Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Po co do mnie pijesz? nie wywoływałem cię do tablicy? dobrze wiem co znaczy opcjonalnie i chyba nie czytasz moich postów albo czytasz a nie rozumiesz co czytasz.

Gdybyś obiektywnie spojrzał na to moje "obsmarowanie na kilka stron" byłoby dla ciebie jako użytkownika i innych klientów lub potencjalnych klientów znacznie lepiej. Firma gdyby dostała sygnały od sprzedawców i klientów, że coś nie działa w firmie jak należy starała by się bardziej a na pewno reagowałaby na klienta zastrzeżenia i sugestie a tak hulaj duszo ...

co by nie produkować klient i tak będzie chwalił pozdrawiam;)

 

Dlaczego uważasz ,że wiesz co jest dla mnie lepiej i nie napinaj się bo jak się okaże że masz w piecu spawy równe to możesz nie wytrzymać:) i co wtedy skrytykujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak

 

Moim skromnym zdaniem to jak chcesz wiedzieć jaka jest temp. spalin to wejdź na esterownik na konto uzytkowników kociołków i zobaczysz a tak te badania w tym wydaniu to sztuka dla sztuki po to aby spełnić wymogi formalne, a nam jako użytkownikom używających tych kotłów w różnych warunkach z zastosowaniem różnego opału niewiele dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna Cholera NIE dojechał !! chyba mam jakiegoś pecha do tego kotła

 

Sprawdziłem status po nr listu przewozowego a tam niespodzianka "odbiorca nieobecny" a siedzimy w domku w kilka osób i świeci się światło wszędzie a dzwonki działają;)

 

Dzwonię do Raben a tam inf "kierowca się zakopał w jakimś błocie"

 

i być tu zdrów ...

 

Chłopie doceń kuriera. Jechał do Ciebie, poświęcał się, chciał dobrze ale się zakopał.

Do mnie nawet nie próbował dojechać. Stanął 100m od domu i powiedział że dalej nie jedzie, bo sprzęgło spali. Mówię mu że jak dotąd dużo większe auta tu jeździły, a on, że nie jedzie dalej. Wesoło nie było, trzeba było nagrać traktor z przyczepą paleciaka i jeszcze się trochę pomęczyć samemu z tymi kilogramami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz ,że wiesz co jest dla mnie lepiej i nie napinaj się bo jak się okaże że masz w piecu spawy równe to możesz nie wytrzymać:) i co wtedy skrytykujesz?

 

Owszem wiem co jest lepiej nie tylko dla ciebie ale dla innych też ;)

jesteś taki pustak czy mam ci wszystko łopatologicznie tłumaczyć, że jak firma sprawnie się "porusza" w każdym obszarze swojego działania: produkcja, dotrzymywanie terminów, obsługa i kontakt z klientem, sprzedaż, dbałość o jakość i estetykę to wszystkim to służy i Tobie też? Jeśli będą równe spawy to będzie oznaczać, że firma zakupiła profesjonalny sprzęt do spawania i owszem będę zadowolony. Jak płacę to i wymagam

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zmierzam. Idźmy dalej zacytuje tylko klasyka:

 

Dane statystyczne wskazują, że w okresie sezonu grzewczego kocioł przez około 95% czasu pracuje z mocą efektywną do 60% mocy nominalnej, a tylko przez około 5% czasu z mocą efektywną powyżej 60% mocy nominalnej.

 

I dalej:

 

Dla każdego kotła można drogą specjalistycznych badań określić zakres mocy optymalnej i wyniki eksploatacyjne uzyskiwane w tym obszarze oraz wyniki eksploatacyjne uzyskiwane powyżej i poniżej tego zakresu.

 

Ładnie napisane ale badania na stronie i certyfikaty są dla mocy nominalnej. I teraz biorąc powyższe pod uwagę załóżmy, że OEP Skamp RBR mają certyfikaty dla mocy nominalnej tych kotłów, ale w użytkowaniu okazałoby się, że kocioł A pracuje 95% czasu z mocą 60% i zachowuje sprawność x% zaś kocioł B pracuje 95% czasu z mocą 60% i zachowuje sprawność y%. I teraz biorąc pod uwagę tysiące klientow możliwosci czy może mnie ktokolwiek z tych producentów jak to określił zaiwjan rzetelnie poinformować z jaką sprawnością będzie pracował mój kocioł przez 95% czasu i który z tych kotłów będzie dla mnie najlepszy?

 

Mój niepamiętam czy kiedyś miał 30% mocy i dlatego mi to lotto i zbigmaz dobrze napisał że ma sprawność wystarczającą, i nie sądzę żeby ktoś w tego typu kotłach zrobił jakiś cud że mi nagle zostało 1/2T opału po sezonie, więcej można ugrać odpowiednio prowadząc kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dalej:

 

 

 

Czyli biorąc pod uwagę to co na blogu pisze Zawijan to pytając na forum Jareckiego o tą temeraturę chodzi mu o rzetelne infomowanie klienta czy też korzystając z niewiedzy zadaje pytania a potencjalnemu klientowi się wydaje, że właśnie produkt Jareckiego został skompromitowany

 

Nie wiem co ma na myśli zawijan, ale ja - zwykły czytelnik forum, odnoszę wrażenie, że Jarecki czymś mu ostatnio podpadł ;)

 

Jeszcze nie dawno były ochy i achy, jaki to dobry wynik kocioł Jareckiego uzyskał na badaniach, a tu od pewnego czasu taki atak na jego 7 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wiem co jest lepiej nie tylko dla ciebie ale dla innych też ;)

jesteś taki pustak czy mam ci wszystko łopatologicznie tłumaczyć, że jak firma sprawnie się "porusza" się w każdym obszarze swojego działania: produkcja, dotrzymywanie terminów, obsługa i kontakt z klientem, sprzedaż, dbałość o jakość i estetykę to wszystkim to służy i Tobie też? Jeśli będą równe spawy to będzie oznaczać, że firma zakupiła profesjonalny sprzęt do spawania i owszem będę zadowolony. Jak płacę to i wymagam

 

Nie chce mi sie z tobą gadać.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie moim kryterium wyboru w ocenie kotła będzie jak się go użytkuje, czy szybko i sprawnie będę mógł pozbyć się popiołu wyczyścić kocioł i wrócić do codzienności bo jeśli mi będzie czyszczenie w trakcie sezonu zajmowało godzinę to jako człowiek istota z natury leniwa będę się starał odwlec tą czynność w czasie nie zawsze też będę miał czas szczotkować wymienniki i babrać się jak dzik w błocie.

 

Dla mnie było to jedno z kilku kryteriów, ale nie ukrywam, że właśnie to zaważyło przy wyborze RBR vs. Ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przeczytajcie sobie ten teks zawijana

jest to oficjalny dokument na stronie szanowanego instytutu więc chyba nie jest niezgodny z prawdą i obowiązującymi przepisami

a zwłaszcza punkt 5 podsumowanie

jest tam jedno zdanie mówiące jednoznacznie czy ten certyfikat jest obowiązkowy

 

http://www.ichpw.zabrze.pl/cms.php?getfile=166

 

a jeśli chodzi o ogniwo to na stronie producenta jest papierek z numerem 1035 z 2010roku

ale w archiwum ICHPW są jeszcze 2

1057 oraz 1058 na kotły ogniwo eko plus

jeden dla 25KW i drugi dla przedziału 10-25KW

oba na literkę B

może mi ktoś znający się na rzeczy wyjaśnić co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! To już szczyt! Renomowany sprzedawca kotłów, z aspiracjami do krytyki autorytetów itp., który nie wie takich oczywistych rzeczy?

 

Zawijan teraz widzisz dlaczego wykierowaliśmy działo w stronę Karoki65 a jakoś kolega po fachu Minertu jest raczej nie ruszony, bo ten drugi merytorycznie miażdży pierwszego i zresztą nie jednego na tym forum mnie też i nie jest krzykaczem i ortodoksyjnym wielbicielem RBR jak ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Timon120777 ja tylko bardo pobieżnie orientuje się w temacie.

 

Oznacza to, że kocioł w trakcie badań (i późniejszych przeliczeń pomiarów) nie zmieścił się w zakresie przewidzianym dla danej klasy.

 

Zawijan niedawno gdzieś to tłumaczył. Przypuszczał, że na ten wynik mógł wpłynąć zbyt nisko umieszczony ruszt awaryjny, przez co zwiększyła się emisja (chyba, nie pamiętam) związków organicznych.

 

czyli dobrze rozumiem że ten kocioł lub ten szereg kotłów stracił skoro było A a jest B?

pytanie dodatkowe

skoro czepiano się rabarbara o brak papierka to czy ogniwo nie oszukuje umieszczając papier stary na wyższą literkę podczas gdy nowszy kwitek jest na niższą?

 

karoka

skoro się czepiają inni na wątku o rbr to czemu nie można innych się czepnąć dla odmiany?

niech wyprostują- przecież czytają i dyskutują.

 

a moze to jest przyczyna ataku na rabarbara?

aby ne wyszło że inny kocioł już nie jest naj....

to taki moje domysły sa

zaraz pewnie rzesza się zleci by mi prostować światopogląd;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie kilka stron wątku wynika jednoznacznie, że niemal wszystkie kotły konkurencji (solidnych firm) mają badanie , tylko jedynie super reaktor atomowy RBR-em zwanym nie ma badań , za to ma deklarowaną sprawność "WYSTARCZAJĄCĄ" Zarąbiście dokładnie przetestowany. Taki wynik: WYSTARCZAJĄCY.. No, no niewiele firm może się takim wynikiem pochwalić.

Pozdrawiam WYSTARCZAJĄCO zadowolonych userów. :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...