Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Koorna,to już jest szczyt ...Polska to dziwny kraj.Producent mówi ,że bada tylko to czego sprzedaje dużo,a tego co sprzedaje mało-nie bada,bo.....sprzedaje mało.

I jeszcze się do tego przyznaje.Pełen podziwu jestem.Przyznajesz,że tak robisz-aby pokazać ,że jesteś taki uczciwy czy jak?A może jest to wynik tego ,że w Polsce można tak produkować,sprzedawać itd.A może powinno być tak,że najpierw wszelkie niezbędne badania ,a dopiero potem do sklepu ?

 

Bo racja jest jak dupa,każdy ma swoja.Interpretacji przepisów w Polsce jest mnóstwo i to jest chwast ,który powinno się wyeliminować.Przepis powinien być jasny dla wszystkich i odpowiednio interpretowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Ze mną nie będziecie mieli spokoju dopóty, dopóki nie będziecie uczciwie i kompletnie informować userów.

Kto gdzie robi badania i komu za nie płaci nie ma tu żadnego znaczenia.

Znalazł się uczciwy obrońca uciśnionych i okłamywanych userów.Za free,bezinteresownie he he...I kto w to uwierzy?

Pan Zawijan i bezinteresowność,dobre he he ;)Pan nawet nie wie co to słowo oznacza.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podzielę moim błędem.

Mianowicie postanowiłem na poddaszu zamontować czujnik wewn. a że nie pomyslałem o takim rozwiązaniu to wykorzystałem komin wentylacyjny do pociągnięcia kabla i wszystko było by ok gdybym nie wpadł na pomysł zamontowania czujnika na tymże kominie.

Głowiłem się skąd mam takie skoki temp +,- a termometr pokojowy rtęciowy pokazywał stałą temp wszystkiemu był winien komin went do którego przymocowałem czujnik .Dlatego jak ktoś ma zamiar rozmieszczać czujniki to niech dobrze to przemyśli aby nie padało na nie słońce,nie wisiały na kominie i były w miarę z dala od okien i drzwi.A czujnik zewn najlepiej jak będzie od strony północnej.

Potem piec świruje niepotrzebnie.

Wiem nie odkryłem nic nadzwyczajnego i dla niektórych jest to oczywista oczywistość ale może komuś to pomoże rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ,to były by jedyne wiarygodne badania.Tylko problem jest taki,że żaden producent tego nie zrobi.Dobrze wiesz dla czego.Jeśli zrobisz takie badania Ty,to i tak nie ujawnisz ich oficjalnie.Chyba,że produkujesz naprawdę dobry "zestaw".

:)

Pewnie że dobry. Na badaniach był chyba z Irydem a ja mam z Bruli, który też ma swoje zalety. Żeby od wczoraj z Wesołej przejść do dzisiaj na jakiś miał ( pozostałości po miałowcu ) wystarczyło przy pustym zasobniku zasypać miał i przełączyć na grupowe, resztę w nocy samo się zrobiło. Mimo kiepskich histogramów na palniku jest znośnie. U mnie w sieci często jakieś chwilowe wachania napięcia i słychać czasem jak dmuchawa zwalnia a Bruli głupieje. Mimo to jakoś sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koorna,to już jest szczyt ...Polska to dziwny kraj.Producent mówi ,że bada tylko to czego sprzedaje dużo,a tego co sprzedaje mało-nie bada,bo.....sprzedaje mało.

I jeszcze się do tego przyznaje.Pełen podziwu jestem.Przyznajesz,że tak robisz-aby pokazać ,że jesteś taki uczciwy czy jak?A może jest to wynik tego ,że w Polsce można tak produkować,sprzedawać itd.A może powinno być tak,że najpierw wszelkie niezbędne badania ,a dopiero potem do sklepu ?

Pewnie lepiej pisac ze sie wszytkie bada a nie badac nic,

Jarecki szkoda kasy na te badania zbadales jednego to trzeba bylo pisac ze zbadano kotly i po strawie

 

Jarecki ile trwalo badanie w lodzi do otrzymania wynikow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lepiej pisac ze sie wszytkie bada a nie badac nic,

Jarecki szkoda kasy na te badania zbadales jednego to trzeba bylo pisac ze zbadano kotly i po strawie

 

Jarecki ile trwalo badanie w lodzi do otrzymania wynikow ??

 

Czekałem prawie 2m-ce na papiery

Badania 1kotła to tydzień czasu jak wszystko jest ok.

 

Ja nie mam badań tylko na jednostkę 7kW robioną na zamówienie i niedostepna na stronie głównej.

Zobacz ile modeli kotłów O.. nie ma badań wcale...... i co jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koorna,to już jest szczyt ...Polska to dziwny kraj.Producent mówi ,że bada tylko to czego sprzedaje dużo,a tego co sprzedaje mało-nie bada,bo.....sprzedaje mało.

I jeszcze się do tego przyznaje.Pełen podziwu jestem.Przyznajesz,że tak robisz-aby pokazać ,że jesteś taki uczciwy czy jak?A może jest to wynik tego ,że w Polsce można tak produkować,sprzedawać itd.A może powinno być tak,że najpierw wszelkie niezbędne badania ,a dopiero potem do sklepu ?

Miałem się więcej nie mieszać, więc tylko słowo. Novy, co wtedy stałoby w Twojej kotłowni? Bo RBR 11 KW Ceramic raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawory Danffos RAN-15

Sa poustawiane na N . Czy mam je poustawiac na jakas wartosc z zakresu 1-7?

Ponadto to N wystepuje w nich 2 razy (dlaczego) i czy jest jakas roznica m-dzy jednym a drugim N?

Czy na nastawie N zawor dziala tzn czy sie zamyka i otwiera zgodnie z nastawa na glowicy?

Niestety, nie pomogę Ci, bo robił to hydraulik. Mnie przy tym nie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Miałem się więcej nie mieszać, więc tylko słowo. Novy, co wtedy stałoby w Twojej kotłowni? Bo RBR 11 KW Ceramic raczej nie.

 

Stałby RBR.

Nie problemem jest to czy RBR posiada wszelkie badania czy ich nie posiada.Problemem jest to,że w Polsce nie ma prawa które jasno i wyraźnie mówi,jakie badania takie produkty jak "kocioł na paliwo stałe" musi posiadać aby trafić do sprzedaży.Czy to RBR,Ogniwo,Skam czy inny produkt.Producenci wykorzystują luki w prawie,badający -badają "własne dzieła" a do tego zachowują się jakby byli najważniejsi na świecie.Do tego stronniczość,kolesiostwo itd.Producenci liżą im tyłki i tak kółko się zamyka.

Dlaczego nie może być tak.

Pan Zenek ma pomysł na kocioł CO.Spawa go w garażu.Wiezie na badania.Płaci.Dostaje wynik.Wszystko jest ok.Kocioł trafia do sprzedaży.Pan Zenek ani kupujący ,nie muszą wiedzieć jakie badania kocioł przeszedł.Jeśli jednak stoi w sklepie-znaczy można go sprzedawać.Jeśli Pan Zenek sprzedaje go w garażu, gdzie go produkuje-łamie prawo.

W uproszczeniu,ale tak to wygląda w cywilizowanych krajach.

U nas,sprzedają,badają co i jak chcą.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za polowe to w lm i brico i castorama

gdzie masz blizej i nawet gratis ci dowiaza

 

Ale ja chcę RBR-a :) a Ty jesteś niezadowolony to bym Ci pomógł się go pozbyć. Mnie żadne certyfikaty czy inne pierdoły nie są potrzebne. Chodzi mi tylko o dobry kociołek a wtedy kupiłbyś sobie ładny z lm, brico czy innej castoramy i miałbyś nowy z certyfikatem. Korzyść dla nas obu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, odpowietrzam grzejniki bo co chwilę mi w jednym chlupie i nagle zauważyłem, że syczy ale jakoś dziwnie. Przyłożyłem kawałek papieru i okazała się, że zamiast wydmuchiwać to wsysa powietrze do grzejnika. Co jest grane???

 

 

Wygląda na to, że w instalacji, w tym konkretnym miejscu masz PODCIŚIENIE wywołane przez pracującą pompkę obiegową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem prawie 2m-ce na papiery

Badania 1kotła to tydzień czasu jak wszystko jest ok.

 

Ja nie mam badań tylko na jednostkę 7kW robioną na zamówienie i niedostepna na stronie głównej.

Zobacz ile modeli kotłów O.. nie ma badań wcale...... i co jest OK?

 

 

Możesz zdradzić ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić ile to kosztuje?

 

Zależy jaki zakres badań zlecasz.

Generalnie jednak pełna procedura w Łodzi 100%,30% plus badanie zabezpieczeń to 15tys.netto / 1kocioł

Jak więcej jednostek, kwestia rozmów, ale to chyba wszędzie podobnie

 

rozumiem,że pytałes o Łódź...

 

 

Nic, zmykam do roboty, bo doby mi nie starcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem prawie 2m-ce na papiery

Badania 1kotła to tydzień czasu jak wszystko jest ok.

 

Ja nie mam badań tylko na jednostkę 7kW robioną na zamówienie i niedostepna na stronie głównej.

Zobacz ile modeli kotłów O.. nie ma badań wcale...... i co jest OK?

 

No to się wykosztowałeś okrutnie zamiast przebadać jeden kocioł i zdeklarować: Kotły posiadają certyfikat itd. Tanio, a że nieuczciwie , no cóż pewna firma tak robi i ma wszystkich w doopie, a szemrany marketing i podstawieni sprzedawcy i klakierzy i tak robią swoje.. :p

Pozdrawiam i życzę sukcesów zawodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...