Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Mój z tego co rozumię miał słuzyć do zmniejszenia temp wody która ma iść na podłogę jedna pompa na 600 m podłogi.czyli fenix mi radzo aby tylko te powroty połaczyć i pompę CWU ustawić jako mieszającą i po temacie?

Wiem ,że czasem najprościej jest najlepiej.Czyli 4d sobie darować?

Jeżeli ma wychładzać wychodzącą na podłoge to sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdź płytkę zamykającą dostęp do kanału napowietrzającego po przeciwnej stronie dmuchawy. Może tam ucieka sporo powietrza. U mnie nie było żadnej uszczelki, zaślepka przykręcona bezpośrednio (metal - metal). Złożyłem na silikon i spokój. Draga sprawa: rurka doprowadzająca powietrze do zasobnika jest zbyt luźna w stosunku do rurek stalowych. Uszczelniłem oba połączenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A za uszczelnienie jesteś pewien?

Nie pozaklejałeś otworów?

Uszczelnione było solidnie,może własnie "zeszło" trochę na otwory.mam zawalony komin,czekam na kominiarza. Może to jest przyczyna tej sadzy.Zerknę wieczorem na te otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphion1

spróbuj może tak zamiast zabawy z zaworami???

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?186332-Kocio%C5%82-Termo-eco-19KW-St%C4%85pork%C3%B3w-Palnik-brucer-sterownik-dwustanowy&p=5131260&viewfull=1#post5131260

 

zrobiłem tak zamiast montowac zawór n-drogowy i aby nie było potrzeby grzania CWU gdy tego nie potrzeba

powrót chłodniejszy od zasilania o około 4stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MINERTU

jeśli Novy miał trochę słabiej spasowany odlew korony i dmuchało mu mocno po całym obwodzie wewnątrz palnika to po zaklejeniu jednak ilość tego powietrza mogła dość znacząco spaść - pozostały tylko otwory do tego przeznaczone

a jeśli spadła ilość powietrza to mogło zdarzyć się tak że był zmuszony nadmuch podnieść

wszystko zalezy gdzie mu więcej wiatru przed uszczelnieniem spieprzało.

jak na zewnatrz poza palnik to na pewno wiatr w dół po uszczelnieniu ale jeśli po obwodzie środkiem to juz sobie ręki nie dam uciąć by trzeba było ujmować nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MINERTU

jeśli Novy miał trochę słabiej spasowany odlew korony i dmuchało mu mocno po całym obwodzie wewnątrz palnika to po zaklejeniu jednak ilość tego powietrza mogła dość znacząco spaść - pozostały tylko otwory do tego przeznaczone

a jeśli spadła ilość powietrza to mogło zdarzyć się tak że był zmuszony nadmuch podnieść

wszystko zalezy gdzie mu więcej wiatru przed uszczelnieniem spieprzało.

jak na zewnatrz poza palnik to na pewno wiatr w dół po uszczelnieniu ale jeśli po obwodzie środkiem to juz sobie ręki nie dam uciąć by trzeba było ujmować nadmuchu

 

Wentylator pcha tyle samo powietrza. Jeżeli zakleisz wewnętrzny obwód to gdzie ono pójdzie? Tymi otworami właśnie, którymi wcześniej szło go mniej - to tak chyba na chłopski rozum... :) Czyli generalnie trzeba zmniejszyć, bo już go tyle nie potrzebujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator pcha tyle samo powietrza. Jeżeli zakleisz wewnętrzny obwód to gdzie ono pójdzie? Tymi otworami właśnie, którymi wcześniej szło go mniej - to tak chyba na chłopski rozum... :) Czyli generalnie trzeba zmniejszyć, bo już go tyle nie potrzebujemy

 

Teoretycznie pcha tyle samo powietrza, ale zaklejając wszystkie szczeliny na palniku i pozostawiając tylko otwory w koronie kolega NOVY spowodował zmuszenie pracy wentylatora na wyższym sprężu, a wtedy spada wydajność wentylatora przy tych samych obrotach i nie jest to zależność liniowa. Stąd konieczność zwiększenia obrotów, aby zapewnić podobną ilość powietrza jak przed uszczelnieniem korony palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphion1

spróbuj może tak zamiast zabawy z zaworami???

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?186332-Kocio%C5%82-Termo-eco-19KW-St%C4%85pork%C3%B3w-Palnik-brucer-sterownik-dwustanowy&p=5131260&viewfull=1#post5131260

 

zrobiłem tak zamiast montowac zawór n-drogowy i aby nie było potrzeby grzania CWU gdy tego nie potrzeba

powrót chłodniejszy od zasilania o około 4stC

 

To rozwiązanie jest stosowane od wielu lat i mimo swojej prostoty często jest skuteczne i sprawdza się. Kosztuje odrobinę pracy i kilka kształtek + zawór najlepiej taki z płetwą a nie kulowy.

Ważne, że u Ciebie działa i prądu nie trzeba.:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno ALE :)

 

Czasami , tak jak piszę timon120777 odlew może nie być dobrze spasowany - ja tak miałem , musiałem troszkę go "boszką" pogłaskać uszczelnić - i generalnie nadmuch w dół ALE czasami w pracy dwu-stanowej , nie wiem z jakiego powodu muszę ten nadmuch na parę godzin podnieść.

 

Jeden -dwa dni palenia w "dwustanie" na niskim nadmuchu - wykres :

[ATTACH=CONFIG]225939[/ATTACH]

 

i kocioł nie może osiągnąć zadanej - dopiero jak podniosę nadmuch, albo przełączę w automat na parę godzin to się podnosi i znowu mogę przełączyć na dwustan , dzień dwa i tak w kółko ...

 

I to jest dziwne ... Palnik popiołem zachodzi ? Czy to ma związek z ciśnieniem atmosferycznym ? Czy jakieś czary ?

 

Może to zależy od ciągu kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
MINERTU

jeśli Novy miał trochę słabiej spasowany odlew korony i dmuchało mu mocno po całym obwodzie wewnątrz palnika to po zaklejeniu jednak ilość tego powietrza mogła dość znacząco spaść - pozostały tylko otwory do tego przeznaczone

a jeśli spadła ilość powietrza to mogło zdarzyć się tak że był zmuszony nadmuch podnieść

wszystko zalezy gdzie mu więcej wiatru przed uszczelnieniem spieprzało.

jak na zewnatrz poza palnik to na pewno wiatr w dół po uszczelnieniu ale jeśli po obwodzie środkiem to juz sobie ręki nie dam uciąć by trzeba było ujmować nadmuchu

 

U mnie,spieprzało po obwodzie,środkiem.Przed decyzją zdjęcia korony,na minimalnym poziomie opału zwiększyłem nadmuch do 60-70%.Efekt był taki ,że na palniku ud strony furtki,zrobiła się taka "kurtyna" ognia.Opał rozżarzył się równiutko wzdłuż dłuższego boku palnika od furtki.Wstawię zdjęcie korony,może zobaczysz.Widać tam okopcenie...

W efekcie dodałem nadmuchu o 2-3%,wieczorem sprawdzę otwory.Jeśli nie dostał się tam silikon,to tak by było timon jak napisałeś.

 

Moja dmuchawa terkocze prawie od początku.Mam wrażenie ,że coś z nią nie jest do końca jak należy...

IMG_20131118_180302720.jpg

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jest jedno ALE :)

 

Czasami , tak jak piszę timon120777 odlew może nie być dobrze spasowany - ja tak miałem , musiałem troszkę go "boszką" pogłaskać uszczelnić - i generalnie nadmuch w dół ALE czasami w pracy dwu-stanowej , nie wiem z jakiego powodu muszę ten nadmuch na parę godzin podnieść.

 

Jeden -dwa dni palenia w "dwustanie" na niskim nadmuchu - wykres :

[ATTACH=CONFIG]225939[/ATTACH]

 

i kocioł nie może osiągnąć zadanej - dopiero jak podniosę nadmuch, albo przełączę w automat na parę godzin to się podnosi i znowu mogę przełączyć na dwustan , dzień dwa i tak w kółko ...

 

I to jest dziwne ... Palnik popiołem zachodzi ? Czy to ma związek z ciśnieniem atmosferycznym ? Czy jakieś czary ?

 

Ciąg kominowy,jasne że ma znaczenie.Nie wiem czym palisz,ale moja wesoła lubi robić niespodzianki.Podniosłem nadmuch,problem powoli znika...

Palnik nie zachodzi popiołem,to wina ubywania opału w zasobniku.Zatkaj dosuszanie na próbę,i bedzie ok :)

Dmuchnij mocniej u siebie1-2%,ale nie zwiększaj dawki opału.Zobaczysz jakiego palnik dostanie kopa.

 

P.S.Koorna,że się nie boisz spaliny 60deg ;)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Pooglądam dzisiaj palnik poza kotłem , przyjrzę się dmuchawie i osuszaniu.

 

Podnosić nadmuch na razie nie wiem czy to dobry pomysł , zauważyłem dziwną sytuację : groszek spala się dobrze przy nadmuchu do 35% i powyżej 41%, pomiędzy się groszek nie dopala - też tego nie potrafię zrozumieć dlaczego ?

 

Powyżej 41% robi się "wulkan" - pluje iskrami ale komora czysta (tylko pyłek) i spaliny <=100*C , spalanie przy -5*C do 10*C na poziomie : dwu stan 8kg , automat 10kg

 

Poniżej 35% trochę się brudzi ale spaliny <80*C , spalanie : zobaczymy dopiero nie dawno to "odkryłem" ;)

 

Wogóle z wunglem i podajnikiem to "dziwna" sprawa - teraz rozumiem dlaczego coraz więcej algo typu "fuzzy-logic" , dla pełni szczęścia potrzebuję ster który będzie mi kręcił zaworami 3Dtermostatycznymi i umożliwi modyfikację algo sterującego kotłem, nie chce mi się (dużo dużo roboty) klecić czegoś na kolanie - ecoal jest bardzo wygodny - sterowanie i podgląd przez net to dla mnie coś wspaniałego. Tylko czasami się wkoorwiam że spala nie tak jakbym chciał ...

Jaki Ty masz kocioł i palnik?Bo zgłupiałem ;)

35% nadmuch w RBR?Jak masz RBR-a to jaka masz dmuchawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Podaj login z esterownik to Ci udostępnię do podglądu

 

ekoenergia z domyślną dmuchawą , kociołek 11kW bez fabryczej ceramiki ale z cegiełkami ...

 

login to markowsski.

Ja mam WPA-07,o nadmuchu 35% mogę pomarzyć,chyba że palę peletem :) Jak Ty palisz na 35% w takiej samej dmuchawie,to moja na 100% jest zjeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mam jeszcze zmodowaną dyszę - nawierciłem otworki tam gdzie ich nie było bo po uszczelnieniu nie dopalał się tam groszek (zostawała taka wysepka i przesypywał się do popielnika - nie zależnie od nadmuchu)

 

U mnie taka wysepka jest jak jadę na wiekszęj mocy...Od zbytniego nadmuchu,palnik sie zapadnie-a od strony podajnika i tak przeżuci opał...

Swoją droga,chciałbym zobaczyć jak się pali z proporcjami 1:25 :) Przy zapotrzebowaniu na ciepło w moim budynku,nie ma na takie palenie szans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...