Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Moim zdaniem przesuwa (rozszerza) się strefa (strefy) paleniska w głąb podajnika.

Tym razem zgadzam się w 100%.Każdy ,może to łatwo sprawdzić.

A co się dzieje z tą nadmierną wilgocią występującą w opale ?.

Trafia wprost na palnik.A to nie jest chyba pożądane?

Jak wam się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Zostaje wraz z powietrzem, przez tunel ślimaka wpompowana do komory spalania. :D

A dalej to już wiesz.

Tylko ile w tym powietrzu jest po takiej "wycieczce" tlenu?Więcej,mniej niż wprost z dmuchawy?Jak Ci się wydaje?A wilgoć z opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem na zdjecie i zwrocil moja uwage odpowietrznik przed pompa, a wiec na jej ssaniu. Nie boisz sie, ze moze Ci tamtedy powietrze zaciagac? Ja dalbym do za pompa i zaworem zwrotnym, gdzies przy kolanie, zanim rurka schodzi w dol.... To taka mala uwaga na marginesie, nie zwiazana z trescia postu ;)

PS: Poprawilem...chodzilo oczywiscie o odpowietrznik, a nie ZZ :)

 

Ja się nie boję, bo nie jestem hydraulikiem ;) A powinienem ?

 

Obecnie tej pompy tam nie ma bo CWU mam podpięte pod CO, a pompa jest na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie wypowiem się w temacie, gdyż nie mam żadnych urządzeń do pomiaru tych wielkości fizycznych. Gdybanie nic to nowego nie wniesie.

 

Nie trzeba żadnego sprzętu.Zerknij na palnik.Zatkaj dosuszanie.Odczekaj chwilę,zaglądnij na palnik.Opowiedz co zobaczyłeś.

To nie chodzi o mądrowanie,czy gdybanie.Ja widzę różnicę.Nie napisze Ci teraz jaką.Była by to autosugestia.Zobacz sam. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnego sprzętu.Zerknij na palnik.Zatkaj dosuszanie.Odczekaj chwilę,zaglądnij na palnik.Opowiedz co zobaczyłeś.

To nie chodzi o mądrowanie,czy gdybanie.Ja widzę różnicę.Nie napisze Ci teraz jaką.Była by to autosugestia.Zobacz sam. :)

Pozdrawiam

 

Wybacz, nie piszę absolutnie złośliwie, ale nie mam ochoty przesiadywać w kotłowni (bo czas to by się znalazł) i przeprowadzać testy, eksperymenty. Wolę opróżnić browarka w ciepłym domku i przy kompie. :) A i na spacer z pieskiem wskazane pójść, ale za oknem pada deszcz

Pozdrawiam.;)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnego sprzętu.Zerknij na palnik.Zatkaj dosuszanie.Odczekaj chwilę,zaglądnij na palnik.Opowiedz co zobaczyłeś.

To nie chodzi o mądrowanie,czy gdybanie.Ja widzę różnicę.Nie napisze Ci teraz jaką.Była by to autosugestia.Zobacz sam. :)

Pozdrawiam

 

Mimo wszystko mógłbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami, bo opał mam suchy jak pieprz czasami się zastanawiam czy go przed załadunkiem nie pokropić coby się mniej pylił:rolleyes:, a jeżeli są tego jakieś pozytywne skutki to machnę sobie taki zawór jak którys kolega powyzej prezentował lub coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko mógłbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami, bo opał mam suchy jak pieprz czasami się zastanawiam czy go przed załadunkiem nie pokropić coby się mniej pylił:rolleyes:, a jeżeli są tego jakieś pozytywne skutki to machnę sobie taki zawór jak którys kolega powyzej prezentował lub coś podobnego

 

mam to tak zrobione

2013-11-22 16.39.40.jpg

możesz zobaczyć na statystykach pracuje od wczoraj od 16 na palniku bardzo ładnie wypala i równo pali nie całą powierzchnia palnika. Na próbę możesz na przykład wsiąść zacisk stolarski bądź coś podobnego żeby ścisnąć wąż i ograniczyć przepływ powietrza i zobaczysz czy jest jakaś różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to tak zrobione

[ATTACH=CONFIG]226126[/ATTACH]

możesz zobaczyć na statystykach pracuje od wczoraj od 16 na palniku bardzo ładnie wypala i równo pali nie całą powierzchnia palnika. Na próbę możesz na przykład wsiąść zacisk stolarski bądź coś podobnego żeby ścisnąć wąż i ograniczyć przepływ powietrza i zobaczysz czy jest jakaś różnica

 

A przy okazji robiłeś coś z czujnikiem podajnika ? Bo temperatura spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75max gdy byłem berbeciem, to wieczorową porą o tym właśnie czasie, zawsze z niecierpliwością czekałem na kolejną bajkę za szklanym ekranem.

 

Ty dziś uraczyłeś mnie właśnie taką bajką. Z tym, że ja już nie jestem brzdącem i nie wierzę we wszystko.

 

Jedyna prawda to taka, że temperatura w miejscu w którym jest zamocowany czujnik podajnika uległa obniżeniu.

 

 

ps.

Uszczypliwie, ale nie znaczy to, że złośliwie.

 

To nawet logiczne że spadła. Więcej powietrza trafia do kanału napowietrzającego, schładzając jednocześnie podajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75max gdy byłem berbeciem, to wieczorową porą o tym właśnie czasie, zawsze z niecierpliwością czekałem na kolejną bajkę za szklanym ekranem.

 

Ty dziś uraczyłeś mnie właśnie taką bajką. Z tym, że ja już nie jestem brzdącem i nie wierzę we wszystko.

 

Jedyna prawda to taka, że temperatura w miejscu w którym jest zamocowany czujnik podajnika uległa obniżeniu.

 

 

ps.

Uszczypliwie, ale nie znaczy to, że złośliwie.

 

spoko ja tylko napisałem swoje spostrzeżenia po montażu ale najlepiej jak każdy kto tu dopytuje co to daje niech spróbuje to nie zajmuje dużo czasu a można potem samemu napisać jakieś spostrzeżenia a nie piać że ktoś bajki pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ja tylko napisałem swoje spostrzeżenia po montażu ale najlepiej jak każdy kto tu dopytuje co to daje niech spróbuje to nie zajmuje dużo czasu a można potem samemu napisać jakieś spostrzeżenia a nie piać że ktoś bajki pisze

 

Kolega Andrzej może tylko teoretyzować, bo RBR-a pewnie nigdy na żywo nie widział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja prawdopodobnie, nie zrozumiałem Twego posta.

 

Wstępnie podsumuję, a Ty ewentualnie skoryguj.

 

W Waszym kotle macie zainstalowane przez producenta kotła tzw. "System osuszania zasobnika z nadmiernej wilgoci".

Ty tylko dorobiłeś regulację strugi powietrza, wstawiając zawór regulujący.

 

dokładnie zawór jest wstawiony prze zemnie nie przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dla wszystkich maruderów, i też dla tych co nie mają a oceniają.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221316-Sas-slim-14KW-spalanie-i-ustawienia

 

:bash: ja u siebie tylko sypie groszek, raz na dwa tygodnie zgarnę popiołu tyle co nic, i siedze na kanapie i na tv oglądam kotłownie.

Współczuję gościowi. I jeszcze z problemem zostaje całkiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...