Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Niczego nie zaklejaj!!!

Korona ma być uszczelniona jak powyżej i przydławiony nadmuch do zbiornika.To wszystko.

A i info dla tych co maja problem z wysoką temp podajnika.

Czujnik podajnika przełożyć i umieścić w połowie pomiędzy dmuchawą a mocowaniem zbiornika na korpusie podajnika jakąś opaską.

 

Nie zaklejałem otworów nadmuchowych.Zastanawiam się tylko czy nie zrobiłem tego mimowolnie,silikonując (wewnętrzną podkowę palnika).Może silikon się tam "jakoś" zsunął i przy okazji zakleił jakieś otwory nadmuchowe....Może mi się wydaje,ale musiałem podnieść nadmuch,bo sypał sadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaklejałem otworów nadmuchowych.Zastanawiam się tylko czy nie zrobiłem tego mimowolnie,silikonując (wewnętrzną podkowę palnika).Może silikon się tam "jakoś" zsunął i przy okazji zakleił jakieś otwory nadmuchowe....Może mi się wydaje,ale musiałem podnieść nadmuch,bo sypał sadzą.

Policzyłeś ilość otworów,średnicę?

Prześlij mi to.Sadza jest również skutkiem nadmiaru powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o Tym ja,słowami minertu :) Ale i tak ktoś już mocno zakpił :)Sprawdź czy nie trzeba teraz,obniżyć nadmuchu.Widziałem na fotkach nowego RBR ,że producent się wysilił i "zapodał" obejmy na końcach tej i tak zbyt dużej rurki "od osuszania".Ehh...

Jest kilka rzeczy wykonanych w tym kotle tak ,że głowa boli.No ,ale cóż.Tempo produkcji jest spore.

Po komentarzach i powtórnym wklejaniu korony zrobi się tu za chwile piekło.

 

Zmniejszyłem nadmuch tylko o 1%. Poobserwuję jeszcze co się dzieje na palniku i ewentualnie wprowadzę dodatkową korektę. Na chwilę obecna (zaglądałem na palnik przed 6.00) wygląda obiecująco. Kocioł w trybie spalania grupowego na stawy: 8/8kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Policzyłeś ilość otworów,średnicę?

Prześlij mi to.Sadza jest również skutkiem nadmiaru powietrza.

Jutro rano muszę wygasić kocioł,wtedy zrobię rekonesans.

Choć wydaje się to prawdopodobne,aby po uszczelnieniu palnika,powietrze teraz dostarczane jest jedynie otworami nadmuchowymi.Jeśli wcześniej "wiało" nieszczelnościami,to może teraz powietrza jest tam niej-jest dostarczane otworami nadmuchowymi-a nie nieszczelnościami jakie były...I dlatego trzeba więcej wiatru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano muszę wygasić kocioł,wtedy zrobię rekonesans.

Choć wydaje się to prawdopodobne,aby po uszczelnieniu palnika,powietrze teraz dostarczane jest jedynie otworami nadmuchowymi.Jeśli wcześniej "wiało" nieszczelnościami,to może teraz powietrza jest tam niej-jest dostarczane otworami nadmuchowymi-a nie nieszczelnościami jakie były...I dlatego trzeba więcej wiatru..

A może mniej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z tego co rozumię miał słuzyć do zmniejszenia temp wody która ma iść na podłogę jedna pompa na 600 m podłogi.czyli fenix mi radzo aby tylko te powroty połaczyć i pompę CWU ustawić jako mieszającą i po temacie?

Wiem ,że czasem najprościej jest najlepiej.Czyli 4d sobie darować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...