Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Minertu rzucił hasło (tak mi się wydaje, że o tym pisał Mineru) o ograniczeniu dopływu powietrza do komory z węglem.

 

Pisałem o Tym ja,słowami minertu :) Ale i tak ktoś już mocno zakpił :)Sprawdź czy nie trzeba teraz,obniżyć nadmuchu.Widziałem na fotkach nowego RBR ,że producent się wysilił i "zapodał" obejmy na końcach tej i tak zbyt dużej rurki "od osuszania".Ehh...

Jest kilka rzeczy wykonanych w tym kotle tak ,że głowa boli.No ,ale cóż.Tempo produkcji jest spore.

Po komentarzach i powtórnym wklejaniu korony zrobi się tu za chwile piekło.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Minertu rzucił hasło (tak mi się wydaje, że o tym pisał Mineru) o ograniczeniu dopływu powietrza do komory z węglem. Zrobiłem ograniczenie dopływu powietrza do zasobnika i w efekcie uzyskałem lepsze dopalanie węgla na palniku (mniej powietrza pompuje od strony ślimaka). Wcześniej zdarzały się niedopałki pojawiające się końcowej fazie dogrzewania wody w kotle. Od wczoraj poprawa. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale ma to pozytywny wpływ na spalanie groszku.

Dzięki za wskazówkę.:)

Nie ma za co.

Ja do tego doszedłem przy palniku MULTI jaki mam w RBR zamontowany.

Dwa takie zabiegi zrobiłem u moich klientów i teraz jest cacy.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ci 4D?

Bo nie potrzebuje ciepłej wody cały dzień ,wystarcza mi tylko wieczorem.

A mam nadzieję,że 4D trzymałby w miarę przyzwoity powrót podczas reszty dnia.

Podłogówka właściwie chodzi obecnie w cyrkulacji bo w stałej pracy to chyba dopiero zimą będzie działać a to wiąże za sobą temp nawet 26oC.

Chce zrobić raz a dobrze bo nie uśmiecha mi się kolejna poprawka :/

Spiecie powrotów razem i zamontowanie 4d taki mam cel.

Porady mile widziane i jak trafione beda to zapraszam na wódkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie potrzebuje ciepłej wody cały dzień ,wystarcza mi tylko wieczorem.

A mam nadzieję,że 4D trzymałby w miarę przyzwoity powrót podczas reszty dnia.

Podłogówka właściwie chodzi obecnie w cyrkulacji bo w stałej pracy to chyba dopiero zimą będzie działać a to wiąże za sobą temp nawet 26oC.

Chce zrobić raz a dobrze bo nie uśmiecha mi się kolejna poprawka :/

Spiecie powrotów razem i zamontowanie 4d taki mam cel.

Porady mile widziane i jak trafione beda to zapraszam na wódkę ;)

 

Moja instalacja dopiero przede mną, ale mam zamiar zrobić to właśnie w taki sposób. Wszystkie powroty spięte razem + zawór 4D. A do podłogówki zawór 3D.

Mam takie pytanie czy ktoś z was ma CWU puszczone na grawitacji? Chce bojler poziomy powiesić nad piecem i myślę że powinno po grawitacji działać??

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja dopiero przede mną, ale mam zamiar zrobić to właśnie w taki sposób. Wszystko powroty spięte razem + zawór 4D. A do podłogówki zawór 3D.

Mam takie pytanie czy ktoś z was ma CWU puszczone na grawitacji? Chce bojler poziomy powiesić nad piecem i myślę że powinno po grawitacji działać??

Do podłogówki nie 3D a mieszacz jaki zamieściłem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ot co,ja też tak robię,na serwisie nie ma czasu na czekanie :)

 

Grzegorz,powiedz mi czy uszczelnienie tej "podkowy" (dodatkowe miejsce uszczelnienia w fotkach powyżej) w rezultacie może skutkować tym ,że trzeba zwiększyć nadmuch? Nie wiem czy u mnie przy okazji takiego zabiegu zakleiłem kilka otworów nadmuchowych(w co raczej wątpię bo sprawdzałem "na zimno") czy raczej to niemożliwe?Wcześniej wiało na palniku jak cholera,teraz mam wrażenie, że przy takich samych ustawieniach wieje trochę słabiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja dopiero przede mną, ale mam zamiar zrobić to właśnie w taki sposób. Wszystkie powroty spięte razem + zawór 4D. A do podłogówki zawór 3D.

Mam takie pytanie czy ktoś z was ma CWU puszczone na grawitacji? Chce bojler poziomy powiesić nad piecem i myślę że powinno po grawitacji działać??

 

u mnie bardzo ładnie chodzi na grawitacji wisi na wysokości 180m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,powiedz mi czy uszczelnienie tej "podkowy" (dodatkowe miejsce uszczelnienia w fotkach powyżej) w rezultacie może skutkować tym ,że trzeba zwiększyć nadmuch? Nie wiem czy u mnie przy okazji takiego zabiegu zakleiłem kilka otworów nadmuchowych(w co raczej wątpię bo sprawdzałem "na zimno") czy raczej to niemożliwe?Wcześniej wiało na palniku jak cholera,teraz mam wrażenie, że przy takich samych ustawieniach wieje trochę słabiej...

Niczego nie zaklejaj!!!

Korona ma być uszczelniona jak powyżej i przydławiony nadmuch do zbiornika.To wszystko.

A i info dla tych co maja problem z wysoką temp podajnika.

Czujnik podajnika przełożyć i umieścić w połowie pomiędzy dmuchawą a mocowaniem zbiornika na korpusie podajnika jakąś opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt szybkie twardnienie silikonu pod wpływem wysokiej temperatury ma duży wpływ na jego właściwości fizyko-chemiczne, a konkretnie na zmniejszenie trwałości połączenia. Zalecany czas schnięcia i twardnienia silikonu wysokotemperaturowego (1200grad) wynosi aż 90 godzin !. Tak sobie życzy producent. Po tym czasie spoina uzyskuje pełna wytrzymałość. Tyle producent, a życie swoje. Nigdy nie mamy czasu. Niestety.:)

 

Radzili mi wszyscy 2 godziny, poczekałem 5 godzin :) Dzisiaj rano sprawdziłem dotykowo, generalnie był twardy już, choć czuć było miejsca, gdzie się lekko uginał (oczywiście mogłem sprawdzić tylko tą część czerwoną nad ślimakiem). Producent pisze, że przez 12 godzin warto go stopniowo podgrzewać, bo uniknie się wtedy możliwych bąbelków powietrznych, ale czas robił swoje - rano rodzinka żeby chociaż wodę do mycia miała ciepłą, więc odpaliłem :)

 

Patrzę taraz na parametry i tak mi się wydaje, że jest różnica - ale nie chcę zapeszać, zobaczę co się dzieje w popielniku jak wrócę do domu...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy pompa CWU musi biegac cały czas?

Minetru ja mam taki właśnie zawór zamontowany tuż przed pompą podłogową odręcony jest na max.

 

Nie musi. Ale możesz ustawić na sterowniku CWU + mieszacz i wtedy będzie sobie sam pilnował temp. powrotu.

To 3D masz dobrze.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...