Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze, odpowietrzam grzejniki bo co chwilę mi w jednym chlupie i nagle zauważyłem, że syczy ale jakoś dziwnie. Przyłożyłem kawałek papieru i okazała się, że zamiast wydmuchiwać to wsysa powietrze do grzejnika. Co jest grane???

 

Jak odpowietrzasz na chodzącej pompie to tak będzie i druga możliwość jak masz automatyczny zamontowany na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czy słyszysz jakby przelewanie wody w grzejniku ?

Z czego masz instalację ?

Zawory w grzejnikach należy kryzować!!!!!!

Jak ktoś nie ma projektu,to metoda prób i błędów.

Zwykle zawory posiadają nastawy wstępne,np.w Danffosie "N" jest taką nastawą,wbrew przekonaniom nie jest to "Neutral".Nastawa ta słuzy jedynie do "przepłukania" układu-dlatego nazywa się wstępna.Resztę wykonujemy wg.sztuki projektowania układów CO,lub na ........

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory w grzejnikach należy kryzować!!!!!!

Jak ktoś nie ma projektu,to metoda prób i błędów.

Zwykle zawory posiadają nastawy wstępne,np.w Danffosie "N" jest taką nastawą,wbrew przekonaniom nie jest to "Neutral".Nastawa ta słuzy jedynie do "przepłukania" układu-dlatego nazywa się wstępna.Resztę wykonujemy wg.sztuki projektowania układów CO,lub na ........

Pozdrawiam

 

Są pokryzowane. Do tej pory było wszystko ok. Zaczęło się p.przyć gdy załączyłem podłogówkę. Na kotle 9 psi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pokryzowane. Do tej pory było wszystko ok. Zaczęło się p.przyć gdy załączyłem podłogówkę. Na kotle 9 psi

Mam zawory Danffos RAN-15

Sa poustawiane na N . Czy mam je poustawiac na jakas wartosc z zakresu 1-7?

Ponadto to N wystepuje w nich 2 razy (dlaczego) i czy jest jakas roznica m-dzy jednym a drugim N?

Czy na nastawie N zawor dziala tzn czy sie zamyka i otwiera zgodnie z nastawa na glowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawory Danffos RAN-15

Sa poustawiane na N . Czy mam je poustawiac na jakas wartosc z zakresu 1-7?

Ponadto to N wystepuje w nich 2 razy (dlaczego) i czy jest jakas roznica m-dzy jednym a drugim N?

Czy na nastawie N zawor dziala tzn czy sie zamyka i otwiera zgodnie z nastawa na glowicy?

 

Może ten link do pdf-a Ci pomoże rozwiązać prpblem?

http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RAN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w instalacji zaworów termostatycznych, stąd moja pomoc merytoryczna jest dość marna. Przeanalizuję pdf-a i może coś wymyślimy lub zadzwoń do danfosa lub wyślij e-mail do serwisu z prośbą o wyjaśnienie. Powinni udzielić odpowiedzi.

 

Faktycznie w tym pdf-ie same ogólniki, niewiele wyjaśniające. Pozostaje pytanie do serwisu danfosa.

Położenie N to położenie przy całkowitym otwarciu zaworu. Możliwe , że są dokładnie dwa takie położenia w zależnośći jak masz zamontowany zawór. Ten znak "N" jest po to, abyś zawsze go miał w zasięgu wzroku przy prawym lub lewym ustawieniu zaworu przy grzejnikach.

Logicznie ma to sens, ale czy jest zgodne z założeniami producenta głowicy? Nie wiem.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Mi zalezy jeszcze na badaniach eksploatacyjnych, takie bym chciał jeszcze zrobić. Tzn. chciałbym sprawdzić na jakimś słabym groszku w kotle zainstalowanym u klienta poprawność pracy zestawu palnik+sterownik, sprawdzić jego moc optymalna na takiej instalacji i paliwie, sprawdzic jak moduluje powyżej i w 2-3punktach na mocnych dołach mocy.... zobaczymy co przyniesie nowy rok.

 

Jak dla mnie ,to były by jedyne wiarygodne badania.Tylko problem jest taki,że żaden producent tego nie zrobi.Dobrze wiesz dla czego.Jeśli zrobisz takie badania Ty,to i tak nie ujawnisz ich oficjalnie.Chyba,że produkujesz naprawdę dobry "zestaw".

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ,to były by jedyne wiarygodne badania.Tylko problem jest taki,że żaden producent tego nie zrobi.Dobrze wiesz dla czego.Jeśli zrobisz takie badania Ty,to i tak nie ujawnisz ich oficjalnie.Chyba,że produkujesz naprawdę dobry "zestaw".

:)

Kiedyś mi to proponowano , nie doczekałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

7kw robimy na zamówienie w takich ilościach, że szkoda mówić.

Co nie znaczy,że nie chciałbym zrobić jego badań w jednostce zewn., w tym roku było ciut więcej zapytań, więc mozliwe,że na wiosnę coś się z tym w jednostce zewnętrznej zrobi

....., bo tego sprzedajemy dużo i uważam,że certyfikat powinien być.

Podobnie jak na 17kW czy pozostałe wielkości, wszystko, co jest na stronie głównej SEKOM ma atest. Na każda pokazana moc. Także ten kocioł z palnikiem rynnowym,ale daliśmy sobie z tym spokój.

Koorna,to już jest szczyt ...Polska to dziwny kraj.Producent mówi ,że bada tylko to czego sprzedaje dużo,a tego co sprzedaje mało-nie bada,bo.....sprzedaje mało.

I jeszcze się do tego przyznaje.Pełen podziwu jestem.Przyznajesz,że tak robisz-aby pokazać ,że jesteś taki uczciwy czy jak?A może jest to wynik tego ,że w Polsce można tak produkować,sprzedawać itd.A może powinno być tak,że najpierw wszelkie niezbędne badania ,a dopiero potem do sklepu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...