Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie byłoby żadnego dymu i smrodu na forum gdyby "UCZCIWA I RZETELNA" firma napisała na stronie, że kotły nie mają żadnych badań i certyfikatu. I to wszystko. Jest rzetelna informacja, nie ma tematu do dyskusji. Potraficie to zacietrzewieni wyznawcy zrozumieć????

Obawiam się, że niestety nie ogarniacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby żadnego dymu i smrodu na forum gdyby "UCZCIWA I RZETELNA" firma napisała na stronie, że kotły nie mają żadnych badań i certyfikatu. I to wszystko. Jest rzetelna informacja, nie ma tematu do dyskusji. Potraficie to zacietrzewieni wyznawcy zrozumieć????

Obawiam się, że niestety nie ogarniacie.

Odpowiedz mi na proste pytanie.Jaka jest różnica pomiędzy śmieciuchem a kotłem z podajnikiem automatycznym jeżeli chodzi o CE oraz certyfikat.Dlaczego śmieciuch nie musi go mieć a automat tak? (mam namyśli certyfikat ekologiczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie kupię rbr-a, a właściwie to zrobię bo także mam garaż , młotek i spawarkę oraz pędzel, a badania garażowcom niepotrzebne, bo są wystarczająco dobrze sprawne. :D

Skoro sam doktor tak napisał i się pod tym podpisał i widnieje to na stronie szanowanej firmy to chyba jednak tak jest bo ja mu wierzę.

A tym młotkiem to wiesz co sobie zrób......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytajcie sobie ten teks zawijana

jest to oficjalny dokument na stronie szanowanego instytutu więc chyba nie jest niezgodny z prawdą i obowiązującymi przepisami

a zwłaszcza punkt 5 podsumowanie

jest tam jedno zdanie mówiące jednoznacznie czy ten certyfikat jest obowiązkowy

 

http://www.ichpw.zabrze.pl/cms.php?getfile=166

 

a jeśli chodzi o ogniwo to na stronie producenta jest papierek z numerem 1035 z 2010roku

ale w archiwum ICHPW są jeszcze 2

1057 oraz 1058 na kotły ogniwo eko plus

jeden dla 25KW i drugi dla przedziału 10-25KW

oba na literkę B

może mi ktoś znający się na rzeczy wyjaśnić co to oznacza?

 

A może to już nieaktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby żadnego dymu i smrodu na forum gdyby "UCZCIWA I RZETELNA" firma napisała na stronie, że kotły nie mają żadnych badań i certyfikatu. I to wszystko. Jest rzetelna informacja, nie ma tematu do dyskusji. Potraficie to zacietrzewieni wyznawcy zrozumieć????

Obawiam się, że niestety nie ogarniacie.

 

Kolego best-boyz, czytąc twoje 18 postówe od samego początku, mam wrażenie że nie masz RBR, nie chcesz go mieć, a wiedzę masz większą niż wszyscy jego uzytkownicy, czy nie jest tak?

 

Qrwa Nie chciałem śmiecić tego i tak już zaśmieconego wątku, ale qrwa nie mogę się nie odezwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi na proste pytanie.Jaka jest różnica pomiędzy śmieciuchem a kotłem z podajnikiem automatycznym jeżeli chodzi o CE oraz certyfikat.Dlaczego śmieciuch nie musi go mieć a automat tak? (mam namyśli certyfikat ekologiczny)

 

Tu nie chodzi o certyfikat, a o rzetelną informację dotyczącą produktu. W Polsce chyba żaden kocioł nie musi mieć certyfikatu, ale skoro producent taki certyfikat podparty badaniami w instytucie deklaruje, to MUSI GO MIEĆ. Czy to jest wystarczająco jasne???

Rzetelna i uczciwa informacja - tylko tyle, a w przypadku instalko - aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o certyfikat, a o rzetelną informację dotyczącą produktu. W Polsce chyba żaden kocioł nie musi mieć certyfikatu, ale skoro producent taki certyfikat podparty badaniami w instytucie deklaruje, to MUSI GO MIEĆ. Czy to jest wystarczająco jasne???

Rzetelna i uczciwa informacja - tylko tyle, a w przypadku instalko - aż tyle.

Najpierw chodziło o certyfikat a teraz tylko o rzetelną informację?

Co wyście qrwa z marsa pospadali?

 

Ps:

Wiesz co ,kupiłem niedawno autko i w jego parametrach jak c..l pisze,że spala średnio 12l benzyny.I co ,ciul...ęli się o ok 40% bo mi spala 7,5L.

Wiesz co chyba specjalnie zawyżyli spalanie abym był zaskoczony ,że w praktyce to wygląda lepiej.

O dziwo RBR też mnie zaskoczył :)

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...