Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
bawię się coraz lepiej jak niektórzy chcąc szkodzić nieudolnie dają d..py.

Za pewny jesteś kolego,tylko czytam ale widzę kto i jak dał ciała i tylko żal mi jest tych biednych inwestorów bo sam poczułem na własnej skórze jak to jest.

Ale dorośli mają swój rozum przecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
To pisz jak inwestor ,a nie sprzedawca/naganiacz z misją nawracania wszystkich na jedynie słuszną metodę ogrzewania domku.

Ależ przecież cały czas piszę i nie zamierzam nikogo nawracać.

Dla mnie jako inwestora instalacja systemu grzewczego na węgiel(3 kopalnie w promieniu 5 km) czy gaz ziemny(przy działce) była droższa pod względem inwestycji/instalacji niż system grzewczy na prąd.

Czemu ?

Ponieważ od początku,jeszcze przed budową zamierzałem budować dom,który zagwarantuje mi niskie rachunki za ogrzewanie nie zależnie od źródła ciepła,w takim domu ekogroszek nie ma racji bytu(komin spalinowy do niego także) a gaz ziemny jest droższy w przyłączu i opłatach stałych niż prąd.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ustawia się dla RBR-11kw kilogramów na minutę podawania ekogroszku (chcę sobie coś wpisać aby na oko wiedzieć kiedy braknie mi węgla)

Zasyp zasobnik do pełna, ustaw ze 370min na początek, jak dostaniesz alarm to zobaczysz ile podajnik będzie jeszcze na tym pracował aż się opróżni, dołożysz i będziesz wiedział w miarę dokładnie.

Zmienisz opał na grubszy czy "cieńszy" musisz skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy mieliśmy kiedyś taką babkę, która wciąż się przemądrzała. Po kilku tygodniach ciągłych pyskówek postanowiliśmy ją ignorować i się nie odzywać do niej, nie komentować jej głupich wypowiedzi. Wiecie ile czasu trwało nawrócenie? Trzy dzionki i problem znikł.:D

 

Myślę, że ten sposób tutaj również by się sprawdził:yes::yes:

 

Czyli w skrócie: nie dokarmiać Trolli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla eko około 0,32, zależy od frakcji

Miał nawet 0,34 i o,35

Groszek 0,28 także róznie może wyjść

 

Dzięki.

Groszkiem też można palić?

U mnie chyba będzie problem bo z ekogroszkiem sobie za bardzo nie radzi z zawleczkami (dostałem od kolegi specjalną zawleczkę 8,8 z gwintem poza wałkiem bo te co kupiłem z gwintem przecinało możliwe przez nacięcie gwintu, ta ostania od 14 na razie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Groszkiem też można palić?

U mnie chyba będzie problem bo z ekogroszkiem sobie za bardzo nie radzi z zawleczkami (dostałem od kolegi specjalną zawleczkę 8,8 z gwintem poza wałkiem bo te co kupiłem z gwintem przecinało możliwe przez nacięcie gwintu, ta ostania od 14 na razie chodzi.

 

kup 50-100kg czeskiego ekogroszku ! jak będzie rwało zawleczkę zgłoś kocioł do serwisu, może być błędnie spasowany ślimak.. zdażalo się ( zresztą we wszystkich kotłach-różnych producentów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Groszkiem też można palić?

U mnie chyba będzie problem bo z ekogroszkiem sobie za bardzo nie radzi z zawleczkami (dostałem od kolegi specjalną zawleczkę 8,8 z gwintem poza wałkiem bo te co kupiłem z gwintem przecinało możliwe przez nacięcie gwintu, ta ostania od 14 na razie chodzi.

Maher było chyba ze dwa lata temu dwóch chłopaków co orzechem średnim palili i łykały te podajniki brucerowate.

Nie pamiętam już kto ale nie jestem pewien czy nie sebsa.

Nie zostawiliście coś w środku w zasobniku ?

Jeśli problem będzie to musisz spuścić węgiel i sprawdzić czy coś w podajniku niema, jeśli będzie czysto a sytuacja będzie dalej się powtarzać to reklamacja palnika.

Miałem jeden taki przypadek dwa lata temu że był za ciasny.

Kolega nawet z naszego wątku, rzadko teraz zagląda bo pewnie też się już tym wszystkim zraził.

Nick: sipus31, ci starsi go znają i pamiętają, niestety ale też zadowolony użytkownik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Groszkiem też można palić?

U mnie chyba będzie problem bo z ekogroszkiem sobie za bardzo nie radzi z zawleczkami (dostałem od kolegi specjalną zawleczkę 8,8 z gwintem poza wałkiem bo te co kupiłem z gwintem przecinało możliwe przez nacięcie gwintu, ta ostania od 14 na razie chodzi.

 

A ta co była oryginalnie to jaką miałeś ???

U mnie byłą 8.8 z czesciowym gwintem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...