Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Ja palę 1:12 dmuchawa na 40 %, teraz nawet testuję 1:13 bo trochę koksików w popielniku miałem.

 

Czyli wychodzi na to,że dobrze "dmucham" :) Ustawiłem 1:10 i 43%,teraz chodzi na 42%.Podręcznikowo,o 3 sek w dół(ja podaje co 3sek),nadmuch o 1% w dół.Pewnie,że to nie reguła,ale "dmuchamy" podobnie...W każdym razie,jeśli "zachce" mi się mocy 1:6 trzeba będzie wiatru 45-46%...Spalina będzie wysoka,ale ten kocioł chyba tak musi mieć przy większej mocy.Ma "krótką" drogę spalin.

Obserwuję palnik 11kW bez ceramiki.Mam wrażenie,że w moim z ceramiką jest zupełnie inny płomień,lecimy z taka samą mocą i nadmuchem,a jednak u mnie w komorze spalania jest dużo cieplej.Zupełnie inaczej się pali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
....

 

ale chyba dmuchawa w dół bo właśnie dmuchał jak szalony zobaczymy jak to będzie za parę godzin

 

 

Tak jak pisałem.Ja równocześnie uszczelniłem koronę,i muszę dmuchnąć mocniej.Była rozszczelniona dołem.Więc nie wiem jak by było przed jej doszczelnieniem..Tak czy siak.To co zrobiłeś ma duży sens.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem.Ja równocześnie uszczelniłem koronę,i muszę dmuchnąć mocniej.Była rozszczelniona dołem.Więc nie wiem jak by było przed jej doszczelnieniem..Tak czy siak.To co zrobiłeś ma duży sens.

 

muszę się chyba w końcu wziąć i ustawić na ręczne tylko nie mam bardzo czasu go obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to,że dobrze "dmucham" :) Ustawiłem 1:10 i 43%,teraz chodzi na 42%.Podręcznikowo,o 3 sek w dół(ja podaje co 3sek),nadmuch o 1% w dół.Pewnie,że to nie reguła,ale "dmuchamy" podobnie...W każdym razie,jeśli "zachce" mi się mocy 1:6 trzeba będzie wiatru 45-46%...Spalina będzie wysoka,ale ten kocioł chyba tak musi mieć przy większej mocy.Ma "krótką" drogę spalin.

Obserwuję palnik 11kW bez ceramiki.Mam wrażenie,że w moim z ceramiką jest zupełnie inny płomień,lecimy z taka samą mocą i nadmuchem,a jednak u mnie w komorze spalania jest dużo cieplej.Zupełnie inaczej się pali..

 

No tak tylko znowu pytanie co to znaczy "wysoka", hehe ;)

 

Mocy 1:6 nie będziesz potrzebował chyba nigdy, zakładając że dążysz do pracy ciągłej.

 

Zakładając moc 1:6 i pracę ciągłą tzn. że kocioł musi podawać 4 godziny na dobę co daje: 240*0,32kg=76,8kg/dobę

czyli

76,8 kg / 24 h / 3.600 s * 28.000 kJ = 24,8 kW * 80% = 19,9(1) kW przy kaloryczności 28000 i sprawności 80 %, a takiej mocy średniodobowej chyba nie potrzebujesz ?

 

Obliczenia z tej strony: http://1st.bloog.pl/id,6429144,title,Kalorycznosc-wegla-opalu-tabela,index.html?smoybbtticaid=611b63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No tak tylko znowu pytanie co to znaczy "wysoka", hehe ;)

 

Mocy 1:6 nie będziesz potrzebował chyba nigdy, zakładając że dążysz do pracy ciągłej.

 

Zakładając moc 1:6 i pracę ciągłą tzn. że kocioł musi podawać 4 godziny na dobę co daje: 240*0,32kg=76,8kg/dobę

Eeeee..a odliczyłeś czasy odstawienia ? ;)

 

Nigdy nie spalisz mniej niż dwustanowo-jak dobrze ustawisz.Nie ma szans.Chyba ,że masz zapotrzebowanie na ciepło jak Arturo :)

Eeeee..a odliczyłeś czasy odstawienia ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Zakładam pracę ciągłą, ale to tylko założenia ;)

 

Dokup opału.Ja już próbowałem.Będzie czyściutko w kotle,ale opału ubędzie sporo.Próbuj.

Nie zastanawiałeś się by rozciągnąć histerezę CO?Ktoś mądry mi napisał ,że sinusoida w dwustanie powinna wyglądać tak by na "górze" kocioł był tyle co na "dole".Popiół będzie klasa.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup opału.Ja już próbowałem.Będzie czyściutko w kotle,ale opału ubędzie sporo.Próbuj.

 

I to jest odwieczny dylemat, czy duża moc i długie podtrzymanie, czy mała moc i krótkie podtrzymanie albo praca ciągła.

 

U mnie przy 1:13 odstawia się dość szybko po około 9-10 minutach pracy, a w podtrzymaniu stoi 12-14 minut, nie wiem przy jakiej temperaturze zewnętrznej by się nie odstawiał, ale z tej proporcji wynika, że spalałby 35 kg/dobę. Na poprzednim kotle przy -28 na zewnątrz w nocy i -18 w dzień, spalałem 40 kg/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest odwieczny dylemat, czy duża moc i długie podtrzymanie, czy mała moc i krótkie podtrzymanie albo praca ciągła.

 

U mnie przy 1:13 odstawia się dość szybko po około 9-10 minutach pracy, a w podtrzymaniu stoi 12-14 minut, nie wiem przy jakiej temperaturze zewnętrznej by się nie odstawiał, ale z tej proporcji wynika, że spalałby 35 kg/dobę. Na poprzednim kotle przy -28 na zewnątrz w nocy i -18 w dzień, spalałem 40 kg/dobę.

 

nic z tego nie rozumiem co wy piszecie myślałem że na ręcznym można jeszcze jeszcze ziść ze spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup opału.Ja już próbowałem.Będzie czyściutko w kotle,ale opału ubędzie sporo.Próbuj.

Nie zastanawiałeś się by rozciągnąć histerezę CO?Ktoś mądry mi napisał ,że sinusoida w dwustanie powinna wyglądać tak by na "górze" kocioł był tyle co na "dole".Popiół będzie klasa.

 

A histereza w ręcznym ma jakiś wpływ na pracę sterownika ? Bo np. w grupowym od niej zależy przełączanie się mocy min i max.

 

Muszę spróbować bo właśnie mam podejrzenia, że te koksiki się tworzą w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o łączeniu powrotów w jeden,a ja mam trzy wyjścia co,cw,podłoga i trzy powroty i tak na chłopski rozum sobie myślę że to powinno się w kotle samo wymieszać tylko bądz tu mądry gdzie czujnik powrotu zamontować to tak żeby trochę w temacie zamieszać;)

 

Ja mam dwa powroty jeden od podłogówki drugi od CO I CWU. Czujnik mam na tym drugim, ale w kotle na pewno się mieszają bo zasilanie na podłogę mam teraz 32 stopnie, więc powrót pewnie z 22-25 stopni, a jak dotknę rurę powrotną od podłogówki przy kotle to czuję że jest ciepła, czyli musi mieć powyżej 36,6.

 

Dodatkowo instalator mówił mi, że przy mieszaczu na podłogówkę przy kotle, powrót od podłogówki powinien być osobno bo jeśli np. chcielibyśmy w podłogę wpuścić 25 stopni to skąd wziąć chłodniejszą wodę do podmieszania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...