprawdzić na jakimś słabym groszku w kotle zainstalowanym u klienta poprawność pracy zestawu palnik+sterownik, sprawdzić jego moc optymalna na takiej instalacji i paliwie, sprawdzic jak moduluje powyżej i w 2-3punktach na mocnych dołach mocy.... zobaczymy co przyniesie nowy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podział jest wewnętrzną sprawa ICHPW, nie sprawdzałem dokładnie, ale zarówno klasa A i B jako ich produkt marketingowy są w klasie III-ej normy PN-EN 303:5

 

No tak właśnie sobie czytam i w sumie to się zastanawiam za co Ty zapłaciłeś tyle szmalu ?

Według nowej normy jest klasyfikacja od klasy I do V gdzie najwyższą jest piąta ?

To skąd jakieś A,B i coś tam jeszcze ?

To jak to tylko jakiś shit ? o który rozpętano tu wojnę na 100 stron ?

No oświećcie mnie w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba rozsądek a nie natura za tym przemawia, gdybym był producentem kotła to raczej bym się 100 razy zastanowił zanim oddał kocioł do instytutu powiązanego z konkurencją. To tak jakby instytut coca cola badał i oceniał pesi colę. Wtedy też w mediach pojawiały się takie niejedoznaczne zagadkowe posty ze strony pracowników lub byłych pracowników instytutu.

 

O co Ci chodzi?

Już od bardzo długiego czasu namawiam Was, abyście żądali od producentów okazania wyników badań sprawności i temperatury spalin wylotowych. Te dwa parametry oceny kotła są ze sobą ściśle związane. Większość doskonale wie o co chodzi. Ty widocznie nie wiesz.

Relacje pomiędzy sprawnością i temperaturą spalin są bardzo istotne, bo mówią o tym, czy kocioł ma taką moc, jaką podał sprzedawca. A jak myślicie? Skąd biorą się takie kwiatki, że kocioł 11kW bez problemu pracuje z mocą ponad 20kW? Z kosmosu?

Niektórzy z Was jednak nie chcą wiedzieć. Wolą pociskać głupoty...

 

I jeszcze raz...

Co Wy z tą konkurencją? Niektórzy z Was, znaczy. Jaką konkurencją dla OGNIWA jest INSTALCO bądź SEKOM. Z całym szacunkiem dla obu tych firm, o których mam opinię raczej dobrą, choć nie na 100%. Moje pytania wynikają właśnie z tego mniej niż 100%. Ale to z każdą firmą tak jest. Moja opinia o OGNIWIE też nie jest na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie sobie czytam i w sumie to się zastanawiam za co Ty zapłaciłeś tyle szmalu ?

Według nowej normy jest klasyfikacja od klasy I do V gdzie najwyższą jest piąta ?

To skąd jakieś A,B i coś tam jeszcze ?

To jak to tylko jakiś shit ? o który rozpętano tu wojnę na 100 stron ?

No oświećcie mnie w końcu.

 

No! To już szczyt! Renomowany sprzedawca kotłów, z aspiracjami do krytyki autorytetów itp., który nie wie takich oczywistych rzeczy?

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, Ty wszystko wiesz...

 

Skoro jednak sam masz obiekcje do własnego atestu, to znaczy, że cos jest z nim nie do końca ok.

 

Nie musiałbyś zadawać dziwnych pytań, gdyby na certyfikacie były dane zgodne z wymaganymi przepisami czy normami.

Dodajcie taka pozycję do wyników na ateście, jaki problem?

Zobacz sobie jak to jasno i czytelnie wygląda w Łodzi

Typoszereg 17-350kW Skam-P.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie sobie czytam i w sumie to się zastanawiam za co Ty zapłaciłeś tyle szmalu ?

Według nowej normy jest klasyfikacja od klasy I do V gdzie najwyższą jest piąta ?

To skąd jakieś A,B i coś tam jeszcze ?

To jak to tylko jakiś shit ? o który rozpętano tu wojnę na 100 stron ?

No oświećcie mnie w końcu.

 

W Łodzi to myslisz,że co będziesz miał na ateście?

Ich śliwkę jako osobny papierek z napisem urządzenie przyjazne środowisku..

Plus tabelkę z wynikami badań, jaką wkleiłem i tyle.

 

W UDT miałbys wielki mniej-więcej kwadratowy (sześciokątny) zielony napis UDT-CERT...

a za granica albo po polsku mówiąc liska albo białego łabędzia.....

 

co ja z tych badań wynoszę to już inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, święty spokój na forach choć już i tak ci wytknięto brak badań na 7kW :)

 

Wiesz, Ty masz chyba sporo zasługi w tym, jak ten wątek i dyskusja tutaj wyglądają.

 

Czy ja powiedziałem,że Zawijan nie ma racji?

7kw robimy na zamówienie w takich ilościach, że szkoda mówić.

Co nie znaczy,że nie chciałbym zrobić jego badań w jednostce zewn., w tym roku było ciut więcej zapytań, więc mozliwe,że na wiosnę coś się z tym w jednostce zewnętrznej zrobi

 

Natomiast 12kW miałem przebadane w Łodzi i badałem ponownie w Zabrzu, bo tego sprzedajemy dużo i uważam,że certyfikat powinien być.

Podobnie jak na 17kW czy pozostałe wielkości, wszystko, co jest na stronie głównej SEKOM ma atest. Na każda pokazana moc. Także ten kocioł z palnikiem rynnowym, ale daliśmy sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, Ty wszystko wiesz...

 

Skoro jednak sam masz obiekcje do własnego atestu, to znaczy, że cos jest z nim nie do końca ok.

 

Nie musiałbyś zadawać dziwnych pytań, gdyby na certyfikacie były dane zgodne z wymaganymi przepisami czy normami.

Dodajcie taka pozycję do wyników na ateście, jaki problem?

Zobacz sobie jak to jasno i czytelnie wygląda w Łodzi

[ATTACH=CONFIG]225501[/ATTACH]

 

No to mam prośbę wyjaśnijcie mi co uzytkownikowi daje ta tabelka jeżeli do kotła zapoda EKOWanie teoretycznie 26MJ lub jak u mnie z domieszką pelletu z Ukrainy, Satysfakcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, Ty wszystko wiesz...

Skoro jednak sam masz obiekcje do własnego atestu, to znaczy, że cos jest z nim nie do końca ok.

 

Skoro wiesz, że ja wszystko wiem, to dlaczego kręcisz?

Napisz po prostu, jaka była ta temperatura w badaniach kotła 12kW w IChPW. I już. Po krzyku.

Otrzymałeś z IChPW kompletne sprawozdanie z badań, gdzie jest również podana wartość temperatury spalin.

Z jakiego powodu chcesz ją ukryć?

 

To nie jest mój własny atest. Nie ja go robiłem. Od połowy 2009r. - jak już Wam pisałem - nie zarządzam również tymi badaniami. Nie znam tej temperatury spalin. A nawet, gdybym je robił, czy nimi zarządzał i znał ich wyniki - to nie mam prawa ich upubliczniać, bo one są własnością firmy zamawiającej badania. I tylko jej.

 

Nie chcesz, to nie podawaj tej temperatury spalin. Jednak nie dziw się, że część czytelników (ci, którzy znają sie na rzeczy) będzie wyciągać z tego wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...