Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Chłopaki potrzebuje porady,jaki zawór 4D wybrać dla naszego kociołka?

Dojrzałem do wymiany 3D na 4D i zamierzam za 2 tyg wziąść się za przeróbkę.

Pospinam wszystkie powroty w 1 i zawór zamienie na 4D.

Będe mógł lepiej sterowac piecem.

Proszę o poradę jaki zawór jakiej firmy wybrać link mile widziany.

Nie chciałbym juz do tego wracać kupić, zamontować ,zapomnieć :)

 

Nie wiem czy Ci pomogę ale na tym forum ktoś chwalił Womix ja go kupiłem mosiężny 5/4 dzisiaj był instalator zobaczyć kocioł i spisać części jakie mu będą potrzebne i mówi, że jest dobry. Cena około 130-140zł są do niego siłowniki elektryczne ale nie zakupiłem na razie.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Wątek RBR-a śledzę na bieżąco chociaż nie mam tego kotła.

Dużo osób na tym wątku zna się na instalacjach CO więc zwracam się do Was z prośbą od odpowiedz na pytanie które jest tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221295-Zaw%C3%B3r-4-drogowy-problem-z-regulacj%C4%85&p=6232670#post6232670

Z góry dziękuje.

 

ps1.

Pozdrowienia dla Pana Wieśka Karoki.

ps2.

Dlaczego nie ma podglądu mojej sygnatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawia kto chce a kto nie zadawala się tym co dostał.Trzeba uczyć się od hobbystów i przyswajać co dobre a plewy odrzucać.:)

Od tego jest forum aby sobie stuningować swojego "mercedeska"

Zawsze jest jakieś rozwiązanie które warto zainstalować w swojej kotłowni.

Ja dziś w casto szamoty oglądałem :)

Z głośnością mi Wiesiek pomomaga.

A 4 D chce zamontowac dzięki forum inaczej żyłbym w nieświadomości i za 5 lat kocioł wymieniał.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA zapomniałem się pochwalić po niespełna 2 miesiącach od zamówienia ----dojechał---- :yes:

Jak na razie jest trochę ciemno na pełne oględziny ale fotorelacja na pewno będzie :-)

Pamiętaj do czego kociooł ma służyć i nie pitol o wkrętach,krzywych spawach itp tylko konkretnie napisz po zamontowaniu co i jak działa sam jestem ciekaw.

Ktos odpisze na moje pytanko jaki zawór 4 D najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie mogę zrozumieć idei spinania powrotów razem , możesz napisać dlaczego chcesz tak zrobić i co z średnicą wspólnego powrotu , przepływem ?

mam 100% podłogówki i zimny powrót ,zreszta sam luknij.Spiecię razem pozwoli mi jesli 4D nie wyrobi włączenie CWU+miesz które dogrzeje mi powrót.Wolałbym aby piec pociągnał więcej niz deklarowane 5 lat ,dlatego kombinuje do przodu.

Zresztą wiekszość nie moze się mylic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie mogę zrozumieć idei spinania powrotów razem , możesz napisać dlaczego chcesz tak zrobić i co z średnicą wspólnego powrotu , przepływem ?

 

Odpowiem Ci tak jak mi odpowiedział dzisiaj instalator na to pytanie, "...nie rozumiem pomysłu rozdzielania powrotów na dwie mufy większość kotłów ma tylko jedną na powrocie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że są tu hobbiści bo szanuje i to bardzo ludzi z pasją Was również, tylko czy jak kupujecie auto ze salonu też mu wszystko poprawiacie? skoro producent tak coś skonstruował to ma chodzić przecież nie kupujecie najtańszego kotła na rynku któremu można wybaczyć niedoróbki.

A propos postawiłeś na jakiejś gumie? ja w sobotę mam montaż i pewnie skombinuję jakąś gumę skoro warto żeby potem spać spokojnie:)

 

Cy do tego można zaliczyć dywaniki, pokrowce na siedzenia lub alufelgi itp ? Chyba wielu takie zmiany robi chociaż nie na początku ale po pewnym czasie. Dlatego przed zakupem auta ludzie dużo pytają i czytają i są przygotowani na to co wzięli i nie kwękają zanim jeszcze w nim usiedli. Jeżeli coś im wcześniej nie pasuje kupują inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to możesz teraz zrobić - włączyć cwu jako cwu+mieszająca - powrót się skutecznie dogrzeje

 

Ja też mam tylko podłogówkę i mam osobno cwu i osobno CO , czujnik jest na powrocie z CO - bo jest "zimniejszy" , jak włączę cwu jako cwu+mieszająca to spokojnie powrót jest dogrzany.

 

 

Przy okazji - ODSZCZEKUJĘ - kol Novy!, spalanie jest praktycznie na takim samym poziomie - różnica niby na +1kg po włączeniu cwu jako cwu+mieszająca , jest to tak mała różnica że tak jakby jej nie było.

Wspólny powrót mi polepszy kontrolę nad tym jaka wraca do kotła i co najważniejsze bede miał to na "piśmie"Tak zdecydowałem i mam nadzieję,że dobrz kombinuję ,jeden powrót dla wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wątek RBR-a śledzę na bieżąco chociaż nie mam tego kotła.

Dużo osób na tym wątku zna się na instalacjach CO więc zwracam się do Was z prośbą od odpowiedz na pytanie które jest tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221295-Zaw%C3%B3r-4-drogowy-problem-z-regulacj%C4%85&p=6232670#post6232670

Z góry dziękuje.

 

ps1.

Pozdrowienia dla Pana Wieśka Karoki.

ps2.

Dlaczego nie ma podglądu mojej sygnatury.

Pomoże ktoś w sprawie zaworu 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj do czego kociooł ma służyć i nie pitol o wkrętach,krzywych spawach itp tylko konkretnie napisz po zamontowaniu co i jak działa sam jestem ciekaw.

Ktos odpisze na moje pytanko jaki zawór 4 D najlepszy?

 

Jeśli będziesz łaskaw przeczytać moje wszystkie posty gdzie już dawno napisałem do czego mi służyć ma kocioł i gdzie ma stać NIE w salonie. Natomiast zawsze kieruje się rozumem i też już o tym pisałem, że krytyka konstruktywna jest potrzebna i za tyle pieniędzy wydanych oczekiwałoby się estetyki na wysokim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólny powrót mi polepszy kontrolę nad tym jaka wraca do kotła i co najważniejsze bede miał to na "piśmie"Tak zdecydowałem i mam nadzieję,że dobrz kombinuję ,jeden powrót dla wszystkiego :)

 

U siebie będę spinał powroty, ale po sezonie. Zrobiłem połączenie krzyżowe i niby jest ok, ale ten pomiar temp. powrotu mnie wkurza. Stąd przeróbka raczej się odbędzie, o ile chęci i kasy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cy do tego można zaliczyć dywaniki, pokrowce na siedzenia lub alufelgi itp ? Chyba wielu takie zmiany robi chociaż nie na początku ale po pewnym czasie. Dlatego przed zakupem auta ludzie dużo pytają i czytają i są przygotowani na to co wzięli i nie kwękają zanim jeszcze w nim usiedli. Jeżeli coś im wcześniej nie pasuje kupują inne auto.

 

Dywaniki, alusy, pokrowce to jest głównie estetyka nie myl pojęć. Luzowanie śrub, wpinanie zwężek, podkładanie oringów to jest ingerencja w konstrukcję kotła czyż nie? ale proponuje "daj spokój myślenia toku nie prowokuj" :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...