Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

No nie wiem, nie zastanawiałem się ;)

 

Rura jest fi 130mm, a komin fi 200mm, to trochę tego sznura wejdzie. Za to redukcja jest dość spasowana ale za to z takim kołnierzem, że nie będzie jak sznura wcisnąć.

 

Ech chyba zostawię jak jest, chociaż wiem, że zawleczka cała :wink:

 

Mozna zastosowac redukcje 130/180 wzglednie 130/160 (Bertrams) i powstala luke wypelnic sznurem.

PS: Redukcja nie ma kolnierza. To co nazywasz kolnierzem to rozeta i jest sprzedawana oddzielnie.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przeczytałem Twojego posta.

Nie wiem czy Cię usatysfakcjonuje moja odpowiedź do końca ale z tym zaworem jest tak, patrzycie na te magiczne cyferki :)

Powiem ci że to bardzo mylne, nie ma kręcenia w cyferkach, to są bardzo delikatne ruchy tym pokrętłem a różnica na zasilaniu bardzo duża.

Ja na starym pleszewiaku jak chciałem troszkę podnieść temp. za zaworem to łapałem pokrętło dosłownie w 4 palce obu dłoń i to nie było kręcenie a ledwo naciągnięcie z prawie niewyczuwalnym przekręceniem tego zaworu.

Kniazio też nim tak kręcił ostro i jajca wychodziły.

Nie miałem termometru za zaworem to ustawienie na "czuja" jaka rurka za zaworem to takie grzejniki, prymitywne ale dało radę.

Na początku jak skapowałem że trzeba jak z dziewczyną :) czyli delikatnie ( na początku ) to robiłem tak:

Puszczałem wszystko na kocioł, jak rurka za zaworem ta na instalację przestygła to wtedy dopiero leciutko puszczałem zaworem a paluchy drugiej ręki na rurce.

Po trochę aż uzyskałem to co chciałem na wyjściu.

Spróbuj to zobaczysz jakie są różnice. Prawie niezauważalny ruch w jakimś przedziale a jaka różnica na zasilaniu.

Pewnie trafił ci się taki jak mój :)

Dzięki za pomoc

Tylko nie wiem dlaczego w szerokim zakresie temperatura prawie w ogóle się nie zmienia a potem w bardzo wąskim (przesunięcie o około 1 mm) temperatura skacze o 10 deg.

Może to wina tego zaworu zwrotnego ze sprężyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

Tylko nie wiem dlaczego w szerokim zakresie temperatura prawie w ogóle się nie zmienia a potem w bardzo wąskim (przesunięcie o około 1 mm) temperatura skacze o 10 deg.

Może to wina tego zaworu zwrotnego ze sprężyną.

 

Zrób fotę i pokaż jak ten zawór masz podłączony lub narysuj układ podłączenia. Tak to wróżenie z fusów.

U mnie zawór reguluje temp. na wyjściu w bardzo szerokim zakresie swojej pracy.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co się działo ? Jaka różnica będzie między 3D a 4D ? Dlaczego 4D jest lepszy ?

 

Na temat wyższości jednego zaworu na drugim to już kilkadziesiąt elaboratów zostało napisanych.

Zwolennicy jednych nie są w stanie przekonać drugich i odwrotnie. Ja 4D zamontowałem świadomie po przeczytaniu wielu for o ogrzewaniu i nikt nie jest mnie w stanie przekonać , że 3D jest lepszy lub równoważny przy dogrzewaniu powrotu. Bo jeśli chodzi tylko o pomieszanie to 3D jak najbardziej wskazany i prościej zamontować (mniej rurek). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki poradźcie jak mógłbym obniżyć temperaturę w domu.Sprawa wygląda tak dom 180 m2, rbr 17 ustawiony na 42 stopnie,na dole podłogówka góra grzejniki,grzejniki poskręcane na maxa podłogówka ustawiona na pompie mieszającej na minimum poddasze jeszcze nie do końca docieplone a w domu 23 stopnie,grzeje dopiero dobry tydzień a chłopaki od wykończeniówki narzekają że za ciepło, czujnik temp.wewnętrznej jeszcze nie podłączony,internetu też brak.Chciałbym żeby dom sie wygrzewał ale gdzieś w granicach 18 stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki poradźcie jak mógłbym obniżyć temperaturę w domu.Sprawa wygląda tak dom 180 m2, rbr 17 ustawiony na 42 stopnie,na dole podłogówka góra grzejniki,grzejniki poskręcane na maxa podłogówka ustawiona na pompie mieszającej na minimum poddasze jeszcze nie do końca docieplone a w domu 23 stopnie,grzeje dopiero dobry tydzień a chłopaki od wykończeniówki narzekają że za ciepło, czujnik temp.wewnętrznej jeszcze nie podłączony,internetu też brak.Chciałbym żeby dom sie wygrzewał ale gdzieś w granicach 18 stopni
Podłącz i ustaw a sterownik sam przypilnuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest ingerencja w konstrukcję kotła.

 

Ten znowu zaczyna?

Zakładam, że zapewne doczepiłeś się słowa konstrukcja? niestety w polskim nazewnictwie konstrukcja jest trochę węższym pojęciem od jego bliźniaczego odpowiednika construction, którego miałem na myśli. Polecam naukę języków obcych wtedy myślenie staje się bardziej elastyczne. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, proszę o szybką odpowiedź bo dzieci i żona marzną :-)

 

Czy oprócz uszczelnień korony w miejscach zaznaczonych na zielono (co jest powszechnie wiadomo), należy też uszczelnić połączenia od wewnątrz korony z miejscem, na które się ją zakłada, czyli tą osłoną ślimaka. Na zdjęciu zaznaczyłem to na czerwono.

http://images61.fotosik.pl/404/d848f083cc429f94.jpg

http://images62.fotosik.pl/405/d58e513c93e4e0c3gen.jpg

http://images61.fotosik.pl/404/4fb96e7e7ca14086gen.jpg

 

Wydaje mi się, że jak to wewnętrzne połączenie nie będzie uszczelnione, to powietrze oprócz otworów w koronie będzie uciekało też od strony ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten znowu zaczyna?

Zakładam, że zapewne doczepiłeś się słowa konstrukcja? niestety w polskim nazewnictwie konstrukcja jest trochę węższym pojęciem od jego bliźniaczego odpowiednika construction, którego miałem na myśli. Polecam naukę języków obcych wtedy myślenie staje się bardziej elastyczne. :rolleyes:

Ja rozumie jak powinienem rozumieć, pisz precyzyjnie bo wyższe pojęcia nie są tu potrzebne.

Jednego filozofa już mamy, wystarczy.

Przemów do kotła po angielsku może Cię posłucha, mnie rozumieją w języku ojczystym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 100% podłogówki i zimny powrót ,zreszta sam luknij.Spiecię razem pozwoli mi jesli 4D nie wyrobi włączenie CWU+miesz które dogrzeje mi powrót.Wolałbym aby piec pociągnał więcej niz deklarowane 5 lat ,dlatego kombinuje do przodu.

Zresztą wiekszość nie moze się mylic :D

 

To po co ci 4D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65

wykorzystane dwa zasilania i dwa powroty
,

 

Witam

Ja też tak mam, miałem przerabiać ale na razie zostawie tak jak jest. Czy wg Ciebie jest jakaś różnica z powrotami spiętymi razem?

 

Włączenie cwu +mieszanie wpływa w taki sam sposób na pracę kotła jak przy połączonych powrotach. Jest niższa temp. czujnika na powrocie CO, ale temp. powrotu nie wpływa na zużycie węgla. Poza tym niższe wskazania temp powrotu co powodują,że pompa cwu może pracować ciągle.

Chyba, że chodzi o zmniejszenie niebezpieczeństwa korozją niskotemperaturową, ale kocioł jest zasilany ciepłą wodą przez drugi powrót.

Edytowane przez skap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że głównym powodem przenoszenia się tych dźwięków jest sztywne połączenie czopucha z kominem, tzn. rura poprzez redukcję chodzi do komina ceramicznego, a to wszystko na równo zasmarowane klejem do płytek. Ciekawe, czy jakby rura była owinięta samą wełną bez redukcji to by nie było słychać ? I czy to w ogóle bezpieczne ?

Ja pasek wełny kilkakrotnie owinąłem folią aluminiową i wyszedł taki gruby sznur. To wciśnięte ciasno w większe szpary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...