Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
witam chciałbym pokazać jak u mnie wygląda na palniku możecie zerknąć bo chyba jest dobrze

[ATTACH=CONFIG]225691[/ATTACH]

teraz mały patent już ktoś wspominał o tym na forum na wyciszenie buczenia podajnika skutkuje bardzo dobrze

[ATTACH=CONFIG]225692[/ATTACH]

i jeszcze nowy sprzęt do czyszczenia

[ATTACH=CONFIG]225693[/ATTACH]

 

Jak tak lubisz sobie "podłubać" to potestuj z ograniczeniem dopływu powietrza do zbiornika (tzw.dosuszanie) .Za rada minertu ,znacznie je ograniczyłem.Jakie są zalety takiego wyczynu,przekonasz się sam.Ja z braku czasu,na szybko zredukowałem przepływ ,dziubkiem od silikonu,ściąłem tak aby zostało ok 1/3 obecnego przepływu.Mam niska temp podajnika,więc mogłem sobie na taki materiał jak tworzywo pozwolić.Można,i chyba najlepiej,założyć ogrodowy wąż i na nim zawór redukujący przepływ powietrza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ 75max a widzisz...proste, a działa hehe ( ja o tym pisałem ), tylko u Ciebie jest 'ładnie' - taka wersja prawie przedprodukcyjna, a u mnie jeszcze przedtestowa w wersji beta ;)

 

@Novy!

podziel się informacją, co daje ograniczenie powietrza przy dosuszaniu, bo raczej się nie wybiorę do kotłowni przed weekendem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ 75max a widzisz...proste, a działa hehe ( ja o tym pisałem ), tylko u Ciebie jest 'ładnie' - taka wersja prawie przedprodukcyjna, a u mnie jeszcze przedtestowa w wersji beta ;)

 

@Novy!

podziel się informacją, co daje ograniczenie powietrza przy dosuszaniu, bo raczej się nie wybiorę do kotłowni przed weekendem...

 

teraz tylko słychać chrupanie a nie ma już tego buczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

@Novy!

podziel się informacją, co daje ograniczenie powietrza przy dosuszaniu, bo raczej się nie wybiorę do kotłowni przed weekendem...

 

Zaczekamy na info od kolegi 75max. Raczej na pewno będzie musiał zejść z nadmuchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiem, że jest oficjalna "przywitalnia", ale pozwólcie, że przywitam się tutaj. Z całego forum muratora czytam głównie ten wątek więc tak mi łatwiej bo wydaje mi, że znam wszystkich :) Wiem, że różnie potraktujecie osobę z 1 postem, ale przychodzę w pokoju :welcome: W tej chwili mam tradycyjnego "śmieciucha" bez żadnej dmuchawy z prostym sterownikiem mikroprocesorowym (sterownik sam zrobiłem). Mam powoli dosyć codziennego biegania i rozpalania co chwilę, więc szukam wiedzy na temat "bezobsługowych" kotłów i tutaj zatrzymałem się na dłużej. Przeczytałem cały wątek od początku - trudna sprawa ale da się - mam więc mniej więcej rozeznanie jakie wady wady i zalety ma RBR i inne kotły, bo o innych też tutaj piszecie.

Nie dam rady kupić już w tym roku pieca, bo przy okazji chciałem zrobić remont kotłowni, bo jak patrzę na Wasze zdjęcia to mi lekko się wstyd robi.

 

Mam w zasadzie tylko jedno pytanie, nawet nie związane bezpośrednio z RBR, ale ogólnie z kotłami na ekogroszek. Pytanie bardziej do osób, które wcześniej miały "śmieciucha" a teraz mają kocioł z podajnikiem: jak jest z czystością w kotłowi? Moje może głupie pytanie wynika z tego, że lubię sobie od czasu do pomajsterkować, a niestety w połowie sezonu grzewczego wszystko jest w kurzu pomimo, że staram się w miarę czysto robić porządek z popiołem itd. Operacji na otwartym sercu nie będę robił ;) więc interesuje mnie tylko czy jest czyściej jak przy śmieciuchu?

 

Pozdrawiam, Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiem, że jest oficjalna "przywitalnia", ale pozwólcie, że przywitam się tutaj. Z całego forum muratora czytam głównie ten wątek więc tak mi łatwiej bo wydaje mi, że znam wszystkich :) Wiem, że różnie potraktujecie osobę z 1 postem, ale przychodzę w pokoju :welcome: W tej chwili mam tradycyjnego "śmieciucha" bez żadnej dmuchawy z prostym sterownikiem mikroprocesorowym (sterownik sam zrobiłem). Mam powoli dosyć codziennego biegania i rozpalania co chwilę, więc szukam wiedzy na temat "bezobsługowych" kotłów i tutaj zatrzymałem się na dłużej. Przeczytałem cały wątek od początku - trudna sprawa ale da się - mam więc mniej więcej rozeznanie jakie wady wady i zalety ma RBR i inne kotły, bo o innych też tutaj piszecie.

Nie dam rady kupić już w tym roku pieca, bo przy okazji chciałem zrobić remont kotłowni, bo jak patrzę na Wasze zdjęcia to mi lekko się wstyd robi.

 

Mam w zasadzie tylko jedno pytanie, nawet nie związane bezpośrednio z RBR, ale ogólnie z kotłami na ekogroszek. Pytanie bardziej do osób, które wcześniej miały "śmieciucha" a teraz mają kocioł z podajnikiem: jak jest z czystością w kotłowi? Moje może głupie pytanie wynika z tego, że lubię sobie od czasu do pomajsterkować, a niestety w połowie sezonu grzewczego wszystko jest w kurzu pomimo, że staram się w miarę czysto robić porządek z popiołem itd. Operacji na otwartym sercu nie będę robił ;) więc interesuje mnie tylko czy jest czyściej jak przy śmieciuchu?

 

Pozdrawiam, Darek.

 

sypiemy z worka najmniej się kurzy szufladę z popiołem wynoszę nie przesypuje w kotłowni samo czyszczenie pieca nie powoduje żadnego brudu i kurzu generalnie chodzę na papieroska w kapciach po kotłowni. Eko nie trzymam w domu przynoszę po woreczku i wsypuje. Po karzdym zasypie szczotka zamieść przejechać mopem i jest Elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiem, że jest oficjalna "przywitalnia", ale pozwólcie, że przywitam się tutaj. Z całego forum muratora czytam głównie ten wątek więc tak mi łatwiej bo wydaje mi, że znam wszystkich :) Wiem, że różnie potraktujecie osobę z 1 postem, ale przychodzę w pokoju :welcome: W tej chwili mam tradycyjnego "śmieciucha" bez żadnej dmuchawy z prostym sterownikiem mikroprocesorowym (sterownik sam zrobiłem). Mam powoli dosyć codziennego biegania i rozpalania co chwilę, więc szukam wiedzy na temat "bezobsługowych" kotłów i tutaj zatrzymałem się na dłużej. Przeczytałem cały wątek od początku - trudna sprawa ale da się - mam więc mniej więcej rozeznanie jakie wady wady i zalety ma RBR i inne kotły, bo o innych też tutaj piszecie.

Nie dam rady kupić już w tym roku pieca, bo przy okazji chciałem zrobić remont kotłowni, bo jak patrzę na Wasze zdjęcia to mi lekko się wstyd robi.

 

Mam w zasadzie tylko jedno pytanie, nawet nie związane bezpośrednio z RBR, ale ogólnie z kotłami na ekogroszek. Pytanie bardziej do osób, które wcześniej miały "śmieciucha" a teraz mają kocioł z podajnikiem: jak jest z czystością w kotłowi? Moje może głupie pytanie wynika z tego, że lubię sobie od czasu do pomajsterkować, a niestety w połowie sezonu grzewczego wszystko jest w kurzu pomimo, że staram się w miarę czysto robić porządek z popiołem itd. Operacji na otwartym sercu nie będę robił ;) więc interesuje mnie tylko czy jest czyściej jak przy śmieciuchu?

 

Pozdrawiam, Darek.

Paliłem w śmieciuchu chyba z 16 lat. teraz 6-ty rok w podajniku (drugi kocioł ), praktycznie to po trochę sobie sam odpowiedziałeś a resztę doczytałeś ;0

do smieciuszka jak piszesz biegasz co chwilę a tutaj raz na kilka dni to i powinno być czyściej :)

Jutro dojedzie do Oławy następny RBR 17kW, widzę że masz w podpisie miejscowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym pokazać jak u mnie wygląda na palniku możecie zerknąć bo chyba jest dobrze

[ATTACH=CONFIG]225691[/ATTACH]

teraz mały patent już ktoś wspominał o tym na forum na wyciszenie buczenia podajnika skutkuje bardzo dobrze

[ATTACH=CONFIG]225692[/ATTACH]

i jeszcze nowy sprzęt do czyszczenia

[ATTACH=CONFIG]225693[/ATTACH]

 

Skąd masz taką gumę, bo mnie też wkurza to buczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...