Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Mam zawór 4d z silownikiem i sterownikiem, da się nim sterować bardzo precyzjnie zasilanie podłogowe. Ustawione mam 28℃ histereza 2℃ - siłownik często kręci i pilnuje odpowiedniej temperatury. Powoli przekonuje się do CWU + mieszająca. Mam 100% podłogówki i wykresy wg mnie są fajne. Chociaż one są drugorzędną sprawą. Ma grzać tak jak mu zagram i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pany, proszę o szybką odpowiedź bo dzieci i żona marzną :-)

 

Czy oprócz uszczelnień korony w miejscach zaznaczonych na zielono (co jest powszechnie wiadomo), należy też uszczelnić połączenia od wewnątrz korony z miejscem, na które się ją zakłada, czyli tą osłoną ślimaka. Na zdjęciu zaznaczyłem to na czerwono.

http://images61.fotosik.pl/404/d848f083cc429f94.jpg

http://images62.fotosik.pl/405/d58e513c93e4e0c3gen.jpg

http://images61.fotosik.pl/404/4fb96e7e7ca14086gen.jpg

 

Wydaje mi się, że jak to wewnętrzne połączenie nie będzie uszczelnione, to powietrze oprócz otworów w koronie będzie uciekało też od strony ślimaka.

 

Dobrze zaznaczyłeś ale tak 3mm od rantu silikon nałóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastosowac redukcje 130/180 wzglednie 130/160 (Bertrams) i powstala luke wypelnic sznurem.

PS: Redukcja nie ma kolnierza. To co nazywasz kolnierzem to rozeta i jest sprzedawana oddzielnie.

NIe żebym coś reklamował ale sam miałem taki problem w sklepie kratki.pl znalazłem taką redukcję i wysztsko pasuje jak ulał jutro zrobięzdjęcie to zamieszcze jak to wygląda

tu jest mój post ze zdjęciem bodajrze to była redukcja z 200 na 130

widać dobrze tam gdzie jest napis u mnie to wygląda tak:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6072910#post6072910

Edytowane przez twboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe żebym coś reklamował ale sam miałem taki problem w sklepie kratki.pl znalazłem taką redukcję i wysztsko pasuje jak ulał jutro zrobięzdjęcie to zamieszcze jak to wygląda

tu jest mój post ze zdjęciem bodajrze to była redukcja z 200 na 130

widać dobrze tam gdzie jest napis u mnie to wygląda tak:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6072910#post6072910

Poszedlem za linkiem i okazuje sie, ze niektore redukcje jednak maja maly kolnierz...:) Zatem zwracam honor kol. bobasxx... Moja redukcja 130/160 takiego rantu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, poczekam ze dwie godziny i powoli zacznę odpalać kociołek

Podziel sie uwagami, czy ten zabieg przyniosl jakis wymierny efekt. Ja nie uszczelnialem dodatkowo korony, osadzona byla tak mocno, ze mimo opukiwania i podwazania nie chciala zejsc. A zbyt mocno uderzac sie obawialem, wszak to kruche zeliwo.

U Ciebie latwo zeszla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel sie uwagami, czy ten zabieg przyniosl jakis wymierny efekt. Ja nie uszczelnialem dodatkowo korony, osadzona byla tak mocno, ze mimo opukiwania i podwazania nie chciala zejsc. A zbyt mocno uderzac sie obawialem, wszak to kruche zeliwo.

U Ciebie latwo zeszla?

 

Ja musiałem uszczelnić, bo z Piotrkiem42 nie dawaliśmy już przy żadnych ustawieniach pozbyć się niedopalonego węgla. Kocioł już chodził nawet na mocy 16kW i wciąż to samo było - pełna szuflada czarnych spieków:bash:

 

Na początku próbowałem podważyć ją drewnianym grubym kijem ale to nic nie dawało. Najlepszym sposobem okazał się 15 cm kołek, który podłożyłem pod spód korony i zacząłem go podbijać od dołu gumowym młotkiem. Przesuwałem kołek raz w lewo raz w prawo ciągle go podbijając aż w końcu korona zaczęła się powoli ruszać. Na końcu podważyłem ją spowrotem tym długim kijem i ładnie zeszła, więc w sumie bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem za linkiem i okazuje sie, ze niektore redukcje jednak maja maly kolnierz...:) Zatem zwracam honor kol. bobasxx... Moja redukcja 130/160 takiego rantu nie ma.

 

mała rozeta jest w redukcjach większy komin miniejszy czopuch np 200/130

redukcje produkuje darco - takie z nawinietym sznurem

można też dodatkowo zastosować osobna rozete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio u siebie zauważyłem, że słyszę pracę podajnika (chrupanie) w pomieszczeniach sąsiadujących bezpośrednio z kominem, akurat dwie łazienki.

Myślę, że głównym powodem przenoszenia się tych dźwięków jest sztywne połączenie czopucha z kominem, tzn. rura poprzez redukcję chodzi do komina ceramicznego, a to wszystko na równo zasmarowane klejem do płytek. Ciekawe, czy jakby rura była owinięta samą wełną bez redukcji to by nie było słychać ? I czy to w ogóle bezpieczne ?

 

Takie coś zastosuj:

http://www.galeriakominkow.pl/Sklep_internetowy/System_BERTRAMS/Przej%C5%9Bcia_Bertrams-komin_ceramiczny/2537-Przej%C5%9Bcie_BERTRAMS_150mm_-_komin_ceramiczny_200mm.html

 

przejscie_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt szybkie twardnienie silikonu pod wpływem wysokiej temperatury ma duży wpływ na jego właściwości fizyko-chemiczne, a konkretnie na zmniejszenie trwałości połączenia. Zalecany czas schnięcia i twardnienia silikonu wysokotemperaturowego (1200grad) wynosi aż 90 godzin !. Tak sobie życzy producent. Po tym czasie spoina uzyskuje pełna wytrzymałość. Tyle producent, a życie swoje. Nigdy nie mamy czasu. Niestety.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj do czego kociooł ma służyć i nie pitol o wkrętach,krzywych spawach itp tylko konkretnie napisz po zamontowaniu co i jak działa sam jestem ciekaw.

Ktos odpisze na moje pytanko jaki zawór 4 D najlepszy?

 

A czemu ma nie pisać?

 

Inne wymagania są wobec kotła za 8000zł a inne wobec kotła za 4000zł ...

Jeśli kocioł za 8000zł jest gorzej wykonany niż ten za 4000zł to to niezbyt dobrze znaczy o fachowości i profesjonalizmu firmy ...

Jakość wykonania jest bardzo ważna , bo świadczy o jakości produkcji i także o późniejszej żywotności i awaryjności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

Tylko nie wiem dlaczego w szerokim zakresie temperatura prawie w ogóle się nie zmienia a potem w bardzo wąskim (przesunięcie o około 1 mm) temperatura skacze o 10 deg.

Może to wina tego zaworu zwrotnego ze sprężyną.

 

Sorry, ale wczoraj juz musiałem odejść od kompa.

Moim skromnym zdaniem jedynym problemem braku regulacji jest ten nieszczęsny zawór zwrotny umieszczony w niewłaściwym miejscu. Zbyt duże oporu przepływu jakie wprowadza sprężynka w zaworze powoduje taki zachowanie układu regulacji, a właściwie jej brak (regulacji).

Na szybko moja rada: wyciąć (wyrwać) sprężynkę i klapkę z zaworu zwrotnego (oczywiście tego przy 4D). Jeśli pompa CO pracuje non-stop jak u mnie, to ten zawór zwrotny nie jest niezbędny. U mnie układ pracuje bez tego zaworu i jest OK. Mam bardzo precyzyjną regulację temperatury za zaworem sterowanym siłownikiem (140s / 230V; histereza 2grad), a siłownik sterowany autonomicznym sterownikiem pogodowym. I jest luzik i pełen komfort cieplny w domu. Pewnie ktoś powie, że przekombinowane. Ja tak nie uważam. :D

Wyrzuć wkład z zaworu i będzie bardzo dobrze.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu rzucił hasło (tak mi się wydaje, że o tym pisał Mineru) o ograniczeniu dopływu powietrza do komory z węglem. Zrobiłem ograniczenie dopływu powietrza do zasobnika i w efekcie uzyskałem lepsze dopalanie węgla na palniku (mniej powietrza pompuje od strony ślimaka). Wcześniej zdarzały się niedopałki pojawiające się końcowej fazie dogrzewania wody w kotle. Od wczoraj poprawa. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale ma to pozytywny wpływ na spalanie groszku.

Dzięki za wskazówkę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mam bardzo precyzyjną regulację temperatury za zaworem sterowanym siłownikiem (140s / 230V; histereza 2grad), a siłownik sterowany autonomicznym sterownikiem pogodowym. I jest luzik i pełen komfort cieplny w domu. Pewnie ktoś powie, że przekombinowane. Ja tak nie uważam. :D

Wyrzuć wkład z zaworu i będzie bardzo dobrze.:yes:

Moim zdaniem w instalacji z grzejnikami lub z jakimś procentem podłogi,od komfortu cieplnego są termostaty.Dobre termostaty.Moje Danfossy Living Eco utrzymują +/- 0,3 deg zadanej w pomieszczeniu .Reszta to zbytek.Jestem ciekaw czy Twój xD z siłownikiem,pozwala na dokładność w pomieszczeniach 0,5-0,2deg.Nie ma o tym mowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...